Şimdi Ara

SHOPTO Kampanya/İndirim/Oyun Satın Alma Rehberi [İLK SAYFA GÜNCELLENMİŞTİR] (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
20.941
Cevap
53
Favori
812.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

tek sorun şu an gümrüklerde 9 günlük gönderiler birikmiş durumda

geçen sene aynı dönemlerde gt5p çıkmıştı şeker yada kurban bayramıydı. play-asiadan 35 günde falan gelmişti.

neyse takip edebiliyor olmamızda iyi bir şey
  • PS3MO03 MotorStorm 2: Pacific Rift 1 £17.38 £2.61 £19.99
    SHOPTO2 Royal Mail International 1st Class " Signed for" 1 £3.04 £0.46 £3.50

aha nerden kazık yediğimizi buldum
    türkiye AB üyesi olmadığı için avrupanın kdvsini ödemez. VATın düşmesi gerekirdi yani. 5 YTL içerdeyiz.
  • Gümrük için,
    Bilinen kesin uygulama şuymuş.

Normal günlerde 100 euro, veya 130 usd,
    Bayram ve noelde, 300 euro, 400 usd geçmeyen ürünler muaf.

Bu haktan yararlanabilmek için şu koşullar gereklidir:

a) Türkiye'deki kişilere posta veya hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gönderilen,
    b) Yolcular beraberlerinde getirdikleri,
    c) Hediye edilmek üzere getirilen ya da gönderilen,
    d) Kişinin şahsına veya ailesinin kullanımına mahsus,
    e) Karşılığında alıcı tarafından herhangi bir ödeme yapılmamış olan,
    f) Ticari miktar ve mahiyet arz etmeyen olacak.

DİKKAT,
    bu başlıktaki bahsedilen ürünleri yollayacak, firma olduğu ve para ödediğiniz için muaf değilsiniz.

ANCAK;
    Yurdumun gümrükçüleri pek sıkı davranmıyor anlaşılan ki,
    bu yolla pek çok kişi ürün aldı.

Yine de 100 euroyu geçmeyin derim.

Ben de sipariş vereceğim,
    ama,
    önce sizin ürünler gelsin hele,
    sonrası kolay.
    ucuzluktan 12-19 euroluk oyunlardan 1 demet alırım.

selamlar

• Hocam oyun gelsin de vergi ödemesi isteriz geriye
  • Beyler ne alacaksaniz alin 20 aralik`a kadar ondan sonra tatile giricekler crismas dan dolayi Ocak ayinin 2 sine kadar tatil benden soylemesi yani 20 Aralik son gun.Eger 20 araliktan sonra birsey alirsaniz cok beklersiniz benden soylemesi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: insom

Beyler ne alacaksaniz alin 20 aralik`a kadar ondan sonra tatile giricekler crismas dan dolayi Ocak ayinin 2 sine kadar tatil benden soylemesi yani 20 Aralik son gun.Eger 20 araliktan sonra birsey alirsaniz cok beklersiniz benden soylemesi.

hocam alcazda ya gelmesse dıye almıyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spirit_of_sLy -- 13 Aralık 2008; 10:10:22 >
  • Benim ürün için Royalmail sayfasında gelişme var ,
    "Your International item, posted on 13/12/08 with reference ... is being processed for delivery abroad."
    şeklinde yazıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ymskn

Benim ürün için Royalmail sayfasında gelişme var ,
    "Your International item, posted on 13/12/08 with reference ... is being processed for delivery abroad."
    şeklinde yazıyor.

ne aldın hocam sen?kacgun once aldın?
  • 2 gün önce sıparişi vermiştim. şimdi güncellenmiş. ve şöyle yazoyor arkadaşlar.

Your item, posted on 13/12/08 with reference ........... has been passed to the overseas postal service for delivery in TURKEY.

türkiyeye ulaşmış galiba
  • Benimkide düzeldi ,
    "Your item, posted on 13/12/08 with reference RJ364468810GB has been passed to the overseas postal service for delivery in TURKEY" yazıyor nihayet.
    10/12 de aldım LBP , ama bugüne kadar sarkıttılar..Neyse geç olsun , güç olmasın
  • Öyle yada böyle hepimiz yurdum postacısının eline bakıyoruz. Sonuçta mallar Türkiye'ye girdikten sonra top postacıda.
  • Arkadaşlar Shopto dan alacağınız oyunlarda kesinlikle problem yaşamazsınız. Yurt dışı gönderilerini de elden teslim etmek zorundalar. Eğer gecikirse postanın dağıtımını yapan merkeze telefon açarsanız order numarası ile durumunu öğrenirsiniz. Ayrıca size devamlı gelen postacınıza da biraz yağ çekin ufaktan bişeyler verin eline :) Benim postalırım devamlı iş yerime gelir ki çok ters bir yerde. Ama postacı ile aram iyi olduğu için " sana yine bişeyler geldi " diyerek hemen getirir.
  • benim sipariste postaya verilmis..10/12 de vermistim..
    *******************************************************************************
    Your item, posted on 13/12/08 with reference ******** has been passed to the overseas postal service for delivery in TURKEY.
    *******************************************************************************
  • quote:

Orjinalden alıntı: kelto3

2 gün önce sıparişi vermiştim. şimdi güncellenmiş. ve şöyle yazoyor arkadaşlar.

Your item, posted on 13/12/08 with reference ........... has been passed to the overseas postal service for delivery in TURKEY.

türkiyeye ulaşmış galiba

sen 2 tanemi aldın knka?
  • Az önce Guitar Hero World Tour Guitar Bundle ve Mirror's Edge siparişi verdim. 15.40 GBP kargo parası ekledi. Daha fazla oyun alsaydım da kargo masrafı değişmeyecekti. Toplam 100 GBP gibi bir masraf tuttu, kargo TNT Global Express ile yapılacak, adres olarak da Tuzla /İstanbul'daki şirket adresini verdim.

Kaç günde geldiğini, gümrükte takılıp takılmadığını, vs. buradan paylaşacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djemiltr -- 13 Aralık 2008; 12:46:10 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: #ONBES#

Gümrük için,
    Bilinen kesin uygulama şuymuş.

Normal günlerde 100 euro, veya 130 usd,
    Bayram ve noelde, 300 euro, 400 usd geçmeyen ürünler muaf.

Bu haktan yararlanabilmek için şu koşullar gereklidir:

a) Türkiye'deki kişilere posta veya hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gönderilen,
    e) Karşılığında alıcı tarafından herhangi bir ödeme yapılmamış olan,

DİKKAT,
    bu başlıktaki bahsedilen ürünleri yollayacak, firma olduğu ve para ödediğiniz için muaf değilsiniz.

ANCAK;
    Yurdumun gümrükçüleri pek sıkı davranmıyor anlaşılan ki,
    bu yolla pek çok kişi ürün aldı.

Yine de 100 euroyu geçmeyin derim.

Ben de sipariş vereceğim,
    ama,
    önce sizin ürünler gelsin hele,
    sonrası kolay.
    ucuzluktan 12-19 euroluk oyunlardan 1 demet alırım.

selamlar

Benim anlamadığım birşey var: Alıcı ödeme yaptığında bu kural geçerli olmuyorsa ben yurtdışından oyun getirirken hangi şartlar altında bu muafiyetlerden yararlanabilirim? Yani; ürünün yanında fatura gönderilmemeli mi? Bazı forum konularında satıcıdan ürünü gift (hediye) olarak belirtmesi ve fiyatı 100 EUR altında göstermesinin rica edilmesi gerektiği söyleniyor. Eğer hediye ise fiyatın 0 (sıfır) EUR olarak gösterilmesi gerekmez mi?

Bir gönderi nasıl hem hediye olur, hem de fiyatı 100 EUR altında olur? Hediye dediğiniz şey ücretsiz değil midir? Ücretsizse fiyatı neye göre tespit edilir?

Bir de gönderileri gümrüğe takılan insanlara gümrük dairesinde kredi kartı slibi sorulduğunu duymuştum. İnternet alımlarında slip yok, diyelim kredi kartı ekstresini götürdük. Slip ile o ürün nasıl ilişkilendiriliyor? Ben başka slip götürsem nereden anlayacaklar o ürüne ait olup olmadığını?

Diyelim slip ile ürün ilişkilendirildi; slip varsa alıcı ödeme yapmış demektir, o zaman da hediye olma olasılığı kalmıyor.

Bu konulara açıklama getirebilir misiniz?

• Benim buradan anladığım;
    gönderici bölümünde,

xxxxxx company,
    xxxxxx ltd.
    vs...

yazdığı anda, bu ürün para verilerek alınmış bir üründür, deniyor ve vergi kapsamına giriyor.
    istediği kadar "gift" yazsın, ki, çoğu firma gift yazamaz çünkü para ödenmiş bir ürün.

ancak yollayan kişi,

Mehmet Ali Alabora,
    Johnn Wayne gibi kişi olunca sorun yok.

Onun için en garantili iş,
    yurtdışında oturan bir arkadaş/akrabanız ürünü alacak,
    ayrıca paketleyip kendi adı ile yollayacak,
    işte o zaman;

e)

şartları yerine gelmiş oluyor,
    haliyle de 300 Euro ya kadar sorunsuz yollanabiliyor.

Benim genellkile uyguladığım bu,
    Halaoğlu USA veya Taiwan dan alıp, yolluyor.

selamlar

• Peki halaoğlu size yolladığında gümrükçü neye göre ürünün fiyatını tespit ediyor da bu 300 EUR altında ya da üstünde diyor, fatura olmadığına göre..?
  • Hocam illa kişi olması gerekmez hediye olması için.. Şirketler de hediye yollayabilir gümrük kapsamında..
  • Evet an itibari ile takibini yapamadığım paketimin takibin yaptım. Royal Mail de artık görebiliyorum. Oyunu 10 Aralıkta almama rağmen 12 sinde verilmiş gibi gözüküyor.

Your item, posted on 12/12/08 with reference X has been passed to the overseas postal service for delivery in TURKEY.

Hadi bakalım bekliyoruz.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.