İKM. MLY. OKL. VE EĞT. MRK. K.LIĞI KÜÇÜKYALI/İSTANBUL
127 Cevap92711 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

31 Mesaj
10 Aralık 2008; 4:27:34 

evet arkadaslar buraya askerliği çıkan yadan çıkmışları bekliyoruz...nasıl bir yerdir bilgisi olan varmı

31 Mesaj
10 Aralık 2008; 5:40:53 

yokmu ya giden:):)

35 Mesaj
10 Aralık 2008; 10:13:52 

Ben de Piyade Er olarak gidiyorum...

61 Mesaj
10 Aralık 2008; 11:12:22 

Arkadaşlar ana topikte çok fazla yazım var küçükyalı ile ilgili en kısalarından bilgi vereyim eğer ikmalci yazyorsa orada kalacaksınız piyade yazıyorsa küçükyalıdan 30 gün sonra kurtulacaksınız askerlikdairesi gata askeri müze harpakademileri ve gümüşsuyu hastanesine dağıtım olacaksınız Allah yardımcınız ola . eyvallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mne1986 -- 11 Nisan 2009; 11:24:15 >

Cenk ERER
Askerlikte bitti be...

31 Mesaj
10 Aralık 2008; 11:15:46 

eyvalla hocam ben seni bi eklerim bana piyade er çıktı

3 Mesaj
10 Aralık 2008; 13:58:04 

Aday Nu. 42610
Adı Soyadı HALİL BAŞAR YAZICI
Baba Adı HÜSEYİN
Doğum Yeri BERGAMA
Kuvveti Kara Kuvvetleri
Sınıfı Piyade
Statüsü Er
Branşı
Kabul Toplanma Merkezi
Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi İKM. MLY. OKL. VE EĞT. MRK. K.LIĞI
KÜÇÜKYALI İSTANBUL

31 Mesaj
10 Aralık 2008; 14:35:29 

hoşgeldin tertip:)

3 Mesaj
10 Aralık 2008; 15:14:18 

hoşbulduk tertibim

17 Mesaj
10 Aralık 2008; 16:04:58 

Arkadaslar bende geldim

OZAN KARACAÖREN
PİYADE - ER
PEYZAJ MİMARI
İstanbul - Küçükyalı Eğitim Merkezi İKM. MLY. OKL. VE EĞT. MRK. K.LIĞI

Hepimize hayırlı uğurlu olur işallah

104 Mesaj
10 Aralık 2008; 16:40:38 

Arkadaşlar bende aynı yerde 317 kısa dönem olarak yaptım.

Size iyi haberlerim var. Küçükyalı imkan olarak çok iyi bir yer değil ancak acemi birliği bittikten sonra piyade olanlar dağıtılacak ikmal er olanlar küçükyalı da kalacak. Dağıtılanlar askerlik şubeleri,gata, harp akademileri gibi yerlere gidecek. En kötüsü Harp akademileridir ben oraya dağıtılmıştım. Buranın en kötü tarafı büyük ihtimalle kule de gece nöbetleriniz olacak. Kısa dönemler de nöbet tutuyor. Ancak başka yere dağıtılırsanız özellikle askerlik şubeleri çok rahat. Hatta Üsküdar askerlik şubesinde yapan arkadaşımız sık sık Burhan Felekte yüzmeye giderdi. Haftasonları çift çarşıya çıkıp dışardan yemek söylerdi :)

Askerlik her yerde zordur. Sizin acemilik biraz sıkıntılı olacak ancak dağıtım yerleriniz rahat olacak.

7 Mesaj
10 Aralık 2008; 16:46:55 

aarkadaşlar bende yanınızdayım istanbul kucukyalı
yarışmaya vandan katılıyorum :)))
Aday Nu. 60152
Adı Soyadı ALPER SOYÇİÇEK
Baba Adı ŞAHABETTİN
Doğum Yeri EDREMİT
Kuvveti Kara Kuvvetleri
Sınıfı Piyade
Statüsü Er
Branşı
Kabul Toplanma Merkezi
KÜÇÜKYALI İSTANBUL
allah yardımcımız olsun şimdiden herkese hayırlı tezkereler
cumartesı yola cıkıyorum
ozan ve halil basar gormeden tertıp olduk pazar akşamı gorusuruz saygı ve selamlar van_alper

3 Mesaj
11 Aralık 2008; 19:42:44 

ozan arkadasımla meslektaş sayılırız ben de mimarım

31 Mesaj
11 Aralık 2008; 23:06:00 

aranızda birde makina mühendisi var:)

35 Mesaj
12 Aralık 2008; 1:03:38 

quote:

Orjinalden alıntı: livedie10

aranızda birde makina mühendisi var:)

+1

406 Mesaj
12 Aralık 2008; 14:19:50 

Selam millet küçükyalıya bitane daha ekleyin :)

YA SEV YA TERKET
www.325donem.com

7 Mesaj
12 Aralık 2008; 14:57:16 

Selam milllet benide ekleyin pazar gunu kıslada gorusmek uzere organize olunulcakmı bu arada kapıda girilmeden once frm dnm hbr olarak?

7 Mesaj
12 Aralık 2008; 16:59:57 

msn adreslerınızı verın ekleyelım akadaslar alpersoycicek@hotmaik.com

20 Mesaj
12 Aralık 2008; 17:09:58 

Aday Nu. 40752
Adı Soyadı Fuat ERDEMİR
Doğum Yeri İZMİR
Kuvveti Kara Kuvvetleri
Sınıfı Piyade
Statüsü Er
Branşı
Kabul Toplanma Merkezi
KÜÇÜKYALI İSTANBUL

Makine Mühendisi

7 Mesaj
13 Aralık 2008; 9:59:16 

ben hava alanına gıdıyorum
ucagım saat 2 de kalkıyor saat 5 te ist. yım yarın saat 4 te bırlıge teslım olacagım hakkımızda hayırlı olsun gorüsürüz...
VaTaNıN YıLmAz BeKçİlEri
'''''''''MeHmEtÇiK''''''''

31 Mesaj
13 Aralık 2008; 10:08:10 

yolun açık olsun tertip.orda tanışırız işallah

7 Mesaj
13 Aralık 2008; 10:15:34 

sağol tertıp hepimizin yolu açık olsun saygılar ve sevgıler...

35 Mesaj
13 Aralık 2008; 10:29:48 

Dostlar giriş sırasına göre mi bölüklere ayrılıyor acaba. Yani evvel gitmekle mi geç gitmekle mi iyi yaparız? Ona göre yarın gitmeyi düşünüyorum...

25 Mesaj
13 Aralık 2008; 12:26:52 

benide ekleyin valla bu gece yola cıkıyorum arkadasda kalıp pazar 2-3 gibi oradayim gorusmek uzere

3 Mesaj
13 Aralık 2008; 12:29:38 

kısa dönem ikmal er olarak burdayım.yarın 2-3 gibi teslim olmayı olmayı düşünüyorum.orda görüşmek üzere.

7 Mesaj
13 Aralık 2008; 14:08:45 

quote:

Orjinalden alıntı: frhnk

Dostlar giriş sırasına göre mi bölüklere ayrılıyor acaba. Yani evvel gitmekle mi geç gitmekle mi iyi yaparız? Ona göre yarın gitmeyi düşünüyorum...

Benim duyuduguma gore ztn isim listeleri varmıs ellerinde nneye gore bilmiyorum ama one gore sen suraya sen buraya diyeceklermiş diye duydum bakalım hayırlısı yani giriş sırasına gore degil ama tam olarak ztn oraya gittigimizde ogrenicez oraya gidince gorusuruz aynı boluge dusersek beyler

7 Mesaj
14 Aralık 2008; 3:25:49 

mAnisada oyleymiş duyduguma gore kardes tumuyle yok demek yanlıs olur belki sana rast gelmemiştir yada manisada oyledir kalabalık tan dolyayo izdiham olmasın die işlemlerde oyle liste hazırlamıslardır arkadasımın deigine gore bizim icin senin dedigin daha iyi kimle girersek yani acemlik boyunca onlarla yatıp kalkıcak peki bu cavus egitim bolugu ile ikmal bolugune gidicegimiz neye gore belli olucak?
quote:

Orjinalden alıntı: mne1986

yok öyle birşey kapıdan gireni sıraya dizecekler

erken gidin yoksa hayatınızda unutamıyacağınız kadar rezillik yaşarsınız en geç 2 de içeri girmiş olun yoksa gece ayazında sokakta tıraş olmak ve zorla yıkanmak için sıra beklersiniz benden söylemesi bilenler biliyo erken giren kazanır +

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lewolved -- 14 Aralık 2008; 3:30:06 >

2 Mesaj
14 Aralık 2008; 19:47:07 

slm çavuş bnm eşimde bugün teslim oldu
ikmal er olarak yapacak sanırım orda kalacak ama imkanlar nsl biz arayabilirmiyiz orayı az önce aradı ama benim sesim gitmedi konuşamadık rahat edermi yoksa sıkıntılı bi yermi cevap yazarsanız sewinirim bide eğer ulaşabileceğim bi numara verebilirseniz askeriyenin sewinirim tşk ediyorum iyi akşamlar.

AA

6 Mesaj
3 Şubat 2009; 20:44:19 

Şubat giden varmı? Herkezmi kısa dönem gidiyor.. Uzun dönem giden bilgisi olan yokmu?
Bilgisayar prog. ama Bakımcı yazıyor neci oldum şimdi ben bilen yokmu.?

albay

1 Mesaj
10 Nisan 2009; 1:54:10 

gökçe avşar Statü er İKMAL KÜÇÜKYALI HERKESE HAYIRLI OLSUN BAŞKA İKMAL VARMI İKMAL NE ARKADAŞLAR YARDIMCI OLUN.

2 Mesaj
10 Nisan 2009; 3:56:30 

327.dönem Emrah Tezcan pazar saat 2 ile 3 arası içeriye girmeyi dusunuyorum herkeze hayırlı olsun arkadaslar

12 NİSAN PAZAR HAYIRLI OLSUN...

2 Mesaj
10 Nisan 2009; 3:58:41 

küçükyalıda görüşürüz gökçe kardeş

12 NİSAN PAZAR HAYIRLI OLSUN...

3124 Mesaj
10 Nisan 2009; 4:39:43 

Arkadaşlar bende ikmal maliye okulu piyade er.

burası anadolu yakasında mı ? sabiha gökçen hava limanından nasıl gidilir.

7 Mesaj
10 Nisan 2009; 9:11:59 

Anadolu yakası Maltepe Kucuk Yalı arası bir yerde E-5 ti sanırım onun hemen ustunde Varannın duragına cok yakındır Varan la gelenler rahatlıkla bulabilir cok kasarsan içtima alanından Adaları bile gorebilirsin bide tabi o ünlü Kayış dağı var ne demişler istikamet kayış dağı marş marş:)

14 Mesaj
10 Nisan 2009; 9:14:47 

hepinize hayırlı olsun arkadaşlar. 325. kısa dönem askeri olarak küçükyalı da soguk günler geçirdim hiç hatırlamak istemiyorum:p

usta birliği içinistanbul dışına düşme ihtimaliniz yok. ikmalciler küçükyalı da kalacak diğerleri istanbul içine dağılacak.

Ben harp akadamisindeyim. Sizleri 4 gözle bekliyoruz fazla bekletmeyin

{hep yek hep tek}

835 Mesaj
10 Nisan 2009; 12:42:45 

burada askerlik yapan arkadaşlar yanımızda ne götürmemizi tavsiye edersiniz?
mesela ben çekçek valiz aldım onu götüreyim yoksa normal çantalardan mı götürmemiz daha mantıklı olur. tavsiyelerinizi bekliyoruz dörtgözle. ayrıca eğitimler nasıl çok mu zorluyorlar?

GEREKSİZ CESARET APTALLIKTAN BAŞKA BİRŞEY DEĞİLDİR.

25 Mesaj
10 Nisan 2009; 14:30:13 

mak3615 bir sey getirmeye gerek yok ayak pudrası dışında(olmassa olmaz)son duşunuda iyi al 1 ay haftada 1 kereye mahsus olmak üzere 3'er dakikalık duşlar alacaksın banyo çavuşuna saygı göster sona kalıyımda deme
çavuş eğitim de acemilik eğitimi alacaksın ve eğitim çavuşlarında 325kd çavuşlar olacak o banklara oturduğunuz anda başlar askerliğiniz....

190 Mesaj
10 Nisan 2009; 15:25:47 

baya küçükyalı var ya ..bende yarın sabah 06.00 uçağıyla istanbuldayım nasipse.. cumartesi akşamı ordaki doslarla sabaha kadar eğlenir pazar günü 16 gibide teslim olurum

(piyade er SAMET ŞILBIR) DH DİYE BAĞIRACAM İÇERDE ANLAYIN İŞTE ORDA

TOLGA YILMAZ ALİCANYAMAN İSİM OLARAK FORUMDAN TANIDIĞIM BAŞKA KİM VAR İSİMERİNİZİ YAZIN DA

327. DÖNEM DH. VATAN FEDAİLERİ...

1 Mesaj
11 Nisan 2009; 1:31:25 

arkadaşlar bende küçükyalıdayım pazar günü,benim kısa dönem sizlerinde öylemi? ben şimdi askerliği küçükyalıdamı bitirecem yoksa yerimiz değişecekmi

2 Mesaj
20 Mayıs 2009; 16:25:59 

meraßa alper ismim kerem benimde İST.küçükyalı şimdiden tanışsak iyi olacak gaLißa TERTİP :)

6 Mesaj
25 Mayıs 2009; 12:20:00 

slm arkadaşlarr bende küçükyalıya düştümm perşembe günü ordayımm msn ekleyin berkn_samed18@hotmail.com tanışalım..samet akgöz

6 Mesaj
25 Mayıs 2009; 12:22:02 

pardon berkan_samed18@hot

1 Mesaj
25 Mayıs 2009; 18:16:33 

bende geliyorum aranıza tertiplerim 28 mayısta teslimim
ediz evgen adana
sınıfı: k.k.k. ikmal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ffilozoff -- 25 Mayıs 2009; 18:17:18 >

2 Mesaj
26 Mayıs 2009; 1:39:09 

meraßa samet bende ist.küçükyalıya gidiyorum perşembe günü teslim olucam msn adresini ekledim benim SayannoRaa@hotmail.com

6 Mesaj
26 Mayıs 2009; 1:55:06 

aynı benimkide k.k.k ikmal kardeşimm :D aynı şekilde 28 inde teslimi...

6 Mesaj
26 Mayıs 2009; 23:42:49 

bekle küçükyalı perşembe ordayımm

6 Mesaj
26 Mayıs 2009; 23:56:04 

arkadaşlar sizde sevk eğitim merk zinde ne yazıo benimkinde ikm-055 aşçı çvş

22 Mesaj
10 Ağustos 2009; 9:49:14 

bu dönem benle birlikte gelen yok mu?

3 Mesaj
3 Kasım 2009; 13:09:28 

İstikamet Kayış Dağı. Dağılın marş marş ...

Konu biraz eski de olsa yeni gidecek arkadaşlar için gündeme getirmek istedim. 89/3 acemi birliğimdi az biraz aklımda kalanları sizlerle paylaşmak istedim.

Öncelikle torpillilerin gittiği bir yer denir kesinlikle alakası yok ama oraya gittikten sonra torpil bulup kalanlar illaki oluyor. Eğitim taburu 4 bölükten oluşuyor. Çoooook büyük bir kışladır General Kenan Evren Kışlası. ( G3 piyade tüfeği atışları zamanında kayış dağına doğru gidince anlarsınız ) Eğitim Taburu Bölükleri;

1. İkmal Er Eğitim Bölüğü: İlkokul mezunu veya terk, lise terk veya hiç okumayanların bölüğü. Bu bölükten ikmal er olarak dağıtımınız yapılmaktadır.

2. İkmal Er Eğitim Bölüğü: İlkokul mezunu veya terk, lise terk veya hiç okumayanların bölüğü. Bu bölükten ikmal er olarak dağıtımınız yapılmaktadır.

İkmal Eğitim Bölüğü: Lise Mezunu, üniversite terk veya 2 yıllık üniversite mezunlarının bulunduğu bölük. (buraya düşen yaşadı, benim bölüğüm) Bu bölükten İkmal Onbaşı olarak dağıtım alırsınız, kıt'anızda (usta birliğinizde) 2 ay sonra Çavuş olursunuz.

İkmal Çavuş Eğitim Bölüğü: 4 yıllık üniversite mezunlarının (kd: kısa dönem) bulunduğu bölüktür. Bu bölükten İkmal Onbaşı olarak dağıtım alırsınız, kıt'anızda (usta birliğinizde) 2 ay sonra Çavuş olursunuz. Dağıtım yeriniz %1.000.000.000 İstanbul içidir. (Garnizon dışı dağıtım yapılmaz.)

Girişte istikamet kayış dağı dememin sebebi ni İkmal Eğitim Bölüğü'ne düşenler çok iyi anlayacaklardır. Eyüp ARSLAN (21) ismi de galiba kafanıza yazılacak :) İstikamet aslında bir eğitimdir. Fakat problemli durumlarda CEZA yöntemi olarak kullanılır. İstikamet verilir ve arkasından komut bildirilir, 1 düdük yat 1 düdük kalk (düdükle yatılır ve sonraki düdükle kalkıp koşulur.) Eğer yürüyen veya bu cezayı bile aldırmayanlar olursa 2. komut gelir; Sürün.. (gösterilen bölgeye kadar sürünülür.)

Bir ceza da kadrodan size gelir ki bu en berbatıdır, Sürünmek bile o kadar koymaz adama. Hemen hemen her akşam düzenli olarak alt sınır 100 olmak üzere çömel - kalk yapılır. Normal de bir insanın maksimum yapacağı sayı 300 dür fakat bizim piç tertipler kadro yu sallamayınca Eyüp Arslan (Astsubay Çavuş) devreye girer ve 500 - 600 kadar çömel-kalk yaptırır. Dizleriniz titreyecek ve 1 kaç kişi kadar bayılan olacak :)

Anlattıklarım abartı veya palavra değildir, henüz dağıtımımı aldım.. Diyarbakır / Lice ye gidiyorum. Tabi askeriye bu kadar kötü bir yer de değil. Hatta bölükler arasında en şanslı olan İkmal Eğitim Bölüğüdür. Eğer siz dürüst olursanız, emirlere ve amirlere itaat ederseniz inanın bana 1 defa bile çömel-kalk yapmaz ve istikamet eğitimi bile görmezsiniz. Bakın ceza demiyorum, eğitim olarak bile görmezsiniz. Allah razı olsun tüm kadro ve astsubay larımızdan bize gereğinden fazla iyi davrandılar ve askerliği inanın bana herkese sevdirdiler. Diğer bölüklerde her Allah ın günü kavga olurken bizde yalnızca 1 defa oldu. 1. ve 2. ikmal er eğitim bölüklerinden ilk hafta da 2 firar oldu. 100 ün üzerinde de disko cezası alan vardı. Bizde disko nun yerini bile kimse bilmiyordu. Bizim zamanımızda İkmal Eğitim Bölüğü komutanı İkmal Yüzbaşı Tunç ALAFTARGİL Kara Kuvvetleri tarafından ödüllendirilmiştir. Kışla komutanımız TümGeneral Zafer ÇAMLICA bile hayretler içerisinde vermiştir bu ödülü. Kara Kuvvetlerinin böyle bir ödül verdiği 1000 de 1 oluyormuş, yani düşünün eğitim şeklini. 50 Gün kadar sürekli olarak tüfekli ve tüfeksiz jimnastik hareketler yapacaksınız. Sonrasında ihtisas eğitimlerine başlayacak ve 25 gün boyunca sadece yatacaksınız. Son güne kadar hücum yelekli ve tüfekler elinizde gezeceksiniz. Dağıtım yeriniz kuvvetle ihtimal doğuya olacaktır. (bizde %90 doğu anadolu ve g.doğu anadolu çıktı.) Çavuş Eğitim de iseniz uzun dönemler yine doğuya kısa dönemler daha öncede söylediğim gibi garnizon içi dağıtım alacaklar.

Gün içinde yapılanlar;

5:00 kalk.
6:15 - 6:30 kahvaltı. (çay, domates, salatalık, zeytin, peynir, bal, reçel, margarin yağ [her kahvaltıda farklı farklı çıkar bu saydıklarım])
7:30 - 8:00 Sabah İçtiması
8:10 Eğitim alanı :) [geçmiş olsun]
11:40 Eğtim biter ve öğle yemeği için önce bölük önüne oradan yemekhane aralığına gidersiniz.
12:30 - 13:30 Öğle yemeği
13:30 - 14:00 Öğle İçtiması
14:10 Tekrar eğitim alanı.
16:40 Eğtim biter toparlanır ve bölük önüne gidersiniz. Oradan da içtima alanına içtimaya çıkarırlar
17:00 Akşam İçtiması
17:30 - 18:30 Yemek
19:15 Bölük önüne gidilir ve yaklaşık 40 - 45 dk beklenir.
20:00 Yat içtiması ve yat..

Cumartesi ve Pazar günleri eğitim yoktur. Çarşı izinleri tek ve çift rakama göredir. Sizlere ilk kayıtta bir numara verecekler (bu numaranız sizin kimliğiniz olacak) Benim numaram: UDÇ [Uzun Dönem Çavuş] 128' di, ilk hafta çarşım C.tesi sonraki hafta Pazar oldu ve öylece devam etti. (1 Hafta c.tesi 1 hafta pazar çıkarsınız.)

75 Gün boyunca bunu yapacaksınız ...

UDÇ [Uzun Dönem Çavuş]: İkmal Eğitim Bölüğünün tamamına ve İkmal Çavuş Eğitim Bölüklerinde ki uzun dönemlere verilir.
UD [Uzun Dönem]: 1. ve 2. İkmal Er Eğitim Bölüğündekilere verilir. Erler alır yani bu ismi.
KD [Kısa Dönem]: İkmal Çavuş Eğitim Bölüğündeki kısa dönem askerler alır bu ismi.

KD, UD veya UDÇ ayrımı yapmayın yoksa sizi bir güzel ayırırlar :) Sonuçta hepimiz bu vatan a hizmet ediyoruz..!

Aklıma gelenleri eklerim. Eğer sormak istedikleriniz varsa buradan tekrar cevaplamaya çalışırım. İyi günler...

1 Mesaj
23 Kasım 2009; 15:29:08 

eğt.merkezi :ikm.mly.okl.ve eğt.mrk.k.lığı istanbul merkez/küçükyalı istanbul
kuvveti :k.k.k.lığı
sınıfı :ikmal
meslek :bilgisayar donanım teknikeri

arkadaşlar biraz bilgilendirirmisiniz doğuya düşermiyim yoksa orda mı kalırım er olarak mı kalırım yoksa çavuş mu olurum???

3 Mesaj
23 Kasım 2009; 17:38:56 

slm arkadaslar ben kücükyalıya muharebeci olarak gidiyorum.. acemilikten sonra dagıtım nerde olur.. bide nasıl biyer bekliyor bizi .. iki yıllık mezunuyum..5aralık 2009

508 Mesaj
25 Kasım 2009; 2:20:35 

benim oturduğum yere geliyosunuz evimin hemen 2-3 dakikalık uzaklığı var birliğe...

Muhabereci olarak eğitim alacaksanız,ustabirliğine santralci olarak gideceksiniz demektir..Telefonlara bakacaksınız,mesaj çekeceksiniz,fax çekeceksiniz vs. vs.Bütün bi askerliğiniz 4 duvar arasında geçecek.Ustabirliğinde ne spora katılacaksınız,ne de eğitime.Belirli zamanlarda muhabere denetlemesi gelir onlara katılırsınız,diğer denetlemelerden muaf olursunuz..Dediğim gibi hep bi odadasınız,haberleşme işi için çalışacaksınız..

Askeriye tanımınız J.Er yada P.Er olarak değilde Muh.Er olarak geçer ve bildiğim kadarıyla küçükyalı genel olarak doğuya sevkiyat yapıyor..

PSN : nickfalanyok

3 Mesaj
25 Kasım 2009; 12:48:22 

saol can 84 orda kalma ihtimalim yokmu?

508 Mesaj
25 Kasım 2009; 19:04:28 

tabii ki her acemi birliğinde olduğu gibi orada da kalabilme şansın var ama acemi birliklerde öyle çok kişiyi bırakmıyolar,çok az kişiye denk geliyo bu şans..Heryer için geçerli bu ...

PSN : nickfalanyok

1 Mesaj
20 Şubat 2010; 12:08:51 

selamün aleyküm ben 2010 şubatta askerliğim oraya çıkıt 2 yıllık yüksek okul mezunuyum ikmal çavuş olarak çıktı başka ayere atanrmıyım yoksa ordamı kalırım cevap yazan arkadaşlara şimdiden teşekkkür ederim.

6 Mesaj
21 Şubat 2010; 9:25:58 

gelın torunlarım gelın beklıyom

6 Mesaj
21 Şubat 2010; 10:38:45 

orda biraz zor kalırsın. meslekçi seçimlerine girersen Ankaraya gelirsin. diğer türlü doğu yada kıbrıs. ama acemiliğin güzel geçer. orda kalma oranın 400 kişi de 2

4 Mesaj
22 Şubat 2010; 10:21:33 

benim sınıf ikmal muvz.öz.ikmal çavuşu yazıyor silüste ikmal çavuşları ne iş yapar neder dağıtımlar nasıl olurr bide yazıcı olmak mı yoksa ikmalci olarak kalmak mı daha iyidir

1 Mesaj
22 Şubat 2010; 15:57:11 

s.a
arkadaşlar benimde askerlik yerim istanbul küçükyalı
sınıfım muhabere

5 Mesaj
10 Nisan 2010; 0:16:36 

Adı ve Soyadı UTKUM CANSALAR
Baba Adı NECATİ
Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
Sınıfı PİYADE
Statüsü Kısa Dönem Er
Branşı -
Gideceği Sınıf Okulu /
Eğitim Merkezi İKM. MLY. OKL. VE EĞT. MRK. K.LIĞI
KÜÇÜKYALI İSTANBUL

5 Mesaj
10 Nisan 2010; 0:54:01 

utkumcansalar@hotmail.com
ankara
iletisime gecmek isteyen arkadasları bekliyorum

Sayfa:   [1] 3      >>
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Kısa, uzun dönem ve Yedek Subay adayları » İKM. MLY. OKL. VE EĞT. MRK. K.LIĞI KÜÇÜKYALI/İSTANBUL
Sayfa: [1] 3      >>
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO