Şimdi Ara

Yakında Passat alıyorum.Passat Model sıralaması Nasıl ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
115.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Passat model sıralaması merak ediyorum.En iyi hangisi ?

Benim bildiğim Şöyle

Trendline
    Comfortline
    Exclusive
    Hıghline

Rica etsem bir Sorum daha Var.Passatları çok beğeniyorum.Ama hiç bir bilgim yok.Orta Konsoldaki ekranların bazıları küçük Bazıları büyük.Ve bu Büyük ekranlı olanlar yol bilgisayarı,Park sensörü falan var büyük ekran O HANGİ MODEL ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EMOKİRVE -- 13 Aralık 2008; 16:45:55 >

• Dogru biliyorsunuz, fakat şöyle bir durum bar:
    Exclusive'de olup da olup da Highline'da olmayan donanımlar var, mesela:
    -Arka yan hava yastıkları
    -Bluetooh
    -Arka koltuk ısıtma
    -Elbise askısı
    -Sis farları

Highline'da da exclusive'e ek olarak:
    -Bi-xenon far
    -Elekrtikli ve hafızalı koltuklar
    -Katlanabilir yan aynalar
    -Sunroof

Alımda kalanlar bunlar. Bu arada highline'daki deri daha kaliteli diye biliyorum ve onun koltukları daha sportif.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaya5789

Dogru biliyorsunuz, fakat şöyle bir durum bar:
    -Bluetooh
    -Arka koltuk ısıtma
    -Elbise askısı
    -Sis farları

-Bi-xenon far
    -Sunroof

Alımda kalanlar bunlar. Bu arada highline'daki deri daha kaliteli diye biliyorum ve onun koltukları daha sportif.

Kusura bakmayın ama bir sorum var. 2.0 tdı 140 Hp Yoksa 1.8 tsı 160 Hp.
    Doğuş otoda baktım 2.0 TDI 140 hp:max 190 Km hız yapıyo / 1.8 tsı 160 Hp : max 220 Km hız yapıyo

Siz hangisini seçerdiniz?
  • 1.8 TSI 160 Hp
  • 2 motor arasında 1.8TSI 160hp diyecektim ama arkadaş almış bile sanırım..
  • Biz seçtik bile sevgili EMOKİRVE, hatta 15000km'yi geçti bile. Maşallah sorunsuz, performanslı, kullanımı zevkli ve cok fazla yakıt tüketmeyen bir motordur 1.8TSI.
    Performans olarak 1.8TSI'nın rakibi 2.0TDI 170HP'lik olan versiyondur, 140hp olan değil
    Şu anda piyasadaki en performanslı ve bu performansa karşılık en az yakıtla idare edebilen araçlardan biridir kendi sınıfında 1.8TSI Passat hatta belki de en iyi orana sahiptir.
    Son hız olarak da eger cok önemliyse sizin için kadranı sona dayamak çok da zor olmayacaktır hafif eğimde.
    Ara hızlanmalar zaten cok iyi

edit: Gerçekten ya hangi ara aldınız aracı imzanıza eklemişsiniz. Bu arada hoşgeldin tekrar Birol abi VW forumuna, seni tekrar görmek güzel =)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaya5789 -- 13 Aralık 2008; 18:02:42 >

• quote:

Biz seçtik bile sevgili EMOKİRVE, hatta 15000km'yi geçti bile. Maşallah sorunsuz, performanslı, kullanımı zevkli ve cok fazla yakıt tüketmeyen bir motordur 1.8TSI.
    Performans olarak 1.8TSI'nın rakibi 2.0TDI 170HP'lik olan versiyondur, 140hp olan değil
    Şu anda piyasadaki en performanslı ve bu performansa karşılık en az yakıtla idare edebilen araçlardan biridir kendi sınıfında 1.8TSI Passat hatta belki de en iyi orana sahiptir.
    Son hız olarak da eger cok önemliyse sizin için kadranı sona dayamak çok da zor olmayacaktır hafif eğimde.

edit: Gerçekten ya hangi ara aldınız aracı imzanıza eklemişsiniz. Bu arada hoşgeldin tekrar Birol abi VW forumuna, seni tekrar görmek güzel =)

Hoşbulduk Kaya..

• 1.8TSI tork ve güç eğrisi:

Benzinli D sınıf araçların teknik karşılaştırması:

Passat forumundan sebvgili Diskriminantın 1.8 TSI passat ile çektiği bir fotograf:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaya5789 -- 13 Aralık 2008; 18:17:16 >

• Nasıl abi memnunusun C5inden, arada bir ugruyorum sizin foruma senin yazılarını okumak için =) Passat'tan sonra daha bi konforlu gelmiştir şimdi yumuşacık süspansiyonlar :)
    Citroen forumunda da yazmıştım ama tekrar hayırlı olsun, cok güzel araba yeni C5'ler.

quote:

Orjinalden alıntı: LİTEON

quote:

Biz seçtik bile sevgili EMOKİRVE, hatta 15000km'yi geçti bile. Maşallah sorunsuz, performanslı, kullanımı zevkli ve cok fazla yakıt tüketmeyen bir motordur 1.8TSI.

Hoşbulduk Kaya..

• imzalara kişini kendi arabası mı yazılıyo.Bilmiyordum yeni öğrendim.Ben öylesine yazmıştım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EMOKİRVE -- 13 Aralık 2008; 18:30:56 >
  • Hayır tabi ki istediginizi koyabilirisniz, bizimkisi alışkanlık :) Ben dedim heralde çok acelesi vardı ve o arada karar verip siparişi verdi 1.8tsi highline'ın :)
    quote:

Orjinalden alıntı: EMOKİRVE

imzalara kişini kendi arabası mı yazılıyo.Bilmiyordum yeni öğrendim.Ben öylesini yazmıştım
  • Saol Kaya mennunum..

Süspansiyon konforu olarak gerçekten çok daha konforlu aynı zamanda yalıtım olarak..
  • Ya bu arada @Duratorq da şakayla karışık uyarmış beni eger bu tarz resimler koymak genç arkadasları özendirici nitelikteyse kaldırabilirim, yeni kurallar içinde var mı tam bilmiyorum. Ben de gencim ama alacagım zevki aldım zamanında artık aklım başıma geldi :)
    Son hız resmini kaldırabilirim eger sakıncalı bir durum teşkil ediyorsa ???
  • Passat Model Siralamasi :

Trendline
    Comfortline
    Sportline
    Highline
    R-Line
    Individual
    R36

toplam 7 tane model var. Ve tabiki en güzel Model ise R36 3.6litre Motoru ile . R36´dan sonra Arabanin görünüsü olarak R-Line daha sonra Individual. Tabiki bu modeller Almanya icin gecerli malesef Türkiyede R36, R-Line, Individual ve Sportline Modelleri yok. Birde donanim olarak R36 en iyisi Bi-Xenon Farlar, 19" Alu Jant, deri özel tasarlanmis Spor koltuklar ve daha deyisik donanimlar R36 seri olarak cikiyor Band´tan.

Saygilar Yasin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YasinDE -- 13 Aralık 2008; 18:49:11 >
  • Yalıtım deme abi bana :) 140ile giderken gelen rüzgar gürültüsü sesi yok mu hasta oluyorum =) Ama şöyle bir durum var bazen benim ibiza'dan sonra passata biniyorum da benim ibiza resmen araba değilmiş, motor sesi, yol sesi, ruzgar sesi ne ararsan var :)
    Demek C5 daha sessiz. Zaten tipinde var o arabanın, sessiz ve konforlu bi havası var
    quote:

Saol Kaya mennunum..

Süspansiyon konforu olarak gerçekten çok daha konforlu aynı zamanda yalıtım olarak..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaya5789 -- 13 Aralık 2008; 18:46:42 >

• quote:

Yalıtım deme abi bana :) 140ile giderken gelen rüzgar gürültüsü sesi yok mu hasta oluyorum =) Ama şöyle bir durum var bazen benim ibiza'dan sonra passata biniyorum da benim ibiza resmen araba değilmiş, motor sesi, yol sesi, ruzgar sesi ne ararsan var :)
    Demek C5 daha sessiz. Zaten tipinde var o arabanın, sessiz ve konforlu bi havası var
    quote:

Saol Kaya mennunum..

• quote:

Ya bu arada @Duratorq da şakayla karışık uyarmış beni eger bu tarz resimler koymak genç arkadasları özendirici nitelikteyse kaldırabilirim, yeni kurallar içinde var mı tam bilmiyorum. Ben de gencim ama alacagım zevki aldım zamanında artık aklım başıma geldi :)
    Son hız resmini kaldırabilirim eger sakıncalı bir durum teşkil ediyorsa ???

çoğumuz için bir problem olacağını sanmıyorum ancak birisi o mesajını ve resmi şikayet ederse isminin altına kırmızı bir nokta ekleyebilirler dostum
  • Farklar ilk cevapta yazılmış, küçük düzeltme ve ilavelerim var:

quote:

Dogru biliyorsunuz, fakat şöyle bir durum bar:
    -Bluetooh
    -Arka koltuk ısıtma
    -Elbise askısı
    -Sis farları

-Bi-xenon far
    -Sunroof

2009 highline kullanıcısıyım.

- Bluetooth var
    - Highline Alcantra deri çok daha kaliteli ve tipik deri koltuk zaafiyetleri yok
    - Sis farları bi-xenon farlarla gereksizmiş (! bu benim iddiam değil, sorduğumda aldığım cevap)
    - Görüntülü (kamera değil) ön/arka park sensörleri
    - Park assist
    .....

web sayfasında karşılaştırma var ancak her zaman olduğu gibi bir çok hata var ...

http://binekarac.vw.com.tr/#/binek/model/passat/hangi

• Slm 2005.2010 arasi passat almayi dusunuyorum öneriniz ne olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2010 modeli makyajlandı Hem de bayağı bir ağır makyaj geçirdi iç konsol komple değişti alacaksan mutlaka 2010 almalısın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.