Şimdi Ara

Avea sizce neden 555 ön kodlu numara vermiyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
1
Favori
9.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Avea'nın 10 milyon abonesi mevcut. Avea 2004 yılından beri yani yaklaşık 5 milyon aboneye ulaştıktan sonra 555 ön kod yerine 505, 506, 554 ve 553 ön kodlu numara vermeye başladı. Elinde 555 ile başlayan ve sıfır kod blok'u mevcut. Ayrıca 5 sene önce kapanan numaraları bile hala satışa sunmadı. Turkcell kapanan ve 532 ile başlayan numaraları satışa sunuyor.

Avea sizce neden böyle yapıyor, bu ön kodu saklamakla ve vermemekle neyi planlıyor olabilir? Teşekkürler.

• Benimde yıllar önce kapanan aycell zamanında aldığım 505 li hattım hala başkasına verilmedi çok ilginç gerçekten...
  • Numaramda peş peşe 5 tane 5 var..
    Hiç sevmiyorum..

• quote:

Orjinalden alıntı: ZoRBa

Numaramda peş peşe 5 tane 5 var..
    Hiç sevmiyorum..

benim numaradada var aynı serimi bulduk dersin
    0555559 diye gidiyo benm
  • quote:

Orjinalden alıntı: HePsİ1LeŞmE

quote:

Hiç sevmiyorum..

0555559 diye gidiyo benm

hocam o ne numara ya, satsan iyi para eder ha
  • quote:

Orjinalden alıntı: XpressMetal

SONUDA güzel iyi para eder farkındayım vodafone'den türkcell'e taşıdığım 546 aynı şekil devam eden nmaram daha güzel
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: XpressMetal

SONUDA güzel iyi para eder farkındayım vodafone'den türkcell'e taşıdığım 546 aynı şekil devam eden nmaram daha güzel

4 sene kadar önce tamamen 5 ve 3 sayılarından oluşan bir numaraya 2 bin ytl teklif etmişlerdi de bizimki kabul etmemişti. Kimbilir şimdi ne eder

• Benimde aycell den kalma 505 li güzel bir numaram var.Çipin nerdeye yarısı soyuldu ama canavar gibi çalışıyor maşallah.
  • benimde 555 li numaram wardı ama kapandı bikac ay once.acarlarmı acaba yine? sim kartı bulursam tabi
  • elimizdeki 555 ön kodlu serii numaraların değerini iyi bilmek lazım bakarsın ilerde karizma olur... bendekindede 6 adet 5 var... ve geriside seriiii

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karantina61 -- 14 Aralık 2008; 15:56:34 >
  • quote:

quote:

Hiç sevmiyorum..

0555559 diye gidiyo benm

0555556
  • quote:

Orjinalden alıntı: bungee20

Cüneyt beyin işi. 555'i piyasaya sunmayıp, talebi germek (yükseltmek) istiyor. Aynen 2000-2004 arasında turkcell'in 532 alan kodunda yaptığı pr çalışması gibi. Benim 3 adet 555 ile başlayan numaram var, hepsini de iyiki almışım diyorum. Ben avea'dan 0500'lü numara bekliyorum.

Ayrıca Cüneyt bey numara taşınabilirliği gelmeden önceki bir açıklamasında, taşınamaz blok numara çalışması yapacaklarını belirtmişti. (3G geldiğinde) 555'li ve henüz sunulmamış bir numara bloğu, bu işlemde kullanılacak olabilir.

bungee cüneyt türktan bu işi iyi biliyor kim ne derse desin sen ne düşünüyorsun

• 0555 662 .. ..

isteyen varmı?:)
  • quote:

quote:

quote:

Hiç sevmiyorum..

0555559 diye gidiyo benm

0555556

oda güzelmiş devamıda güzelse

• 555'li numaralar şu anda kurumsal hat(şirket hattı) satışında halen satılıyor. Ama bireyselde yok dediğiniz gibi.
  • 3g geldiğinde bakalım bu taşınamaz numara bloğu nasıl olacak bende 3g ile ilgisi olacağını düşünüyorum
  • avea'da daha tam oturmamış şeyler var, mesela faturalı aycell hatlarda 505'i yani aycell'i aramak 555'i yani aria'yı aramaktan daha ucuz. bu uyumsuzlukları gidermek amacıyla yapılıyor olabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: crazyarif

avea'da daha tam oturmamış şeyler var, mesela faturalı aycell hatlarda 505'i yani aycell'i aramak 555'i yani aria'yı aramaktan daha ucuz. bu uyumsuzlukları gidermek amacıyla yapılıyor olabilir.

çok uyuz bi uygulama sanki avea'yı aramıyrsun
  • quote:

önce 554 lüler bitsin sonra sıra 555'e gelecek

• 555 liyim mutluyum :)
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.