- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
KÖPRÜLÜ 4. JANDARMA SINIR TABURU ÇUKURCA HAKKARİ
38 Cevap84005 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

7 Mesaj
11 Aralık 2008; 0:55:37 

KÖPRÜLÜ 4'ÜNCÜ J. SNR. TB. K.LIĞI ÇUKURCA HAKKARİ

Arkadaşlar askerliğini kısa dönem olarak köprülüde yapmış ve yapacak olan arkadaşlar bilgilerini lütfen paylaşsın.

7 Mesaj
11 Aralık 2008; 1:46:02 

Ya arkadaşlar yok mu buraları bilen, benden başka buraya düşeni duymadım. Sanırım burda acemi birliği de yokmuş... Bilen yazsın lütfen...

4 Mesaj
11 Aralık 2008; 2:00:45 

benim bi arkadaşıma çıktı hakkari çukurca... elazığda toplanacaksınız sanırım önce... Allah size sabır, güç kuvvet versin dostum gerçekten zor bir yerde yapacaksınız askerliği...

Farklının Farkını Farklılar Farkeder...

7 Mesaj
11 Aralık 2008; 2:05:26 

Arkadaşına ulaşırsan benimle bağlantı kurarsa sevinirim. Çünkü orya çıkan sadece üç dört kişi var.

25 Mesaj
11 Aralık 2008; 2:11:23 

ben de Çukurca 3 üncü jandarma sınır taburundayım. sen nerden gideceksin bilet bulabildin mi?

7 Mesaj
11 Aralık 2008; 2:44:05 

ben sivastan gideceğim elazığda toplama merkezine katılacakmışız

2 Mesaj
11 Aralık 2008; 7:42:41 

Hocam,

Kopruluye gelen birini daha buldun ;)

7 Mesaj
11 Aralık 2008; 14:55:09 

nerden gidiyosun başka bildiğin kimse varmı?

2 Mesaj
12 Aralık 2008; 10:03:42 

İstanbul'dan gideceğim... tanıdığım veya duyduğum kimse yok? Senin var mı?

205 Mesaj
12 Aralık 2008; 10:23:38 

Arkadaşlar benim istanbuldan giden bi arkadaşım var. Oda kısa dönem gidiyo.

1 Mesaj
14 Aralık 2008; 10:39:08 

Benim de can dostlarımdan birinin oraya çıkmış askerliği. Adı Tuncay YENİAY.
Kocaelinden gelecek çok iyi bir kişidir umarım tanışırsınız
0

4256 Mesaj
14 Aralık 2008; 12:26:57 

Çok kötü bi yer hele o toplanacağın KTM Denen yer elazığda aman aman allah korusun oraya kimseyi düşürmesin teskereye gidiyorum 50 gün soonra oraya son kez giricem

R 1 3 5
╚╬╬╣
2 4 6

1440 Mesaj
1 Nisan 2009; 16:11:17 

Ayvayı yemışşin dostum Allahın dagı :)))))))
[URL=http://imageshack][IMG]http://img209.imageshack.us/img209/6341/serhanfb3.jpg[/img][/URL]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UzmaN345 -- 1 Nisan 2009; 16:00:22 >

Intel Core i5-2500K CPU 3.30GHz 4 CPU OC 4.3GHz - ASUS P8P67 Anakart -ASUS GTX670 DC2 1202OC - 2 2 2 2=8GB RAM 1600Hz Kingston - SB X-Fi Audio [8C00] PRO ELITE (EAX 5.0 - 24 BIT) - Corsair Force 3 60GB SATA 3 6Gb SSD - Thermaltake 775W Toughpower XT - 200 200 1000 2000 2000=5400GB Sata 7200rpm Samsung ve Western Digital - Akasa Venom İşlemci Soğutucusu - SONY HT-DDWG800 5.1 Ev Sinema Sistemi ve Creative Gaming Headsets Head-to-Head HS-1000 Kulaklık - Dark Knight HotSwap Disk Yuvalı ve USB 3.0 Destekli Oyuncu Kasası - Samsung BX2350 23 İnç LED - Microsoft USB Dual Receiver Wireless Mouse (IntelliPoint) - Microsoft SideWinder Mouse (IntelliPoint)

33 Mesaj
31 Mart 2010; 14:02:43 

ben orada yaptım askerliğimi 329. ksd olarak... çok güzel günlerim oldu.. Allahtan başımıza bişey gelmedide sağ salim döndük.. darısı geride kalan aradaşlarımın başına...

saygılar.

326 Mesaj
1 Nisan 2010; 15:57:23 

BEN HAKKARİ YÜKSEKOVADA yaptım yeni geldim askerden benim yaptığım yere uzak bir yer orası ama giderken 2 şekilde gidebilirsin otobüsle gideceksen elazığa bilet alırsın elazığ ktmye katılırsın oradan götürürler seni yada uçakla gidersin daha kolaydır bu vana bilet alırsın van ktmye katılırsın oradan seni konvoyla gönderirler

www.kktcell.org ®™
|l|lllll|lll||ll||lll
³°°¹¹³²¹³ °¹³¹²³

1 Mesaj
13 Aralık 2010; 22:56:50 

merhaba,

hakkari köprülü ile ilgili bilgi alabilir miyim?nasıl bi yer yani askerlik açısından?

927 Mesaj
15 Aralık 2010; 16:17:47 

allah yardımcınız olsun

2014 CLİO İCON 1.5 DCİ

1 Mesaj
22 Aralık 2010; 14:15:28 

arkadaşlar benım devre 77/3 tertıp yapanlar varsa köprülüde bana mesaj yollasın belkı devrelerımı ve benımle askerlık yapanları bulabılırım...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
22 Aralık 2010; 15:45:20 

quote:

Orijinalden alıntı: UzmaN345

Ayvayı yemışşin dostum Allahın dagı :)))))))
[URL=http://imageshack][IMG]http://img209.imageshack.us/img209/6341/serhanfb3.jpg[/img][/URL]

çok mu komik ?

3 Mesaj
8 Temmuz 2011; 0:10:26 

Ben de 327. Kısa dönem olarak köprülü taburunda yaptım askerliğimi. yukarıdaki resmi ilk gördüğümde tüylerim ürpermişti sabaha kadar uyuyamamıştım. zaman çabuk geçiyor, şimdi geriye dönüp bakınca vayyy bee diyorum, biz de oralara gittik, Farklı duygu oralar, Allah herkese nasip etmez...

1 Mesaj
20 Kasım 2011; 12:11:37 

Benim dayımda HAKKARİ/KÖPRÜLÜ'de.Personel vb.kişiler taşıyor.O hainlerin 24 askeri şehit ettiği zaman dayımda orda çatışmadaymış.Dayımın sürdüğü arabanın önüne roket atmışlar.Ama dayım ve diğer askerlerin burnu bile kanamamış.ALLAH korumuş.

867 Mesaj
24 Kasım 2011; 1:21:59 

kısa dönemleri oralara veriyorlar mı arkadaş?

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

113 Mesaj
25 Kasım 2011; 0:05:41 

kısa dönemlerde acemilik dışında her yerde görev yapıyorlar..sadece operasyona ve kritik yerlerde devriye çıkmıyorlar..ama 10 saat nöbet tuttuğumu bilirim basılma ihbarı aldığımız bir dış karakolda...

3 Mesaj
4 Ocak 2012; 0:11:10 

herkese merhaba.. askerliğimi 337. dönem asteğmen olarak köprülü taburunda yaptım. 9 ay - 270 günüm orda geçti :)
çukurca bölgesinde , gidilebilecek en iyi noktalardan birisidir diyebilirim.özellikle kısa dönem gidecek arkadaşlar, nöbet haricinde bir şey yapmayacaklar..
oraya gidenler değil, geride kalanlar için zor bir yerdir.

http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=dx1pqnjHXUs1hK5p

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Ocak 2012; 19:35:29 

quote:

Orijinalden alıntı: JeanCarlo

kısa dönemleri oralara veriyorlar mı arkadaş?

vermesinler mi?

1 Mesaj
6 Şubat 2012; 15:13:01 

S.a arkadaslar, benim agabeyimin usta birligi hakkari cukurca da cikti, 3. Sinir Jandarma Taburu. Oraya gidenler varmi yada gidip gelmis olanlar? Nasil bir yerdir?

2 Mesaj
24 Şubat 2012; 19:59:28 

arkdaslar bn 16 ocak 2012 tarıhınde ordakı askerlıgımı bıtırdım kısa donem olarak yaptım. kısa donemlere verılen işler onemlı cogunlugu trafık kontrolu yapıyor. Alt trafık ve ust tarfık noktaları var. (ust trafık her zaman ıcın daha rahattır). bu kontrol noktalarına yaklasık 19 20 kısa donem verırler gerıye kalanlardan 4 u nızamıyeye. 2 yazıcı 1 yıyecek depo sorumlusu aynı zamanda yazısı bunlar ayrıca 3 er saat nobet tutarlar. 1 ınsaat muhendısı gelır oda taburun ve ust bolgelerının ınsaat ıslerıyle ılgılenır ayrıca ya 3 yada 6 saat nobet tutar. turkce ogretmenı varsa okumaya yazma bılmeyenlere ogretır bunun dısında gunde ya 3 yada 6 saat nobet tutar. 1kısı kantıne 1 kısı hedıyelık esya kantınıne verılır ayrıca 3er saat nobetlerı vardır. 1 kısı ktm kogusundan sorumludur ayrıca 6 saat nobet tutar. gerısı aklıma gelmedı arkadaslar kolay bır yer degıldır tabur komutanı zor bır ınsandır ondan herkes ve komutan gıbı sızde cok cekeceksınız ama terör yonunden cukurcanın dıger yerlerıne gore daha rahattır. sımdılık bu kadar daha sonra yenı bılgıler yazarım

2 Mesaj
25 Şubat 2012; 21:31:20 

melek 3. tabur çukurca merkezdedır. 20 tugayla yan yanadır tehlıkesı mevcut ama tabura gelene kadar üs bolgelerı var tabura kolay kolay bısey olmaz canınızı sıkmayın

268 Mesaj
28 Şubat 2012; 19:06:26 

Kardeş Ben hakkari olmasada vanda ksd askerim askerim ve hakkariye giden gelen çok tanıdım ve hakkariye giden askerlerin ktm lerindede bir süre kaldım sen Direk vana uçakla gel havaalanında zaten inzibatlar askerler oluyor ben geldimde hakkari askeriyim de teslim ol onlara seni Vanda Kolorduda bir KTM ye gönderecekler orda bir süre takılıp hakkariye konvoyla götürecekler seni Elağzı KTM ye katılıp boşuna sürünme KTM ler rezillik sana diimmm

626 Mesaj
1 Mart 2012; 19:43:58 

2007 senesınde astegmen olarak kaydırma bırlık olarak cukurca bolgesıne geldık.bır boluk koprulude ve bır devrem orda kaldı ben kendı bolugum ıle çıglıda kaldım.kol komutanlıgı yaptım 20 askerım 1askerım 2 uzaman cavusum vardı hergun baska bır tepede pusu arazı araması tıkama yaptık.4 ay kalarak askerlıgı burada bıtırdık.Kopruluyu 2 kez gordum.bız gelmeden 4 5ay once ust bolgesıne saldırı olmus bırlıkten kaçan bır erın mevzılerın yerını gostermesı uzerıne astegmen ve bır kac asker sehıt dusmustu.Haberlere çımıs ve basında yankı uyandırmıstı.Buraya gelmissen kafanı boşaltıp geleceksın ılk basta korkuyorsun dogru ama korkunun ecele faydası yok 15 gun sonra ıstanbul ıstıklal cad gezer gıbı dagların beyi oluyosun.yazın teskere alırken 1gece kaldım ve resımde gorunen o zap suyundan dolayı hayatımda gormedıgım kadarıyla sıvrısınek vardı.Devrem konteynırda ısık yakmıyodu 5dk ışık yaksın yatagın ustu oda sıvrısınekten gecılmıyordu.Kısa donem tanıstıımdım cocuk yazıcılık yapıyordu orada.binadan dısarı cıkmıyordu.
Bana sorarsanız sabıt bır hedefte kalmak bır bınada hangı gece basılacagınızı bılemıyecegınız ıcın cok daha rısklı ben timi alıp arazı arazı gezıyordum.çok şükür kimseye birşey olmadan bitirdik geldik.Şuan olsa yıne gıderım.
dogma buyume ankarada yaşamış unvte ank okumus altında arabası olup yurumekten bır haber ben bıle yaptıysam, sizde oralarda yaparsınız. yedek subay egıtımınde zaten 3ay sızı fızıksel olarak hazırlıyorlar ben 96 kg gıttım 3ay acemılık sonrası 84kg dusmustum. o resımde gordugunuz arazı bıryerden sonra sıze cadde de yuruyormusunuz gıbı gelıyor. Kolay gele.

İlk sahıbı 2004 model 10 yıllık Palio 1.2 16v Go kullanıcısı (SATILDI) Peugeot 3008 2010 model 1.6VTİ LPG premıum kullanıcısı (HALEN)İlk sahıbı Peugeot 407 2006 model 1.6 HDI comfort kullanıcısı (AİLENİN)

4454 Mesaj
5 Nisan 2012; 0:30:46 

Bir önceki yorumda bulunan arkadaşın dediklerine hiç ama hiç tenezzül etmeyin derim.

Bende 2009 senesinde orada idim. Epey kalabalık bir kısa dönem vardı sonradan karakollara dağıtıldık bana Karataş çıkmıştı.

3 ay kadar kaldığım Köprülüde kış aylarında olması sebebi ile en ufak bir risk karşılaşmadım. Aksine sınır karakolu olan Karataş'a göre daha az iş yapıyor ve nöbet tutuyorsunuz. Gayet güzel arkadaşlıklar kurulabiliyor orada.

Buralara düştükten sonra burada askerliğini yapmış epey kişiyle görüşmüştüm, herkesten pozitif cevaplar almıştım, endişe edecek hiç bir şey yok. işin manevi boyutuna odaklanıp, buraların her ananın evladına nasip olmayacağını söylemek isterim sadece.

Türk insanı para gibidir, ışığı içine tut Atatürk yoksa sahtedir.
Anne ve babaya üf bile deme.

2 Mesaj
21 Haziran 2012; 19:43:02 

s.a arkadaşlar benim kardeşimde köprülü taburunda bana diyor yerimiz gayet iyi ama ben emin değilim köprülü taburu hakkariye mi yakındır çukurca merkeze kaç kkm dir tahminen çukurcayı geçip mi oraya kavuşuyorsun yoksa dedikleri gibi hakkari çukurca arasında mı lütfen bilgilendirin beni :( isteyen msn adresimi ekleyip bana bilgi verebilir şimdiden teşekkürler.

2 Mesaj
24 Haziran 2012; 15:19:38 

evet arkadaşlar kimse yok mu acaba takip eden köprülüde askerlik yapan arkadaşlar prens676 diye eklerseniz bilgilendirirseniz çok sevinirim.

3 Mesaj
5 Temmuz 2012; 10:55:59 

arkadaşlar ben de askerliğimi köprülü taburunda yaptım. 327. kısa dönemdim, 2009 nisan-eylül arası, . KTM ler de sıkıntılar çektik, elazığ ve van. tabura ulaştıktan sonra terör bölgesi bile olsa, o KTM lerden geçtikten sonra şükrediyorsunuz, ilk başlarda çok ürkütücü geliyor fakat zamanla alışılıyor, sanki hep ordaymışsınız gibi. güzel arkadaşlıklarımız oldu, ömrünüz boyunca göğsünüzü kabartarak anlatacağınız bir ortam. (Hakkari, bi de çukurca yani.) Herkese nasip olmaz oraları görmek.

25 Mesaj
5 Şubat 2013; 10:50:20 

arkadaşlarda bende 76/4 devre olarak askerliğimi orda yaptım. Gidilmesi görülmesi gereken yerler. İstanbuldan veya daha merkezi yerlerden uçak ile gidecek olanlar direk VAN a gitsinler. Van daki toplama merkezinde kalacaklar 10 günde bir konvoy gider Hakkari ve ilçelerine (Köprülü dahil) uzun bir yolculukla varırsınız Köprülü ye. Gittiğiniz yollar sizi ürkütmesin hayatınızda görmediğiniz dağları ve yolları göreceksiniz :) , ama tam bir doğa harikası. Bizim zamanımızda Köprülü çok rahat ve sakindi. Köprülü tabur merkezinde (fotoğrafta gözüken yer) Karargah ve 19. Bölük var. Tabura bağlı; Üzümlü, Avuçdüzü, Çığlı ve Serbest bölükleri var. Bu bölükler tabur merkezinin dışında. Bu bölüklerede düşebilirsiniz. Ben Köprülü ye 1997 Şubat ta gittim 1998 Nisan da geldim. 19. Bölük yazıcısı olarak görev yaptım. Hiçbir olayla karşılaşmadım ufak tefek görüntü ve duyumlar hariç. Buraya yazdıklarım benim gittiğim zamana ait durumlardır.
Allah Tüm askerlerimizin yardımcısı olsun.

Topkapı Mh. Tatlıpınar Cd. No:42/B ÇAPA/İST
msn: huseyinkacmaz@anet.net.tr

646 Mesaj
6 Şubat 2013; 0:16:36 

Hayırlısı olsun Dostum ;)

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

113 Mesaj
8 Şubat 2013; 13:20:11 

resimden çok kral bir mekana benziyor...

113 Mesaj
8 Şubat 2013; 13:22:50 

antalya da falan olsa paso turist mekanı olurdu. kano, kaya tırmanışı falan takılırlardı...

1 Mesaj
23 Haziran 2014; 13:26:51 

Merhaba,

Ben 345. Kısa dönem olarak Çukurca-Köprülü 4. Sınır karakolunda görev yaptım.(Acemilik Hatay Serinyol) . Giderken bende ailemde çok büyük endişeler yaşadık ama bir olay dısında kötü bisey yasamadık ( 5 Agustos 2012 'de Geçimli Karakolu basıldı.-8 Şehit )

Biraz bilgi vereyim: Burası Hakkariye Uzak- Cukurcaya 20 Km yakınlıkta Irak Sınırında yer alan Kazan Vadisinin yanında yer alan bir taburdur.

Oraya Kısa dönem gitseniz yapcanız bütün işler aynıdır. Üst -Alt Trafik, Nizamiyede 12 saat nöber tutarsınız ve ara sıra nöbet eri olarak baska yerlerde nöber tutarsınız. Kısa dönem arkadaşlar yok ben yazıcı olurum santralci olurum kantinci olurum demesinler orada kısa döneme nöbet tutturmak dısında bişey yapmıyorlar. Sİze tavsiyem orta nizamiyeyi seçin orda çay demleyip içersiniz. gelen turistlerin pasaportlarını kopyalarsınız baska bir işiniz yok

Ama üst ve alt trafikte gelen araçlara kimlik bagaj kontrolü yaparsınız ki bunların cogu cukurca-hakkari arası okul ve servislerdir, araclardır ek olarak burası sınır oldugu için kaçakcılık coktur. Kacak mazot,sigara, telefon cok alınır bu yüzden ötürü her araca kontrollü bakın. Kontrole cıkarken silah elde , çelik yelek kask ile cıkılır gerisini siz düşünün.( 3 Kontrol Noktası vardır)

Uzun dönem arkadaslar ise acemilkte aldıgı eğitime göre değişir. Havancı, Destek vb. varsa mesleginiz aşçı, berber, terzi felan olursunuz.

Kısa dönemlerin kaldıgı kogus ayrıdır buranın kapasitesi 30-35 kişidir geri kalanlar uzun dönemdir. Uzun dönemlerin kaldıgı kogus ayrıdır burası biraz kalabalık.

Kantinine gelince , Çoraptan boyaya, iğneden ipliğe hersey mevcut, pos makinasıda vardır. :) Fast -food bölümüde var burda hamburger ve BİM pizzaları tostları alabilirsiniz ucuz

Banyo işine gelince, burada hamam tarzı kurnalar vardır burda dusunuzu alabilirsiniz. Hamam diğer bölüklerde ki gibi 3-5 dk'değildir, bir saat dus aldıgımı bilirim ben

Yemekhane'ye gelince: 4 ay boyunca en nefret ettiğim yer burasıdır. Cunku sadece 2-3 defa yemek yedim. Nedenini sorarsanız biz gittiğimizde yemekhane cok pisti, o yüzden ötürü 3 arkadas elektrikli tencere alıp makarna, yumurta, ciğer yapardık (Kısa dönem kogusu uygundur ) .

Ek olarak telefon kullanımı komutanlara yakalanmadan yapılabilir, koguslarda priz vardır.

Tehlike konusuna gelince Güney Doğunun her tarafında oldugu gibi burda da her zaman tehlike vardır. Bunu her zaman aklınızda tutun. Unutmayın karsınızda cok yüksek bir dağ yanı basınızda , akan zap suyu vardır. Siz uyursunuz ama o şerefsizler saatlerce sürünebilir.

Bu zap suyu ve dağ sürekli termal kameralarla izlenir ve en ufak bir harekette havan atılırdı. İlk gittinizde cok korkarsınız ben nereye geldim diye sorabilirsiniz ama zamanla insan alısıyor....

Şükür günleri saya saya bitirdik. Allah giden tüm mehmetçiklere güç kuvvet versin sag salım gelmeyi nasip etsin inş

Resim bulabilirsem kısa sürede atarım. Tsk

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Kısa, uzun dönem ve Yedek Subay adayları » KÖPRÜLÜ 4. JANDARMA SINIR TABURU ÇUKURCA HAKKARİ
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.512