Şimdi Ara

Z-Nano; Dünya'nın en küçük optik faresi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Firmalar teknoloji bakımından sıkı bir yarış halinde olmalarının yanısıra tüketicilerin ilgi odağı haline gelebilmek için ''en küçüğü'' üretmeye devam ediyorlar. Bir kaç gün önce dünyanın en küçük faresi olarak lanse edilen Z-Nano internette boy gösterdi. Sadece 42 x 21 x 17.6 mm ebatlarındaki fare optik teknolojisini kullanıyor. Öncelikle dizüstü bilgisayar kullanıcılarının hedef alındığı fare, scrool tuşunun yanında minik bir mıknatısı barındırıyor. Böylece Z-Nano'nun metal yapıdaki USB konektörü farenin üzerine yapışabiliyor. Bu da fareyi kullanmadığımızı zaman kablonun biraz daha derli toplu durmasını sağlıyor. 60$'a satılan farenin ergonomisinin ise kafalarda soru işareti bıraktığı kesin.

Kullanım videosu

• Bu mouse'a 60$ verenin aklına şaşarım ufak dizüstü mouse lari gayet güzel ve küçük oluyo buna ne gerek var anlamadım?
  • usb bellek özelliği de olsa belki işe yarardı
  • Benim fikrim şu ve bugünün teknolojisi de bunu yapabilir.
    Parmağımıza taktığımız yüzük aynı zamanda mouse olarak çalışacak. Üstelik çalışmak için düzgün bir yüzeye ihtiyaç duymayacak havada bile çalışabilecek.
    Belki de bu cihaz yapılmıştır bile.
  • valla güzel bir mouse
  • o parann 10 da biri etmez ve pek satılacağınıda sanmıyorum. o mouse yapmalarının amacı bence satmak değil, bizimde bir "en" cihazımız olsun fantazisidir.
  • iyide ne işe yarayacak yani ne için yapılmış gösterişse o başka...
  • hehe ne biçim alet bu ya
  • hehe kim alcaksa artık şuna bak buna alışmak için 1 ay lazım
  • Aslında bu sadece bir prototip. Bu kadar küçük yapıp pisaya sürmek demek, daha küçüğünü de yapabilmeleri demek. İleride kağıt gibi sensörleri parmak uçlarımıza takabilir ve masanın üzerinde ellimizi oynatabiliriz. Mouse taşıma derti, takma derti falan filan bunlar bitecek.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.