Şimdi Ara

8'İNCİ KOR. 108'İNCİ TOP. A.K.LIĞI VAN/ERCİŞ e gidenler buraya.. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
169
Cevap
1
Favori
61.333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: addall

erhank. ya özelden attığım mesaj ı bir de buraya atayım

Ben hata yaptım elazığ ktm ye gittim ama çoğu kişi van ktm ye katılmıştı bizim arkadaşların , aslında van ktm ye katılırsanız daha birliğine gitmeden arkadaş edinmeye başlarsın , havaalanın da inzibat çevirmezse van dan erciş e giden dolmuşlar var ama ben ktm ile geldiğim için nerden nasıl gidilir bilmiyorum , erciş le van merkez de terör tehlikesi pek yok , benim tavsiyem van ktm ye katılmanız olur ama emin olun uçak ta bir sürü asker le karşılaşacaksınız içlerin den erciş e giden de çıkar birlikte haraket edersiniz , bu arada birliğe ilk giren yemin törenin de konuşma yapacak

Alıntıları Göster
    @addall
    hocam Van KTM hakkında aydınlanmamız iyi oldu. Sonuçta ne kadar iyi ve bilinçli arkadaşımız olursa o kadar iyi olur. Bana da en yakın dostum inzibatı bulmamı söyledi. Van ktmden gitmem gerektiğine inandım o sırada. Cumartesi günü öğlen 2 buçukta zaten havalimanında olacağım nasipse. Gel gelelim kimi tecrübeliler beni bi hayli endişelendirdi Böyle durumlarda insan ne yapacağını şaşırıyor tabii. Konuştuğumuz adam 325. dönem hava savunma kısmında sonra da hizmet bölüğünde görev yapmış birisi ve veteriner, ben ise Fen ve Teknoloji öğretmeni... Biz topçu olarak gideceğiz. Nasıl düşünmem gerekir? Çok mu karamsarlaştım birden acaba :S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi designmHD -- 10 Aralık 2009; 22:29:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: designmHD

@addall
    hocam Van KTM hakkında aydınlanmamız iyi oldu. Sonuçta ne kadar iyi ve bilinçli arkadaşımız olursa o kadar iyi olur. Bana da en yakın dostum inzibatı bulmamı söyledi. Van ktmden gitmem gerektiğine inandım o sırada. Cumartesi günü öğlen 2 buçukta zaten havalimanında olacağım nasipse. Gel gelelim kimi tecrübeliler beni bi hayli endişelendirdi Böyle durumlarda insan ne yapacağını şaşırıyor tabii. Konuştuğumuz adam 325. dönem hava savunma kısmında sonra da hizmet bölüğünde görev yapmış birisi ve veteriner, ben ise Fen ve Teknoloji öğretmeni... Biz topçu olarak gideceğiz. Nasıl düşünmem gerekir? Çok mu karamsarlaştım birden acaba :S

Alıntıları Göster
    hayırlısı artık tertipler.bakalım bende pazar günü gelicem.inşalalh birgünlük geç gelme başıma iş açmaz.

birde havaalanında inzibatlara yakalanmak iyimi kötümü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep41 -- 10 Aralık 2009; 23:26:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: recep41

hayırlısı artık tertipler.bakalım bende pazar günü gelicem.inşalalh birgünlük geç gelme başıma iş açmaz.

birde havaalanında inzibatlara yakalanmak iyimi kötümü.

Alıntıları Göster
    ben biletimi cumartesiye almamış olsam (erken davranmak adına) pztsye alır direk gecerdim. ktm olayı cok can sıkıyor. çok arkadaşla görüştüm ve 2 zıt düşünce var.

1) ktmde en erken pzts ye kadar beklersin ve pzzts günü seni teslim ederler
    2) van ktm girersin akşam 5-6 gibi seni teslim ederler.

2 side kafamı cok karıştırdı. ve 2 tarafta cok hararetli savunuyorlar. pzts kendın gidip teslim olmak daha iyi sanırım

• quote:

@addall

108 . topçu alayının içinde 2 topçu taburu 1 hava savunma taburu 1 de piyade taburu var , siz ya topçu taburun da yada hava savunma taburunda askerlik yapacaksınız eğer hava savunmaya düştüysenin Allah kolaylık versin inanılmaz disiplin li komutan ları var , birlik te van ktm den gittiğimiz arkadaş hava savunma ya düşmüştü ben topçu taburuna düştüm , arkadaş ı 1 gün sonra gördüm sivil kıyafetler le sürünüyordu . Ben den size tavsiye bilgisayarınız iyiyse yazıcı olmaya bakın çünkü -5-10 derece de millet eğitim yaparken siz yazıhane de pc başın da oturuyor olacaksınız , bir de iş tecrübe si olan öğretmen leri orduevine alıyor lar öyle bir şansınız da olabilir , 3,5 haftalık acemiliğiniz olacak bunlar e güzel günleriniz iyi değerlendirin , çünkü yemin törenin den 2 gün sonra askerliğinizin en zor 1-1,5 ayı sizi bekliyor olacak , neyse baya bi bilgilendir dim sanırım , geçen sene bu günler de sizin le aynı duyguları yaşıyordum , asker de günler geçmez ama sivil de nasıl geçiyor anlamıyoruz bile .

• quote:

Orijinalden alıntı: xx33

ben biletimi cumartesiye almamış olsam (erken davranmak adına) pztsye alır direk gecerdim. ktm olayı cok can sıkıyor. çok arkadaşla görüştüm ve 2 zıt düşünce var.

2 side kafamı cok karıştırdı. ve 2 tarafta cok hararetli savunuyorlar. pzts kendın gidip teslim olmak daha iyi sanırım

Sizin teslim tarihiniz ayın 12 si sanırım ? , ayın 12 sinde van ktm ye giriş yaparsanız 13 ün sabahın da birliğe haraket edersiniz sadece bir akşamınız ktm de geçer , buna emin olabilirsiniz .
  • quote:

Ben hata yaptım elazığ ktm ye gittim ama çoğu kişi van ktm ye katılmıştı bizim arkadaşların , aslında van ktm ye katılırsanız daha birliğine gitmeden arkadaş edinmeye başlarsın , havaalanın da inzibat çevirmezse van dan erciş e giden dolmuşlar var ama ben ktm ile geldiğim için nerden nasıl gidilir bilmiyorum , erciş le van merkez de terör tehlikesi pek yok , benim tavsiyem van ktm ye katılmanız olur ama emin olun uçak ta bir sürü asker le karşılaşacaksınız içlerin den erciş e giden de çıkar birlikte haraket edersiniz , bu arada birliğe ilk giren yemin törenin de konuşma yapacak

ozaman bırlıge ılk gıtmemek lazım :D konusma felan bizi bozmasın

• quote:

Orijinalden alıntı: masum_serseri41

quote:

ozaman bırlıge ılk gıtmemek lazım :D konusma felan bizi bozmasın

Alıntıları Göster
    ben pazar günü vanda oluyorum.kendim teslim olamam mı.illa ktmye mi katılmam gerekiyor.

• quote:

ben pazar günü vanda oluyorum.kendim teslim olamam mı.illa ktmye mi katılmam gerekiyor.

Alıntıları Göster
    birde dedeler biz hep burda mı kalacaz.başka yere gitme gibi bir sorunumuz olacak mı yeminden sonra.
  • quote:

birde dedeler biz hep burda mı kalacaz.başka yere gitme gibi bir sorunumuz olacak mı yeminden sonra.

Alıntıları Göster
    valla bu soruları sanırım kendimiz öğrenicezz
  • quote:

quote:

Sizin teslim tarihiniz ayın 12 si sanırım ? , ayın 12 sinde van ktm ye giriş yaparsanız 13 ün sabahın da birliğe haraket edersiniz sadece bir akşamınız ktm de geçer , buna emin olabilirsiniz .

evet teslim için 12si yazıyor. işde sizde 13de gidersiniz diyorsunuz. çok karıştı kafalar artık kısmete ne cıkarsa. recep arkadaş iyi yapmıssın pazara almakla.

• quote:

Eğer orduevine ve mehmetçik dershane sine seçilirseniz erciş merkez e orduevine gidersiniz , ama büyük bir bölümünüz aynı yerde askerliğinizi bitireceksiniz , yani alay da .
  • quote:

quote:

quote:

evet teslim için 12si yazıyor. işde sizde 13de gidersiniz diyorsunuz. çok karıştı kafalar artık kısmete ne cıkarsa. recep arkadaş iyi yapmıssın pazara almakla.

şimdi şöyle bir durum var , ktm ye girdiğiniz andan itibaren asker sayılırsınız zaten , 12 sinde ktm ye giriş yaparsan askerliğin 12 aralık ta başlamış olur 13 ünde girersen 13 ün de başlamış olur .

• quote:

quote:

quote:

quote:

şimdi şöyle bir durum var , ktm ye girdiğiniz andan itibaren asker sayılırsınız zaten , 12 sinde ktm ye giriş yaparsan askerliğin 12 aralık ta başlamış olur 13 ünde girersen 13 ün de başlamış olur .

Alıntıları Göster
    tertiplerim yola çıkıyorsunuz galiba bugün.allah hayırlı yolculuklar nasip etsin.bende inşallah yarın yola çıkıyorum.

• quote:

tertiplerim yola çıkıyorsunuz galiba bugün.allah hayırlı yolculuklar nasip etsin.bende inşallah yarın yola çıkıyorum.

Alıntıları Göster
    331'inci Dönem 2'nci Grup

Kara Kuvvetleri
    Sınıfı Hava Savunma
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    Kabul Toplama Merkezi 8'inci Kor. A Tipi Mrk. K. K.lığı / ELAZIĞ
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 8'inci Kor. Hv. Svn. Tb. K.lığı ERCİŞ VAN
    Katılış Tarihi 22 Aralık 2009

dedelerim, arkadaşlarım, dostlarım ben 331'inci Dönem 2'nci Grup kısa dönem er olarak VAN-Erciş'e gidiyorum.

- Direk Van'a gidip oradan Erciş'e mi gidelim? Yoksa VAN'a gidip oradan KTM'ye mi katılalım?
    - Havacılar nasıldır? Yani karacılar ve denizcilere göre daha mı rahat yaparlar askerliklerini?
    - Yanımıza birşey alalım mı? Birisine soruyorum gerek yok diyor, askerde veriyorlar herşeyi diyor? Bi başkasına soruyorum ne olur ne olmaz sen al yanına diyor? Kafam karıştı :)

şimdiden hepinize hayırlı teskereler, askerliklerini yapmış olanlara da geçmiş olsun...

• quote:

@addall

Alıntıları Göster
    8'inci Kor. 108'inci Top. A. K.lığı
    erçiş/van

• quote:

Orijinalden alıntı: dergn

8'inci Kor. 108'inci Top. A. K.lığı
    erçiş/van

Alıntıları Göster
    giden gidecek arkadaşlar d_ergn@hotmail.com ekleyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: dergn

giden gidecek arkadaşlar d_ergn@hotmail.com ekleyin

Alıntıları Göster
    beyler var mı giden usta birliğim ercişe çıktı bilgilendirirseniz sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: alijohn

beyler var mı giden usta birliğim ercişe çıktı bilgilendirirseniz sevinirim

Alıntıları Göster
    van ercişe hava savunma olarak gidiyorum kısa donem
  • quote:

Orijinalden alıntı: osman3003

van ercişe hava savunma olarak gidiyorum kısa donem

Alıntıları Göster
    Bir 343 / KD olarak öncelikle geçmiş olsun diyorum, burası sürgün yeri. Bunu nerden mi biliyorum? 4. leventte askerliğini yapan bir rdm*'nin terhisine 70 gün kala bizim bölüğe sürülmesinden...

Eğer aday numaranızı girdiğinizde karşınıza çıkan ekranda "8'inci Kor. 108'inci Top. A. K.lığı" yazıyorsa alay karargah bölüğüne düşmüşsünüz demektir ki bakım bölüğünden sonra alayın en kötü 2. bölüğüdür, işi hiç bir zaman bitmez; yılın ilk 3 ayı günde ortalama 4-5 saat kar küremişizdir, alaya un mu geldi 50kg'lık un torbalarını bu bölük taşır, kömürü vb. şeyleri de... Alay komutanı hiçbir şeyi beğenmez ve kendinizi bir anda akla mantığa sığmayacak işler yaparken bulursunuz.(örneğin kazma kürekle sazları kesme işi çok büyük ihtimalle yazın en popüler işlerinden biri olacak.) Bölüğün 7 nöbet yeri vardır, şanslıysanız her gün 2 saat gece nöbeti tutarsınız, yazıcıyla aranız iyi olursa nizamiyede tutmazsınız, nizamiyedeki 1 ve 21 nolu kuleler en sıkıntı kulelerdir. Temmuz ayında alaydaki hemen hemen bütün komutanlar tayin olacağından, askerliğinizin tam ortasında 0'dan yeni bir askerliğe başlayacaksınız (ne yazık ki alay komutanı tayin olmuyor.) Bölüğün 2 haftada bir çarşısı vardır fakat ottan boktan çarşılar kitlenir, askerliğimin son 40 gününe girerken sadece 3 kere çarşıya çıkabildim. Diğer bölüklerin (Topçu taburları vs.) her hafta çarşısı vardır.

Bölükteki bütün bu olumsuz şartların yanında eğer silahlık, devriye veya itfaiyeci olabilirseniz sizi çok kolay bir askerlik bekliyor. Nizamiyeci sakın ama sakın olmayın, en çok yardıran yerlerden biri. Hangi bölükte olursanız olun boyunuz uzunsa kendinizi bir anda karşılama mangasında bulabilirsiniz, bu da alay karargah bölüğüne görevlendirme gitmeniz anlamına geliyor, bakım bölüğünde değilsiniz bundan kaçmaya çalışın, her pazartesi manga kıyafeti giyip alay komutanını karşılamak durumunda kalırsınız ki hiçbir şeyi beğenmeyen alay komutanı en son mangaya her gün spor kitledi, duruşları düzelsin(!) diyeymiş.

Bölükteki askerlere gelince, rdm'si boldur ama kimse kimseye karışmaz, devrecilik yoktur, sıkıntılı bir tip değilseniz insanlarla problem yaşayacağınızı zannetmiyorum. Sıracılık da teoride yoktur ama mıntıkalarda, kitlenen işlerde bir anda etrafınızın boşaldığını görürsünüz, bu yüzden uyanık olun:)

*= rahatına düşkün mehmetçik

• quote:

Orijinalden alıntı: reaper5

Bir 343 / KD olarak öncelikle geçmiş olsun diyorum, burası sürgün yeri. Bunu nerden mi biliyorum? 4. leventte askerliğini yapan bir rdm*'nin terhisine 70 gün kala bizim bölüğe sürülmesinden...

Eğer aday numaranızı girdiğinizde karşınıza çıkan ekranda "8'inci Kor. 108'inci Top. A. K.lığı" yazıyorsa alay karargah bölüğüne düşmüşsünüz demektir ki bakım bölüğünden sonra alayın en kötü 2. bölüğüdür, işi hiç bir zaman bitmez; yılın ilk 3 ayı günde ortalama 4-5 saat kar küremişizdir, alaya un mu geldi 50kg'lık un torbalarını bu bölük taşır, kömürü vb. şeyleri de... Alay komutanı hiçbir şeyi beğenmez ve kendinizi bir anda akla mantığa sığmayacak işler yaparken bulursunuz.(örneğin kazma kürekle sazları kesme işi çok büyük ihtimalle yazın en popüler işlerinden biri olacak.) Bölüğün 7 nöbet yeri vardır, şanslıysanız her gün 2 saat gece nöbeti tutarsınız, yazıcıyla aranız iyi olursa nizamiyede tutmazsınız, nizamiyedeki 1 ve 21 nolu kuleler en sıkıntı kulelerdir. Temmuz ayında alaydaki hemen hemen bütün komutanlar tayin olacağından, askerliğinizin tam ortasında 0'dan yeni bir askerliğe başlayacaksınız (ne yazık ki alay komutanı tayin olmuyor.) Bölüğün 2 haftada bir çarşısı vardır fakat ottan boktan çarşılar kitlenir, askerliğimin son 40 gününe girerken sadece 3 kere çarşıya çıkabildim. Diğer bölüklerin (Topçu taburları vs.) her hafta çarşısı vardır.

Bölükteki bütün bu olumsuz şartların yanında eğer silahlık, devriye veya itfaiyeci olabilirseniz sizi çok kolay bir askerlik bekliyor. Nizamiyeci sakın ama sakın olmayın, en çok yardıran yerlerden biri. Hangi bölükte olursanız olun boyunuz uzunsa kendinizi bir anda karşılama mangasında bulabilirsiniz, bu da alay karargah bölüğüne görevlendirme gitmeniz anlamına geliyor, bakım bölüğünde değilsiniz bundan kaçmaya çalışın, her pazartesi manga kıyafeti giyip alay komutanını karşılamak durumunda kalırsınız ki hiçbir şeyi beğenmeyen alay komutanı en son mangaya her gün spor kitledi, duruşları düzelsin(!) diyeymiş.

Bölükteki askerlere gelince, rdm'si boldur ama kimse kimseye karışmaz, devrecilik yoktur, sıkıntılı bir tip değilseniz insanlarla problem yaşayacağınızı zannetmiyorum. Sıracılık da teoride yoktur ama mıntıkalarda, kitlenen işlerde bir anda etrafınızın boşaldığını görürsünüz, bu yüzden uyanık olun:)

*= rahatına düşkün mehmetçik

Alıntıları Göster
    Bu arada eklemeyi unuttum: size acemi birliğinde ktm'ye katılmak zorunda olduğunuz söylenecek, böyle bir şey yok, sakın ama sakın ktm'ye girmeyin. Hem ktm insanlığın bittiği yer, hem de bölüğünüze geç katıldığınız için muhtemelen iyi görevler bitmiş olur.

Acemi birliğiyle erciş arasındaki mesafeye göre; 0-800 km olması durumunda 1 gün, 800-1600 km olması durumunda 2 gün, 1600+ km olması durumunda 3 gün yol izni alırsınız. Bize amasya'da, acemi birliğimizde, yolun van'a göre değil, ktm bölgesinin başladığı elazığa göre hesaplandığı, buna göre 1 gün yol iznimizin olduğu söylenmişti, yalan. Sakın inanmayın, yolu acemi birliğinizle erciş'in arasındaki mesafeye göre hesaplıyorlar, amasya-erciş'e 2 gün yol izni veriliyor yani. Becerebiliyorsanız askere gitmeden ikametgahınızı istanbul'a aldırın ve doldurduğunuz bütün formlara istanbul adresi yazın (ki 15-20 yere falan tekrar tekrar adresinizi yazacaksınız, hem acemilikte, hem usta birliğinde), terhisinizde yol izniniz 3 gün olur.

Acemi birliğinden usta birliğine geçerken yol izninizin üstüne 1 gün de siz ekleyebilirsiniz, bir yaptırım uygulamazlar, askerliğin sonuna +1 gün eklenir. 2 gün geç katılırsanız inisiyatif bölük komutanının elindedir, genellikle o durumlarda da bahaneniz inandırıcıysa çıkışınıza 2 gün ekleniyor ama sakın 3 gün geç katılmayın, direkt disiplin mahkemede yargılanır, 7-10 gün disko yersiniz, mahkemenin verdiği cezalar askerliğinizi uzatır (bölük komutanının yargılamasız verdiği 3-7 gün cezalar askerliğinizi uzatmaz, aklınızda bulunsun.). Bütün bunları çok yakın bir arkadaşım disiplin subayı yazıcılığı yapıyor, ordan biliyorum.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.