Şimdi Ara

Amerika mı Avustralya mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
23
Cevap
0
Favori
5.729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki

(En Son Oy Tarihi: 26.7.2021)
Giriş
  • Arkadaşlar Allah nasip ederse Üniversitede Amerika'ya veya Avustralya'ya gitmek istiyorum ikisi de çok güzel bir ülke ama kararsız kaldım Aslında Avustralya daha ağır basıyor benim için forumda Avustralyada yaşayanlardan ve Avustralya hayranlarından da cok şey duydum gerçekten güzel ama Amerika rüyaların ülkesi yıllardır filmlerden göre göre baya etkiledi Rafet El Roman şarkı bile yaptı Macera dolu Amerika diye..
    siz ne dersiniz?

Amerika

Avustralya

benim gönlümde Avustralya yatıyor,Avustralya'da tanıdık da fazla bu nedenle daha kolay olur benim için.Ama Amerika da Amerika yani. Lütfen fantezi cevaplar değil de gerçekçi cevaplar veriniz. Bir ülkede yaşamak isteseniz Amerika mı Avustralya mı

• madaskar da oku
  • quote:

Orjinalden alıntı: Pea©e

madaskar da oku

sen 31 e kadar saymaya devam et
  • yurt disinda yasama hayali kuran her 100 kisiden sadece 2 si bunu gerceklestirebilir oda cok sancili bir suredir boyle hayaller kurmak guzel lakin kendinizi fazla kaptirmayiniz yoksa burdaki yasaminiz tam eziyet olur......
  • Hayalim Kanada. ve çok uğraşıp hayata geçirmeyi düşünüyorum :)
  • valla ben 5 yıldır düşünüyorum bu işi. Uni için önüme fırsat çıktı işte.
  • quote:

Orjinalden alıntı: smd

Hayalim Kanada. ve çok uğraşıp hayata geçirmeyi düşünüyorum :)

Umarım geçirirsin hayata
  • Amerika.Avusturalya'daki vahşi hayvanlarıda göz önünde bulundur bence.
  • quote:

Orjinalden alıntı: BaYDoGaN

Amerika.Avusturalya'daki vahşi hayvanlarıda göz önünde bulundur bence.

• Hocam ben australia yi derim nedenmi ülke cok büyük nufusu 20 milyon mi ne amerika ya gidip ne yapacan o kadar kisinin arasinda australia 1000 ceker amerikaya
  • quote:

Orjinalden alıntı: muckerx

yurt disinda yasama hayali kuran her 100 kisiden sadece 2 si bunu gerceklestirebilir oda cok sancili bir suredir boyle hayaller kurmak guzel lakin kendinizi fazla kaptirmayiniz yoksa burdaki yasaminiz tam eziyet olur......

+1903

Lisans için değil de Yüksek lisans için gidilmeli bence.
  • quote:

yurt disinda yasama hayali kuran her 100 kisiden sadece 2 si bunu gerceklestirebilir oda cok sancili bir suredir boyle hayaller kurmak guzel lakin kendinizi fazla kaptirmayiniz yoksa burdaki yasaminiz tam eziyet olur......

niye öyle dedinki bence çok kolay. gitmek isteyen illaki gider. yani çoğu kişinin akrabasından illaki birkaç kişi yurtdışında yaşıyordur. yazıl bir dil okuluna git işte. istersen evlenir vatandaşı olursun. istersen evlenmeden kaçak yaşarsın ki amerikada çok var kaçak. Japonya mesela Türklere vize istemiyor ama içeri alırken bayağı soruşturuyorlar güzel bir bahane düşünürsen rahat girersin ondan sonra senin kabiliyetine kalmış. Yani söylediğim şu yeterki isteyin ve birazda sermaye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Altitute5000 -- 11 Aralık 2008; 23:38:16 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Askaray

Hocam ben australia yi derim nedenmi ülke cok büyük nufusu 20 milyon mi ne amerika ya gidip ne yapacan o kadar kisinin arasinda australia 1000 ceker amerikaya

ya bi de Avustralyada daha az yabancılık çekilir sanırsam.Türkler Camia gibi orada.Türk futbol takımları var, Türk Spor kulüpleri federasyonu var,Victorianın da başkan yardımcısı artık bir Türk. Ama sorun şu ki Avustralya'da çalışma izni alıp iş bulana kadar çok çabalamak lazım.normalin üzerinde çabalamak lazım. yol bilmediğin yemeğini kültürünü dilini tam bilmediğin ülkeye pat diye düşüceksin. konaklama derdin olucak ders derdin olucak para derdin olucak kolay olmadıgını ben de biliyorum ama 5 yıldır araştırıyorum Üni için gitsem bitince çalışma izni alsam bi de kız ayarlasam tamamdır vatandaşı olurum oranın. ama vatandaşlık testinden kaçış yok..

• arkadasim ben bir sure amerikada yasadim simdi master icin burs sansim var fakat dedigim gibi hicbirsey oyle gozuktugu gib kolay degil.
    quote:

Orjinalden alıntı: Nyorai

quote:

niye öyle dedinki bence çok kolay. gitmek isteyen illaki gider. yani herkezin akrabasından illaki birkaç kişi yurtdışında yaşıyordur. yazıl bir dil okuluna git işte. istersen evlenir vatandaşı olursun. istersen evlenmeden kaçak yaşarsın ki amerikada çok var kaçak. Japonya mesela Türklere vize istemiyor ama içeri alırken bayağı soruşturuyorlar güzel bir bahane düşünürsen rahat girersin ondan sonra senin kabiliyetine kalmış. Yani söylediğim şu yeterki isteyin ve birazda sermaye

• quote:

Orjinalden alıntı: Peacifullord

quote:

Hocam ben australia yi derim nedenmi ülke cok büyük nufusu 20 milyon mi ne amerika ya gidip ne yapacan o kadar kisinin arasinda australia 1000 ceker amerikaya

ya bi de Avustralyada daha az yabancılık çekilir sanırsam.Türkler Camia gibi orada.Türk futbol takımları var, Türk Spor kulüpleri federasyonu var,Victorianın da başkan yardımcısı artık bir Türk. Ama sorun şu ki Avustralya'da çalışma izni alıp iş bulana kadar çok çabalamak lazım.normalin üzerinde çabalamak lazım. yol bilmediğin yemeğini kültürünü dilini tam bilmediğin ülkeye pat diye düşüceksin. konaklama derdin olucak ders derdin olucak para derdin olucak kolay olmadıgını ben de biliyorum ama 5 yıldır araştırıyorum Üni için gitsem bitince çalışma izni alsam bi de kız ayarlasam tamamdır vatandaşı olurum oranın. ama vatandaşlık testinden kaçış yok..

senin derdin para sorunu felansa NORVEC e git devlet sana pasalar gibi bakar derslerde ingilizce devlet ev kirani ders aletlerini örn.Laptop felan hepsini ödüyo bide aylik Para veriyo sana süper yasarsin

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Peacifullord

quote:

senin derdin para sorunu felansa NORVEC e git devlet sana pasalar gibi bakar derslerde ingilizce devlet ev kirani ders aletlerini örn.Laptop felan hepsini ödüyo bide aylik Para veriyo sana süper yasarsin

hayır bahsettiğim o degıldı. Bahsettiğim Avustralya'da para sıkıntısı çekilebileceğiydi. Yani Param bitti mi napıcan ki gerçi Üniversite ve Konaklama parasını yılın başında veriyosun harçlığını çalışarak da çıkartabilirsin veya yıne takviye alıcan Turkıyeden . o nedenle para sorunu pek cekılmez gıbı .
    Ayrıca Avustralya'da da vatandasların yasam sartları guzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peacifullord -- 11 Aralık 2008; 23:49:46 >

• ee
  • tavsiyem yunanistan mykonos adası ..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ona2000

tavsiyem yunanistan mykonos adası ..

• quote:

Orjinalden alıntı: V_lkan

quote:

Orjinalden alıntı: smd

Hayalim Kanada. ve çok uğraşıp hayata geçirmeyi düşünüyorum :)

Umarım geçirirsin hayata

Dalga geçiyosan hiç geçme bence yaşasın kanada

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.