Şimdi Ara

Arctic Cooling'den Core i7 destekli işlemci soğutucusu; Freezer XTREME Rev.2

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
3.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yüksek performanslı soğutucularıyla tanınan Arctic Cooling, Intel'in LGA1366 formundaki yeni nesil Core i7 işlemcileri için Freezer XTREME isimli soğutucusunun yeni bir revizyonu üzerinde çalışıyor. Pazara Rev.2 adı altında sunulması beklenen soğutucu 130 x 100 x 131 mm boyutlarında ve 608 gram ağırlığında. Bakır tabanlı dört adet ısı aktarım bourusuyla donatılan soğutucu üzerinde ayrıca 102x Alüminyum yaprak bulunuyor.

PWM kontrollü olduğu belirtilen ve 800-1500 devir/dakika hızlarında çalıştığı belirtilen 120mm'lik fan ile donatılan Freezer XTREME Rev.2'nin 6 yıllık garanti ile kullanıma sunulacağı belirtiliyor. Core i7 işlemcilerine ek olarak önümüzdeki sene lanse edilmesi beklenen LGA1156 formundaki Core i5 ve LGA775 formundaki işlemcilerle de uyumlu olan soğutucu, AMD cephesinde ise Soket 939, AM2, AM2+, AM3 formundaki işlemcilerle kulalnılabilecek.

Yakın zamanda anona edilmesi beklenen Arctic Cooling Freezer XTREME Rev.2 için henüz net bir fiyat bilgisi bulunmuyor.

• Çok hoş. Ama anakartı falan kırar bu ağırlıktaki alet :D.
  • güzel soğutucuya benziyor zaten arctic ccoling bu işin en iyilerinden, yalnız fan hızı bana düşük geldi sessiz olacaktır büyük ihtimal ama soğutma performansını öğrenmek için testleri bekliyoruz...
  • ekran kartı sogutucusunu gördükten sonra güvenim arttı... işlemci sogutucusu da güzele benziyor.
  • Biraz fazla büyük geldi bana kasanın yan panelini kapatır artık.
  • şekil ama çok büyük
  • tuniqtower kolpası işte
  • yok ya 600 gram agır degil bence çok daha agırları var
  • quote:

Orjinalden alıntı: sertacaygun

Çok hoş. Ama anakartı falan kırar bu ağırlıktaki alet :D.

Önyargı; 2kg kullananlarda var ama daha kıranı görmedik,
    Yıllarca AMD AthlonXP işlemciyle Zalman 7000, Tt Bigtyphoon kullanmış biri olarak söyleyebilirimki hiçbirşey olmaz. Hatırlatayım AthlonXP lerde IHS yoktur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertkatar -- 12 Aralık 2008; 15:59:21 >

• çok büyük
  • büyük olsa büyük dersiniz
    küçük olsa bune kendini soğutamaz dersiniz
    ağır olsa anakartı kırar
    hafif olsa cürmü yetmez dersiniz müşteriye beğendirmek gerçekten zor

saağlam alete benziyor
  • Vahşi,çekici,soğuk kanlı

Fiyatıda muhtemelen çekici olucaktır.
  • kocamanmış
  • ben eski zalmanlarla gigabyte yamultmuştum :) 700gramdı...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.