- x
Host Olmak İstiyorum
440 Cevap89285 Görüntüleme6 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

4155 Mesaj
14 Aralık 2008; 18:22:43 

Arkadaşlar 17 yaşındayım host olmak istiyorum işe kabul ederlermi beni erzincana giden firmalardan birinde çalışmak istiyorum sevgilim orda hem görüşmek hemde harçlığımı çıkarmak için ne yapmam gerekir
Bu mesaja 2 cevap geldi.
forvet2534 bu mesajı paylaştı

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
14 Aralık 2008; 21:33:58 

17yas ise lısede okumuyorsun herhalde alırlar yapman gereken nerede oturuyorsan ordan erzıncan bazlı çalışan fırmaya müracaat etmek ama zordur tavsıye etmem

4155 Mesaj
14 Aralık 2008; 21:40:32 

Ne zorluğu vardır ayrıca lise okuyorum uzun süreli tatil günleri düşünüyorum

Nasıl müracaat edeceğim , ücret neye göre belirleniyor

15386 Mesaj
14 Aralık 2008; 22:16:23 

quote:

Orjinalden alıntı: huseyin16

Ne zorluğu vardır ayrıca lise okuyorum uzun süreli tatil günleri düşünüyorum

Nasıl müracaat edeceğim , ücret neye göre belirleniyor

Uykundan vazgeçiceksin mesela.
Otobüste o kadar yolcu var,servis yapıcaksın onlara..
Bazen yolcular seni çileden çıkarıcak
Afedersiniz biri otobüse kussa o kusmuğu temizleyiceksin(özür diliyorum)..
Bazıları o kadar kıl insanlar çıkar,su ister götürürsün,sonra ben su istemedim der..
En ufak şeyden sorun çıkarırlar..

Otogarda başvuracağın firmanın yazıhanesine git,onlar sana yardımcı olur..

Uzaklaştırılmış
14 Aralık 2008; 22:19:34 

muavın olsa buyuk fırmalarda var aracın temızlıgı ona aıt ama sen hem muavın olucan hem host..anadolu fırmalarında oyle

Uzaklaştırılmış
14 Aralık 2008; 22:22:03 

quote:

Orjinalden alıntı: setra417

muavın olsa buyuk fırmalarda var aracın temızlıgı ona aıt ama sen hem muavın olucan hem host..anadolu fırmalarında oyle

ücret yuzde 80 sefer başına alırsın atıyorum sıvas erzıncan git gel 40 ytl atıyorum.kaç defa gıdıp gelirsen artık...forumda hostluk yapan arkadaşlar var bıldıgım kadarıyla unıversıtede okuyup yazın çalışan canss89 var zerzavatçı ona pm atıp ayrıntıları alabilirsim..gerçi banlı kendi bildiğim kadarıyla

4155 Mesaj
14 Aralık 2008; 22:25:45 

Teşekkürler gerekli kişiler ile görüşeyim

4319 Mesaj
16 Aralık 2008; 23:08:34 

Arkadaşım ben 2 sene Kamilkoçta çalıştım şu an Ankarada Avrupa Turizmde çalışıyorum.şu anki firmada emaneten çalışıyorum yani.Burda sigorta yok o yüzden yaşı ve hangi okulda mezun olduğunu sorun etmezler.Ama büyük bir firmada çalışmak istiyorsan lise mezunu olman ve 18 yaşından büyük olman gerekli.Bu arada doğuya giden çoğu firmalarda bildiğim kadarıyla host yok,herşeyi muavin yapıyor.

K.Atatürk

2750 Mesaj
17 Aralık 2008; 0:25:18 

Hostluk yapmadım ama bilgim var
şimdi otobüste uykusuzluğa ve özellikle müşteriler(yolcu) onlara karşı samimi,güleryüzlü olmak zorundasın her zaman bi düşün bir güleryüz eksik hayddeeee şikayete..
kaptan kahve ister gecenin bir saatinde ondan sonra yolculardan biri su ister götürürsün olmaz der ben istemedim.
affedersiniz ayak kokusunu bile çekmek zorunda kalırsınız hatta ben bu olayada şahit oldum bir kaç yolcu çıkarmış ayakkabıları koltuğun üstünde yalın ayak...(çıplak değil çorap vardı)
kaptan iyi ve kötü olmak üzere çeşidi çıkar hadi oda olumsuz.
24 saatlik yolculukta ben 5 saat sonra kafam başlar dönmeye.. hostu düşünün ne yapıyor yani o yüzden her ihtimale karşı dayanıklı olmanız gerekiyor 10-20 dakikalık uyku ve uzun süre uyanık olmalısınız gecenin bir köründe 3-4 suları mesala kaptan kahve ister getirirsin ayrıca burada sana iş düşer gecenin bir saatinde kaptanı konuşturmanız gerekiyor yoksa uyur dalar.. sonrasındada malüm.. kaza.(allah göstermesin)
bazı seferler parasını vermez alamazsın..
sonrasında doğuya giden araçlarda bütün işler sana kalıyor o yüzden sorun oluyor.. özellikle bu hostluk işine girmek gerçekten sakat iştir ama ayrıca ne olursa olsun elinizde imkan varsa değerlendirin muavinlik yapmak pek iyi bir iş değil.

Sistem Özellikleri;
İntel Pentium4 2,39-2,40 GHZ İşlemci,Kingston 1 GB DDR-400 MHZ Ram,120 GB HDD,256 MB Palit Geforce FX5500 Ekran kartı,Arçelik kasa,TP-LINK WD8961 modem- Samsung P2250 21,5 Full HD monitör
Diğer Elektronikler;
Nokia E72 Cep telefonu,70 Ekran Arçelik Televizyon-Goldmaster HD1090 PVR(Twinbox) uydu alıcısı-YUMATU 37 Ekran TV-Taplin 19000CI Starlight uydu alıcısı

278 Mesaj
28 Aralık 2008; 13:27:30 

METRODA çalıştım bu yaz 10 gün dayanabildim berabet egitimsiz insanların oluşturdugu bi firma..bu yaz büyük ihtimal pamukkalede çalışacagım ılker sayesınde..Hem tanıdık hemde metroya göre kat kat daha iyi bi firma hemde arkadasımın arabaları oldugu ıçin daha rahat çalışma ımkanım olcak..

Büyük firmalarda guzeldır benım bunyem metroda cok yıprandı bır hafta eve gidemedim kı normal 20 gun gıdemeyenler olmustu ama metronun host dınlenme yerlerıde berbat koktugu ıcın mıdem acayıp bulanıyordu delı oluyordum..

kısacası programımız boyleydı sırket 2 gun staj verdı

esenler otogardan yolcu alınır alıbeykoy ve duduludanda genelde yolcumuz olurdu oraya kadar su ve kolonya servısı+rezerveler yapılır cep tel anonsu yapılır..son yolcular alınır onların rezervelerı yapılır..sonra genel anons yapılır artı su servısı bunlar hıjyenık ortamda olur elde eldıvenler felan metro cok dıkakt eder..

su ıcmeyenlere bırazdan servısımız baslayacak dıyıp bardakları verılır yıne..sonra cay kahve mesrubat servısı yapılır artı kek..molalardan sonra soguk servıs..gelmeye bı saat kala keksız full servıs yapılır..host kaba coplerı toplar dagıttıgı seylerın..onun dısında hıcbı temızlıge karısmaz

sefer bıtıtmı rapor yazardık cart curt ama kaptanlar cok salak herıflerdı metro ıcın konusuyuorum bırı cok ıyıydı cok ıyı anlastık onun dısındakılerle hep tartıstım..duygusal yonumde agır bastı..cıktım..1 haftada 170 lıra cıvarı para aldım kı kıyafet paramıda kestıler..

onun dısında mola yerlerıne gırerken aracın sefer nosu felan kayıt edılır mola yerındekı deftere..kacta gırdık ve cıkcıaz yazılır zaman geldıgınde oradakı gorevlıler okur o bılgılere gore aracınızın saatı geldı cat curt..dayanıklıyım çekerım dıyorsan yap

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zerzavatçı -- 28 Aralık 2008; 13:31:37 >

1000 Mesaj
30 Aralık 2008; 20:05:59 

sen bu işleri biliyosun.hüseyin gel bende çalış dicem ama ben marmara bölgesinde çalışıyorum.
quote:

Orjinalden alıntı: BmCpRo827

Uykundan vazgeçiceksin mesela.
Otobüste o kadar yolcu var,servis yapıcaksın onlara..
Bazen yolcular seni çileden çıkarıcak
Afedersiniz biri otobüse kussa o kusmuğu temizleyiceksin(özür diliyorum)..
Bazıları o kadar kıl insanlar çıkar,su ister götürürsün,sonra ben su istemedim der..
En ufak şeyden sorun çıkarırlar..

Otogarda başvuracağın firmanın yazıhanesine git,onlar sana yardımcı olur..

2008 Opel Astra Sedan 1.6 Ecotec,Enjoy Sp,Siyah |-Wir Leben Autos-Club Astra-|

4319 Mesaj
31 Aralık 2008; 17:14:24 

22 yaşına geldim ve artık bu yaştan sonra çok zor geliyor,yani insan bu işi en fazla 2 sene yapar,sonra yaş haddinden emekliye

K.Atatürk

278 Mesaj
3 Ocak 2009; 18:57:33 

Unıversıte ogrencılerının buyuk fırmalarda yazın yapacagı guzel iş olur..Eğer adam gibi kaptan şöförler denk gelırse yda sabit guzel bı aracta çalısırsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zerzavatçı -- 3 Ocak 2009; 18:55:14 >

21 Mesaj
20 Ocak 2009; 15:59:47 

kardes bende 17 yasındayım ya bende olmak istiyorum ne yaptın girebildin mi?

..............................................

1690 Mesaj
20 Ocak 2009; 16:47:43 

erzincana giden otobuslerden barıs war ama bnden sna tawsiye o taraflara giden otobusleri dusunme cok zor adamlar walizleri cuwalları bi getirio onları tasıması we en kotusu yollar bitirio insanı bz bu yaz erzincana 10 saatte gittik istanbuldan otobus 16 17 saatte gidio cok zor

Bir yangın ormanından püskürmüş genç fidanlardı
Güneşten ışık yontarlardı sert adamlardı
Hoyrattı gülüşleri aydınlığı çalkalardı
Gittiler akşam olmadan ortalık karardı

97 Mesaj
20 Ocak 2009; 20:10:25 

arkadaşlar bende muavin yada host olarak çalışmak istiyorum bu yaz banada bu işe nasıl girilir nasıl çalışılır birz anlatır mısınız? ben otobüsleri falan çok severimde

...::: Volkswagen Caddy 2009 1.9 TDI SeDeFLi SiyAh :::...
...::: VoLkSwAgEn CaDdY TeAm :::...

4319 Mesaj
23 Ocak 2009; 12:13:30 

Arkadaşım,kaç yaşındasın,ne mezunusun,ona göre bilgilendirelim.

K.Atatürk

2017 Mesaj
23 Ocak 2009; 15:01:08 

piyasada ne kadaR host varmış haberimiz yokk..daha doğrusu oLmak isteyen..

***** DemiR24 *****
SeRviSe GitmeYeN FIAT KullaNıcıLaRı

104 Mesaj
23 Ocak 2009; 21:06:43 

Tanıdığın varsa alırlarda sen yine bastır.

Reklam alanı.

97 Mesaj
24 Ocak 2009; 12:35:29 

kardeş ben 16 yaşındayım daha lisede okuyorum yazı boşa geçirmemek için yazın çalışmak istiyorum.

...::: Volkswagen Caddy 2009 1.9 TDI SeDeFLi SiyAh :::...
...::: VoLkSwAgEn CaDdY TeAm :::...

196 Mesaj
24 Ocak 2009; 16:07:28 

quote:

Orjinalden alıntı: huseyin16

Arkadaşlar 17 yaşındayım host olmak istiyorum işe kabul ederlermi beni erzincana giden firmalardan birinde çalışmak istiyorum sevgilim orda hem görüşmek hemde harçlığımı çıkarmak için ne yapmam gerekir

Ücretini hemen söylim nereye gidersen git bir bilet parası alırsın oda peşin değil ay sonuna kadar hesaplanır toplamı verilir sana.(mesela ist- ankara 40 liraysa sende o sefer için 40 lira alırsın ama ay sonunda)
Nasıl başvurabilirim dersen elin ayağın düzgünse istanbul esenler metro yazahanesine bi git form doldur zaten genelde 17 ve 24 yaş arası alıyorlar. Hadi bakalım hayırlısı uykusuz geceler başlasın

Uyuyan uyuduğunu bilmezse , Gördüğü rüya gerçek olur ...

4319 Mesaj
24 Ocak 2009; 17:03:15 

quote:

Orjinalden alıntı: Fdd24

piyasada ne kadaR host varmış haberimiz yokk..daha doğrusu oLmak isteyen..

Ya valla hakkaten öyle.Hergün bizim firmanın bürosunda 15-16 sına gelen koşuyor.Aşti göründüğü gibi değil arkadaşlar.Ben artık fırsatını bulsam bırakacağım.Yaş geldi 22 ye,artık hostluk zor geliyor.Yerimi devralacak hostluk heveslisi arkadaşlarımız gün geçtikçe artıyor.

K.Atatürk

20704 Mesaj
25 Ocak 2009; 1:54:39 

quote:

Orjinalden alıntı: ^^miHARBİ^^

Ya valla hakkaten öyle.Hergün bizim firmanın bürosunda 15-16 sına gelen koşuyor.Aşti göründüğü gibi değil arkadaşlar.Ben artık fırsatını bulsam bırakacağım.Yaş geldi 22 ye,artık hostluk zor geliyor.Yerimi devralacak hostluk heveslisi arkadaşlarımız gün geçtikçe artıyor.

Neden öyle dedin hocam. Ne gibi sorunları çıkmaya başladı?

Ben host olmak istemiyorum. Yazıhane de dursam bilet kesenlerden yeter bana yav. Maksat işsizlikten kurtulalım.

Onun için ne yapacam.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

4319 Mesaj
25 Ocak 2009; 11:58:20 

quote:

Orjinalden alıntı: Ünal Korkmaz

Neden öyle dedin hocam. Ne gibi sorunları çıkmaya başladı?

Ben host olmak istemiyorum. Yazıhane de dursam bilet kesenlerden yeter bana yav. Maksat işsizlikten kurtulalım.

Onun için ne yapacam.

Ya sorun yaşın vermiş olduğu bir olgunlukmudur,artık ne biliyim yani bu iş artık bu yaşta yapılmaz diye düşünüyorum.Ya düşünsene 40 yaşında bi şoför,bırakmış işi hostluk yapıyor.O nasıl rahatsız olursa o ne düşünürse,bende sanki şu an 40 yaşına gelmişimde onun düşündüklerini düşünüyormuşum gibi geliyor bana.
Biliyorum,ülkede işsizlik var,işte bu yüzden çalışmaya devam ediyorum.

K.Atatürk

3337 Mesaj
25 Ocak 2009; 12:38:01 

hayatta en zor şey insanlarla uğraşmaktır bu böyle biline

1034 Mesaj
25 Ocak 2009; 15:43:56 

Geçen sene bende host olmak istemiştim ama aile baskısından olamadım.Babam şöför olduğu için yollarda birçok kazalarla karşı karşıya gelmiş, tanık olmuş, hatta kendide kaza yapmış.

Ben işin parasında değilim ama yazın can sıkıntısından bende çalışmak istiyorum.İstanbul tarafına iş varsa bende talibim..

BORNOVALI..

4319 Mesaj
26 Ocak 2009; 23:13:30 

quote:

Orjinalden alıntı: Ctrlshft

hayatta en zor şey insanlarla uğraşmaktır bu böyle biline

Doğru söze ne denir.

K.Atatürk

20704 Mesaj
27 Ocak 2009; 0:49:46 

İşsizlik diz boyu valla.

Peki bu yazıhanelerde durmak için ne yapmak lazım. Bilet büroları için falan.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2750 Mesaj
27 Ocak 2009; 22:30:37 

hostluk yapılacak bir meslek türü değildir sadece alternatif olarak düşünebilirsiniz çünkü ilerde kariyer sahibi olmak için bu hostluk ona uygun meslek değildir çoğu benim yaşımda gençlerin hevesidir ama ya paranı alırsın yada alamazsın öyle biter..
ancak büyük firmalara girmekle kurtarırsın ama oda torpil gerekiyor yada 17 18 yaş sınırı var.
ama yok illa ben yapacam diyorsanız yapın ama zorluğuna katlanırsınız.
hostluk yapılacak bir meslek değildir meslek öncesi sıkıntıyı hafifletmek,kendi paranı kazanmak için yapılan meslektir.
otobüs soförlügü ise yapılacak meslek değil çünkü aldığın para aracın mazotu,bakımı,temizliği,host masrafına gidiyor geriye kalıyor sana 500-600 milyon yada 1 milyara maaş.. ee buda senin evi geçindirmene bile yetmez

Sistem Özellikleri;
İntel Pentium4 2,39-2,40 GHZ İşlemci,Kingston 1 GB DDR-400 MHZ Ram,120 GB HDD,256 MB Palit Geforce FX5500 Ekran kartı,Arçelik kasa,TP-LINK WD8961 modem- Samsung P2250 21,5 Full HD monitör
Diğer Elektronikler;
Nokia E72 Cep telefonu,70 Ekran Arçelik Televizyon-Goldmaster HD1090 PVR(Twinbox) uydu alıcısı-YUMATU 37 Ekran TV-Taplin 19000CI Starlight uydu alıcısı

4319 Mesaj
28 Ocak 2009; 16:34:59 

quote:

Orjinalden alıntı: Ünal Korkmaz

İşsizlik diz boyu valla.

Peki bu yazıhanelerde durmak için ne yapmak lazım. Bilet büroları için falan.

Bi ara Nilüfer Turizm,gazetelere ilan vererek bilet kesecek eleman arıyordu.
Tabi bu bir istisna bir durum.Bilet kesen kişiler genellikle firmada uzun bir süre emeği geçen kişilerden oluşuyor.Adam mesela senelerce hostluk veya şoförlük yapmış,bilet kesmek istiyor veya öneriyorlar,bu işin başına geçiveriyor.Bu genellikle böyle oluyor.

K.Atatürk

14 Mesaj
11 Şubat 2009; 2:59:13 

Ben İstanbulda yaşıyorum 21 yaşındaym yaklaşık 3-4 aydır iş bakıorum bi kaç iş buldum ama bana uymayan işler oldu mesela telefonda satış. Artık kararttım gözümü gazetede ilan gördüm sabah esenler otogardan host hostes aranıyor die. Gittim görüşmeye orda bi emlak bürosu aracı firmaymış kayıt oluyosun 70tl veriosun 3 gün eğitim sora şirketlerle mülakat adam seni işe alırsa giriosun. Biz para yok die işe girelim dioruz adamlar bizden bide az denilmicek bi para istiolar. Host olmak için başvuru yapmak istiorum yardımcı olabilicek birileri varmı acaba burda =)

Hayat Devam Ediyor...Gülümse:)))

304 Mesaj
11 Şubat 2009; 11:59:00 

Host Most bos işler... Muavin işte...

2509 Mesaj
11 Şubat 2009; 14:57:51 

uçakta host olsan parayı kırarsın hemde beleşten dolaşırsın darısı ona artık

Sermaye Piyasası Denetim ve Derecelendirme

14 Mesaj
13 Şubat 2009; 0:10:40 

bazen insanlar istemesede bazı şeylere mecbur kalıyo napalım

Hayat Devam Ediyor...Gülümse:)))

4284 Mesaj
13 Şubat 2009; 9:37:38 

quote:

Orjinalden alıntı: F1SECO

uçakta host olsan parayı kırarsın hemde beleşten dolaşırsın darısı ona artık

uçakta host olmak için eğitim ücreti veriyorsun
kurs ücreti: 2500€
tip eğitimlerinin her biriİ: 2500€ (uçağa göre eğitim, 747,380 vs.)

Kendime 4 kural koydum! Alkol alma, Hızlı gitme, Hızlı gitme, Hızlı gitme. *Sonra kendime 4 kural daha koydum! Hatalı sollama, Makas atma, Emniyet kemeri tak, Daha yavaş git. * En önemlisi "Arabada sevişme!"

Mazut Pawıı ~~ Kendi Mazotumu Üretmeye Çalışırken Kimyager Olacağım.. ~~
Dacia Logan 1.5 dCi 2006 İnci Gri ~~ Bak Logan deyip geçme, üzerim :)
Dead Line

4319 Mesaj
13 Şubat 2009; 15:52:57 

quote:

Orjinalden alıntı: uazro

uçakta host olmak için eğitim ücreti veriyorsun
kurs ücreti: 2500€
tip eğitimlerinin her biriİ: 2500€ (uçağa göre eğitim, 747,380 vs.)

O eğitime verecek parası olan kişinin sonunda host olmasıda ayrı bir komedi.Sanki çok önemli bir işmiş gibi,zaten meslektende görmüyorum,meslek demiyorum bu işe.Olsa olsa iyi bir iş bulana kadar geçici olarak para kazandığımız uğraş diyebiliriz.Bu işin içinde olan birisi olduğum için bu görüşü söylüyorum ve birçok kişininde bu görüşe katılacağını düşünüyorum.

K.Atatürk

29 Mesaj
15 Şubat 2009; 22:49:38 

quote:

Orjinalden alıntı: ^^miHARBİ^^

O eğitime verecek parası olan kişinin sonunda host olmasıda ayrı bir komedi.Sanki çok önemli bir işmiş gibi,zaten meslektende görmüyorum,meslek demiyorum bu işe.Olsa olsa iyi bir iş bulana kadar geçici olarak para kazandığımız uğraş diyebiliriz.Bu işin içinde olan birisi olduğum için bu görüşü söylüyorum ve birçok kişininde bu görüşe katılacağını düşünüyorum.

Abim thy de host 3500 lıra alıyor

29 Mesaj
15 Şubat 2009; 22:52:14 

quote:

Orjinalden alıntı: by.helix

sinan dırek otogara gırıp fırmalara basta metro olmak üzere başvur...girme imkanın yüksek

4319 Mesaj
17 Şubat 2009; 21:56:31 

quote:

Orjinalden alıntı: by.helix

Vay be hakkaten o kadar alıyormu?O zaman sözlerimi geri alıyorum.

K.Atatürk

4284 Mesaj
19 Şubat 2009; 5:25:13 

thy ye girmek zordur. onur air, atlasjet gibi firmalar da yaklaşık 1 500 2000 arası ücret vermekte. yani uçak hostluğu için ödediğiniz ücreti 1 yılda amorti edersiniz.

Kendime 4 kural koydum! Alkol alma, Hızlı gitme, Hızlı gitme, Hızlı gitme. *Sonra kendime 4 kural daha koydum! Hatalı sollama, Makas atma, Emniyet kemeri tak, Daha yavaş git. * En önemlisi "Arabada sevişme!"

Mazut Pawıı ~~ Kendi Mazotumu Üretmeye Çalışırken Kimyager Olacağım.. ~~
Dacia Logan 1.5 dCi 2006 İnci Gri ~~ Bak Logan deyip geçme, üzerim :)
Dead Line

278 Mesaj
20 Şubat 2009; 19:16:55 

benımde abım thyde kabin amırı 3500 cıvarı alıyor..onur atlas gıbı fırmalar 2000 cıvarı verıyor

5500 Mesaj
25 Şubat 2009; 18:48:51 

biraz araştırma ve kıyaslama yaparsan fikrini değiştirebilirsin pek kolay bir iş değil bildiğim kadarıyla.

508 Mesaj
8 Mart 2009; 21:35:41 

Bu başlığı görüp yazmadan duramadım. Arkadaşım bırak hostluk muavinlik, boş işler bunlar. Ben ulusoy'da 5 yıl yaptım muavinlik. Geriye dönüp baktığımda boşa geçmiş onca yıl görüyorum hepsi bu.ç Ne eline birşey geçer ne de beş kuruş biriktirebilirsin. 5 yılın 4 yılı muavin-host tek başıma yaptım sonra host mecburi kılındı biraz rahatladım. Uykusuzluk bana vız gelir filan deme, bu iş öyle değil. Mayıs ayından ekime kadar yatmaz araba. öyleki otogara 400 metre uzaklıktaki evimime bile gidemezdim aylar boyunca. telefon eder temiz çamaşır getirirlerdi bana. Banyo ihtiyacımı bile otogar altındaki duş yapılan yerlerde giderirsin. Aylarca lastik üstünde geçirmek dile kolaydır. Peki ya sonu, koca bir hiç. Ömrünün en verimli yıllarını heba edersin ve 26-27 yaşına geldiğinde elde bir meslek olmayan vasıfsız bir insansın. Benden sana dost tavsiyesi olsun, asla kalkışma. Zaten girersende ilk denemende başaramazsın büyük ihtimalle, bir kaç seferin artından çıkarsın, aradan 1 ay geçer yine gidersin. Bu defa daha çok dayanırsın. Sonunda bir bakmışsın, uyuşturucu gibi sarmış tüm benliğini. Çünkü bu iş bir sevdadır. Ama BEN İLLA YAPACAM BUNUN BAŞKA ÇARESİ YOK diyorsan, host olmaktansa muavin olamayı tercih et. Hiç olmazsa bir mertebeyle şoför olma ihtimalin var. Host olarak 5-6 yıl çalışırsın sonra paketlerler seni. Tabi yollarda yaşayacakların göreceklerinde cabası. Kazalar göreceksin, (Allah göstermesin) belki de sen geçireceksin. Bunun yerine gir bir yere çırak olarak zanaat öğren, böyle şeylerin peşinden koşma

2329 Mesaj
11 Mart 2009; 2:48:06 

quote:

Orjinalden alıntı: exelante

Bu başlığı görüp yazmadan duramadım. Arkadaşım bırak hostluk muavinlik, boş işler bunlar. Ben ulusoy'da 5 yıl yaptım muavinlik. Geriye dönüp baktığımda boşa geçmiş onca yıl görüyorum hepsi bu.ç Ne eline birşey geçer ne de beş kuruş biriktirebilirsin. 5 yılın 4 yılı muavin-host tek başıma yaptım sonra host mecburi kılındı biraz rahatladım. Uykusuzluk bana vız gelir filan deme, bu iş öyle değil. Mayıs ayından ekime kadar yatmaz araba. öyleki otogara 400 metre uzaklıktaki evimime bile gidemezdim aylar boyunca. telefon eder temiz çamaşır getirirlerdi bana. Banyo ihtiyacımı bile otogar altındaki duş yapılan yerlerde giderirsin. Aylarca lastik üstünde geçirmek dile kolaydır. Peki ya sonu, koca bir hiç. Ömrünün en verimli yıllarını heba edersin ve 26-27 yaşına geldiğinde elde bir meslek olmayan vasıfsız bir insansın. Benden sana dost tavsiyesi olsun, asla kalkışma. Zaten girersende ilk denemende başaramazsın büyük ihtimalle, bir kaç seferin artından çıkarsın, aradan 1 ay geçer yine gidersin. Bu defa daha çok dayanırsın. Sonunda bir bakmışsın, uyuşturucu gibi sarmış tüm benliğini. Çünkü bu iş bir sevdadır. Ama BEN İLLA YAPACAM BUNUN BAŞKA ÇARESİ YOK diyorsan, host olmaktansa muavin olamayı tercih et. Hiç olmazsa bir mertebeyle şoför olma ihtimalin var. Host olarak 5-6 yıl çalışırsın sonra paketlerler seni. Tabi yollarda yaşayacakların göreceklerinde cabası. Kazalar göreceksin, (Allah göstermesin) belki de sen geçireceksin. Bunun yerine gir bir yere çırak olarak zanaat öğren, böyle şeylerin peşinden koşma

bunları yazmaya girmiştim çok güzel özetlemişsin

508 Mesaj
11 Mart 2009; 17:45:09 

Hocam böyle bir durumda arkadaşı doğru yönlendirmek konusunda canlı yaşayan birisi olarak öğüt vermek asli görevim diye düşünüyorum. Zira herşeyin telefisi mümkün ama zamanın değil. Geçmiş 1 saniyemizi bile geriye getiremiyoruz. Hele heba olan onca yıl, bizlere 1 defa tanınmış yaşama hakkımızı baştan sona etkiler. Allah birşeyleri vesile kıldı suçumuz olmamasına rağmen 1 ay arayla 2 defa peşpeşe yapmış olduğumuz kazalar bu işi bırakmama sebep oldu. Öyleki, ikincisinde gözümü asfaltta açtım, kafamı kaldırıp otobüse baktığımda host koltuğunun 3-4 numaralı koltuğa yapışmış olduğunu gördüm. Kendi kendime "ben az evvel orda oturuyordum burda ne işim var dedim." Kendi cesedimi görmekten korktum. Burdan olayın gelişmelerini detaylarını anlatacak değilim, söylemek istediğim, uzun yol bir hastalıktır, vücuduna nüfuz ederse ancak böyle berbat bir olayın vesile olması gerekir bırakmak için. Gelecek mi? Gelecek nedir biliyor musunuz? Sağdaki host koltuğunda oturarak başlarsın, yıllar sonra sağdaki şoför koltuğuna geçersin. Tabi o da bir otobüste yıllarca çalışıp sebat eder kendini kanıtlar sevdirirsen. O da olmazsa vay haline. Hiç iş bulamadın, git berbere çırak ol, meslek öğren ama bu işe kalkışma.

278 Mesaj
11 Mart 2009; 20:46:59 

quote:

Hocam böyle bir durumda arkadaşı doğru yönlendirmek konusunda canlı yaşayan birisi olarak öğüt vermek asli görevim diye düşünüyorum. Zira herşeyin telefisi mümkün ama zamanın değil. Geçmiş 1 saniyemizi bile geriye getiremiyoruz. Hele heba olan onca yıl, bizlere 1 defa tanınmış yaşama hakkımızı baştan sona etkiler. Allah birşeyleri vesile kıldı suçumuz olmamasına rağmen 1 ay arayla 2 defa peşpeşe yapmış olduğumuz kazalar bu işi bırakmama sebep oldu. Öyleki, ikincisinde gözümü asfaltta açtım, kafamı kaldırıp otobüse baktığımda host koltuğunun 3-4 numaralı koltuğa yapışmış olduğunu gördüm. Kendi kendime "ben az evvel orda oturuyordum burda ne işim var dedim." Kendi cesedimi görmekten korktum. Burdan olayın gelişmelerini detaylarını anlatacak değilim, söylemek istediğim, uzun yol bir hastalıktır, vücuduna nüfuz ederse ancak böyle berbat bir olayın vesile olması gerekir bırakmak için. Gelecek mi? Gelecek nedir biliyor musunuz? Sağdaki host koltuğunda oturarak başlarsın, yıllar sonra sağdaki şoför koltuğuna geçersin. Tabi o da bir otobüste yıllarca çalışıp sebat eder kendini kanıtlar sevdirirsen. O da olmazsa vay haline. Hiç iş bulamadın, git berbere çırak ol, meslek öğren ama bu işe kalkışma.

Dostum bende yazları calısan unıversıte ogrencısıyım pm atarsan senle bısey goruscem

278 Mesaj
14 Mart 2009; 1:28:18 

quote:

Hocam zaten ben çalışacak arkadaslara şunları onerıyorum arkadaslar oncelıkle okuyun Unıversıte kazanın sonra yazları benım gıbı calısırsınız

Ben Metro ya gırdıgımde yaz kadromuz hep unıversıte ogrencılerı idi..Gercı Metro berbat bı fırma oldugu ıcın 10 gun dayanabıldım..

Ancak host olarak tanıdık olucak oyle sabit calısırsan rahat edersin onun dısında Şirket hostu artı Buyuk fırmalarda çalışırsan arkadasın dedıgı gıbı yazın araba durmuyor sureklı sefer yazarlar..

Yaz için guzel para kazanırsın bunyen saglamsa ben 10 gunde 280 mılyon bırıktırdım bı kısmınıda saga sola verdık yanı..

Ama oncelıkle hayatınızı kurtarın bı sevda olarak eglence olarak yaparsınız..

Örnegın bu yaz kısmetse Ben Pamukkaledeyım arkadasım bana anlasabılıcegım ıstedıgımız bı hat ayarlıycak Guzel arabalara bıncem yanımada Muavın olarak sınıf arkadasımı alıcam guzel eglencelı zaman gecırecegım..

Demek istedigim bu

2 Mesaj
24 Ekim 2009; 12:22:50 

arkadaşım tavsiye ederim güzel iş ama bu işi varanda yaparsan güzel :D:D ben 4 ay çalıştım varanda gayet rahattı yani bi nevi yattığım yerden para kazandım ama bi yöndende tavsiye etmem çünki bu işin hiç bi geleceği yok... karar senin

sssss

325 Mesaj
24 Ekim 2009; 21:12:05 

arkadaşlar doğrusunu soylemek gerekırse bende host-muavın olmak istıyorum suan lise 1 e gidiyorum dersler hiç iyi değil bu gıdışle okulu devam ettırebılmem zor gozukuyor diyelım okulu bırakıp host-yada muavın oldum orta okul mezunlarına E sınıfı ehlıyet verıyolarmı bilgilendırırsenız sevınırım arkadaslar...saygılar

İkiyüzlüdür otogarlar sevdalar gibi
Bir eli tutarken kavuşmanın vereceği sevinci bir eli hep ayrılıkların hüznündedir ..

SUNGURLU'LU GENÇ KAPTAN

304 Mesaj
25 Ekim 2009; 19:26:26 

quote:

Orijinalden alıntı: piskopat19

arkadaşlar doğrusunu soylemek gerekırse bende host-muavın olmak istıyorum suan lise 1 e gidiyorum dersler hiç iyi değil bu gıdışle okulu devam ettırebılmem zor gozukuyor diyelım okulu bırakıp host-yada muavın oldum orta okul mezunlarına E sınıfı ehlıyet verıyolarmı bilgilendırırsenız sevınırım arkadaslar...saygılar

Sözde Lise Mezunlarına Veriyorlar Ama Her Türlü Alınır Yani...

1 Mesaj
3 Kasım 2009; 14:42:51 

18 yaşındayım. lise mezunuyum. bursadayım. hostluk yada yazıhane görevlisi olarak çalışabilirim. deneyimsizim :D yardımcı olursanız sevinirim :) :)

4155 Mesaj
20 Kasım 2009; 6:51:17 

O zaman host olmamın nedeni başkaydı arkadaşlar. Şimdi düşünmüyorum tabi son çare olmazsa. Artık ya polis yada lojistik okumayı düşünüyorum. Cevaplarınız için hepinize teşekkürler

6 Mesaj
4 Ocak 2010; 20:29:14 

her işin olduğu gibi hostluğunda hem iyi hemde kötü yönleri var önce zorluklarını anlatayım;
1)çok kıl yolcularla karşılaşırsın( mesela benden gece saat 4:00 de kahve istemişlerdi.)
2)uykusuzluk yıpratır insanı (ben 4 saat uyku ile çift sefer ankara çalışıyordum)
3)kıl şöförler denk gelir
4)muavinle anlaşamazsın
5)konuşmana,hal ve hareketlerine ,kıyafet temziliğine dikkat etmeli bakımlı olmalısın
6)en pis yanıda bana göre dinlenme tesisilerinde yolcuyu toplamaktır
çok fazla gözünüzü korkutmadan iyi yönlerine geçelim;
1)farklı çevreler insanlar tanırsın
2)farklı şehirleri görürsün
3)boş durmadığın sürece iyi para kazanırsın (ben ayda 800 tl kazanıyordum -askeri ücretin 500 tl old. düşünülürse iyi para)
4)başka işlere bakarak yemek problemi yaşamazsın
5)sabit çalıştığın sürece şöför ve muavinlerle kardeş gibi olursun
sürekli değil ama özellikle öğrenciler için ideal bir iş ben yaz tatilinde yine iş başındayım bilgi almak isteyem pm atsın

Ülkümüz Göklerde Dalgalanan Sancak Allah'ın Huzurunda Eğiliriz Ancak...

278 Mesaj
15 Ocak 2010; 18:40:43 

Ben Pamukkalede çalıştım bu yaz sezonunda.2008 yazında ise kısa süre metrodaydım.

Pamukkale bu işin yapılacağı en iyi yer bence.

İyi yönleri;
1-Firmada kaptan kaptan yard.muavin host olmak üzere 4 kişilik araç ekibi varsa 1 numara sensin söz sende.O yüzden çok rahat.Hepsi bi rapor yazmana bağlı.
2- Zaten kaptanları genelde iyi.Kıl kaptan olsa bile rapor korkusundan sana iyi davranıyor.
3-Dinlenmeli çalışmama rağmen ankara dönüşlerimde 6-10 saat arası boşluk oluyordu.2 ay küçükkuyu çalıştım sabit.Oradada dönüşlerde 12-15saat arası dinlenmem oluyordu.Ona rağmen istiharatlı çalışmama rağmen ayda 1000tl alıyordum.
4-Çok iyi çevre edindim.Şirkette.
5-Personelleri tanıdığım için rahatlıkla ailemi gönderebiliyorum herhangi bi sorun olmasına karşın çevremin olması oradaki kişileri tanımam avantaj.Sıkıntı olduğunda ki olması muhtemel değil o firmada.Hemen ulaşabileceğim kişiler belli.
6-Kıl kaptan yok denecek kadar az.Tek sıkıntı açık büfe ikram olduğundan özellikle yaz ayı servis açma olayı dondurma sandviç derken ankara istanbul yolculuğunda 4 ü buluyor.

Olumsuz yönleri
1-Çok uyumaya meraklı isen yapamazsın
2-Sürekli yapılacak iş değil.Ama üniversite öğrencisi için iyi iş.Kısa süre için.
3-Kıl yolcu var,araçlar multimedia olduğundan koltuk arkalarında tv felan.Kulaklık topla vb. sıkıntı.
4-Hergün traş olucan.

5-Temiz giyinicen bakım on numara olucak saç,baş.

Onun dışında Üniversite öğrencileri için 3 aylık kısa dönemde yapılacak zevkli iş.

Yapılacak yerler ise;Pamukkale başta olmak üzere Kamil Koç,Nilüfer,Anadolu Ulaşım.

Ulusoy çok tırt.Kaptanları felan.Varan sıkıntı ayrııcalığı yok okadar hizmete aldığın maaş oldukça az.

En iyi ücret Pamukkalede 1000-1250 arası,diğer saydığım firmalar 700 -850 tl arası.

Sorularınız varsa yanıtlarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zerzavatçı -- 15 Ocak 2010; 18:43:12 >

Uzaklaştırılmış
16 Ocak 2010; 11:29:24 

ben kamil koçta 15 ay boss turizmde (en iyi zamanlarında) 4 ay çalıştım

para birikmez lafına katılmıyorum 4 ayda o zamanın parası 1 milyar lira biriktirmiştim (şimdi 1000 lira)

ben sevdiğim için bu işe başladım yüksek okul mezunuyum anca o kadar idare ettim askere gittim geldim bi daha o iş için otogara uğramadım

aslında sonu yok ama kamil koç gibi firmalarda belli bir süre sonra eğer iyi çalıştıysan ve herkes senden memnunsa halkla ilişkilere geçebiliyorsun mesela kontrol memuru olabilirsin

sıkıntılı yönlerini arkadaşlar yazmış zaten

zevk için gidenlere pek tavsiye etmem hayal ettiğiniz ortam yok çoğu kimse dağıtılan ikramların otobüsçünün cebinden çıktığını bilmez belki de

kamil koçta her sefer sonu eve uğrama imkanım vardı bazen yatıya kalır bazen de akşama sefere çıkardım ama boss turizmde 20 gün eve uğramadığım olurdu

kamil koçta nerenin personeliysem (istanbul) ordan yola çıkar oraya dönerdim
ama boss turizmde istanbuldan antalya yapardık antalyadan ankara ankaradan çeşme v.s

yani çalışma koşulları firmadan firmaya farklı

en çalışılası firmalar pamukkale (hostluk için 2004 yılında metrodan farkı yoktu yani berbattı) anadolu ulaşım ve kamil koç

metro ve türevlerinden uzak durun insanlıktan çıkarsınız

ha amiyane tabirle karı kız düşüreceğim amacım o derseniz bence başlamadan vazgeçin
çekirge ile sıçrama arasındaki ilişki hesabı 3. seferde yakalanırsanız size vurmaya otogarın ikinci katından başlarlar taa ki dışarı çıkana kadar ne ağız kalır ne de burun yüzünüz tanınmaz hale gelir
onlarla uğraşamazsınız da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahsilat makbuzu -- 16 Ocak 2010; 11:32:09 >

278 Mesaj
16 Ocak 2010; 22:17:16 

@tahsilat makbuzu

Katılıyorum arkadaşıma Pamukkale hatırlıyorum 2003 2004 rezildi..AmA şuan bu işin yapılacak para olarakta rahatlık açısındanda en iyi firma bence..

Artı öğrenci için çok iyi birikim yapılıyor.3ayda dinlenmeli çalışmama rağmen yani sürekli yola gitmeden 3000tl ye yakın para kazandım.

Firmadada çok rahat edersiniz.Araçta otorite sizde çünkü.Herşey bir raporunuza bağlı

73 Mesaj
24 Ocak 2010; 13:16:07