Şimdi Ara

Nvidia partneri XFX, ATi'ye geçiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
3.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçtiğimiz aylarda Nvidia'nın önde gelen partnerlerinin farklı arayışlar içerisinde olduğuna dair haberler çıkmış, EVGA'nın ATi hatta Larrabee kod adlı GPU projesi devam eden Intel ile işbirliğine gidebileceği iddia edilmiş, EVGA ise bu iddiaları yalanlamıştı. Fudzilla tarafından yayınlanan bir habere göreyse, Nvidia'nın bir diğer önemli iş ortağı XFX önümüzdeki sene ile birlikte ATi kulübüne katılmaya hazırlanıyor.

Her ne kadar ATi tarafına geçiş yapsa da Nvidia tabanlı çözümleri terk etmeyeceği belirtilen XFX bu hamlesiyle Nvidia ile olan "exclusive" ortaklık ilişkisini de muhtemelen kaybedecek. Hatırlanacağı üzere AMD-ATi'nin Radeon HD 4800 serisini duyurması ile birlikte yine sadece Nvidia tabanlı ekran kartları üreten Gainward firması da ATi ile çalışmaya başlamış ve hem HD 3800 serisi hem de HD 4800 serisi ekran kartlarını duyurmuştu.

• Vay be , umarım yapacağı soğutucular ATi yi soğuk tutar.
  • Erime başlamış .... nediyelim atiye hayırlı olsun
  • Vallaha şaşırdım.Daha yeni intel nahalem uyumlu anakart çıkardı
  • XFX Kart Görünümü Olsun Çıkardığı Kartlar Olsun Marka ismi Olarak Benim Gözümde Hep Tam Alınabilecek Bir Markadır..ATI'Ye Geçmesinide Memnuniyetl Karşıladım Keşke Daha Erken Çıkarsaydıda HD4870'i XFX Marka Alsaydım..
  • nihayet xfx doğru yolu bulmuş (iktyas şimdi bana kızacak)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Vadocz

Vay be , umarım yapacağı soğutucular ATi yi soğuk tutar.

Tutmasa da fark yapmaz, O işi HIS ICEQ yapıyor gayet başarılı bir şekilde.Ama yinede güzel haber
  • güzel olmuş
  • XFX kartları doru dürüst satılmıyor TR de zati bu haberin bizim içn pek bi önemi yok
  • bu adamlarda double lifetime var yani satığınız kişiye de geçebiliyor ömür boyu garanti tabii sadece amerika için geçerli galiba
  • atinin geleceğini parlak bulmuşlar demekki ,boşa kürek atmazlar çünkü...
  • Güzel haber. Şimdiki kartım xfx7900 gs
    Artık 5800 serisini de xfx'den alırım. :)
  • 7600gt xxx edition
    7900gs xxx vardı heygidi hey

xfx en manyak firmalardan biridir cok severim atiye geçmesi cok cok iyi oldu

4830 xxx edition dusunsenize uff
  • Piyasadaki kart üreticileri(marka şirketler) ne kadar çok çeşitlilik sağlarsa (fazlası nvidia ve ati için zarar bunu da belirtelim)rekabet artıp fiyatlar aşağı çekilecektir.Son kullancıı olan bizler daha ucuza daha kaliteli mal alabileceğiz.Ayrıca XFX markarsı ülkemizde bilinmemekle beraber ürettikleri kartlar hakkında fazla sorunu olan duymadım.Ati tarafında da umarım bu çizgiyi kaybetmezler.
  • Bazıları XFX in Nvidia yı bırakıp sadece ATI ile beraber yola devam edeceğini çıkartmışlar yorumlardan sanırım. Şahsen öyle bir şey yazılmadığını okuma yazma bilen birisi rahatça algılayabilecektir.

Markanın popüleritesi Türkiye de diğer üreticiler kadar iyi değil yani çok çok fazla bilinmiyor desek yanlış olmayacak. Ancak ATI ile de çalışmaya başlaması ekonomik nedenlerden dolayı olabilir. Ancak XFX adına gecikmiş bir hamle olarak görebiliriz. Bundan sonra ne olacağı bilinmez doğrusu.

Diğer taraftan kullanıcılar yani bizler için sevindirici bir haber olsa gerek. Özellikle hız aşırtma konusunda iyi performansı bulunan bu marka nın ATI kanadında mevcut toxic iceq gibi çok küçük yüzdelerle hız aşırtarak "o/c edition" diye yutturulmaya çalışılan markalara iyi bir alternatif olabileceği kanaatindeyim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: *Furious*

quote:

Orjinalden alıntı: Vadocz

Vay be , umarım yapacağı soğutucular ATi yi soğuk tutar.

Tutmasa da fark yapmaz, O işi HIS ICEQ yapıyor gayet başarılı bir şekilde.Ama yinede güzel haber

Katılıyorum Hıs gerçekten iyi bu konuda.
  • XFX kalite bi marka ATİ ise ucuzcu bi marka bu iş nasıl olur bilmem ama iyi kar bırakıyordur herhalde. Sadece özel soğutmalı modeller yaparsa muvaffak olur XFX ama belki ATİ Referans kartları daha kaliteli yapar ilerde pek ihtimal vermesemde. Nvidia nın kara kutuları ortada Özel modeller referanstan daha ucuz:)) Ati da böyle bir şey olmaz
  • Palit varken bakmam ben. Ki,zaten iyi gün dostlarıyla işim de olmaz.
  • XFX kalitedir ama zaten hemen geçmiyor durun bakalım
  • bu haber birilerini üzebilir... iyi gün dostu haaa .... :D
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.