Şimdi Ara

GeForce GTX 295'in ilk görüntüsü gün ışığına çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
4.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nvidia'nın çift grafik işlemcili yeni ekran kartı GeForce GTX 295'in ilk görüntüsü yayınlandı. AMD-ATi'nin Radeon HD 4800 serisine rakip olarak hazırlanan ve 55nm üretim teknolojisiyle geliştirilen GT200b (GT206) gpu'sunun çiftine sahip olacak kartIın, 480x paralel işlem birimine, 2x 448-bit bellek veri yoluna ve 1792MB GDDR3 belleğe sahip olması bekleniyor.

Saat hızları açıklanmayan fakat GeForce 9800GX2'de olduğu gibi çift PCB'li sandwich tasarıma sahip olacağı gün ışığına çıkan kartta biri 8-pin diğeri ise 6-pin'lik çift güç konnektörü olacağı ifade ediliyor. Çift DVI ve DisplayPort konnektörleri ile donatıldığı ifade edilen GeForce GTX 295'in ayrıca 289 watt'lık toplam güç tüketimine sahip olacağı söyleniyor.

Fiyatlandırma açısından Radeon HD 4870 X2'in karşına otuturulması beklenen çift grafik işlemcili yeni modelin detayları geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz.

• daha önceden açıldı
  • GX2'ler gibi SLI yapmışlar yine galiba.
  • Son yıllarda da sandwich modası çıktı :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: hsnUSTA

Son yıllarda da sandwich modası çıktı :D

• bu kartlarin psu ile beraber gelecegi tarih yakindir. enerji krizi, petrol fiyatlari, cevre kirlenmesi falan hikaye bunlara...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozturert

bu kartlarin psu ile beraber gelecegi tarih yakindir. enerji krizi, petrol fiyatlari, cevre kirlenmesi falan hikaye bunlara...

katılıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: hsnUSTA

Son yıllarda da sandwich modası çıktı :D

Aynı pcb üzerinde olsada olmasada gtx295 veya 4870x2 farketmez bunlar tamamen ben daha hızlısını yaptım demek amacıyla yapılan şeyler zaten çift gpu demek çifte performans demek değildir nm küçülmesi devam ettiği sürece tek gpu f/p olarak daha iyi olmaya devam edicek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 10 Aralık 2008; 10:40:36 >
  • :) ben bir nvidia kullanicisi olarak guluyorum ya en az 2 kilo falan delir o kart nasil takilacak anakarti catlatir gorecez performanci ama bilmiyorum bu kart calismaya baslayinca mahallede volt dusebilir :)
  • yuh! artık bu kadarıda olmaz ne bu ya , 289 watt(allah bilir boşta 289 watt'dır.Yükte ne olur acaba.

Bunlar da intel gibi yeni teknoloji geliştiremediğinden , yok dual , yok core ,yok quad ,yok extreme mantığına büründüler.

artık ara yüz değiştirip yeni işlemci yapsınlar , nano küçülme falan filan da hikaye..Bu japonlar da niye boş duruyolar bu konularda anlamadım gitti.He amerikada batıyo nasıl olsa bakalım ne olacak.Önümüzdeki bir 10 sene işlemcide çıkmayabilir bu gidişle :)
  • hiiiç gereksiz bir kart yazık
  • Valla usta nedesek boş biz adam gibi tek kart bekliyoruz bunlar bize ekmek arası kart veriyor :D ne diyim kdv dahil benden 400$ çıkar bu kart için :P
  • ya nvidia bi karta 2 tane gpu yerleştiremedin gitti
  • Kaç aydır nvidia'yı bekliyoruz. Nvidia hala boş işler peşinde. Adam gibi tek gpu'lu ekran kartı istiyoruz.
  • Nvidia ne yapıyor anlamak gerçekten güç, sidik yarışına gireceğine orta ve alt seviye kartlarına bir baksın,FP olarak her pozisyonda ATI tarafından geçilmiş durumda
  • Bakalım işlemciler gibi, çift çekirdekli GPU'ları da ne zaman görebileceğiz?
  • nvidia nın şu olayını hiç sevmiyor bildiğimiz sli düzeneği işte 9800gx2 de ne yapmışsa bundada aynısını yaptı bakın ati ye en kral çift gpu lu sistemi yapıyor
  • böyle olacağı baştan belliydi... :D nvidia da tüm yöneticilerin değişmesi lazım... :D
  • çok pahalı olacak doviz kuru da yüksekken bukadar. kim alacak bunu mrak ettim doğrusu
  • FLAS FLAS FLAS

OLAY KART OBJEKTİFLERE YAKALANDI

GeForce GTX 295'in ilk görüntüsü gün ışığına çıktı

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.