Yüzme ile ne kadar sürede vücut yapılır?
61 Cevap34134 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2677 Mesaj
14 Aralık 2008; 19:33:20 

Haftada toplam 5 saat yüzme ile ne kadar sürede vücut oluşur ? Yarın başlasam Haziran 2009'da güzel olur mu ?

I'm a Mac.

4895 Mesaj
14 Aralık 2008; 19:35:13 

Yüzme ile vücut yapılsa idi balinalar Herkül gibi olurdu.

dıgıdık dıgıdık dıgıdık iihühühü

707 Mesaj
14 Aralık 2008; 19:36:08 

quote:

Orjinalden alıntı: metalok

Yüzme ile vücut yapılsa idi balinalar Herkül gibi olurdu.

bu sözünden yüzme ile vücut yapılmaz gibi bir sonuç çıkarmamızı mı bekliyon yoksa öylesine mi dedin=?

0 Mesaj
14 Aralık 2008; 19:39:09 

Bence haftada 5 saat haziran 2009 a kadar yüzmek vücudunu ciddi anlamda toparlar ama o kaslı vucutlardan yapar mı bilemiyorum.

4895 Mesaj
14 Aralık 2008; 19:40:29 

Yüzme ile tabii vücut yapılarbilir ama Olimpiyat şampiyonu michael phelps gibi çalışmak gerek..!
Haftada beş saat ile çok zor.

dıgıdık dıgıdık dıgıdık iihühühü

10 Mesaj
14 Aralık 2008; 19:42:03 

ben yaz boyu denizden nerdeyse hiç çıkmadım evimin deniz kenarında olma sebebiyle:) gözle farkedilir derecede göğüs kasları meydana geliyo

228 Mesaj
14 Aralık 2008; 19:43:32 

Yüzme Kasıyla Normal Ağırlıkla çıkan kaslar farklıdır.Yüzücüler Ağırlık çalışmaz bu yüzden.Göğüs Kası Omuz kasın gelişir ama çok çalışırsan

Audaces Fortuna Juvat
14 Aralık 2008; 19:43:53 

[Deleted by Admins]

0 Mesaj
14 Aralık 2008; 19:47:47 

tabi uzun süre yüzen ınsanların bacak eklemleri için kara sporu d yapması gerekiyor. Haftada 5 saat yüzmeyi arttırıp, bir de üstüne koşu tarzı bir spor eklersen dengesiz kas yapmamış olursun. Michael Phelpsin de en büyük sorunlarından biriymiş bu. Antrenörü koşmayı yasaklamış kendisine asla kara sporuyla desteklemedikleri için, çok fazla suyun içinde kalmaktanda da eklemlerinin bi kısmı yumusadıgı ıcın kosarken düşüyormuş diye duymuştum ben.

7722 Mesaj
14 Aralık 2008; 19:57:34 

dostum şişme kas istiyosan body ye git sadece üçgen geniş göğüs şekilli bir vücut istiyosan yüz ama sırf şınav lada oluyor haberin olsun 5 ay düzenli bir şekilde şınav çekersen görüceksin şekilli güzel bir vücudun olur.

"I can see your soul at the edges of your eyes. It's corrosive, like acid. You got a demon, little man, and I don't like your face. It makes me want to do things to it. I see you again, I'm putting you down. There's a shadow on you, son."

360 Mesaj
14 Aralık 2008; 20:00:20 

yüzme iç organlarda bir miktar yağlanmaya sebeb olur
yüzücülere dikkat ettiyseniz kasları fazla belirgin değildir

261 Mesaj
14 Aralık 2008; 20:07:52 

haftada 5 saat yüzersen fazla gelişmez vücudun haziran 2009 da önemli birşeymi var acaba?

6161 Mesaj
14 Aralık 2008; 20:12:50 

1

Şöyle vücüt olacak varya..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnuR -- 14 Aralık 2008; 20:12:27 >

731 Mesaj
14 Aralık 2008; 20:14:19 

Yüzme göğüs ve kanat kaslarını çalıştırır..
Biceps fazla gelişmez..
Kalça ve baldırlarda farklı büyüme olur..
Mesela baldır büyürken bilek normal kalır,topu üstü ayak arkası kas torbasıda gelişmez..

Bölgesel gelişim olur..
İstenilen her yer için bodybuilding yapmak gerekir..

İletişim Fakültesi Reklamcılık

255 Mesaj
14 Aralık 2008; 20:51:28 

yüzme vücuttaki çoğu kası çalıştırır ama daha çok vücudu forma sokup kondüsyon sağlar.

vücudundaki kas kütlesinin artmasını istiyorsan kaslarını zorlamalısın.şöyle örnek vereyim.

1. çalışma şekli
her hareketten 3 setten 15 adet.
örneğin bir dambıl o kadar ağır olmalı ki bunu anca 15 kere kaldırabilmelisin ve bunu 3 defa tekrar etmelisin.bu şekilde kaslarına gerekli uyartıyı vermiş olursun ve kas kütlen gelişir.üstelik fazla tekrar yapmadığın için enerji harcaman düşük olur.

2.çalışma şekli.
her hareketten 3 ya da daha fazla setten 50 adet.
bu çalışma şekli kas kütlesini çok fazla artırmaz fakat kaslarının yapısında değişiklik olur.Bu çalışma şekli ile kas kütlesinden ziyade dayanıklılık artar.hareket sayısı fazla olduğundan daha fazla enerji harcanır.

Yüzme 2. çalışma şekline daha yakın bir antreman şeklidir.

175 Mesaj
14 Aralık 2008; 21:05:59 

quote:

Orjinalden alıntı: ekostros

dostum şişme kas istiyosan body ye git sadece üçgen geniş göğüs şekilli bir vücut istiyosan yüz ama sırf şınav lada oluyor haberin olsun 5 ay düzenli bir şekilde şınav çekersen görüceksin şekilli güzel bir vücudun olur.

Bir spor bu kadar kötü anlatılabilirdi.
Şişme kas=Body yani öyle mi?
Ayrıca şişme kas nedir yahu?

Ayrıca yüzme kas falan yapmaz.Kas sadece ağırlık çalışma ve ona destek olarak beslenmeyle oluşur.
Yüzücülerin vücutlarının görünümünün sebebi ise yağ oranlarının düşük olmasıdır.Bunu fitness'la bile yapabilirsiniz.

2677 Mesaj
14 Aralık 2008; 21:23:25 

Teşekkürler yardımlar için..

Haziran 2009'da özel birşey yok okul bitiyor falan diye dedim zaman hedefledim öyle..

I'm a Mac.

328 Mesaj
14 Aralık 2008; 21:32:06 

sağlıklı bi güzel vücut istiyosan yüzme

yukarda arkadaş da demiş yüzücülerin yağ oranı az diye

boyun da uzar hem ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaan_G -- 14 Aralık 2008; 21:31:15 >

5009 Mesaj
11 Mart 2009; 7:38:53 

quote:

Orjinalden alıntı: Kaan_G

sağlıklı bi güzel vücut istiyosan yüzme

yukarda arkadaş da demiş yüzücülerin yağ oranı az diye

boyun da uzar hem ..

yüzelim mi yüzmeyelim mi?

Canon EOS 60D | Canon EF 50mm f/1,8 II | Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 SP Di VC USD | Lowepro Nova 3 AW

653 Mesaj
11 Mart 2009; 8:37:11 

quote:

Orjinalden alıntı: Lo@ding

yüzelim mi yüzmeyelim mi?

Derisiyle yiyecek değiliz heralde yüz gitsin

5009 Mesaj
11 Mart 2009; 8:43:46 

fazla yüz vermeye gelmez bunlara

Canon EOS 60D | Canon EF 50mm f/1,8 II | Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 SP Di VC USD | Lowepro Nova 3 AW

1865 Mesaj
11 Mart 2009; 11:25:12 

hem kürek hem yüzme kombine takıl.. yaz başında başlasan eylüle doğru belirgin bir vucudun olur

3063 Mesaj

[5 Ağustos 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

11 Mart 2009; 12:02:36 

0

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

406 Mesaj
4 Ağustos 2009; 0:59:50 

Arkadaşım biraz geç oldu cevap ama amatör olarak 2,5 yıldır yüzme ve vücut geliştirme ile uğraştım.
Olay ne biliyormusun insan koşarsa bisiklete binerse kilo verebilir. Yüzmede aynı tempoyla ve hızla yada çevik nefes alıp vermeyle yapıldığı için sadece vücuttaki yağlar yakılır. Asla iri bir vücuda sahip olamazsın, nedeni yüzme kardiyodur güzel bir spordur en sağlıklısıdır bir okadarda yorucudur yüzme ile belirgin şekilde gelişen kaslar omuz,boyun ve trapezdir.
Vücut geliştirme (adı üstünde) yavaş yapılan ve ağır çalışılması gereken dahası çok kalori harcatmayan nefesi çok açmayan bir spordur yüzme ile ikisi çok farklıdır.
Çok iri vücutlara gelince onlar zaten hormonludur bunlar sonradan binbir çeşit hastalığa yakalanarak hayatlarını mutsuz geçirirler zaten butür yapılan kaslar dopinkli olduğu için kısa sürede sönerler ve vücut eski performansınıda bulamaz hale gelir, dahası ölüm.
2YILDIR SPOR YAPIYORUM DOĞAL OLARAK BESLENİYORUM VE RAHAT UYUYORUM CİNSEL PERFORMANSIM ÇOK İYİ ,BUNLAR SPORUN SADECE BAZI YÖNLERİ BİR ÇOK FAYDASI VAR. Başarılar dilerim.
not:ukalalık etmiş olmayayım, forumda benden daha bilgili olanlar vardır ama sormak istedikleriniz olursa cevap verebilirim.
quote:

Orijinalden alıntı: ^^CoNCoN^^

Haftada toplam 5 saat yüzme ile ne kadar sürede vücut oluşur ? Yarın başlasam Haziran 2009'da güzel olur mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şekocan -- 4 Ağustos 2009; 1:02:18 >

8143 Mesaj
4 Ağustos 2009; 1:01:42 

2006 hazirandan beri devamlı yüzüyorum.
gözle görülür derecede gelişme var

406 Mesaj
4 Ağustos 2009; 1:07:00 

nasıl gelişme? o sadece senin alt yapın gelişme değildir büyük ihtimalle .
profesyonel yüzücüler dahi ağırlık çalıştıktan sonra yüzerler.
umarım açıklayıcı olmuştur sağlıklı günler.
quote:

Orijinalden alıntı: speedman

2006 hazirandan beri devamlı yüzüyorum.
gözle görülür derecede gelişme var

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Ağustos 2009; 1:10:45 

Yuzerek boyunuz uzamaz. Yuzerek kilo da alamazsiniz. Vucudunuz belli bir seviyedeyse yuzerek kas da yapamazsiniz. Yuzuculerin resmini koymussunuz ancak yuzuculer o vucutlari sadece yuzerek yapmiyorlar. Her yuzucu haftada 3-4 gun salonda agirlik calisir. Agirlik calistiklari icin vucutlari kasli. Yuzme aerobik egzersiz oldugundan 12-15 dk arasi bir sureden sonra vucutta yag yakimini baslatir. Yuzme tum kaslari calistirir o yuzden boyum uzar, kas yaparim diye birsey yok. Kosu yapmak da vucuttaki her kasi calistiriyor, ama kosu yaparak kas yapanini gordunuz mu? Sadece yag yakip kilo verirsiniz. Eger vucudunuz belli bir seviyenin altindaysa yuzerek,sinav cekerek ve benzeri yollarla vucudunuzu bir yere kadar gelistirirsiniz ancak bir noktadan sonra ne kadar sinav cekerseniz, ne kadar yuzerseniz yuzun baska bir artis olmaz.

8143 Mesaj
4 Ağustos 2009; 1:11:13 

quote:

Orijinalden alıntı: şekocan

nasıl gelişme? o sadece senin alt yapın gelişme değildir büyük ihtimalle .
profesyonel yüzücüler dahi ağırlık çalıştıktan sonra yüzerler.
umarım açıklayıcı olmuştur sağlıklı günler.

yukarıda MichaelPhelps var.onun kadar olmasada ona yakın bir bedenim var.
haftada 2 gün toplamda 3 saat yüzüyorum.

edit:maykıl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedman -- 4 Ağustos 2009; 1:12:48 >

981 Mesaj
4 Ağustos 2009; 1:12:42 

quote:

Orijinalden alıntı: Loading

fazla yüz vermeye gelmez bunlara

Eline yüz üne bulaştırma

2711 Mesaj
4 Ağustos 2009; 1:15:33 

37 dk. 23 sn.

406 Mesaj
12 Ekim 2009; 22:42:10 

SANAT SEVERLER AŞAGIDAKİ LİNKLERE TIKLAYIP TAMAMEN GÖZ ATIN VE EL EMEKLERİNİ GÖRÜN SAYGILAR

http://forum.donanimhab...417/mpage_2/key_/tm.htm

http://forum.donanimhab...1/key_//tm.htm#35039417

http://resim.donanimhab...982/mpage_2/key_/tm.htm

27 Mesaj
25 Ocak 2010; 12:56:37 

quote:

Orijinalden alıntı: Braincaster

Yüzme Kasıyla Normal Ağırlıkla çıkan kaslar farklıdır.Yüzücüler Ağırlık çalışmaz bu yüzden.Göğüs Kası Omuz kasın gelişir ama çok çalışırsan

Yüzücüler de yüzme dışında ağırlık çalışırlar.özellikle sprint yüzücüler.

81 Mesaj
25 Ocak 2010; 13:03:02 

beslenmede çok önemli bu arada çalışırken harcayacağın enerji için.

-

1586 Mesaj
25 Ocak 2010; 13:11:28 

Çoğu arkadaş söylemiş fakat ben de söylüyorum. Düzenli yüzersen dik duran fit bir vücudun olur fakat belirgin kasların olmaz. Daha doğrusu ne kadar yüzersen yüz Brad Pitt gibi vücudun olmaz yani. Yüzme vücudunu çok çalıştırır, kaslar çıkar falan ama öyle baklavaydı falan yüzmeyle olcak iş değil. Hayatım boyunca sahiller en fazla 15dk uzağımda oldu, yılın 5 ayında falan denize düzenli olarak girerim, hele yazın hergün saatlerimi deniz kenarında geçiririm öyle baklavaydı falan yok, fakat omuzlarım ve boyun kaslarım iyidir

208 Mesaj
22 Mayıs 2010; 13:39:52 

Pazartesi-Çarşamba-Cuma yüzme..
Salı-Perşembe-Cumartesi salonda kardiosuz temel çalışma..
Tabiki uygun beslenme.. yormaya gerek yok minimumu bile yeter.. 3 aya toplar vücut..

★★ Beşiktaş 2013-2014 ★★
1 Cenk Gönen 3 İsmail Köybaşı 4 Manuel Fernandes 5 Sezer Öztürk 6 Tomas Sivok 7 Bruno Dentinho 8 Veli Kavlak 9 Hugo Almeida 10 Olcay Şahan
11 Mustafa Pektemek 13 Atiba Hutchinson 14 Julien Escude 15 Oğuzhan Özyakup 17 Gökhan Töre 18 İbrahim Toraman 19 Pedro Franco 20 Necip Uysal
22 Ersan Adem Gülüm 23 Günay Güvenç 25 Uğur Boral 26 Gökhan Süzen 27 Serdar Kurtuluş 28 Mehmet Akgün 29 Tolga Zengin
30 Michael Eneramo 31 Ramon de Moraes Motta 37 Filip Holosko 49 Muhammed Demirci 77 Ömer Şişmanoğlu 99 Emre Metin
Slaven Bilic

727 Mesaj
22 Mayıs 2010; 13:46:15 

Yüzme vucuttaki yağı yaktığın kaslar belirginleşir ayrıca yüzücülerin kara ve su antremanı olmak üzere 2 farklı antremanları vardır yüzerek tabi ki az miktarda kas yapılır görüntü olaraksa yağ yakıldığından kaslar belirginleşir

1253 Mesaj
22 Mayıs 2010; 14:10:02 

Şuan salona gelen yazlıkçıların istediği şeyi istiyorsun sende anlaşılan.Fotoğraflardaki adamlar gibi olmak istemiyoruz derler ama 2 ayda da vücudum olsun istiyorum derler hepsi.Sonra 1 ay bile bitiremeden brakırlar sporu.
Dostum kaslarda gözle görülür değişme 6 aydan önce görülmez.Ayrıca yüzmeyle olacak olan gelişme seni pek memnun etmeyebilir.

3169 Mesaj
22 Mayıs 2010; 14:13:11 

quote:

Orijinalden alıntı: kont_andre

Şuan salona gelen yazlıkçıların istediği şeyi istiyorsun sende anlaşılan.Fotoğraflardaki adamlar gibi olmak istemiyoruz derler ama 2 ayda da vücudum olsun istiyorum derler hepsi.Sonra 1 ay bile bitiremeden brakırlar sporu.
Dostum kaslarda gözle görülür değişme 6 aydan önce görülmez.Ayrıca yüzmeyle olacak olan gelişme seni pek memnun etmeyebilir.

Salon mu işletiyorsun?

IF BLOOD IS YOUR DESIRE
BLOOD SHALL FLOW

5 Mesaj
1 Şubat 2014; 20:42:39 

ben tam 4 aydır yüzüyorum yaşım 14 biraz kiloluyum omuzlarım baya gelişti tekvandoda yapıyorum tekvando 3 aydır yapıyorum yüzme tam 4 ay oldu boyumun uzamansını istiyorum ne kadar sürede uzar vücidum ne kadar sürede şekle girer

4609 Mesaj
1 Şubat 2014; 21:01:01 

Olur

522 Mesaj
1 Şubat 2014; 21:04:05 

quote:

Orijinalden alıntı: Burzum.

Olur

Olur, olur da hayvan gibi de beslenmek gerekir.

4609 Mesaj
1 Şubat 2014; 21:05:58 

quote:

Orijinalden alıntı: ǤЅ

Olur, olur da hayvan gibi de beslenmek gerekir.

Yapmıştır bu zamana kadar artık

Konu 2008 de açılmış görmemişim

68 Mesaj
1 Şubat 2014; 21:36:48 

quote:

Orijinalden alıntı: OnuR

1

Şöyle vücüt olacak varya..

çöp

Arrow - The Tomorrow People - Prison Break - Breaking Bad - Doctor Who - The 100 - Spartacus - The Walking Dead - Almost Human - Vikings - Under The Dome - Revolution - Orphan Black - Dominion

When Things Don't Go Right, Go Lift.

Uzaklaştırılmış
30 Nisan 2014; 22:30:40 

dünyadaki belkide ne fit en güzel görünümlü vücuda çöp diyorsun helal olsun :D

68 Mesaj
30 Nisan 2014; 22:34:08 

quote:

Orijinalden alıntı: sigaram

dünyadaki belkide ne fit en güzel görünümlü vücuda çöp diyorsun helal olsun :D

fit ama 'en' degil o espırısıne zaten

Arrow - The Tomorrow People - Prison Break - Breaking Bad - Doctor Who - The 100 - Spartacus - The Walking Dead - Almost Human - Vikings - Under The Dome - Revolution - Orphan Black - Dominion

Uzaklaştırılmış
30 Nisan 2014; 22:45:34 

hocam sakın şimdi gelipde body'ciler daha fit'tir veya bir body ciyi daha fit olarak örnek vermeyin body tamamıyla iğrenç bir spordur hatta spor bile dğeil şişmiş hayvan gibi kaslarla 3 dakika koşupta nefes nefese kalınan bir şey , şey diyorum çünkü spor olmadığı kesin

68 Mesaj
30 Nisan 2014; 22:48:20 

quote:

hocam sakın şimdi gelipde body'ciler daha fit'tir veya bir body ciyi daha fit olarak örnek vermeyin body tamamıyla iğrenç bir spordur hatta spor bile dğeil şişmiş hayvan gibi kaslarla 3 dakika koşupta nefes nefese kalınan bir şey , şey diyorum çünkü spor olmadığı kesin

the bomb has been planted ..

katılmıyorum dedıgıne

Uzaklaştırılmış
30 Nisan 2014; 22:50:44 

saçma ergen laflarını bırakıp söylermisin peki neden katılmıyorsun ?

68 Mesaj
30 Nisan 2014; 22:53:41 

quote:

saçma ergen laflarını bırakıp söylermisin peki neden katılmıyorsun ?

illa tartışma çıkaracaksın yani

bı kere o koşu olayı saçma o yorulma falan yok oyle bışey 2 oyle şışmek basıt degıl ve boyle spor olmaz dıyosun ona bakarsak boksda falan bırbırlerını dovuyorlar zarar verıyolar oyle spor mu olur? ayrıca sana o şışmış dedıgın vucut kotu gelebılır ama bana veya başkasına ıyı gelıyor bunu bılemezsın ve ıgrenç bır sporda degıl yaparken zevk aldıgım bır spor yuzmeden de daha zevklı bana gore

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextArnold -- 30 Nisan 2014; 22:54:33 >

5127 Mesaj
30 Nisan 2014; 22:55:09 

quote:

İyi de bilmediğin şeyler hakkında niye bu kadar net konuşuyorsunki. Body dediğin şeyin içinde binlerce tür spor çeşidi var. Aklınıza niye hemen şişmiş şişmiş genelde ilaç kullanan tipler gelirki? Benim şu anki antremanım yağ yakmaya yönelik ve haftada 6 gün spor yapıyorum. Her bölge ikişer kez çalışıyor ve farklı türde çalışıyor. Örneğin birinci günler daha ağır hareketler kas kütlesi eklemek için. Pressler yani. 2. günler ise daha şekile yönelik açma hareketleri ve daha çok tekrarla. 3 setlik bir hareketim bitince anında 2-3 dakika koşu ya da eliptik ya da bisiklet yapıp hemen sıradaki harekete geçiyorum. Yani anlayacağın kas inşa ederken yağ yakıyorum ve haftada 6 gün body dediğin şeyi yapmama rağmen gerçekten spor yaptığımı hissediyorum. Tavsiye ederim.

Uzaklaştırılmış
30 Nisan 2014; 23:06:37 

hocam emin ol kas yapan hertürlü spor hakkında bayağı bilgim var benim body dediğim direkt olarak salonlara gidip ağırlıklarla veya aletlerle bölgesel çalışıp kas şişirmek, yoksa body'ni uzaktan akrabası sayılacak crossfit olayı var ( ki crossfit tamamıyla kondüsyon odaklı bir spor yani body'ile akalası yok ama çabuk kas gelişririr ) street workout var ( en sevdiğim salonlarda 30 saniye dinlenipte bölgesel hareketi 12 tekrar ugulamak yerine 100 kere şınav barfiks çekmek her zaman daha çevik yapar insanı ) functional training var mesela spartacus dizisindeki aktörleri forma sokmak vücutlarını güçlendirmek için yapılan antreman gibi ama body daha çok nasıl söyleyeyim bak tenisci olursun çevik olursun gözlerin iyi görür hızlı olursun, yüzücü olursun ki bence en güzel spor omuzların geniş olur fiziğin güzel görünür sağlıklı olursun çok güzel yüzersin 1 km durmadan, yada boksör olursun müthiş yumrukların olur ne bileyim boksör işte yumruk atmasını bilirsin güreşçi olursun inanılmaz kuvvetli çevik ve dayanıklı olursun yani kasların görünümden başka işlere yarar demek istediğimin özeti bu ''kasların görünümden başka işlere yarar'' ama body sana görüntüden başka hiçbirşey vermez body ile şişirilen kaslar maalesef şişirilmiş ve içi boş kaslar zamanlar kaldırdığın ağırlıkların artmasından başka bir işe yaramaz body görünüş odaklı bir spor adamın jay cutler gibi kasları var ama 3 dakika koşsa 2 dakika yüzse 2 dakika kum torbası yumruklasa nefes nefese kalacak ee ne anladım ben o kaslardan ? o kadar güçlü görünen hacimli kaslar görünüşden başka hiçbir işe yaramayacaksa ne yapayım ben görüntüyü ? bu benim görüşüm tabi ynalış diyebilirsin kendi görüşünü belirtebilirsin ama kesin olan birşey var ki body sana şişmiş kaslardan başka hiçbirşey vermez ne kondüsyon ne dayanıklık ne çeviiklik ne kuvvette devamlılık ne patlayıcı güç, ayrıca söyleyeceğini düşünerek söylüyorum güreşçiler yüzücüler boksörler hepsi ağırlık antremanı yapar ama hiçbiri direkt olarak şu salonlarda yapılan ''body'' yi yapmazlar yaptıkları spora göre belirli hareketleri vardır , tartışma çıkarmadan görüşünü belirtirsen sevinirim istersen dediğime yanlış de istersen yanılıyorsun de

Bu mesajda bahsedilenler: CThirty

Uzaklaştırılmış
30 Nisan 2014; 23:09:35 

hocam boks dediğin sporda en azından kasların bir faydası var şimşek hızında yumruk atıp neredeyse 1 saat boyucna dövüşebiliyorsun body sokaklarda kasılıp kasılıp yürümekten başka ne işe yarıyor açıklar mısın ?

68 Mesaj
30 Nisan 2014; 23:11:08 

quote:

hocam boks dediğin sporda en azından kasların bir faydası var şimşek hızında yumruk atıp neredeyse 1 saat boyucna dövüşebiliyorsun body sokaklarda kasılıp kasılıp yürümekten başka ne işe yarıyor açıklar mısın ?

dayak yıyorsun vucuduna zarar verıyosun ama bı tarafdan bodyde sokakda yurumek dışında daha guclu oluyorsun steroid tarzı bışey kullanmadıgın takdırde daha saglıklı olursun body yapanın beslenmesıde ıyı olacagından daha ıyı beslenırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextArnold -- 30 Nisan 2014; 23:13:03 >

Uzaklaştırılmış
30 Nisan 2014; 23:26:38 

güç kelimesini bana biraz açar mısın ? çünkü ona göre yorum yapacağım güçten kastın nedir, ayrıca body yapmadanda beslenmeni düzene sokabilirsin, boksörler dayak yer tabi adamların işi o ayrıca boks dünyadaki belkide ne centilmen spor birbirini döven 2 adam maç sonrası gelir ve birbirlerine sarılır çünkü onlarda biliyorki onlar sadece rakip düşman değil. yani şu medeni ''boks zararlı kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz admlar birbirlerini dövüyor buna spor diyorlar '' ayaklarını bi kenara bırakalım binlerce insanın spor olarak gördüğü , kazananın kendini gerçek bir şampiyon olarak hissettiği bir spor en azından biraz saygılı yaklaşmak lazım , muhammed ali o kadar dayak yedi belkide beynine gelen darbeler yüzünden şuan alzaymır hastası ama dünyanın şuan pele'den sonraki gelmiş geçmiş en iyi sporcusu sence buna değdimi ? bence kesinlikle değdi, gençliğinde mükemmel bir hayat yaşadı ne müsabakalara çıktı günümüzün gerçek bir korkusuz savaşçısıydı muhammed alinin hayatı gibi bir hayat, onun kadar sevilen dünyada belkide herkezin tanıdığı bir insan gösterebilirmisin , evet herşeyin bir bedeli vardır yaşadığı şampiyonluklar aldığı darbelerinde bedeli maalesef hastalık oldu şuan çok hasta ama kendisinie gidipte bu kadar dövüşe çıktın adam dövdün yeri geldi dayak yedin nakavt oldun bayıldın bunun yerine başka bir hayat seçip şampiyon falan olmayıp normal bir insan olupda şuan biraz daha sağlıklı olmak istermiydin diye soracakları zaman muhammed alinin ''evet isterdim '' diyeceğini hiç zannetmiyorum , yani bu iş siz çok bilmişlerin ''adamlar birbirlerini dövüyolar yeaa neresi spor '' demesinden çok daha büyük bir olay umarım demek istediğimi anlamışsındır

68 Mesaj
30 Nisan 2014; 23:30:22 

quote:

güç kelimesini bana biraz açar mısın ? çünkü ona göre yorum yapacağım güçten kastın nedir, ayrıca body yapmadanda beslenmeni düzene sokabilirsin, boksörler dayak yer tabi adamların işi o ayrıca boks dünyadaki belkide ne centilmen spor birbirini döven 2 adam maç sonrası gelir ve birbirlerine sarılır çünkü onlarda biliyorki onlar sadece rakip düşman değil. yani şu medeni ''boks zararlı kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz admlar birbirlerini dövüyor buna spor diyorlar '' ayaklarını bi kenara bırakalım binlerce insanın spor olarak gördüğü , kazananın kendini gerçek bir şampiyon olarak hissettiği bir spor en azından biraz saygılı yaklaşmak lazım , muhammed ali o kadar dayak yedi belkide beynine gelen darbeler yüzünden şuan alzaymır hastası ama dünyanın şuan pele'den sonraki gelmiş geçmiş en iyi sporcusu sence buna değdimi ? bence kesinlikle değdi, gençliğinde mükemmel bir hayat yaşadı ne müsabakalara çıktı günümüzün gerçek bir korkusuz savaşçısıydı muhammed alinin hayatı gibi bir hayat, onun kadar sevilen dünyada belkide herkezin tanıdığı bir insan gösterebilirmisin , evet herşeyin bir bedeli vardır yaşadığı şampiyonluklar aldığı darbelerinde bedeli maalesef hastalık oldu şuan çok hasta ama kendisinie gidipte bu kadar dövüşe çıktın adam dövdün yeri geldi dayak yedin nakavt oldun bayıldın bunun yerine başka bir hayat seçip şampiyon falan olmayıp normal bir insan olupda şuan biraz daha sağlıklı olmak istermiydin diye soracakları zaman muhammed alinin ''evet isterdim '' diyeceğini hiç zannetmiyorum , yani bu iş siz çok bilmişlerin ''adamlar birbirlerini dövüyolar yeaa neresi spor '' demesinden çok daha büyük bir olay umarım demek istediğimi anlamışsındır

bodybuıldıngde de zevk alarak yapan biri olarak duşun yıllarca calısıyosun vucudunu gelıştırıyosun yeme ıcmene dıkkat edıyosun ve sonunda yarışmalara katılıyosun 2sıde aynı şey o yarışmayı kazanmak kadar guzel bır şey yoktur bence body dayanıklılık , agırlık olan her şeyde farkını koyabılme ayrıca o vucudun guzellıgıde her konuda bı avantaj

Uzaklaştırılmış
30 Nisan 2014; 23:40:10 

evet dediğin doğru herkezin kendi tercihi isteyen body yapra yarışmalara katılır kaslı vücut insana özgüven verir ama yarışmalara katılacak kadar yapılan vücut veya senelerdir yapılan vücudu az çok tahmin edebiliyorum buda biraz estetik görünümün dışında kalıyor yanikimine göre estetik gözükür kimine göre gözükmez ama ama bu görüntü olayınında genel olarak bir çizgisi var aşağısınu kötü olarak adlandıralım yukarısınıda gayet güzel göze hoş gelen fit bir görüntü, konunun başlangıcıda burada zaten body yapan birisi veya hardcore body yapan birinin kaslı bayağı bir hacimli vücudunu sevenler olabilir ama yukarıda gördüğümüz michael phelps'in vücudu genel olarak 100 kişiye sorsan sanırım 900'ü michael phelps'i seçer çünkü özellike yüzücülerin vücudu bayanlarında bayıldığı geniş omuzlu aşırı ddeğil yeterince kaslı oluyor ki bence yüzücü vücudundan daha estetik gözüken vücutda yok dünyada.

68 Mesaj
1 Mayıs 2014; 0:00:18 

quote:

evet dediğin doğru herkezin kendi tercihi isteyen body yapra yarışmalara katılır kaslı vücut insana özgüven verir ama yarışmalara katılacak kadar yapılan vücut veya senelerdir yapılan vücudu az çok tahmin edebiliyorum buda biraz estetik görünümün dışında kalıyor yanikimine göre estetik gözükür kimine göre gözükmez ama ama bu görüntü olayınında genel olarak bir çizgisi var aşağısınu kötü olarak adlandıralım yukarısınıda gayet güzel göze hoş gelen fit bir görüntü, konunun başlangıcıda burada zaten body yapan birisi veya hardcore body yapan birinin kaslı bayağı bir hacimli vücudunu sevenler olabilir ama yukarıda gördüğümüz michael phelps'in vücudu genel olarak 100 kişiye sorsan sanırım 900'ü michael phelps'i seçer çünkü özellike yüzücülerin vücudu bayanlarında bayıldığı geniş omuzlu aşırı ddeğil yeterince kaslı oluyor ki bence yüzücü vücudundan daha estetik gözüken vücutda yok dünyada.

body abartmadan yanı yarışma sevıyesıne getırmeden yuzuculerden daha ıyı vucut yapılır bence