Amerika mı Avustralya mı?
21 Cevap2047 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
[Poll]

Amerika mı Avustralya mı?

Avustralya
  34% (15)
Kanada
  32% (14)
Amerika
  23% (10)
Ingiltere
  9% (4)

Toplam oy : 43

(en son oy tarihi : 19 Temmuz 2014; 9:45:05) 
Giriş

1256 Mesaj
11 Aralık 2008; 23:07:34 

Arkadaşlar Allah nasip ederse Üniversitede Amerika'ya veya Avustralya'ya gitmek istiyorum ikisi de çok güzel bir ülke ama kararsız kaldım Aslında Avustralya daha ağır basıyor benim için forumda Avustralyada yaşayanlardan ve Avustralya hayranlarından da cok şey duydum gerçekten güzel ama Amerika rüyaların ülkesi yıllardır filmlerden göre göre baya etkiledi Rafet El Roman şarkı bile yaptı Macera dolu Amerika diye..
siz ne dersiniz?

Amerika
0

0

0

Avustralya

0

0

0

0

benim gönlümde Avustralya yatıyor,Avustralya'da tanıdık da fazla bu nedenle daha kolay olur benim için.Ama Amerika da Amerika yani. Lütfen fantezi cevaplar değil de gerçekçi cevaplar veriniz. Bir ülkede yaşamak isteseniz Amerika mı Avustralya mı

2436 Mesaj
11 Aralık 2008; 23:10:46 

madaskar da oku

Donanımhaber Hukukçular Platformu

1256 Mesaj
11 Aralık 2008; 23:15:49 

quote:

Orjinalden alıntı: Pea©e

madaskar da oku

sen 31 e kadar saymaya devam et

453 Mesaj
11 Aralık 2008; 23:18:37 

yurt disinda yasama hayali kuran her 100 kisiden sadece 2 si bunu gerceklestirebilir oda cok sancili bir suredir boyle hayaller kurmak guzel lakin kendinizi fazla kaptirmayiniz yoksa burdaki yasaminiz tam eziyet olur......

9426 Mesaj
11 Aralık 2008; 23:26:26 

Hayalim Kanada. ve çok uğraşıp hayata geçirmeyi düşünüyorum :)

Dünya Kupası Japonya destekçisi.
ワールドカップ日本サポーター

1256 Mesaj
11 Aralık 2008; 23:27:38 

valla ben 5 yıldır düşünüyorum bu işi. Uni için önüme fırsat çıktı işte.

981 Mesaj
11 Aralık 2008; 23:28:03 

quote:

Orjinalden alıntı: smd

Hayalim Kanada. ve çok uğraşıp hayata geçirmeyi düşünüyorum :)

Umarım geçirirsin hayata

6158 Mesaj
11 Aralık 2008; 23:29:06 

Amerika.Avusturalya'daki vahşi hayvanlarıda göz önünde bulundur bence.

1256 Mesaj
11 Aralık 2008; 23:30:04 

quote:

Orjinalden alıntı: BaYDoGaN

Amerika.Avusturalya'daki vahşi hayvanlarıda göz önünde bulundur bence.

65 Mesaj
11 Aralık 2008; 23:34:13 

Hocam ben australia yi derim nedenmi ülke cok büyük nufusu 20 milyon mi ne amerika ya gidip ne yapacan o kadar kisinin arasinda australia 1000 ceker amerikaya

Osmanlı Tarihi Kulübü

68 Mesaj
11 Aralık 2008; 23:34:53 

quote:

Orjinalden alıntı: muckerx

yurt disinda yasama hayali kuran her 100 kisiden sadece 2 si bunu gerceklestirebilir oda cok sancili bir suredir boyle hayaller kurmak guzel lakin kendinizi fazla kaptirmayiniz yoksa burdaki yasaminiz tam eziyet olur......

+1903

Lisans için değil de Yüksek lisans için gidilmeli bence.

***** Bana mesaj atmadan önce iki kere düşün *****

403 Mesaj
11 Aralık 2008; 23:38:06 

quote:

Orjinalden alıntı: muckerx

niye öyle dedinki bence çok kolay. gitmek isteyen illaki gider. yani çoğu kişinin akrabasından illaki birkaç kişi yurtdışında yaşıyordur. yazıl bir dil okuluna git işte. istersen evlenir vatandaşı olursun. istersen evlenmeden kaçak yaşarsın ki amerikada çok var kaçak. Japonya mesela Türklere vize istemiyor ama içeri alırken bayağı soruşturuyorlar güzel bir bahane düşünürsen rahat girersin ondan sonra senin kabiliyetine kalmış. Yani söylediğim şu yeterki isteyin ve birazda sermaye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nyorai -- 11 Aralık 2008; 23:38:16 >

1256 Mesaj
11 Aralık 2008; 23:40:40 

quote:

Orjinalden alıntı: Askaray

Hocam ben australia yi derim nedenmi ülke cok büyük nufusu 20 milyon mi ne amerika ya gidip ne yapacan o kadar kisinin arasinda australia 1000 ceker amerikaya

ya bi de Avustralyada daha az yabancılık çekilir sanırsam.Türkler Camia gibi orada.Türk futbol takımları var, Türk Spor kulüpleri federasyonu var,Victorianın da başkan yardımcısı artık bir Türk. Ama sorun şu ki Avustralya'da çalışma izni alıp iş bulana kadar çok çabalamak lazım.normalin üzerinde çabalamak lazım. yol bilmediğin yemeğini kültürünü dilini tam bilmediğin ülkeye pat diye düşüceksin. konaklama derdin olucak ders derdin olucak para derdin olucak kolay olmadıgını ben de biliyorum ama 5 yıldır araştırıyorum Üni için gitsem bitince çalışma izni alsam bi de kız ayarlasam tamamdır vatandaşı olurum oranın. ama vatandaşlık testinden kaçış yok..

453 Mesaj
11 Aralık 2008; 23:41:14 

arkadasim ben bir sure amerikada yasadim simdi master icin burs sansim var fakat dedigim gibi hicbirsey oyle gozuktugu gib kolay degil.
quote:

Orjinalden alıntı: Nyorai

niye öyle dedinki bence çok kolay. gitmek isteyen illaki gider. yani herkezin akrabasından illaki birkaç kişi yurtdışında yaşıyordur. yazıl bir dil okuluna git işte. istersen evlenir vatandaşı olursun. istersen evlenmeden kaçak yaşarsın ki amerikada çok var kaçak. Japonya mesela Türklere vize istemiyor ama içeri alırken bayağı soruşturuyorlar güzel bir bahane düşünürsen rahat girersin ondan sonra senin kabiliyetine kalmış. Yani söylediğim şu yeterki isteyin ve birazda sermaye

65 Mesaj
11 Aralık 2008; 23:43:33 

quote:

Orjinalden alıntı: Peacifullord

ya bi de Avustralyada daha az yabancılık çekilir sanırsam.Türkler Camia gibi orada.Türk futbol takımları var, Türk Spor kulüpleri federasyonu var,Victorianın da başkan yardımcısı artık bir Türk. Ama sorun şu ki Avustralya'da çalışma izni alıp iş bulana kadar çok çabalamak lazım.normalin üzerinde çabalamak lazım. yol bilmediğin yemeğini kültürünü dilini tam bilmediğin ülkeye pat diye düşüceksin. konaklama derdin olucak ders derdin olucak para derdin olucak kolay olmadıgını ben de biliyorum ama 5 yıldır araştırıyorum Üni için gitsem bitince çalışma izni alsam bi de kız ayarlasam tamamdır vatandaşı olurum oranın. ama vatandaşlık testinden kaçış yok..

senin derdin para sorunu felansa NORVEC e git devlet sana pasalar gibi bakar derslerde ingilizce devlet ev kirani ders aletlerini örn.Laptop felan hepsini ödüyo bide aylik Para veriyo sana süper yasarsin

Osmanlı Tarihi Kulübü

1256 Mesaj
11 Aralık 2008; 23:50:42 

quote:

Orjinalden alıntı: Askaray

senin derdin para sorunu felansa NORVEC e git devlet sana pasalar gibi bakar derslerde ingilizce devlet ev kirani ders aletlerini örn.Laptop felan hepsini ödüyo bide aylik Para veriyo sana süper yasarsin

hayır bahsettiğim o degıldı. Bahsettiğim Avustralya'da para sıkıntısı çekilebileceğiydi. Yani Param bitti mi napıcan ki gerçi Üniversite ve Konaklama parasını yılın başında veriyosun harçlığını çalışarak da çıkartabilirsin veya yıne takviye alıcan Turkıyeden . o nedenle para sorunu pek cekılmez gıbı .
Ayrıca Avustralya'da da vatandasların yasam sartları guzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peacifullord -- 11 Aralık 2008; 23:49:46 >

1256 Mesaj
12 Aralık 2008; 1:02:21 

ee

1438 Mesaj
12 Aralık 2008; 1:03:47 

tavsiyem yunanistan mykonos adası ..

1256 Mesaj
12 Aralık 2008; 1:05:37 

quote:

Orjinalden alıntı: ona2000

tavsiyem yunanistan mykonos adası ..

9426 Mesaj
12 Aralık 2008; 1:15:01 

quote:

Orjinalden alıntı: V_lkan

Umarım geçirirsin hayata

Dalga geçiyosan hiç geçme bence yaşasın kanada

Dünya Kupası Japonya destekçisi.
ワールドカップ日本サポーター

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
1 gün 15 sa. 59 dk. kadarı kaldı.
25 Temmuz 2012; 0:29:20 

kanada bence

381 Mesaj
25 Temmuz 2012; 1:38:08 

hocam hertürlü KANADA gittimde söylüyorum ordaki yaşamı görsen bir daha türkiyeye dönmek istemezsin birde amerikaya gitme bence nedenmi çünkü amerikaya paran varsa git yoksa babalara gelin orda nigganın biri gelir pıçaklar seni

Grande Terim
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Amerika mı Avustralya mı?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.422