Şimdi Ara

Gigabyte'ın Zalman soğutmalı ve 1GB bellekli HD 4870 modeli kullanıma sunuldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
4.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lansmanından aylar sonra AMD-ATi'nin Radeon HD 4800 serisi için ortaklarına uyguladığı tasarım yasağını kaldırmasıyla birlikte farklı özellikte ve yapıda alternatiflerin modellerin arka arkaya gün ışığına çıkması bekleniyor. İşte bu modellerden birini de Gigabye hazırladı ve firma ilk detaylarını bir süre önce sizler ile paylaştığımı Radeon HD 4870 temelli yeni ekran kartını kullanıma sundu.

Gigabyte'ın GV-R487D5-1GD kod adlı yeni modeli sahip olduğu detaylar ile AMD-ATi'nin referans modelinden ayrılıyor. Mavi renkli baskılı devre üzerine inşa edilen ekran kartında firma Zalman üretimi özel soğutucu (VF830) kullanmayı tercih etmiş. Tabii tahmin edebileceğiniz üzere özel soğutucunun hatırı sayılır katkısı ile yeni modelin referans tasarım HD 4870 modelinden daha serin ve sessiz çalıştığı belirtiliyor.

AMD-ATi'nin 55nm üretim teknolojisiyle hazırlanan RV770XT GPU'sunun güç verdiği ekran kartı 256-bit bellek veri yolu desteğine ve 800x paralel işlem birimine sahip. Grafik işlemcisi 750MHz'de, bellekleri ise 3600MHz'de görev yapan kartta 1GB GDDR5 bellek bulunuyor. DirectX 10.1 destekli olan Gigabyte'ın yeni modeli Unified Video Decoder 2 teknolojisi ile yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma da yapabiliyor.

10 Aralık'ta yayınlanan Catalyst 8.12 sürücüsünün aktifleştirdiği Stream teknolojisi ve sürücü ile birlikte gelen AVIVO Video Converter yazılımıyla videoları GPU tabanlı hızlandırmanın avantajlarından yararlarak farklı boyut ve çözünürlüklere hızlı bir şekilde çevirebilen ekran kartında görüntü aktarımı için DVI konnektörüne ek olarak HDMI ve DisplayPort gibi yeni nesil arabirim teknolojilerine de yer verilmiş.

Gigabyte'ın GV-R487D5-1GD kod adlı yeni modeli yurt dışında yaklaşık 335$'lık etiket fiyatıyla kullanıma sunulmuş durumda.

• Ramler Açıkta Kalmış Sevmedim Ve O Fanın Soğutacağından Pek Emin Değilim..
  • Bu fanı seviyorum yha.Klasik ve etkili.Fiyatı biraz daha iner ama.
  • sonunda adam gibi bi tasarım çıktı eminim o kart en serişn 4870 lerden biridir öyle saçmasapan kocaman sesli fanlara sahip soğutucularla göz boyuyolardı keşke en baştan böyle çıksalardı .
    ramlerin açıkta kalması önemli değil onlar kesin revize edilmiş karttır
  • direk hdmı güzel olmuş fakat pahalı
  • kabloya bak emanet gibi duruyor
  • güzel çıksın böyle şeyler.
  • Direkt hdmi çıkışı iyi düşünmüşler.. Ama 335$ fazla bu karta
  • o fiyata bu kart hiç mantıklı değil.
  • Gigabyte anakartta gösterdiği başarıyı,ekran kartlarında gösteremiyor.
  • üstü çok çıplak gibi sanki
    ama çıkışlar iyi
  • cok sade ve hos gozuktu
  • fanın işe yaracağına eminim ama bu saatten sonra bu kartı düşünmem
  • DDR5 ile artık ramler çıplak geliyor 3600mhz ve çıplak hey gidi 1000mhz için taktığımız tonlarca bakır soğutucular
  • herşey çok güzel ama velakin fanın kablosuna gıcık oldum :)
  • Evet ya kablo hakikaten çok boktan görünüyor.
  • Okadar Basitki Ati Neden bu kadar basit şeylere göz yumuyor Nvidia Ekran kartlarının yüksek sewiye sekmetin de olan kartlarında Basitlik En dip planda Resmen
    Ezdiriyor kendini Ati HD 4870 mi bu yazık valla
  • ramleri unutmuşlar gene
  • direk hdmi çıkışı önemli değilde dipslay port bulundurması harika bi özellik monitörüm display port destekliyor ama kartım desteklemediği için kullanamıyorum ve ilerde sırf display port yüzünden kart değiştirmek zorunda kalicam.

mavi kartları çok seviyorum ama bu tipsiz olmuş ve ramlerin açıkta kalması bence ii değil özellikle oc açısından

quote:

Orjinalden alıntı: kasap01

Okadar Basitki Ati Neden bu kadar basit şeylere göz yumuyor Nvidia Ekran kartlarının yüksek sewiye sekmetin de olan kartlarında Basitlik En dip planda Resmen
    Ezdiriyor kendini Ati HD 4870 mi bu yazık valla

bu arkadaş ne saçmalıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RealGangsta -- 14 Aralık 2008; 5:20:34 >

• 4870'e hakaret gibi olmuş bence.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.