Şimdi Ara

-EDİRNE UZUNKÖPRÜ-2'NCİ KOR.K.LIĞI 102'NCİ TOP.A.K.LIĞI -UZUNKÖPRÜ EDİRNE-

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
245
Cevap
4
Favori
126.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    birbirimizi bilgilendirelim...
    sürgün yeri diyolar ama???

uzunköprü 325.dönem kısa dönem askerleri:

1.sarıkanaryam
    2.aureus
    3.cuzunyol
    4.mace
    5.m_erdogan00
    6.reis061
    7.ismilazımdiil
    8.kartern
    9.eray
    10.bunasıis
    11.erdemsagdic3
    12.barisoz35
    13.ohancan
    14.elyesaaa
    15.ksmcnr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarıkanaryam -- 12 Aralık 2008; 23:30:14 >

• tertiplerim hadi toparlanalım...
    nerdesiniz...325.dönemden 6-7 kişi var çünkü....

veya daha önce orda askerlik yapan yada hala orda askeri görevini yapan kardeşlerim bizi bilgilendirirse çok seviniriz.....
  • bi sürgün yeri diyen var.. bi rahat diyen var.. hakkaten burda yapan hiç yok mu dedeler bi bilgi verin..
  • devrelerime selamlar.. Bana da Uzunköprü çıktı, İzmir'den geliyorum.
  • edit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cuzunyol -- 21 Nisan 2010; 14:38:57 >
  • Hocam beni de ekleyin UZUNKÖPRÜ Edirne. Ankara dan geliyorum.
  • arkadaşlar bem şuan uzunköprüde askerim. 323 kısa dönem. moralinizi bozmak istemem ama burası sürgün yeri. allah yardımcımız olsun. benim şafak şuan 37. buraya kent-çağlar otobus firmasıyla gelebilirsiniz. yanınızda fazla eşya getirmeyin. çünkü çalınacak çalındıkça yenisini alırsınız. cep telefonu getirebilirsiniz ama çarşıda bu telefonları bırakabileceğiniz yerler var. içeriye kesinlikle sokmaya çalışmayın. sokarsanız bile yakalatmayın. 30 gün cezadan başlıyor. buranın tek artısı içeride internet kafe olması. memleket olarak lanet bir yer burası. çok soğuk oluyor burası kışın. suyu içilmiyor. çay bile demlenmiyor. buraya gelince beni erbaş-er gazinosunda çayocağında bulabilirsiniz. mehmet şahin parlak benim adım. aklınıza tekılan sorular varsa bana sorun cevaplamaya çalışırım fırsat bulabilirsem. şimdiden hayırlı teskereler. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

not: adres soracakalar size kayıt esnasında. mümkün olabildiğince edirneye en uzak yerin adresini verin. ama gerçek olsun. bişey olursa ailenize ulaşılabilsin. neden derseniz yol izni ikametgaha göre veriliyor burda 1-2 gün erken çıkarsınız bu sayede belki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MiNiK -- 10 Aralık 2008; 21:49:22 >

• kardeş selamlar. sana da hayırlı tezkereler.. ilk defa bu kadar olumsuz bi yazı/görüş duydum gideceğimiz yerle ilgili ama sanırım en gerçekçisi bu. çünkü şu an ordasın, içindesin yaşıyorsun.. iyisine de kötüsüne alıştırmak lazım kendimizi. sonuçta askerlik.. Ben İzmir'den geliyorum. beni düşündüren tek şey soğuk.. diğer söylediklerin öyle böyle geçecek. Görüşlerin için teşekkürler geldiğimde o şaşkınlıkta unutmazsam mutlaka gelirim yanına.

quote:

Orjinalden alıntı: MiNiK

arkadaşlar bem şuan uzunköprüde askerim. 323 kısa dönem. moralinizi bozmak istemem ama burası sürgün yeri. allah yardımcımız olsun. benim şafak şuan 37. buraya kent-çağlar otobus firmasıyla gelebilirsiniz. yanınızda fazla eşya getirmeyin. çünkü çalınacak çalındıkça yenisini alırsınız. cep telefonu getirebilirsiniz ama çarşıda bu telefonları bırakabileceğiniz yerler var. içeriye kesinlikle sokmaya çalışmayın. sokarsanız bile yakalatmayın. 30 gün cezadan başlıyor. buranın tek artısı içeride internet kafe olması. memleket olarak lanet bir yer burası. çok soğuk oluyor burası kışın. suyu içilmiyor. çay bile demlenmiyor. buraya gelince beni erbaş-er gazinosunda çayocağında bulabilirsiniz. mehmet şahin parlak benim adım. aklınıza tekılan sorular varsa bana sorun cevaplamaya çalışırım fırsat bulabilirsem. şimdiden hayırlı teskereler. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

not: adres soracakalar size kayıt esnasında. mümkün olabildiğince edirneye en uzak yerin adresini verin. ama gerçek olsun. bişey olursa ailenize ulaşılabilsin. neden derseniz yol izni ikametgaha göre veriliyor burda 1-2 gün erken çıkarsınız bu sayede belki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cuzunyol -- 21 Nisan 2010; 14:46:07 >

• öncelikle herkese hayırlı uğurlu olur inşallah sağ salim yapıp geliriz askerliğimizi. bende uzunköprüye gidecem 325. dönem... ben sevinçliydim fakat mehmet şahin parlak kardeşim beni biraz düşündürdü işin gerçeği ama yinede iyi olacağını düşünüyorum... bu arada ben denizliden gelecem. tabi bilet bulabilirsem. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun. şimdiden herkese hayırlı tezkereler. 05425077557
  • quote:

Orjinalden alıntı: MiNiK

arkadaşlar bem şuan uzunköprüde askerim. 323 kısa dönem. moralinizi bozmak istemem ama burası sürgün yeri. allah yardımcımız olsun. benim şafak şuan 37. buraya kent-çağlar otobus firmasıyla gelebilirsiniz. yanınızda fazla eşya getirmeyin. çünkü çalınacak çalındıkça yenisini alırsınız. cep telefonu getirebilirsiniz ama çarşıda bu telefonları bırakabileceğiniz yerler var. içeriye kesinlikle sokmaya çalışmayın. sokarsanız bile yakalatmayın. 30 gün cezadan başlıyor. buranın tek artısı içeride internet kafe olması. memleket olarak lanet bir yer burası. çok soğuk oluyor burası kışın. suyu içilmiyor. çay bile demlenmiyor. buraya gelince beni erbaş-er gazinosunda çayocağında bulabilirsiniz. mehmet şahin parlak benim adım. aklınıza tekılan sorular varsa bana sorun cevaplamaya çalışırım fırsat bulabilirsem. şimdiden hayırlı teskereler. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

kardeşim bilgi verdiğin için eline sağlık..
    kötü demişsin ama kötü olarakta bi tek soğuk demişsin
    hiçmi artısı yok buranın mesela içinde internet cafe var demişsin...
    başka artıları eksileri nelerdir..
    illaki zor olucak askere gidioruz..
    1.komutanlar nasıl?
    2.usta birliktede ordamı kalıcas,dağılım oluyomu?
    3.artıları neler?
    4.sürgün yeri diolar?eksisi varmı...

• beyler benim de bir arkadaşım var orda ankaralı askerde tanıştığım, gördüğüm ve anlattığı kadarıyla kolay bir yer değil. gerçi kışın gitmek avantaj bile olabilir, çünkü yazın sivrisineklerden 1 hafta uyuyamadıkları oluyormuş. sürgün yeri olduğu doğru, ama böyle yerlerde fazla aklıbaşında adam bulunmadığından kısa dönemleri görece daha rahat yerlere verirler. ki askerde nerde olduğunuzdan çok ne iş yaptığınız önemlidir.

sürgün yeri olması demek olanaklarınızın kötü olması demek değil, ordaki diğer askerlerin sorunlu olması demek - e askerler cahil olunca komutan da sertleşiyor ister istemez.
  • Dönemdaşlar, ben ****, ****.Az bir zaman kaldı bence herkes isimlerini tam olarak özelden yazarsa birliğimizde birbirimizi tanımamız daha rahat olur diye düşünüyorum.Bana yakın olduğu için buradan öğlen gibi yola çıkmayı planlıyorum.17:00'dan önce teslim olmayı düşünmüyorum.
    Yorumlar tavsiyeler çok iyi, faydalı.Fakat sadece yanıma alacağım eşyalar hakkında bilgileri kendime olumlu alıyorum.Diğer konulara gelince, sınava Balıkesirde girdim, ilk gün.Sabah 08:00'de içeri alındık akşam 19:45'de çıktım.12 saat içerdeydik yani :D.İçeri girdiğimde şalteri indirmiştim :D, o yüzden sınav günü diğer arkadaşlar gibi sıkılmadım.Birliğime teslim olurkende aynısını yapıp şalteri indireceğim.Eğer devreler yanmazda sağlam kalırsa, teskereyi aldığımda kaldırırım tekrar :D hehe.
  • sarıkanaryam, özel mesaj alma seçeneğin kapalı açarsan sana da atarım.Arkadaşlar, özelden attım mesajı herkese.Eğer sizde atarsanız sevinirim.
  • sarikanaryam
    aureus
    mace
    cuzunyol
    reis061
    m_erdogan00

şimdilik başka yok sanırım. Ben İzmir'den 11 uçağıyla İstanbul'a gidiyorum. Ordan da Esenler Otogar'ından Kent-Çağlar Turizm'in 14.00 otobüsüyle Uzunköprü'ye. Organize olabilirsek birlikte de teslim olabiliriz arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cuzunyol -- 11 Aralık 2008; 10:01:45 >
  • sarikanaryam
    aureus
    mace
    cuzunyol
    reis061
    m_erdogan00
    ismilazımdiil

7 olduk devam
  • merhaba çavuşum yanmışız biz be ya
  • vay be...
    nereymiş bura böle...
  • hakkaten ya
  • BİRLİK ARKADAŞLAR ORDA YANLIZ BIRAKMAYALIM BİRBİRİMİZİ
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.