Şimdi Ara

Verbatim entegre hoparlörlü yeni klavye hazırladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Optik medyaları ve NAND flash tabanlı depolama çözümleriyle sektörün lider oyuncularından Verbatim, entegre hoparlörlü yeni klavyesini kullanıma sundu. Gelen bilgilere göre, firma yer sıkıntısı yaşayan kullanıcılara yeni klavyesi ile alternatif bir çözüm sunmayı hedefliyor. "Speaker Keyboard" olarak isimlendirilen klavye üzerinde bir sağdol diğer ise solda olmak üzere iki adet entegre hoparlör yer alıyor.

Çıkış güçleri açıklanmayan hoparlörlere ek olarak klavyenin arka aydınlatma özelliğine sahip olduğunu ve kullanıcılarına gece çalışma imkanı verdiğini de belirtelim. Mikrofon konnektörüne de sahip olan Verbatim'in yeni klavyesi üzerinde ses kontrol butonları da yer alırken çoklu ortam fonksiyonları için herhangi bir kısayol tuşu bulunmuyor. Merak edenler için klavyenin yurt dışında 75$'lık etiket fiyatıyla satışa sunulduğunu da belirtelim.

• ön kısım sanki biraz yüksek gibi gözüküyor...
  • O kadar da olacak max975 arkadaşım içinde hoparlör varrrr
  • 75$ne ya pahalı...
    hala düzgün ışıklı klavyeleri ucuza alamıyoz saçmalığa bak
  • enter tuşu ortadan bölünmüş sanki yer yok masamızda su klavyeleri küçültmeye neden uğraşıyolar anlamıyorum hiç kullanışlı olmuyor.
  • banada bakınca en kotü özelligi enter tuşunun bölünmüş olmıas geldi tuşlasıda biraz daha basık yapabılırlerdi büraz kaba olmuş hoparlör monte etmekde güzel düşünce
  • Arkadaşlar yurtdışındaki İngilizce klavyelerin çoğunda Enter tuşu böyle. Ülkemize Türkçe olarak gelirse tabi alıştığımız tarzda olur.
  • deminden beri markayı verbakim okuyorum ben de ya
  • quote:

Orjinalden alıntı: Doruk..

deminden beri markayı verbakim okuyorum ben de ya

• Ee ver sende :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: Doruk..

deminden beri markayı verbakim okuyorum ben de ya

• VERBAKİM
    Koptum yaaaa! Allah da seni güldürsün neşem yerine geldi akşam akşam.
  • hoparlör özelliği gereksiz gibi geldi bana
  • enteresan olmuş ama alınır mı, HAYIR
  • Hoparlor tamamen fantezi olmus gereksiz, ışıklandırma hos duruyor, fiyatlar gereksiz pahallı diye düşünüyorum, keske ergonmik olsaymıs biraz:S
  • oyuncuların işine gelmez bence. 5.1 sistemler varken gereksiz ama yukarıda bir arkadaşımızın dediği gibi ışıklı klavyeleri halen ucuz bir fiyata alamıyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metallica83

oyuncuların işine gelmez bence. 5.1 sistemler varken gereksiz ama yukarıda bir arkadaşımızın dediği gibi ışıklı klavyeleri halen ucuz bir fiyata alamıyoruz

Ucuza alamıyor musunuz? Türkiyede 20-30 Liraya normal aydınlatmalı klavyeler mevcut veya Çin`den direkt satış yapan free shipping sitelerde 5$`a arka plan aydınlatmalı ergonomik silikon klavyeler, 8-10$a normal klavyeler mevcut.

Ki şahsi düşüncem yeni aldığınız bir klavyeye alışmanız en fazla 3-4 hafta sürüyor. Bu süre zarfından sonra bakmadan zifiri karanlıkta dahi kullanılmıyor mu? Bence ışıklandırma çok gereksiz bir yenilik :) Notebook`lara bile bu özelliği eklemeye başladılar, boşuna enerji harcıyor. Normal bilgisayar klavyelerinde ise veri alışverişi ve enerjilendirme tek kablo üzerinden yapıldığından ekstra her özellik (hoparlör, ışıklandırma,ekstra usb hub) özellikle oyun severler için dezavantaja dönüşüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Urasbeyler -- 6 Ağustos 2009; 15:08:55 >

• Hoparlörlü monitor daha kullanışlı bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OzzTR

quote:

Orijinalden alıntı: Metallica83

oyuncuların işine gelmez bence. 5.1 sistemler varken gereksiz ama yukarıda bir arkadaşımızın dediği gibi ışıklı klavyeleri halen ucuz bir fiyata alamıyoruz

Ucuza alamıyor musunuz? Türkiyede 20-30 Liraya normal aydınlatmalı klavyeler mevcut veya Çin`den direkt satış yapan free shipping sitelerde 5$`a arka plan aydınlatmalı ergonomik silikon klavyeler, 8-10$a normal klavyeler mevcut.

Ki şahsi düşüncem yeni aldığınız bir klavyeye alışmanız en fazla 3-4 hafta sürüyor. Bu süre zarfından sonra bakmadan zifiri karanlıkta dahi kullanılmıyor mu? Bence ışıklandırma çok gereksiz bir yenilik :) Notebook`lara bile bu özelliği eklemeye başladılar, boşuna enerji harcıyor. Normal bilgisayar klavyelerinde ise veri alışverişi ve enerjilendirme tek kablo üzerinden yapıldığından ekstra her özellik (hoparlör, ışıklandırma,ekstra usb hub) özellikle oyun severler için dezavantaja dönüşüyor.

senin gözlerde gece görüş var demek ki?normalde karanlıkta bakmadan yazamıyom ben,çoğuda yazamaz

• quote:

Orijinalden alıntı: righteous@
    senin gözlerde gece görüş var demek ki?normalde karanlıkta bakmadan yazamıyom ben,çoğuda yazamaz

Hayır yok =) Şaka bir yana; klavyeye bakmak sadece bir alışkanlık aslında tüm tuşların yerlerini biliyorsunuz. Klavyeye bakma alışkanlığı ise acemilikten kalan bir özellik. Sürekli kullandığınız klavye ile deneme yapın sadece ekrana bakarak klavyeyi kullanmaya çalışın, işte o zaman tüm söylediklerime hak vereceksiniz.. Ha ben gözüm ekrandayken elim klavyede olmuyo iki işi bi arada yapamıyorum diyorsanız o sizin tembelliğiniz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.