- x
KAR YAĞINCA LASTİĞE TAKILAN(ZİNCİR YERİNE PENÇE)PRATİK!!!
30 Cevap18895 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

3269 Mesaj
10 Aralık 2008; 13:13:14 

KAR YAĞINCA LASTİĞE TAKILAN(ZİNCİR YERİNE PENÇE)PRATİK!!!

adı kar pençesi diye geçiyor,ama kararsız kaldım..
bir alış veriş yerinde görmüştüm,burayada yazayım dedim..kullanışlımıdır.iyimidir,zincir çok zahmetlidir...bu nasıl ne durumda kullanılır,asfalttada olurmu yoksa sadece kar üstündemi..
detaylı bilgisi olan varsa yazabilirmi..

0

0

http://www.sanalmagaza....Pid=786&ProductId=11288

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baris195 -- 10 Aralık 2008; 13:12:51 >

3269 Mesaj
10 Aralık 2008; 14:34:25 

up

2842 Mesaj
10 Aralık 2008; 14:42:56 

Monte edilmesi açısından son derece pratik. İlk bakışta son derece mantıklı gibi ama tek lastiğe 1 tane takılınca pek verimli olmaz gibi.

Kar paletkleride bunun çoklusu gibi. (takılması biraz daha zahmetli ve sürekli jant ta bi aparat takılı durmalı)

Eğer lastiğe 2 - 4 adet takılırsa karda güzel sonuç verebilir ama kardan asfalt açıkıldığı anda çıkartılmalı yol tutuşu diye bir şey kalmaz.

Birisi bana 'Napıyorsun' diyince, kısık bir sesle 'Hiç' diyorum.
Kimse anlamıyor;
H'ayatın İ'çinden Ç'ıkamıyorum.

"Yüreğin, kadını erkeği yoktur. Bi mert olanı vardır, bir de namert olanı"...

3269 Mesaj
10 Aralık 2008; 16:16:40 

ok

2505 Mesaj
10 Aralık 2008; 16:23:53 

Yabancı televizyonlarda kablo bağlama cırtları gibi bişey var o çok daha pratik bişeye benziyor... Zincir yakında tarihe karışacak galiba...

DH bir konuya tıklayınca reklam koyuyon onu anladık da, geri dönmek isteyince bida reklam koymayı anlayamadık... İlla reklamı gözümüze mi sokacaksın. Lanet olsun bu para hırsına!!!...
Tekir: 2005 - 2009

14841 Mesaj
10 Aralık 2008; 16:35:14 

Alın bir takım kış lastiği, böyle boş beleş şeylerle uğraşmayın. Markası da önemli değil o kadar, kış lastiği olması önemli; hamuruyla, diş derinliğiyle, deseniyle. Marangoni Meteo Grip+ kış lastiklerimle önden çekişli aracımla 3 yıldır çok şükür bir kez olsun karda kışta yatmadı araba. Dağ bayır gezdik.

7954 Mesaj
10 Aralık 2008; 16:48:08 

araçta caddy dir joushkunun

Badass Nova

14841 Mesaj
10 Aralık 2008; 16:58:08 

quote:

Orjinalden alıntı: UrbanRacer

araçta caddy dir joushkunun

çorum'a a3 satacam

2225 Mesaj
10 Aralık 2008; 21:56:33 

kış lastiği gerçekten çok iyi oluyo, bir kere takıyosun bütün kış rahat ediyosun, her yönden en iyisi

.

2403 Mesaj
10 Aralık 2008; 23:46:30 

Peki kış lastiği taktık. Polis amcam durdurdu. Zinciri takmadan gidemezsin dedi. Çözüm ??

6244 Mesaj
10 Aralık 2008; 23:49:33 

quote:

Orjinalden alıntı: JimBeam

Peki kış lastiği taktık. Polis amcam durdurdu. Zinciri takmadan gidemezsin dedi. Çözüm ??

bagajda zincirin olacak; geçen kışlarda valilik kış lastiği olanlara kolaylık sağlanacak vb gibi bir açıklamada bulunmuştu.

bazı ülkelerde zincir yasak, kış lastiği mecburi mesela.

sen gene uygun ölçüde zincirinide al; polis tak derse takarsın.

hayırlı günler.

:::::DH MITSUBISHI TAKIMI:::::
2006 MİTSUBİSHİ COLT 1.3 İNVİTE 6 İLERİ AMT 95 HP

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
11 Aralık 2008; 0:15:08 

o plastik parçanın zincir kadar etkili olacağını zannetmiyorum

1200 Mesaj
11 Aralık 2008; 11:26:22 

Çekişe hiçbir pozitif etkisi olmayacak bir aparat. Boşu boşuna masraf olur.

3091 Mesaj
11 Aralık 2008; 11:32:48 

quote:

Orjinalden alıntı: joushkun

Alın bir takım kış lastiği, böyle boş beleş şeylerle uğraşmayın. Markası da önemli değil o kadar, kış lastiği olması önemli; hamuruyla, diş derinliğiyle, deseniyle. Marangoni Meteo Grip+ kış lastiklerimle önden çekişli aracımla 3 yıldır çok şükür bir kez olsun karda kışta yatmadı araba. Dağ bayır gezdik.

en kolay en ekonomik en güvenli çözüm

Tanrı, Amerika'ya kaçan hocamızı korusun...

6356 Mesaj
11 Aralık 2008; 11:47:31 

quote:

Orjinalden alıntı: kedhy

Monte edilmesi açısından son derece pratik. İlk bakışta son derece mantıklı gibi ama tek lastiğe 1 tane takılınca pek verimli olmaz gibi.

Kar paletkleride bunun çoklusu gibi. (takılması biraz daha zahmetli ve sürekli jant ta bi aparat takılı durmalı)

Eğer lastiğe 2 - 4 adet takılırsa karda güzel sonuç verebilir ama kardan asfalt açıkıldığı anda çıkartılmalı yol tutuşu diye bir şey kalmaz.

kırılıyo diye duymuştum.

İmzasız...

1246 Mesaj
11 Aralık 2008; 12:09:16 

zinciele uğraşması gerçekten zor. bu iyi bir çözüm gibi ama ne kadar faydalı olabilir bilmiyorum.

asfalt a çıkınca kırılabilir arkadaşın dediği gibi..

çok şükür benim böyle bir derdim olmuyor. ankarada yaşıyorum. bana sadece kış lastiği yetiyor bugüne kadar bir veya iki kez kullandım zincir..

4937 Mesaj
11 Aralık 2008; 12:15:54 

sürekli karlı yollarda lastik başına 2 tane takarsan eh işte yolda kalmazsın ama dedikleri gibi yol tutuş
tehlikeye girer.Tabii kar erimiş bir yola girersen işte o zaman sakat.Zira ön takımı çok zorlar.
Uzun vadede sakıncalı ve masraflı tamirlere yol açar.
Bizim şirket arabalarında da kar lastiği vardı,kar kış demedik yolda gayet stabildi araçlar.En güzeli kar lastiği...

2013 Chevrolet Cruze Sedan 1.4 LTZ Siyah.

803 Mesaj
11 Aralık 2008; 12:38:01 

zincirle uğraşmak çok zor.
ben zincir olayını 4-5 sene önce kapattım.
her kış mutlaka kar lastiklerimi taktırıyorum. yazın normal lastiklerimi kullanıyorum.

çok zor koşullarda kar paletleri kullanılabilir. zincir kadar araca zarar vermez en azından.

Panasonic Lumix GF5 / Sigma 60mm F2.8 DN Art Series / Lumix G Vario 14-42mm II MEGA O.I.S.
Olympus E-PM2 / Lumix 14mm F2.5 / m.Zuiko ED 40-150mm 1:4.0-5.6 R
Ipad Air

2891 Mesaj
11 Aralık 2008; 13:15:03 

Rusya'daki günlerim aklıma geldi.
Zaman kış vakti, dışarıdaki sıcaklık -30 civarında.
Yollara kar yağmış.
Sonra o kar buza dönüşmüş.
onun üstne bir daha kar yağığ gene buzlaşmış.
Bütün yollar, kaldırımlar bu halde.
Yollarda arabalar vızır vızır gidiyor.
Ne kayan var ne yoldan çıkan var ne de sağa sola çarpan.
lastiklere bakıyorsun dandirik kış lastiği.
öyle ahım şahım markaların falan değil, en adisinden.
Arabalara bakıyorsun, 30-40 yıllık lada, jiguli, moskovich, volga falan.
ne ABS var ne TCS ne GCS ne ZCS ZRB vsvs.
4 tekerlek 1 motor arabalar.
Zincir kullanan bir Allah'ın kulunu görmedim.

Bazen yolculuk gidilecek yerden daha güzeldir

272 Mesaj
6 Ocak 2009; 22:42:51 

quote:

Orjinalden alıntı: ramerturk

Yabancı televizyonlarda kablo bağlama cırtları gibi bişey var o çok daha pratik bişeye benziyor... Zincir yakında tarihe karışacak galiba...

Bu tür bir zinciri n( plastik cırt cırtlar ) reklamını ben de bir İtalyan kanalında izledim. 2-3 cm kalınlığında dayanıklı kauçuk-plastik karışımından yapılmış, lastik yüzüne gelecek yerleri metal ile takviye edilmiş, son derece basit münferit şeritler.
Bunlardan bir demet satın alıyor ve bagajda bulunduruyorsunuz. Gerektiğinde lastiklere istediğiniz aralıkta jant arasından geçirip kablo toplama cırt cırtları gibi gerdirip bağlıyorsunuz.
Geçici kullanım için son derece pratik. Bayan sürücüler görse kapış kapış gider. Bir adedini takmak 30 sn den az sürüyor.
Ama ismini hatırlayamadığım için nette bulamadım. Bilen arkadaşlar varsa lütfen bilgi versinler.
Teşekkürler..

2571 Mesaj
6 Ocak 2009; 22:54:08 

buza kar lastiği fayda etmez.. soğuk erken saatleri ve geç saatlerinde kar altındaki buz alır götürür arabayı alimallah öyle vakum filan da kurtarmaz. o tür durumlarda zincir ya da bu tür şeyler lastikten daha kullanışlı olur. yoğun kış şartlarını bilen ikliminde yaşayan biri olarak soyluyorum

5464 Mesaj
6 Ocak 2009; 23:08:42 

quote:

Orjinalden alıntı: alkoc

buza kar lastiği fayda etmez.. soğuk erken saatleri ve geç saatlerinde kar altındaki buz alır götürür arabayı alimallah öyle vakum filan da kurtarmaz. o tür durumlarda zincir ya da bu tür şeyler lastikten daha kullanışlı olur. yoğun kış şartlarını bilen ikliminde yaşayan biri olarak soyluyorum

yoruma tamamen katılıyorum.

ayrıca bu aparat asfaltta kırılır gbi 1-2 yorum okudum. kar zinciri asfalta çıkınca kırılmıyor mu sanıyosunuz oda kırılıyor. yol tutuş denmiş. zincirle ne kadar yol tutabilisiniz asfallta?

araç eğer karda buzda patiyle kırılmaz ise yani demir sağlamlığı bekeleyemeyiz ama denemek lazım. çok pratik bir şey.

İmzanız kural dışıdır! ||Gonuşma

6367 Mesaj
6 Ocak 2009; 23:10:38 

Koçtaş'ta kauçuk zincir görmüştüm. Muhteşem birşey.

5464 Mesaj
6 Ocak 2009; 23:12:50 

quote:

Orjinalden alıntı: catalyst

Koçtaş'ta kauçuk zincir görmüştüm. Muhteşem birşey.

ewet yaz lastiğini kışa çeviriyor. yazımı kışa çevirdin türküsü gibi

İmzanız kural dışıdır! ||Gonuşma

2505 Mesaj
6 Ocak 2009; 23:54:38 

http://www.youtube.com/watch?v=Aq2fTLFpq2M

Edit: DHTUBE kullanınca aynı sayfada niye youtube linki gözükmüyor anlamadım. Bazı arkadaşlar Ktunnel falan kullanıyor onlar için kolaylık olsun diye linkide koymuştum ama çıkmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ramerturk -- 7 Ocak 2009; 0:26:07 >

DH bir konuya tıklayınca reklam koyuyon onu anladık da, geri dönmek isteyince bida reklam koymayı anlayamadık... İlla reklamı gözümüze mi sokacaksın. Lanet olsun bu para hırsına!!!...
Tekir: 2005 - 2009

4163 Mesaj
7 Ocak 2009; 0:20:56 

kim düşünmüşse iyi düşünmüş gerçekden

3598 Mesaj
7 Ocak 2009; 10:06:47 

bence çok sağlam gibi durmuyor malisef

kar paleti her zaman bir adım önde

1617 Mesaj
7 Ocak 2009; 12:16:46 

Bu durumlarda aklıma hep Kara Şimşek dizisi gelir. Mike bi düğmeye basardı lastikten metal çiviler çıkıverirdi. Zincirle falan uğraştırmazdı sahibini. Çok kral arabaydı be.

9655 Mesaj
7 Ocak 2009; 14:08:54 

size katılıyorum,

zaten bütün mesele aracın kaymasından çok kullananların bu duruma alışık olup olmamalarıdır. Ancak rusyanın birçok yeri düzdür ve araç kullanmak göreceli olarak bir cinnah yokuşu veya 7 tepeli istanbul trafiğinde aynı kolaylıkta olmayacaktır.
karlı yoldan daha ziyade buzlu yollarda druduktan sonra nasıl kalkılır bu konuda oldukça cagil olduğumuz kesindir.Doğu illerimizde düz yolda hiç problem yaşamadan insanlarımız kullnırken , batı illerimizde birkaç cm kar yağdı milletin eli ayağına dolanmaktadır.

quote:

Orjinalden alıntı: ihg70

Rusya'daki günlerim aklıma geldi.
Zaman kış vakti, dışarıdaki sıcaklık -30 civarında.
Yollara kar yağmış.
Sonra o kar buza dönüşmüş.
onun üstne bir daha kar yağığ gene buzlaşmış.
Bütün yollar, kaldırımlar bu halde.
Yollarda arabalar vızır vızır gidiyor.
Ne kayan var ne yoldan çıkan var ne de sağa sola çarpan.
lastiklere bakıyorsun dandirik kış lastiği.
öyle ahım şahım markaların falan değil, en adisinden.
Arabalara bakıyorsun, 30-40 yıllık lada, jiguli, moskovich, volga falan.
ne ABS var ne TCS ne GCS ne ZCS ZRB vsvs.
4 tekerlek 1 motor arabalar.
Zincir kullanan bir Allah'ın kulunu görmedim.

640 Mesaj
8 Ocak 2009; 16:04:30 

Kar pencesi denilen bu aparati daha once denedim. Ancak 3-5 km kullanimdan sonra (karda) paramparca oldu. Zira, plastik kalitesi cok kotu, sadece goruntu icabi imal edilmis. Eger daha kaliteli ve esnek malzemelerden imal edilirse, daha ise yarar bir urune donusebilecegi kanaatindeyim.

[font="Tahoma"]Türk demek Türkçe demektir. Ne mutlu Türküm diyene! (Mustafa Kemal)
FIAT GP Active 1.3 MJ / RENAULT Mégane II HB 1.5 dci

4487 Mesaj
8 Ocak 2009; 16:32:59 

quote:

Orjinalden alıntı: vezir

size katılıyorum,

zaten bütün mesele aracın kaymasından çok kullananların bu duruma alışık olup olmamalarıdır. Ancak rusyanın birçok yeri düzdür ve araç kullanmak göreceli olarak bir cinnah yokuşu veya 7 tepeli istanbul trafiğinde aynı kolaylıkta olmayacaktır.
karlı yoldan daha ziyade buzlu yollarda druduktan sonra nasıl kalkılır bu konuda oldukça cagil olduğumuz kesindir.Doğu illerimizde düz yolda hiç problem yaşamadan insanlarımız kullnırken , batı illerimizde birkaç cm kar yağdı milletin eli ayağına dolanmaktadır.

Katılıyorum bende doğuda yaşıyorum (batıdan geldim) şöförler karda buzda hiç problem yaşamıyor.Zincir kullanma oranı düşük ancak kar lastiği pek çok arabada mevcut.

Makina Mühendisi
Elektrik-Elektronik Mühendisi
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel » KAR YAĞINCA LASTİĞE TAKILAN(ZİNCİR YERİNE PENÇE)PRATİK!!!
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.451