- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
1'İNCİ MOT.P.TUG.K.LIĞI - ADAPAZARI SAKARYA
412 Cevap103478 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: <<     1 [3] 5 6 7      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

6 Mesaj
10 Aralık 2009; 11:57:41 

ben de İstanbul'dan geliyorum.. görüşürüz tertipler :)
Yakın olmasına sevindim ama bakalım nasıl geçecek?..

Dedelerimizden bilgi ve önerilerini merekla bekliyorum ben de..

799 Mesaj
10 Aralık 2009; 12:08:16 

beyler birşeyler öğrenen varsa konuyla ilgili bilgilerini burada paylaşabilirler mi acaba ????

malum her konuda bilgiye açız :)

bu arada bilen var mı acaba topçu-piyade-jandarma bunların arasında ne gibi farklar var ???

211 Mesaj
10 Aralık 2009; 12:09:15 

quote:

Orijinalden alıntı: canonline

ben de İstanbul'dan geliyorum.. görüşürüz tertipler :)
Yakın olmasına sevindim ama bakalım nasıl geçecek?..

Dedelerimizden bilgi ve önerilerini merekla bekliyorum ben de..

Devrem ben de istanbul dan bu arada dun gece biz toplandik 6-7 kisilik bir ekip eger o ekipten degilsen ekle beni msn' e gokhan_asil@hotmail.com

6 Mesaj
10 Aralık 2009; 12:32:05 

hangi ara toplandınız :) ben artık dayanamadım, 4 gibi uyumuşum...

ekledim msne.. ancak bugün kalan işler vs. için giremeyebilirim, yarın haberleşelim..

17 Mesaj
10 Aralık 2009; 12:32:49 

merhaba arkadaşlar öncelikle hayırlı olsun nerde kaldınız gözümüz yollarda kaldı ben kandıra kışlasında 329 kd olarak askerliğimi yapıyorum hiç söylenenlere aldırmayın.cumartesi çark kışlasına teslim olacaksınız bir kısmınız saat 2 civarı buraya getirilecek bir kısmınız akşam 8 civarı geleceksiniz. burada 1 ay acemi eğitimi alacaksınız daha sonra 6 farklı kışlaya dağıtılacaksınız topçu olanlar kandırada kalacaklar yada taşkısığı na gidecekler kandırada kalanlar taşkısığına göre daha şanslılar
daha sonra tekrar yer değiştirmeler oluyor o zaman topçu piyade ayrımı yapmadan herkesi her yere yollayabiliyorlar. zaten muhtemelen bugünlerde kim nereye gidecek belli olur. aranızdan 80 kişi bizim koğuşlarda kalcak dün yataklarınız ayarlandı. biz burada bizden öncekilerin bize yardımcı olduğu gibi size yardımcı olacağımızdan emin olun.bu arada yüz yüze ulaşamayacağım arkadaşlara tavsiyem acemiliğin tadını çıkarın. bir de size buradan verileceklerin listesini vereyim ona göre hareket edersiniz
bot,kamuflaj,parka,eşofman takımı,2 çift çorap iç çamaşırı,spor ayakkabı onun dışında ihtiyacınız olanherşey burada satılıyor fakat çok sıra olacak bir de burada satılan iç çamaşırı çok kalitesiz yerinizde olsam bol bol iç çamaşır alırım bir de eğer havlu getirecekseniz halu mavi renkte olmak zorunda tabii iç çamaşırları yeşil çoraplar siyah.bir de buradan verilen eşofman takımı naylon yatmak için pek uygun değil bir de gün içinde spor falan yaparken baya kirleniyor yanınızda rahat edeceğiniz bir pijama getirmenizi tavsiye ederim herkese şimdiden hayırlı tezkereler biletler

48 Mesaj
10 Aralık 2009; 12:43:29 

ARKADAŞLAR HEPİMİZE HAYIRLI TESKERELER BENDE İSTANBULDAN GELİYORUM TOPLU GİCDECEK VARSA TOPLANMA YERINIZI BELİRTİNİZDE BENDE GELEYİM BEN AYIN 12 DE GİDECEM

48 Mesaj
10 Aralık 2009; 12:45:49 

TARANTULA SAGOLASIN YA VALLHI IYI OLDUGU SENIUN YAZMAN ULASUM NASUL PEKİ

48 Mesaj
10 Aralık 2009; 12:49:07 

BENİM SINIFTA ARKADASLAR İKMAL YAZIYOR BILGISI OLAN VARMI ACaba

4247 Mesaj
10 Aralık 2009; 13:40:53 

güzeldir kandırada acemilik bütünk ısa dönemler birlikte hareket ederseniz tkaımlaırn kendi aralaırnda acemilği güzeldir uzun dönemler piskopat tkaılırlar ama çoğuna sokulun iyi çocuklardır. Yinede herkese yanaşmaynı ilk günlerden birlikte ghezmeye özen gösterin. halen abdülkadir yüzbaşım ordaysa baba adamdır. Çark kışlasnına düşenler erdeniz binbaışıyı görünce nedemek isteidği anlayacaklAR.

C4 1.6 e-Hdi Comfort Plus 112BG

6 Mesaj
10 Aralık 2009; 13:49:12 

quote:

Orijinalden alıntı: tarantula46

merhaba arkadaşlar öncelikle hayırlı olsun nerde kaldınız gözümüz yollarda kaldı ben kandıra kışlasında 329 kd olarak askerliğimi yapıyorum hiç söylenenlere aldırmayın.cumartesi çark kışlasına teslim olacaksınız bir kısmınız saat 2 civarı buraya getirilecek bir kısmınız akşam 8 civarı geleceksiniz. burada 1 ay acemi eğitimi alacaksınız daha sonra 6 farklı kışlaya dağıtılacaksınız topçu olanlar kandırada kalacaklar yada taşkısığı na gidecekler kandırada kalanlar taşkısığına göre daha şanslılar
daha sonra tekrar yer değiştirmeler oluyor o zaman topçu piyade ayrımı yapmadan herkesi her yere yollayabiliyorlar. zaten muhtemelen bugünlerde kim nereye gidecek belli olur. aranızdan 80 kişi bizim koğuşlarda kalcak dün yataklarınız ayarlandı. biz burada bizden öncekilerin bize yardımcı olduğu gibi size yardımcı olacağımızdan emin olun.bu arada yüz yüze ulaşamayacağım arkadaşlara tavsiyem acemiliğin tadını çıkarın. bir de size buradan verileceklerin listesini vereyim ona göre hareket edersiniz
bot,kamuflaj,parka,eşofman takımı,2 çift çorap iç çamaşırı,spor ayakkabı onun dışında ihtiyacınız olanherşey burada satılıyor fakat çok sıra olacak bir de burada satılan iç çamaşırı çok kalitesiz yerinizde olsam bol bol iç çamaşır alırım bir de eğer havlu getirecekseniz halu mavi renkte olmak zorunda tabii iç çamaşırları yeşil çoraplar siyah.bir de buradan verilen eşofman takımı naylon yatmak için pek uygun değil bir de gün içinde spor falan yaparken baya kirleniyor yanınızda rahat edeceğiniz bir pijama getirmenizi tavsiye ederim herkese şimdiden hayırlı tezkereler biletler

değerli bilgiler içinm teşekkürler..

yalnız acemi eğitiminden dağıtılacağımız izmit ve sakaryadaki 6 kışla var anladığım kadarıyla.. daha sonra tekrar yer değiştirmeler oluyor demişsin, yine bu 6 kışla içinde mi yoksa başka şehirlere de gönderilme olasılığı var mı ?

799 Mesaj
10 Aralık 2009; 15:17:02 

bilgiler için çok teşekkürler gerçekten faydalı oluyor...

bu arada kazak götürmek gerekli mi arkadaşlar kışın nasıl oluyor acaba ???

Hangi atm ler var kandirada ? Telefonlarda kredi karti kullanilabiliyormu ? Son olarak yasakli seyler nedir ?

pijamaya çok takılıyorlar mı peki mesela renkler konusunda esneklermi yada ne bileyim ikiside siyah olduktan sonra alt üst farklı olabilir mi üzerinde marka yada bir yazı abartı olmamak koşuluyla... ????

erken gelmek faydalı olur mu peki o zaman madem bir kısım saat 2 de sevk ediliyor birliğe erken erken kalabalık olmadan kıyafetleri alırız ranzalara yerleşiriz falan.... olabiliyormu acaba kıdemli arkadaşlara soruyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dou147 -- 10 Aralık 2009; 16:52:48 >

907 Mesaj
10 Aralık 2009; 18:23:03 

Aday Nu. 92872
Adı ve Soyadı NURİ ÇİFTCİ
Baba Adı SITKI TANER
Kuvveti Kara Kuvvetleri
Sınıfı Muhabere
Statüsü Kısa Dönem Er
Branşı -
Kabul Toplama Merkezi -
Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 1'İNCİ MOT. P. TUG. K.LIĞI ADAPAZARI SAKARYA

Oh boy. I'm sure my wife would kill me if she knew how much I have spent on all my headphones so far.

43 Mesaj
11 Aralık 2009; 0:25:19 

Arkadaşlar, ben bilmem de, 6 senedir Sakarya'da okuyorum, 1 yıl da Çark Kışlasında kaldım, babam asker olduğu için, orada yurttaydım, her neyse, ulaşımı anlatayım ben size, Haydarpaşa'dan Adapazarı ekspresi kalkıyor, saatlerine Google'a Adapazarı Ekspresi yazarak ulaşabilirsiniz. Onun dışında, Harem'de ve Esenler'de, Vib Turizm ve Metro Turizm geliyor buraya. Onun dşında Sabiha Gökçen'den gelcek olanlar olabilir, yani İstanbul dışından uçakla gelecekler olabilir, onlar içinde Sakarya Lider Turizm var, internetten ulaşabilirsiniz web sitesine, oda getiriyor buraya. Onun dışında, gene Sabiha Gökçen'den gelecekler için, Havaş Otobüsleri var İzmit'e. İzmit'e gelip, İzmit'ten 15 dakika da bir Adapazarı'na minibüsler var, onlarla da gelebilirsiniz. Bunun dışında, farklı şehirlerden gelecek olan arkadaşlar, çoğu İstanbul arabası, Sakarya'ya giriyor, fakat şehir içine girmiyor, Dörtyol dediğimiz yerde duruyorlar, oradan da servisler ve dolmuşlar var, şehir merkezine getiren.

Başka yol varsa da ben daha fazlasını bilmiyorum artık. Ben halen burda okumaya devam. Sizlere hayırlı teskereler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SirLui -- 11 Aralık 2009; 1:05:22 >

4247 Mesaj
11 Aralık 2009; 0:28:21 

Erken giden erken yol alırr tabiki kaç kişisiniz bilmiyoerum ama biz 350 kişiydik sonra gelenler birkaş gün sıkıntı çektiler ama onun dışında problem olmadı

C4 1.6 e-Hdi Comfort Plus 112BG

1 Mesaj
11 Aralık 2009; 1:24:48 

Arkadaşlar Selam

Ben de KD Topçu olarak sizinle görev yapcam

Ankara'dan geliorum. Eğer bir birlikte gitme durumu varsa ben de katılmak isterim

Barbaros

2 Mesaj
11 Aralık 2009; 2:56:35 

quote:

Orijinalden alıntı: beraay

BENİM SINIFTA ARKADASLAR İKMAL YAZIYOR BILGISI OLAN VARMI ACaba

benim sınıfımda ikmal yazıyor beraay. bende istanbuldan geliyorum. artık orada görüşürüz...
mahmut clk

48 Mesaj
11 Aralık 2009; 15:25:44 

makirdi ben yarına saat 1 e metrodan bılet aldım kardesım sende musaıtsen beraber gidelım benım tel 5052355290 ibrahim senden cevap beklıyom dostum

2 Mesaj
15 Aralık 2009; 11:19:35 

SAKARYA KIŞLASINDA YAKINI OLAN VARMII?? VEYA KIŞLA HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VARMI:((

1 Mesaj
21 Aralık 2009; 20:00:38 

beyler bende 325 kd olarak yaptım.ustada edok a düşecek askerlere tavsiyem cok dikkatli olun co aşırı rütbeli personelin olduğu bir yer en düşük göreceğiniz rütbeli baş çavuş en büyüğü ise korgeneral.tam bir albaylar filosu gibi 2 vey 3tane albay var denetlemeci istihbaratcı ceşit ceşit albay var.o yüzden hareketlerinize cok dikkat edin hiç şakaları olmuyo en ufak yanlışın da(nöbette uyudun cep telefonu gibi kavga gibi şeyde hiç affetmeden hemen içeri atıyolar)edok izmit köseköyde bulunur.diğer isimleri 15.kolordu ve general memduğ tağmaç kışlası olarak da bilinir.askerleri coğu doğudan geliyo uzun dönemleri ve bircoğu okuma yazma bilmio ve seni bayağı uğraştırıyo cavuş olunca.birde komutanlara dikkat cok psikopatlar bazıları en rütbelisi de asteğmeni de bizim bir yarbay vardı hayrettin kaymaz soyadına aldanmayın cok iyi kayıyo albay olmuş şimdi ona cok dikkat edin ayı gibi kalıplı biri.kandırayı beğenmeyen arkadaşlar ben burayı gördükten sonra kandıra daha cennet geldi bana burda ne banka var ne sinema ne internet cafe kantin bile zor buluosun keyfe göre kapaıtyolar.ben dedim cok rütbeli bir yer sosyal yönleri iyi olur yanılmışım.cep telefonu yasak sadece askere değil en düşük komutandan albaylara kadar bilgisayar bile yasak notebook gibi zaten askeriyede olanlara bilgisayar denmez.edoğun içi cok büyük önemli bir merkez gibi mahkeme var gıda kontrol merkezi var ve en önemlisi askeri ceza evi var bir kaç ili kapsayan başka yerlerden buray gelirler kandıradan genelde gelirdi.spor eğitim yok denetleme yok nöbet yok.o yüzden kebap ancak düştüğün bölüğe göre.içerdeki bölükler karagah bölüğü en rahat yer şanslı olanlar buraya düşer veya varsa torpiliniz burayı kullanın.sonra bakım takımı burasıda iyi ama karargaha göre biraz daha kullanıyolar sizi işlerde ama yine iyi.hizmet bölüğü buarasıda iyi sayılır ancak buradada inşaat boya işlerinde kulanırlar yine ve benim yaptığım yer emniyet muhafız bölüğü askeride komutanıda sürgündü nöbet var günde en az 12 saat 6 saat gündüz 2 saat gece ama bunların hazırlama doldur boşalt süreleri öncesi sonrası 12 saati buluyo.zaten birde takıldı mı ayvayı yedin.çavuş olana kadar nöbetin var o da cavuş durumuna göre hemen yaparlar yoksa 10 gün içinde yaparlar belki hiç nöbet tutmadan bile cavuş olabilirsiniz.ben şansızdım on gün tuttuk uykuyu unutuyosun gece gündüzü karıstıryosun artık her kapı acıldığında nöbete gidion diye otomatik kalkıyodum.ama cavuş olduktan sonra nöbet konusunda rahatladım.ancak eğitim plan yazısıydım bayağı uğratırdı komutanlar bizi.diğer bölükler cok rahat en rahat dediğim gibi karargah.en kötüsü emniyet muhafız.ilk başta hemen cevre yapın içerde postalarla iletişime geçin rahat edersiniz.ben iletişime gectiğimde 100 ü coktan devirmiştim yoksa tertip emriyle başka bölğe gecireceklerdi.ancak80 gün kaldı deyince olmadı.beyler emniyet muhaız kötü dediğime bakmayın dış görevi var bunlarında lojmanlara verilenler oldu kantine bakkalcı olanlar öğretmenler olan garsonlar.onlar cok rahat yaptı lojmanlarda sivil olarak.iç görev vardı sadece aynı yerde yatıyoduk ama onlar gıda kontrol merkezinde calıştı kimya muhendisi biyolog olan arkaardaşlar.sağlıkçıları revire verirler genelde.birde muhafızlar dış göreve cıkıyolardı aracla koruma olarak.en önemlisi muhafız bölüğü aslında kolordunun göz bebeğiydi bir yandanda paşa cok seviyodu cunku saygı takımı bizdeydi karşılama bölüğüydük boyu uzun olan eli yüzü düzgün olanlarıda oraya veriyolar.nöbetçi çavuş olmak cok zordu biz 129 kişi mevcut vardı gündüz öğlen 10 kişi vardı elimizde cünkü nizamiye yani kapı girişi gündüz amm gece amm saygı bizdeydi nöbetlerde cok olunca adam bulamıyoduk.arkadaşlar son tavsiyem sizi siz olun yanlış yapıp içeri düşmeyin içerisi cok kötü cok feci dayak var.askerler ve komutanlar kapıda karşılıyo.bir sim kart bile 21 güne sokuyo ha sim ha telefon.mahkeme olursada askeride yatmak daha iyi en azından sicile işlemiyo svilde sicile işlio paraya dönmüyo kesinlikle.arkadaşlar ne kadar zorda olsa sizin için inşallah cabuk gecer şansa kış gidenler günler cabuk biter o yönden cok rahat edersiniz.şimdiden hayırlı tezkereler.sizlere yardım olduysa ne mutlu bana edok a düşen arkadaşlara son sözüm kısa dönemler birlik olun sizleri cabuk birbirinize düşürüyolar ne olursa olsun birlik olun bir olun.sizden önceki kısaların sözünü dinleyin allah yardımcınız olsun sabır cok önemli herşeye sabredin.sorunuz olursa ara ara bakar cevap veririm 325 KD P.Çvş.Cihan KELEŞ İSTANBUL HERKESE SELAM

69 Mesaj
26 Aralık 2009; 9:57:53 

ben de 329kd olarak yazayım burdaki arkadaşlara. muhtemelen yemin töreniniz 8 ocak'tır. 8 ocak'ta evciye çıkmayanları, çıkanları da 10 ocak'ta 4 gözle edok'ta bekliyoruz.

edok 325kd'nin anlattığı gibi korkulacak bi yer değil. hatta düşecekleriniz içinde en rahat yer edok, torpilli yeri gibi bişey. ben karargahtayım. genel olarak rahat ama bölük komutanı biraz arıza bi adam. bölükte kalmadığınız sürece sorun yok, onun dışında zaten görev alırsanız kozmik denilen, içinde şubeler bulunan yerlere verilirsiniz. burası da 10 numara yatış yeri zaten. geldiğimiz ilk zamanlar salı ve perşembeleri içtima bile yoktu ama bizden 1-2 hafta sonra her gün içtima çıktı. işinize göre içtimalardan yırtabilirsiniz tabi. eğitim meğitim, yürüyüş, tatbikat, intikal mintikal zaten hiç yok. hatta buraya tatbikata geliyorlar diğer şehirlerden, kışlanın içindeki askerler daha araziye bile çıkmamış, öyle garip bi yer yani. ama kesinlikle kandıra'dan gelinecek en rahat yer. 2 hafta sonra karargah bölüğüne düşenlerle görüşmek üzere :)

995 Mesaj
26 Aralık 2009; 10:11:52 

imkansız kardeşim ben karargah destek grup komutanlıgına dustum edok izmit suan sakarya kışlasındayım bana orayı nasıl bulacagım ve nasıl bşir yer oldugu hakkında bilgi verebilirmisin orarın adersi ni ve adını da söyleyebilirsen gelince yardımlaşabiliriz ben emrah görmüş trabzon

2 Mesaj
26 Aralık 2009; 10:26:32 

Asker yolu bekleyen birisi olarak ve bu forumu gün ve gün takip eden birisi olarak 14.ikmal komutanlığı mithatpaşa kışlası adapazarı hakkında bildikleriniz varsa paylaşırsanız çok sevinirim

995 Mesaj
26 Aralık 2009; 14:49:22 

sakarya kışlasındayım arkadaşlarımda var 14. ikmale gidecek bence dert edinmeye gerek yok burdakiler sıkıntı yaşamayacaklarını düşünüyolrar yemekler sakarya kışlasında oraya gidiyor lezzeti iyi degl ama malze me et i ve meyvesi bol veriyorlar

69 Mesaj
26 Aralık 2009; 15:34:12 

yemin toreniniz ne zaman, 8 ocak mı?

8 Mesaj
8 Ocak 2010; 19:45:26 

Hortlatayım konuyu. Yemin töreni bugündü. Ben Elmasağa askeri itfaiye ye düştüm. Bilen arkadaşlar varsa bildiklerini yazarsa sevinirim. Nette hiçbişey bulamadım.

96 Mesaj
8 Ocak 2010; 21:54:26 

Way Bee Tertiplerim Bende sakarya kışlasındaydım bugün yemin törenimiz oldu Demek forumdanarkadaşlarlaberaber askerlik yapmışız törenden önce nerdeydiniz neyse bende edoka düştüm hayırlısı bakalım

1 Mesaj
27 Mart 2010; 9:16:33 

331. KD olarak kağıtta yazan yer burasıydı fakat teslim olduktan sonra kandıra kışlasına sevk ediliyorsunuz bir çoğunuz. 4 hafta acemilik sonra dağıtım oluyor. çark ,kandıra, seymen, taşkısığı. Ben kandırada yapıyorum halada devam ediyor kendi adıma ben şanslı olduğumu hissediyorum 3. Bataryada olmakla. ama 2 . bataryaya düşmeyin gerikalan yerler idare eder.

40 Mesaj
10 Nisan 2010; 0:09:47 

arkadaslar 333. kısa dönem olarak burası çıktı..şimdi tam olarak nereye teslim olacağız..kandıra konusu kafamı karıştırdı..??

19 Mesaj
10 Nisan 2010; 0:11:47 

T.C. Kimlik Nu. 24425280366
Aday Nu. 31528
Adı ve Soyadı MAHMUT GÜLERYÜZ
Baba Adı MUSTAFA
Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
Sınıfı TANK
Statüsü Yedek Subay
Branşı M60 T TNK.TK.K.
Gideceği Sınıf Okulu /
Eğitim Merkezi ZH. BRL. OKL. VE EĞT. TÜM. K.LIĞI
ETİMESGUT ANKARA

varmı ankara etimesgut???tankcı astegmen????

15 Mesaj
10 Nisan 2010; 3:36:51 

bende 333.dönem adapazarı... inş dedeler yardımcı olurlar bize anlaşılan bizi çokta kolay bi askerlik beklemiyor.

ikmal nedir ne iş yapar açıklayın lütfen. içim hiç rahat değil

145 Mesaj
10 Nisan 2010; 6:13:05 

öncelikle herkese hayırlı olsun, sonuçlar herkesin istediği gibi olmuştur umarm.

bana 1'İNCİ MOT. P. TUG. K.LIĞI ADAPAZARI SAKARYA çıktı.
piyade olarak 6ay yapcam.

şmdiye kadar okuduklarm pek iç açıcı değil, psikopatı, sorunlusu hep burda diolar.
bunların doğrulupu var mı?

bir de benim sınıfım piyade, bazı arkadaşlara ikmal fln çıkmış.
hadi piyadeyi üç aşağı beş yukarı anladık da, bu ikmal neyin nesidir ki? :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi staphy -- 10 Nisan 2010; 6:47:21 >

3 Mesaj
10 Nisan 2010; 13:15:44 

Arkadaşlar ben 331.dönem olarak şuan çektiğiniz sıkıntıyı aralık ayında yaşamış bir arkadaşınızım.süreci anlatmak istiyorum. Öncelikle çok şanslı olduğunuzu belirtmeliyim, bu tugayın içinde nereye düşerseniz düşün bir kısa dönem er olarak rahat edeceksiniz. Hep el üstünde tutulacaksınız. Teslim olmanız gereken yer Adapazarı merkezde çark caddesinin başında Sakarya Atatürk stadına bitişik çarkkışla.Kime sorsanız gösterir.Sizleri burada biz karşılayacağız. sizler bizim biletlerimizsiniz.:) burada toplanan arkadaşların 1/3ü Sakarya kışlasına geri kalanı kandıra kışlasına 28gün acemi askerliğini yapmaya gidecek. Ben kandıra kışlasına gidenlerdendim. İlk alışma sürecinden sonra çok eğlenceli zaman geçirdim orda. İnternette kandıra kışlası ile ilgili yazan olumsuz şeylere çokta kulak asmayın, o kadar kalabalık olacaksınız ki orda hiçbir sorun çıkmayacak emin olun. Tüm gün uygun adım yürüyeceksiniz.:) acemiliğiniz bitmesine 10gün kala bölük komutanınız dağıtımları açıklayacak. Dağıtımların hepsi Sakarya garnizonu içindeki kışlalara olacak. Bu kışlalar:

Seymen: Koğuşlar 8 kişilik. Çok rahat.
Taşkısığı: Tam bir askerlik yaparsınız.Disiplinlidir. Çok büyüktür.
Sakarya Kışlası: Garnizonun deposudur. Lojistik, bakım hep buradadır.
Çarkkışla(Tugay): Sürekli rütbelilerlesinizdir. Çok küçüktür. Boş zamanlarınızda halı saha maçı yaparsınız. Hafta sonları gazinoda sürekli film izlersiniz.
Elmasağ:Full yatış diyorlar. Yapacak hiçbir şey bulunamıyormuş.
Kandıra:Acemilik kadar rahat olamazsınız, bölüğüne göre işlerin değişebileceği ama alıştıktan sonra işlerin yoluna girdiği kışla.

İlk dağıtımdan sonra seçmeler için bir komutan gelecek ve isteyenler mülakata girecek. Mülakatta mesleğiniz ve bu meslekteki deneyiminiz sorulacak. Ona göre yeni görevlendirmeler gelecek. Örneğin öğretmenler çarkkışladaki aile destek birimine, truzimciler çarkışla ordu evine görevlendirilecek ve askerliklerini burada yapacaklar.

Daha sonra nerede yapıyorsanız yapın askerlik bir rutine binecek. Zaman daha hızlı geçecek.
Şimdiden hayırlı olsun.

3 Mesaj
10 Nisan 2010; 17:37:09 

adım bilal istanbuldan gelicem.
pazartesi öğlen 2-3 gibi çark kışlasında olmayı planlıyorum.
şimdiden herkeze allah kolaylık versin.
bilalakin1985 (et)hotmail.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ignasevic -- 10 Nisan 2010; 17:38:16 >

266 Mesaj
10 Nisan 2010; 17:53:56 

Arkadaşlar bende 331. kısa dönem olarak askerlik yapıyorum.

Şu anda taşkısığı kışlasında topçu karargah bölüğündeyim ve internet kafe ile ilgileniyorum, anlayacağınız baya rahatım :) Özellikle Taşkısığı kışlası için söylüyorum, hizmet takımı, topçu karargah ve ÇNRA bataryası çok rahattır. Onun dışında bu kışlanın en berbatı 1. bataryadır, 4. batarya yine orta şekerdir, piyade ler ise pek rahat değildir burda ama zaten piyade de kısa dönem 3-5 kişi daha fazla yok.

Arkadaşında dediği gibi Sakarya daki Çark kışlasına teslim olacaksınız orası tugay merkezi, bol bol komutan vardır, orda bizi sakarya ve kandıra diye ayırdılar. Ama şöyle bir söylenti de var sizi direk benim bulunduğum taşkısığı kışlasına gönderecekte olabilirler. Çünkü buradaki piyadeler Hakkari' ye gitti ve binaları tamamen boş. Neyse acemilik pek farketmez zaten.

Psikopat olayına gelince, hemen her yerde uzun dönemler arasında adam demyeceğiniz tipler var, dövmeli vs. çok görürsünüz ama siz birlikte takılırsanız kimse size bişey demez, acemiliğin tadını çıkarın çünkü usta birliğine ilk geldiğinizde çok bocalayacaksınız, hiç acemilikteki gibi bir samimiyet ortamı yok çünkü herkes farklı farklı kimisi eski asker gidecek kimisi yeni gelmiş, mıntıkası, nöbeti vs. canınızı biraz sıkacak ama o günler çabuk geçiyor bir süre sonra çavuş oluyorsunuz çavuş olunca işler daha da kolay.

Şunu bilin arkadaşlar kısa dönem askerlikte canınız bazen sıkılacak ama şu var ki askerliğe alışamadan askerliğiniz bitiyor bakın bizim 35 günümüz kaldı daha yeni yeni askerliğe alıştık diyebilirim.

Arkadaş yazmış bende yazayım buradaki kışlaları ve türlerini.

Öncelikle üzgünüm ama sakarya ve civar kışlalarda yemekler tam anlamıyla berbattır, yemekler sakarya kışlasında yapılır ve diğer kışlalara araçlarla götürülür. Sıcak yemek pek yiyemezsiniz, güzel çorma ayda 3-4 kere yersiniz. anlayacağınız yemek seçenler için üzgünüm.

Seymen: Koğuşlar 8 kişilik, Çok rahat, 24 saat sıcak su var, binalar yeni. Denize nazırdır, dalga sesleri geceli mükemmel olur yanlız en önemlisi Tank taburudur, eğer tankçı değilseniz oraya gitme ihtimaliniz sıfır gibi bişeydir, piyade isenizde çok düşük.

Taşkısığı: "Tam bir askerlik yaparsınız.Disiplinlidir." bu tam olarak böyle değil, ben buradayım piyade buradayken daha disiplinliydi ama şimdi rahat, sizde bizim gibi şanslısınız denetleme görmeyeceksiniz bu rahat askerlik için çok önemli. Eğer topçu iseniz %50 buraya %50 kandıraya düşersiniz, tabi seçmelerde birkaç kişi tugaya gidebilir yada başka yerlere. Bu kışlada rahatlık hangi bölükte bataryada olduğunuza göre değişir, bataryalar rahat değildir, özellikle 1. batarya komutanından dolayı berbattır. Burda karargah, hizmet tk, veya ÇNRA bataryasına düşerseniz rahatsınız, özellikle karargahta olmanın çok artıları var, bir çok işletme karargahta, nizamiye vs. bizde, taşkısığında internet kafe var bazı yerlerde yok, buda çok önemli bişey takdir edersiniz. Burası sakarya merkeze 5km dir.Çarşılar genelde 2 haftada 1 dir be sakarya merkeze dolmuşlar kalkar 15dk da götürür. Burda topçu iseniz hafta sonları evci iznine çıkmayı unutun, çok tefarruat istiyorlar bizim dönemden şimdiye kadar 2 kişi 1 er defa çıkabildi. Ama piyade iseniz çok rahat evci iznine çıkarsınız. Kışla çok büyük, ormanlık usta birliğinde hafta sonları vs. ormanda gezersiniz, piknik bile yaparsınız çaktırmadan ;) yaz döneminde gelmenin artıları bunlar.

Sakarya Kışlası: Garnizonun deposudur. Lojistik, bakım hep buradadır. internet kafesi vardır, yine sakarya ya çok yakındır, çarşılar sakarya merkeze gider. Yemekler burada yapılır, sıcak yemek yersiniz bu önemli bişey ;)

Çarkkışla(Tugay): Sürekli rütbelilerlesinizdir. Çok küçüktür. Boş zamanlarınızda halı saha maçı yaparsınız. Hafta sonları gazinoda sürekli film izlersiniz, internet kafesi vardır ama sadece 4 bilgisayar var :)

Elmasağ:Full yatış diyorlar. Yapacak hiçbir şey bulunamıyormuş, küçüktür, arkadaşım orda, çok nöbet tutarsınız internet kafe yoktur, küçüktür, ufak bi kantini vardır, yine sakarya ya yakındır, çarşılara sakaryaya gelirsiniz. Genelde istikamcılar vs. oraya gidebilir, itfaiye falan var orda.

Kandıra:Acemilik kadar rahat olamazsınız, bölüğüne göre işlerin değişebileceği ama alıştıktan sonra işlerin yoluna girdiği kışla, yine topçu iseniz %50 burdasınız, piyadeninde çoğu burda kalır, sakarya kışlasına gidenlerde olur. Kandıra küçük bir ilçe, çarşılara ilçeye gidersiniz, izmit e 30km arada izmit e kaçanlarda oluyormuş. internet kafesi biz ordayken vardı ama kapanmış diyorlar belki tekrar açarlar. Evci iznine rahatça çıkarsınız burası gibi değil. Hafta sonu çarşıları yin 2 haftada bir sanırım.

Son olarak kısa dönemler eskiden direk çavuş geliyorlardı, dışarda çapraz nöbet yada erken kalkıp mıntıka yapma olayı vs. yoktu, ama artık onbaşı olarak geldikleri için bunları yapıyorsunuz son 2 ayınızda rahat edersiniz.

Soruları olan varsa anlatalım?

imza mimza yok

3 Mesaj
10 Nisan 2010; 18:09:32 

ben piyadeyim en öndeyim:)
ev izni olayı istanbul için oluyorm u yoksa sadece il içi mi?
msn var mı bide

266 Mesaj
10 Nisan 2010; 19:35:09 

evci izni normalde şehir içidir ama kaçak olarak giden gidiyor sorun olmaz yani.

imza mimza yok

145 Mesaj
10 Nisan 2010; 21:42:54 

ayteck dedem öncelikle yardımların için çok sağo :)
kışlalar içinde hangi bankamatikler var acaba?

bi de benm bölüm gıda mühendisliği.
bana ne gibi bi güzellik yaparlar acaba?
biraz detay bir soru oldu ama hazır bumuşken bir sorıym dedm :)

2 Mesaj
10 Nisan 2010; 23:53:24 

Herkese selam arkadaşlar bende bahsedilen yerde 327. kd olarak görev yaptım. Bi kaç konuda sizi uyarmak isterdim o yüzden bu foruma dönüş yaptım.1) öncelikle uzun dönem askerlerle muhattap olmayın sigara para isterler vermeyin asla ne olursa olsun. arkanızı döndükten sonra ne kadar enayi olduğunuzu söylerler,Sırrınızı solemeyin ispiyonlar lar (örn cep telefonu) benden solemesi...2)EN ÖNEMLİSİ: ordu evinden seçmelere gelecekler tıpkı beni kandırdıkları gibi sizi kandırmalarına izin vermeyin güler yüzlü bi yarbay veya albay gelir saymaya başlar deniz kenarında bi kampa gideceksiniz. hafta sonları denize gireceksiniz çarşınız iki defa falan gibi şeyler sallar,kandıradaki kışlanın halini gören biz kısa dönemlerde burada kalmayayımda ne olursa olsun her yere giderim gibi bi mantığa kapılmasınlar,çünkü kandıra daki tabur bile oradan 5 kat daha güzeldir.kefken (yaz Kampı)dedikleri yerde mesai saati yoktur sabah 6 da kalkar gece 11 e kadar çalışırsınız bide asker olmadığı için 2 saat nöbet tutarsınız , bunların üstüne bide sizi asla beğenmezler hep hakarete uğrarsınız. canınız bi çay isterse içemezsiniz çünkü kantin günde 15 20 dk açılır tost yiyemezsiniz yoktur tv izleyemezsiniz komutanlar kapıyı kilitler. sıcak suyla banyo yapmayı ozlersiniz çünkü kazan her zaman bozuktur, yapılsa bile 2 gün içinde yine bozulur, Tugay komutanı sözde denetlemeye gelir, ama gelmeden 2 gün once geleceğinin haberini verir en komiğide budur zatentüm eksikler giderilir. (eksikliklerde şöle giderilir. tugay komutanı ne derse evet komutanım iyi komutanım herşey güzel komutanım diyeceksiniz tamam mıııı) ........1000 tane daha yazarım ama neyse bu kadar yeterlidir herhalde.*******

**********Bunları yaşamak istemiyorsanız Çark kışlasından giriş yaptığınız zaman bi form verecekler doldurun diye o forma garsonluk yaptım , ensturman çalabilirim , yemek yapmaktan anlarım , mutfakta çalıştım gibi şeyler yazmayın, ..........

Vatana hizmet etmek için askere gidiyorsak, bence vatana hizmet etmeliyiz.......Vatandan başkasına değil..
Nasıl düşünürseniz düşünün. Kişisel görüşümdür, sizin görüşlerinize de saygım vardır...
Herkese hayırlı teskereler...

3 Mesaj
11 Nisan 2010; 1:03:41 

bir şeyi merak ediyorum.
kısa dönem düşen birisi ustalıga burda kalma olasılıgı nedir?

15 Mesaj
11 Nisan 2010; 1:24:43 

zaten orda kalıyorsun sakarya sınırları içinde bende 333. dönemim

266 Mesaj
11 Nisan 2010; 3:16:55 

quote:

Orijinalden alıntı: staphy

ayteck dedem öncelikle yardımların için çok sağo :)
kışlalar içinde hangi bankamatikler var acaba?

bi de benm bölüm gıda mühendisliği.
bana ne gibi bi güzellik yaparlar acaba?
biraz detay bir soru oldu ama hazır bumuşken bir sorıym dedm :)

arkadaş sakarya içerisinde hiçbir kışlada kışla içerisinde ATM yok!!! o yüzden dikkat edin, acemi birliğine gelirken yanınıza bol bol telefon kartı alın, kantinde çok sıra olur veya kart kalmaz, ben telefon kartı yerine kredi kartı aldım 1 tane ve onu kullandım arama yaparken çok rahat oluyor tavsiye ederim, ayrıca yanınıza 1 ay yetecek kadar para alın, boyun cüzdanınızda saklayın ve cüzdanı hiç çıkarmayın :) dışarıya çıkamazsınız içerde ATM yok, ancak çavuşunuz veya komutanınızdan rica edersiniz dışarda çekip getirir size.

Usta birliğinde ATM olmaması işinize geliyor, çünkü paranız kalmadığında komutandan çarşı izni alabiliyorsunuz para çekmek için o konuda problem çıkarmıyorlar.

imza mimza yok

1 Mesaj
27 Nisan 2010; 0:23:04 

selamlar, edok darıca hakkında bilgisi olan var mı?

1 Mesaj
12 Mayıs 2010; 12:49:41 

quote:

Orijinalden alıntı: ayteck

Arkadaşlar bende 331. kısa dönem olarak askerlik yapıyorum.

Şu anda taşkısığı kışlasında topçu karargah bölüğündeyim ve internet kafe ile ilgileniyorum, anlayacağınız baya rahatım :) Özellikle Taşkısığı kışlası için söylüyorum, hizmet takımı, topçu karargah ve ÇNRA bataryası çok rahattır. Onun dışında bu kışlanın en berbatı 1. bataryadır, 4. batarya yine orta şekerdir, piyade ler ise pek rahat değildir burda ama zaten piyade de kısa dönem 3-5 kişi daha fazla yok.

Arkadaşında dediği gibi Sakarya daki Çark kışlasına teslim olacaksınız orası tugay merkezi, bol bol komutan vardır, orda bizi sakarya ve kandıra diye ayırdılar. Ama şöyle bir söylenti de var sizi direk benim bulunduğum taşkısığı kışlasına gönderecekte olabilirler. Çünkü buradaki piyadeler Hakkari' ye gitti ve binaları tamamen boş. Neyse acemilik pek farketmez zaten.

Psikopat olayına gelince, hemen her yerde uzun dönemler arasında adam demyeceğiniz tipler var, dövmeli vs. çok görürsünüz ama siz birlikte takılırsanız kimse size bişey demez, acemiliğin tadını çıkarın çünkü usta birliğine ilk geldiğinizde çok bocalayacaksınız, hiç acemilikteki gibi bir samimiyet ortamı yok çünkü herkes farklı farklı kimisi eski asker gidecek kimisi yeni gelmiş, mıntıkası, nöbeti vs. canınızı biraz sıkacak ama o günler çabuk geçiyor bir süre sonra çavuş oluyorsunuz çavuş olunca işler daha da kolay.

Şunu bilin arkadaşlar kısa dönem askerlikte canınız bazen sıkılacak ama şu var ki askerliğe alışamadan askerliğiniz bitiyor bakın bizim 35 günümüz kaldı daha yeni yeni askerliğe alıştık diyebilirim.

Arkadaş yazmış bende yazayım buradaki kışlaları ve türlerini.

Öncelikle üzgünüm ama sakarya ve civar kışlalarda yemekler tam anlamıyla berbattır, yemekler sakarya kışlasında yapılır ve diğer kışlalara araçlarla götürülür. Sıcak yemek pek yiyemezsiniz, güzel çorma ayda 3-4 kere yersiniz. anlayacağınız yemek seçenler için üzgünüm.

Seymen: Koğuşlar 8 kişilik, Çok rahat, 24 saat sıcak su var, binalar yeni. Denize nazırdır, dalga sesleri geceli mükemmel olur yanlız en önemlisi Tank taburudur, eğer tankçı değilseniz oraya gitme ihtimaliniz sıfır gibi bişeydir, piyade isenizde çok düşük.

Taşkısığı: "Tam bir askerlik yaparsınız.Disiplinlidir." bu tam olarak böyle değil, ben buradayım piyade buradayken daha disiplinliydi ama şimdi rahat, sizde bizim gibi şanslısınız denetleme görmeyeceksiniz bu rahat askerlik için çok önemli. Eğer topçu iseniz %50 buraya %50 kandıraya düşersiniz, tabi seçmelerde birkaç kişi tugaya gidebilir yada başka yerlere. Bu kışlada rahatlık hangi bölükte bataryada olduğunuza göre değişir, bataryalar rahat değildir, özellikle 1. batarya komutanından dolayı berbattır. Burda karargah, hizmet tk, veya ÇNRA bataryasına düşerseniz rahatsınız, özellikle karargahta olmanın çok artıları var, bir çok işletme karargahta, nizamiye vs. bizde, taşkısığında internet kafe var bazı yerlerde yok, buda çok önemli bişey takdir edersiniz. Burası sakarya merkeze 5km dir.Çarşılar genelde 2 haftada 1 dir be sakarya merkeze dolmuşlar kalkar 15dk da götürür. Burda topçu iseniz hafta sonları evci iznine çıkmayı unutun, çok tefarruat istiyorlar bizim dönemden şimdiye kadar 2 kişi 1 er defa çıkabildi. Ama piyade iseniz çok rahat evci iznine çıkarsınız. Kışla çok büyük, ormanlık usta birliğinde hafta sonları vs. ormanda gezersiniz, piknik bile yaparsınız çaktırmadan ;) yaz döneminde gelmenin artıları bunlar.

Sakarya Kışlası: Garnizonun deposudur. Lojistik, bakım hep buradadır. internet kafesi vardır, yine sakarya ya çok yakındır, çarşılar sakarya merkeze gider. Yemekler burada yapılır, sıcak yemek yersiniz bu önemli bişey ;)

Çarkkışla(Tugay): Sürekli rütbelilerlesinizdir. Çok küçüktür. Boş zamanlarınızda halı saha maçı yaparsınız. Hafta sonları gazinoda sürekli film izlersiniz, internet kafesi vardır ama sadece 4 bilgisayar var :)

Elmasağ:Full yatış diyorlar. Yapacak hiçbir şey bulunamıyormuş, küçüktür, arkadaşım orda, çok nöbet tutarsınız internet kafe yoktur, küçüktür, ufak bi kantini vardır, yine sakarya ya yakındır, çarşılara sakaryaya gelirsiniz. Genelde istikamcılar vs. oraya gidebilir, itfaiye falan var orda.

Kandıra:Acemilik kadar rahat olamazsınız, bölüğüne göre işlerin değişebileceği ama alıştıktan sonra işlerin yoluna girdiği kışla, yine topçu iseniz %50 burdasınız, piyadeninde çoğu burda kalır, sakarya kışlasına gidenlerde olur. Kandıra küçük bir ilçe, çarşılara ilçeye gidersiniz, izmit e 30km arada izmit e kaçanlarda oluyormuş. internet kafesi biz ordayken vardı ama kapanmış diyorlar belki tekrar açarlar. Evci iznine rahatça çıkarsınız burası gibi değil. Hafta sonu çarşıları yin 2 haftada bir sanırım.

Son olarak kısa dönemler eskiden direk çavuş geliyorlardı, dışarda çapraz nöbet yada erken kalkıp mıntıka yapma olayı vs. yoktu, ama artık onbaşı olarak geldikleri için bunları yapıyorsunuz son 2 ayınızda rahat edersiniz.

Soruları olan varsa anlatalım?

BENDE 1.Motorize p.tug. KH. VE KH. HİZMET BİRLİĞİ taskaşığı /SAKARYA ' ya düştüm ERZİNCAN'DAN geliyorum acemi birliği bitti topçu olarak geliyorum .. (on başı) verdiğin bilgiler gayet net ve açıklıyıcı ama benim düştüğüm yer ile ilgili birazdaha bilgi verebilirmisin... ayrıca acemi birliğinde ben top eğitimi almadım .. hizmet mangasındaydım .. tahminen ne olur benim durumum ..?

11 Mesaj
7 Ağustos 2010; 10:10:07 

bir 333. kd olarak hepinize geçmiş olsun diyorum..biliyorum ki "1'İNCİ MOT.P.TUG.K.LIĞI - ADAPAZARI SAKARYA" yazısını görünce sevinçten havaya uçtunuz ama üzülerek söylüyorum ki burda askerlik gerçekten zor arkadaşlar..acemiliğinizi büyük ihtimalle kandıra kışlasında (kocaeli) yapacaksınız..kandıra kışlası sürgün yeridir..iğrenç tiplerle karşı karşıya geleceksiniz ama acemilik rahat geçecek..sonra dağıtımlar olacak..sınıfı topçu veya piyade olanların bir çoğu kandıra kışlasında kalacak..kalan kısmı da taşkısığı kışlasına gidecek (sakarya)..sınıfı ikmal olanlar mithatpaşa ya (sakarya), sınıfında bakım yazanlar da büyük ihtimalle sakarya kışlası veya arifiye gibi yerlere düşecek..ama acemiliğin son zamanlarında yapılacak olan seçmelerde sizin mesleğinize göre dış görevler olabilir..topçu da olsanız piyade de olsanız mesleğinize göre tugay komutanlığına yada başka bi yere dış görevle kurtulabilirsiniz..topçu olanlara özellikle bir şekilde seçilip başka biyere dış birlik olarak gitmelerini tavsiye ediyorum.çünkü ağustos dönemi denetlemelerin çoğunu görecek olan dönemdir..biz hiç denetleme görmediğimiz halde baya bi yıprandık...kışlalardaki genel durumun nasıl olduğuna gelince forumda daha önce ki kısa dönem arkadaşların yazdığı gibidir..biz de gelmeden burdaki bilgileri okuduk ve hemen hemen herşey burda yazıldığı gibi çıktı..sonuç olarak kolay bir askerlik olmayacak..kendinizi psikolojik olarak buna hazırlayın.ha içinizden bazıları çok şanslı olacak tabii..onlar askerliği tabiri caizse g.tten yiyecekler:) hepinize şimdiden allah sabır versin diyorum..$:45 (gelinde gidelim artık..)

18 Mesaj
10 Ağustos 2010; 0:07:12 

Sınıfı BAKIM
Statüsü Kısa Dönem Er
Branşı -
Gideceği Sınıf Okulu /
Eğitim Merkezi 1'inci Mot. P. Tug. K.lığı
ADAPAZARI SAKARYA

çıktı bana... İstanbul'dan geleceğim...

Bakım nedir acaba ? neler bekliyor bakalım acaba bizi ? iyi diyeni de var kötü de görecez artık gidince.

1523 Mesaj
10 Ağustos 2010; 0:58:26 

quote:

Orijinalden alıntı: Yetkin1905

Sınıfı BAKIM
Statüsü Kısa Dönem Er
Branşı -
Gideceği Sınıf Okulu /
ADAPAZARI SAKARYA

çıktı bana... İstanbul'dan geleceğim...

Bakım nedir acaba ? neler bekliyor bakalım acaba bizi ? iyi diyeni de var kötü de görecez artık gidince.

Ben de buradayım tertip, bakım olayını ben de tam anlamadım Hayırlısı olsun

6 Mesaj
10 Ağustos 2010; 1:06:13 

Adı ve Soyadı HASAN KILINÇ
Baba Adı MUHARREM
Sınıfı BAKIM
Statüsü Kısa Dönem Er
Branşı -
Gideceği Sınıf Okulu /
ADAPAZARI SAKARYA

273 Mesaj
10 Ağustos 2010; 1:13:42 

Sınıfı PİYADE
Statüsü Kısa Dönem Er
Branşı -
Gideceği Sınıf Okulu /
ADAPAZARI SAKARYA

Evimin yanı...

Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin.

1523 Mesaj
10 Ağustos 2010; 1:15:12 

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Au

Sınıfı PİYADE
Statüsü Kısa Dönem Er
Branşı -
Gideceği Sınıf Okulu /
ADAPAZARI SAKARYA

Evimin yanı...

Nerdesin normalde

edit: İmzanı çaldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The_Bard -- 10 Ağustos 2010; 1:17:37 >

48 Mesaj
10 Ağustos 2010; 1:23:38 

quote:

Orijinalden alıntı: rossoo

bir 333. kd olarak hepinize geçmiş olsun diyorum..biliyorum ki "1'İNCİ MOT.P.TUG.K.LIĞI - ADAPAZARI SAKARYA" yazısını görünce sevinçten havaya uçtunuz ama üzülerek söylüyorum ki burda askerlik gerçekten zor arkadaşlar..acemiliğinizi büyük ihtimalle kandıra kışlasında (kocaeli) yapacaksınız..kandıra kışlası sürgün yeridir..iğrenç tiplerle karşı karşıya geleceksiniz ama acemilik rahat geçecek..sonra dağıtımlar olacak..sınıfı topçu veya piyade olanların bir çoğu kandıra kışlasında kalacak..kalan kısmı da taşkısığı kışlasına gidecek (sakarya)..sınıfı ikmal olanlar mithatpaşa ya (sakarya), sınıfında bakım yazanlar da büyük ihtimalle sakarya kışlası veya arifiye gibi yerlere düşecek..ama acemiliğin son zamanlarında yapılacak olan seçmelerde sizin mesleğinize göre dış görevler olabilir..topçu da olsanız piyade de olsanız mesleğinize göre tugay komutanlığına yada başka bi yere dış görevle kurtulabilirsiniz..topçu olanlara özellikle bir şekilde seçilip başka biyere dış birlik olarak gitmelerini tavsiye ediyorum.çünkü ağustos dönemi denetlemelerin çoğunu görecek olan dönemdir..biz hiç denetleme görmediğimiz halde baya bi yıprandık...kışlalardaki genel durumun nasıl olduğuna gelince forumda daha önce ki kısa dönem arkadaşların yazdığı gibidir..biz de gelmeden burdaki bilgileri okuduk ve hemen hemen herşey burda yazıldığı gibi çıktı..sonuç olarak kolay bir askerlik olmayacak..kendinizi psikolojik olarak buna hazırlayın.ha içinizden bazıları çok şanslı olacak tabii..onlar askerliği tabiri caizse g.tten yiyecekler:) hepinize şimdiden allah sabır versin diyorum..$:45 (gelinde gidelim artık..)

sevıncımızı yarıladı :)

4 Mesaj
10 Ağustos 2010; 1:32:47 

quote:

Orijinalden alıntı: sonaazvar

abartma kardeş beyler adama kanmayın bende orda olcam birbirimize destek olmalıyız

273 Mesaj
10 Ağustos 2010; 1:34:13 

quote:

Orijinalden alıntı: The_Bard

Nerdesin normalde

edit: İmzanı çaldım

Pardon hocam millete yazıp duruyordum da, şöyle diyeyim yarı İzmitliyim, yarı Adapazarlı... İki şehirde de evim, aynı zamanda akrabalarım var. Şu an askerlik yapacağımız yere oldukça yakınım ki, sürekli önünden geçip, bende yakında böyle asker olacağım derken, iç geçirdiğim yere düştüm.

Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin.

48 Mesaj
10 Ağustos 2010; 1:37:39 

quote:

Pardon hocam millete yazıp duruyordum da, şöyle diyeyim yarı İzmitliyim, yarı Adapazarlı... İki şehirde de evim, aynı zamanda akrabalarım var. Şu an askerlik yapacağımız yere oldukça yakınım ki, sürekli önünden geçip, bende yakında böyle asker olacağım derken, iç geçirdiğim yere düştüm.

bakalım umarım abarttıkları gıbı olmaz :)

1523 Mesaj
10 Ağustos 2010; 1:39:07 

quote:

Orijinalden alıntı: sonaazvar

Abartı mı değil mi gidince göreceğiz ama ben şu düşüncedeyim; kimse orda rahat bir ortam beklemeden gitmeli

1523 Mesaj
10 Ağustos 2010; 1:41:09 

quote:

Valla etrafta ATM olmadığını ve bu yüzden para çekme vs. gibi nedenlerle kolay izin alındığını okudum ne kadar doğrudur bilemem tabi de doğruysa yaşadın tertip