Virus.Win32.Sality.aa virüsü
342 Cevap95895 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     1 [3] 5 6      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

137 Mesaj
4 Haziran 2009; 17:31:15 

axu deme yavv. olamaz olamaz. virusle yaşamaya alışsak nasıl olur. kaspersky kurulu sağ alt köşede durmadan selam çakıp gidiyor. disinfected diyor ama ne kadar inanayım bilmiyorum. bu hdd yi viruse bir çözüm bulunana kadar bekletsem mi diyorum. illaki temizlenir yavff olurmu böyle şey. dediğin şeyleri yaparak kurtulduğumuzu sayalım yarın öbürgün viruslü bir flash yada taşınabilir hdd gelse elimize yine zokayı yutacaz. çok gıcık bir iş. bir arkadaşın dediği gibi bu türlü virusleri yazanları bol bol anıyoruz.

satis@biltelbilisim.com

119 Mesaj
4 Haziran 2009; 20:34:39 

Abi virüsaleri silmedne olmaz Yoksa görürsün iki gün sonra bilgisayarın hantallığını...
Axu dostum şu dediğin siyah beyaz olayı nedir yaa
Yaptıkda öle bir şey çıkmadı..?

kimyasalselim

98 Mesaj
5 Haziran 2009; 9:25:44 

quote:

Orjinalden alıntı: axu067

combofix yaramıyor..inanmayacaksınız ama çözümü 18 saat araştırarak buldum..bu virüs banada girmiş durumdaydı geçen gün,ama artık çözümün paylaşmak istedim saygılar..kendim yükledim linkte sorun oluşursa burdan yazın yeniden yüklerim..cmd komutu çalışırken bütün uygulamaları kapatın ayrıca modemide fişten çekin..bunları güvenlik kipte yapın..ayrıca bi aşağıda dediklerimi de yapın

http://www.dosya.tc/Win....aavir_sdelete.rar.html

rar şifresi: axu067

kardes allah senden razı olsun sorunum çözüldü

-- JnRMnT ( Ozan KANIK)

2 Mesaj
5 Haziran 2009; 17:43:17 

bende kayıt defteri ve görev yöneticisini açmıyordu ayrıca güvenli kipide iptal ediyordu..CA antivur die bişe indirdim baya bir exe dosyası sildi ama sonunda temizledi ve herşey düzeldi tavsiyem programı kurduktan sonra önce d yi temizleyin c en son hadi kolay gelsin

86 Mesaj
5 Haziran 2009; 19:21:46 

ozikazi senden ve hepimizden allah razı olsun kurtulduğuna sevindim..bakın arkadaşlar bu virüs sadece kayıt defterini kapatan bi virüs değil..yani onun için yazılmış bi virüs değil.. bu virüs görev yöneticisini kapatır kayıt defteterini kapatır güvenlik kipte açmayı engeller herhangi bi klasöre tıkladığınızda donar ve esas amacı bütün exelere bulaşır vE kullanılmaz hale getirir..jamesbont siyah beyaz olayı şöyle şimdi başlata tıkla ordan ara ya tıkla sonra yukarda dosya görünümü var ya onu ayrıntılar yap sonra .exe yaz ve ara simgeleri bozuk exeler görüyorsan onların hepsine virüs girmiştir(xp için bu)

Tek bildiğim şey hiçbirşey bilmediğimdir...

14 Mesaj
5 Haziran 2009; 22:29:40 

Değişik bir sorum var, bu gün dizüstü bilgisayarıma yabancı bir parmak bellek taktım.Kaskersky hemen taradı ve 3 exe dosyasında "sality.aa" dosyasını buldu ayrıca 2 de trojan vardı onlar önemli değil.Flash üzerindeki 3 exe dosyasını enfeksiyondan arındırdı ve diğer truva atlarını da sildi.Ben parmak bellek üzerinden hiç birşey çalıştırmadan çıkarttım ve hemen ardından sistem geri yüklemeyi kapattım,ardın tüm sistemi tarattım hiç bir tehdit bulunmadı.Yani buldum silemedim falan demedi.Sistemde hiç bir sıkıntı görünmüyor.Sistemim 2 partisyondan oluşuyor c ve d .Bu arada d üzerinden tek bir şey yapmadım şu ana kadar.

1.Bu ürkütücü virus yinede sistemime bulaşmış olabilir mi?
2.Yine de Avira rescue CD yi indiriyorum ve Dos ortaminda taratacağım.Gerekli mi?
3.Sağlamcı olduğum için Norton Ghost la alınmış imajım var,onun geri yüklemesi sırasında istersem MBR yi tekrardan yükleme seçeneği var seçersem boot sektör yenilenmiş olur mu?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hyphen -- 5 Haziran 2009; 22:53:13 >

86 Mesaj
7 Haziran 2009; 2:25:52 

1. Evet kesin bulaşır
2.GeRekli değil..
3.EveT yenilenmiş olur.(Ama sen gENEde bunu yapmadan önce diskleRini sil..AyrıcA yedek full büTÜn disk mi,yoksa sadece c mi??eğer sadece c ise hiçbir işe yarAmaz)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axu067 -- 7 Haziran 2009; 2:28:04 >

14 Mesaj
7 Haziran 2009; 14:29:41 

Teşekkür ederim,ancak bulaşmamış.Bilgisayarda yaptığı söyenen hiç bir hatalı davranışı 2 gündür gözlemiyorum.Yani Kaspersky beni korumuş görünüyor.Bir süre daha kullanıp gelecek hafta size tekrar yazarım.Eğer bulaşmışsa tüm partisyonları silip Ghost imajlarını geri yükleyeceğim nasılsa, benim korkum yok yani sanuçta.Ama dediğim gibi Kaspersky takar takmaz tanıdı ve bende tehlikeyi bertaraf etti sanırım.Bu arada flaş bellekten hiç birşey kopyalamadığımı ve hiç bir exe dosyasını çalıştırmadığımı hatırlatırım.Bu şekilde davranınca bulaşmamış olabilir.

232 Mesaj
8 Haziran 2009; 9:44:27 

benim yazıcıdan çıktı bile alamıyorum. yüklenen programları falan çalıştırmıyordu. norman malware cleaner'ı tavsiye ederim

86 Mesaj
8 Haziran 2009; 18:45:45 

hyphen eğeR dediğin gibiyse çok şanslısın..(yani bulaşmamışsa)

246 Mesaj
9 Haziran 2009; 0:56:08 

Avast ile dos ortamında temizlemedi demişsin ben bir çok defa bu virüsle karşılaştım Avast ile dos ortamında temizledim gayette güzel netice aldım...

GIGABYTE GA-MA78LMT-S2 - AMDPhenom II X4 965 Black Edition AM3 3.4GHz 8MB Cache 45nm - EVGA GeForce GTX 285 1GB 512Bit - Kingston 3 Gb. DDR3 1333 Mhz. - 1 Tb.Seagate Barracuda 7200.12 32 Mb.-Zalman Cnps 9900a-
Asus U-75HA 750 Watt - Creative CT4670 Sound Blaster Live - Logitec MX400 Mouse
Microsoft Klavye - Daytona Kasa - 17" CRT Samsung Monitör - A4tech PK-635 WebCam

14 Mesaj
10 Haziran 2009; 20:19:32 

Evet kesinlikle bulaşmamış durumdayım.Yukarıdaki gibi davranılırsa sanırım bulaşmıyor.

137 Mesaj
12 Haziran 2009; 9:30:01 

Arkadaşlar ben hala bu virusle uğraşıyorum. Avast la dos ortamında taratmak kafama yatmıyor değil ama exeleri temizlemeden siler diye endişelerim var. Biliyorsunuz avast temizlemektense genelde silmeyi tercih ediyor.

satis@biltelbilisim.com

86 Mesaj
17 Haziran 2009; 3:14:32 

yormuyo kendini diyon yani

2250 Mesaj
18 Haziran 2009; 9:35:07 

Bu virüsün zararı nedir? Bana da bulaştı avirayla tarattım şu anda hiçbir uyarı falan yok silinmiş midir?

86 Mesaj
20 Haziran 2009; 3:03:20 

4 Koca sayfada hala anlayamadın mı zararını???

489 Mesaj
20 Haziran 2009; 20:47:09 

Arkadaşlar bende de bu dediğiniz virüsten bir kaç tane buldu taratınca kaspersky fakat sizden farklı olarak bende ne görev yöneticisinde nede kayıt defterinde herhangi bir sorun yok gayet normal çalışıyorlar.Virüs bulduğu dosyaları elle sildim ben, tekrar arattığımda herhangi bir şeye rastlamadı. Acaba virüs bende aktif mi değildi yani sadece dosyalardaydı ve çalıştırmamı mı bekliyordu. Başka bir bilgisayarı kurarken yedek harddiskimi o bilgisayara bağladım ve ondan bulaştı büyük ihtimal.Ama benim windows kurulu makinamda bu dosyaları ben hiç çalıştırmadım. Herhangi bir sorun çıkarmaz sanırım, şuan c'yi de taratıyorum herhangi birşeye rastlamadı.

...::: naSTy`bOi ® 2011@2012 :::...

614 Mesaj
22 Haziran 2009; 10:29:08 

bu gıcık virüs banada bulaşmıştı güvenli moda bile giremiyordum bilgisayarcıya götürmüştük hallettim demişti getirdim pcyi açtım adam kaspersky 2009 yüklemiş. raporlarına baktım gıcık virüs temizlenmişti ama nasıl yaptığını bilmiyorum ama kaspersky 2009 ile temizlemiş. her halde hdd yi çıkartıp bir pcye takmış ordan taramış çünkü bu vürüs aktifken hiç bir anti- vürüs indiremiyordum

614 Mesaj
22 Haziran 2009; 10:31:16 

aynı zamanda kaspersky System Volume Information daki .exe'leri de temizlemiş

4226 Mesaj
26 Haziran 2009; 3:57:07 

çözümü :

arkadaşlar CA antivirusu kurun ve taratın. bütün virusleri temizliyor ve virus dosyası olmadığı sürece hiçbir dosyayı silmiyor. yani tamamen temizliyor. diğer popüler antivirus programlarını denemeyin boşuna çünkü bu program, popüler antivirus programlarının exe'lerini ele geçirip işlenemez hale getiriyor. kaspersky yüklediğinizde de, bütün exe dosyalarında bu virus olduğu için hepsini silmeye çalışıyor. önce CA antivirus'u kurup temizleyin. daha sonra gizli dosyaları ve klasörleri göstermenizi engelleyen trojan için combofix antivirus programını kurup onunla taratın. ardından c: yi açın ve araçlar'a, ardından da klasör seçenekleri'ne tıklayın. görünüm'e tıklayın ve gizli dosyaları göster'e tıklayın, ardından da biraz aşağı inin ve sistem dosyalarını göster'deki işareti kaldırın ve tamam deyin. daha sonra tekrar ca antivirus ile taratın garanti olsu diye. bilgisayarınız tamamen temizlenecek. 2 pc'de denedim ve başarılı oldu. bazı arkadaşların mesajlarını okudum da şok oldum. yok formatmış, yok yüzlerce gb'lık verinin kaybolmasıymış. geçmiş olsun. belki büyük konuşuyorum fakat hiçbir virus format atmaya değmez. 15 senedir envai çeşit virusle karşılaştım. gerçek bu. zehir varsa, panzehiri de her zaman olacaktır.

"Yakında imzalarda maaş bordroları görmeye başlarsam hiç şaşırmayacağım"

Çin atasözü

24 Mesaj
27 Haziran 2009; 23:22:30 

Arkadaşlar bende az önce aynı virüsten arkadaşımın pcsinde 1800 tane tarattım ve temizledim isteyene msnden antivirüs raporunu gönderebilirim... Çok kastığı için Kaspersky i kullanmıyordum... ama acil durumdalarda nod'u kaldırıp kasperskyin 30 günlük deneme sürümünü yükleyip bilgisayarimi detayli olarak temizliyorum...

Bu virüsler içinde aynı metodu uyguladım... bilginiz olsun istedim saygılar

1 Mesaj
29 Haziran 2009; 19:20:23 

Arkadaslar selamlar, bu virüs hakkında bilgi toplarken takıldım ve üye oldum. Bana da bulasmıs durumda. Hızlı baslatta bulunan 24 kısayoldan 15 i kullanılamaz hale geldi. exe ler rahmetlik oldu yani.. Sistem klasörü de benzer durumda zar zor çalışıyor bilgisayar. Korkarım yakında Fire fox ve İE da kullanılamaz hale gelecek ve benim hiçbir sansım kalmayacak. Şimdilik Gom du, Winamp di, İrfan dı cok kullandıgım programları tekrar tekrar indirip bozulana kadar kullanıyorum. Asıl sıkıntım şu ki artık DVD okuyucum da işlevini yitirdi. Bilgisayarım acer laptop. Virüsün böyle bir etkisi olmus olablir mi?

Damn you cursed wretches!

6 Mesaj
30 Haziran 2009; 12:27:15 

Kasperskyın RescueCd sini indir bi cd ye at sonra cd ile başlat pc yi o yüklencek sonra heryeri tarat silecek hala olmazsa kendine yeni bir hard disk al.bu virüs exelere bulaşır. tam bi sülüktür yani boşuna fazla uğraşma ^^

6 Mesaj
30 Haziran 2009; 12:33:43 

Ha bide datalarınla vedalaş geri yüklersen bi daha bulaşır.Sro da runtime error r6002 hatasının sebebide budur o hatayı alanlarda aynı işlemleri yapsınlar.bide şu kaspersky rescue nin linkini verem
ftp://downloads1.kasper...om/devbuilds/RescueDisk
Hiç bişey olmazsa gerçekten yeni sabit disk alın :) iyi günler iyi forumlar

1964 Mesaj
4 Temmuz 2009; 22:06:32 

asıl olay sisteminizdeki antivirüs korumasıyla ilgili sürekli güncel olması lazım eğer sisteminizde belli bir antivirüs varsa sality.aa ve türevleri sisteminize bulaşamaz ama sisteminizde bir antivirüs koruması olmadığı zamanlarda bu virüs bulaşırsa işte o zaman işiniz çok zor olur çünkü bende norton2009 yüklü olduğundan biri limewiredan çeşitli mp3ler indiriyordum ve bu mp3lerin bazılarında bu virüsü gördüm norton2009 da bu zararlıyı ilk başta karantinaya aldı sonra yeniden başlatmamla beraber virüsü ortadan kaldırdı şans tanımadan sildi eğer sizde limewire kullanıyorsanız dikkatli olun

"People should not be afraid of their governments."
"Governments should be afraid of their people".

27 Mesaj
10 Temmuz 2009; 19:29:24 

Bu virüs dün itibariyle banada bulaştı :) , önce temiz bi format ardından kaspersky yükledim güncelledim , sonra virüslü HD PC'ye bağladım.Temizledim bütün virüsleri fakat , dün kaspersky'ı deaktif hale getirdim 5dk'lğına o sırada yine girmiş nerden girdiyse , Ben şunu merak ediyorum Bu virüs ' rar'lı dosyaların içindeki exe'lerede bulaşıyormu acaba?

137 Mesaj
11 Temmuz 2009; 10:46:44 

Tekrar merhabalar arkadaşlar. bu virusu yazana helal olsun gerçekten iyi uğraşmış. forumu takip edenler benim uzun sureden beri bu virusle yaşamaya çalıştığımı biliyorlardır. Bende olan bu virus sanırım evrimleşti. neden derseniz makinayı kitlemiyordu, görev yöneticisini ve kayıt defterini açabiliyorumdum sadece arada kaspersky aktif oluyor bu virusu bulduğunu söylüyor ve temizlediğini iddia ediyordu. Ama son bir hafta içinde benim bu makina yüzünden bir kaç arkadaşıma ve müşteriminde makinasına bulaştığından dolayı format atmayı denedim. iki gündür üzerinde çalışıyorum. bütün arşivimi başka bir hdd ye attım ve kendi hdd mi fixmbr yaptım ve tamamen formatladım. daha sonra arşivimi kasperskyla ve diğer virus programları ile tarama yaptırdım. virusleri temizledi ve en son hiç bir tane vurus bulamayıncaya kadar bu işlemi tekrarladım. şu an temiz olduğunu düşündüğüm arşivimi kendi makinama aktardım ve kaspersky ı kurdum yeniden başlattığımda deactive olduğunu gördüm ve bir turlu active edemedim. sanırsam hala ve hala bu virus benim makinamda var ancak hicbir kısıtlamam yok. yani ne mavi ekran geliyor nede görev ve kayıt defteri sınırlaması var. tanıştığım en güzel, en kaliteli virus bu. yapanları sevgiyle ve minnettarlıkla sık sık anıyoruz.

satis@biltelbilisim.com

4 Mesaj
11 Temmuz 2009; 17:57:17 

NOD32 yi dene

1006 Mesaj
13 Temmuz 2009; 2:38:41 

nasıl zararları vardır peki bu virüsün
benim exe lerimde de var

432 Mesaj
13 Temmuz 2009; 21:17:11 

quote:

Orjinalden alıntı: Lord.Blade

nasıl zararları vardır peki bu virüsün
benim exe lerimde de var

Bu virüs benim yegenimin bilgisayarınada bulaştı,onda internete girmediği için virüs yazılımı yoktu,çubuk bellekten girmiş virüs,görev yöneticisini ve kayıt bölümünü (regediti) kapatıyor.güvenli kipten girmene izin vermiyor,ayrıca virüs yazılımı kurmanada izin vermiyor.bir çok yazılım denedikten sonra http://www.inndir.com/a-squared_Free-25324p.html bu beleş yazılımı kurmama izin verdi.yazılımın türkçe seçeneğide var.Hemen Derin tarama yaptırdım 100 yakın virüs buldu,sildim tabi,birde combofix yazılımını mutlaka indirin,100 tane virüsü sildikten sonra,sersemliyor virüs,hemen combofix yazılımını çalıştırın,böylece görev yöneticisi ve kayıt bölümü çalışır hale geliyor,kaspersk 2009 kurdum ve bir daha tarattım,bir 100 tane daha buldu,sildi,biri haric win32.sality.aa
sistem32 dosyasının içinde gösteriyor,bakıyorsun yok,bende korunan işletim sistemi dosyalarını gizle seçeneğini kaldırdım ve buldum,silmek isteyince,silemiyorsun ama adını ve uzantısını değiştire biliyorsun,adını şerefsiz yaptım,uzantısını ise text dosyası yaptı,yine silinmiyor ama,bilgisayar kendine geldi,bir çözüm önerisidir,bilgisayarına format atmak istemeyenler için

0

local://upfiles/473372/E2BC9B9B97F14AE497B7A8E169EC14E4.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soygar -- 13 Temmuz 2009; 21:17:40 >

Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.
Mustafa Kemal ATATÜRK

1006 Mesaj
13 Temmuz 2009; 23:09:41 

hımm peki benim exe lerime bulasmıs silerse exeyı siliyormu yoksa içinden ayıklıyormu?. dediğin gibi görev yöneticisi calısmıyor regeditte.

938 Mesaj
14 Temmuz 2009; 11:20:37 

Sevgili Axu067 öncelikle emeğin için tesekkürler..
Hatırlatmak istedigim birkaç husus var..

1. 18 saatlik arastırma ile degil ''sality'' daha birçok trojan ve türevinin çaresini bulabilirsin.Bu kadar abartmaya gerek yok.
2. Bu problemin çözümü ''megalomanlık'' olarak atfetmeyin,ama tarafımdan bir başka konuda sunulmuştur.

Madem öyle çözümü buraya ekleyeyim buradan devam edelim...

Herkese kolay gelsin...

1- Asağıdaki 2 dosyayı indirin."f4ck_win32.sality.rar" dosyasını rardan çıkarın ve " 1-Disable autorun.reg "çalıştırın.
2-"2a-SafeBootWinXP.reg" çalıştırın.
3-"3-Sality_off.exe" dosyasını çalıştırın ve bekleyin taki bir tuşa basın diyene kadar bekleyin! .
4-Tüm işlemler bitti şimdi "avg.rar"dosyasını rardan çıkarın ve içerisinde bulunan 2 Exe Dosyası ile sistemi güzelce tarayın...

Tarayınki win32 sality virüsü tamamen sistemden silinsin:)

Dip not: Eğer yukarıdaki işlemleri yapamıyorsanız yani regedit falan kayıt eklenemiyor hatası veriyorsa başlat çalıştıra girip cmd yazın ENTER ve daha sonra .reg dosyalarını mause ile tutup cmd ekranına atın. ENTER.

http://s2.dosya.tc/Win32.SalityTemizlemek.rar.html

1006 Mesaj
23 Temmuz 2009; 0:34:44 

cmd ekranını açtım attım yine hata veriyor devre dışı bırakılmıştır diye, silebilirsem, exelerimi silicekmi yoksa sadece bu virüsümü silicek?

7 Mesaj
23 Temmuz 2009; 13:16:48 

ben bu virüsle aşağı yukarı 5-6 bilgisayarda karşılaştım burda yazılanların ve bir çok sitede yazılanları denedim bazılrına format attım düzeldi, bazılarında hala bu virus var ama çok rahatsız etmeyen durumda, ama kesin olarak şunu yapınca düzeliyor diyebileceğim bir çözüm yolu bulmuş değilim,
ilk öncelikle görev yöneticisi ni ve regediti kullanıma kapatıyor, bazı makinalarda network trafiğini kesiyor,güvenli modda açılmayı engelliyor ve bu gün bir makinada gördüğüm denetim masasında bazı görevler(prog.ekle kaldır) çalıştırmıyor bu sality temizleme için verilen rar dosyalrından çıkarıp uygulma yaptıklarım ise engellendi diyor cmd yazılsada aynı şey değişen bir şey yok, sağlam bir hdd ye virüslü olanı takınca temizleyip bazı dosyaları siliyor sonrada windows açılmıyor ve beni şaşırtan olay bu kadar antivirüs programı bu virüse bir şey yapamıyor (şimdiye kadar karşılaştımım en yapışkan virüs),
çözümü nokta atışı çözebilirsem buraya yazıcam,
hepinize kolay gelsin..........

1006 Mesaj
23 Temmuz 2009; 17:52:13 

benim sadece harddiskimde var herhangi formattan sonra kullandığım gerekli programlara bulaştı. nod32 kullanıyorum. harddiske o exelerin olduğu bölüme girdiğimde windowsun içine saldırı yapmaya çalışırken engelliyor nod32 ama silerde ama exeler gider.

60 Mesaj
24 Temmuz 2009; 7:45:15 

Gerçekten bela bir virüs, 1 gündür uğraşıyorum bende bir çözüm bulamadım.
Diski çıkarım Kaspersky çalışan bir bilgisayarda tarattım, 2000 küsür virüslü dosya buldu temizledi, xp tekrar çalışmaya başladı ama bence yeniden çıkacakmış gibi görünüyor.

2009 Passat 1.4 TSI

86 Mesaj
28 Temmuz 2009; 5:39:04 

bodur kardeşim yorumun için tşk ama abartmaya gerek yok diyorsun lakin vermiş olduğun link benim ilk başlarda koyduğum linkin içindeki programın aynısı ki o prgramda çözüm değil çözümü yine sanırım bir yada ikinci sayfada 50 satırlık bi açıklamayla yapmıştım..Ve ayrıca senin abartmaya gerek yok dediğin şey benim başıma ilk geldiği zaman saatlerce internette aramama rağmen bulamamışım..ama çok sükür buldum ve paylaştım arkadaşlarla..Ve bir çok insanda benim sayemde bu illetten kurtuldu yanlış anlama ben kendimi övmek için söylemiyorum ama ben abartmıyorum sanırım sen küçümsüyorsun bu virüsü herkese saygılar kolay gelsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axu067 -- 28 Temmuz 2009; 5:42:16 >

86 Mesaj
28 Temmuz 2009; 5:52:28 

quote:

Orijinalden alıntı: axu067

Selamün aleyküm arkadaşlar yine ben..Neden yine sen neden durmadan geliyorsun diye sorabilirsiniz ben bu virüsle tam 13 gece sabahladım çözüme ulaşmak için o yüzden artık bunun piri oldum.. Şimdi bu virüs için benim yapmış olduklarımı tek tek yazacağım size..
1)ilk başta kill amvoyu kullanarak gizli doysaları görererk virüsü silmeyi denedim nafile...
2:Sonra yukarda vermiş olduğum ilk linkteki dosyayı kullanarak virüsü silmeyi denememe bi nebze olsun fayda etsiysede nafile..
3)Ondan sonra Avira AntiVir Rescue System CD/DVD Kullanarak boottan virüs taraması yaparak virüsü silmeyi denedim bu biraz işe yaradı sonra yine hortaladı nedeni ise bunu yaparken sistem geri yükleme her ne kadar kapalı olmasına rağmen nasıl oluyorsa oluyo yine sanki sistem geri yükleme açıkmış gibi boottan tarama yaparken yine sistem geri yüklemenin içinde virüs buluyo ve sonuç yine nafile..
4)Daha sonra bunu kaspeksy le denemeye çalıştım yani kaspeksy Rescue CD/DVD boot System i kullanmayı denedim nafile..
5)Ha bu arada normal olarak bunu silmek için kullandığım antileri yazmadım eset nod32 en son sürüm full güncellemeli nafile..kasperky internet 2009 en son sürüm full güncellemeli nafile...avira anitivir en son sürüm full güncellemeli nafile...avast 6.4 mü ne en son sürüm full güncellemeli nafile...fprot en son sürüm full güncellemeli nafile..10 larca kullandığım syp wae yok hackthis bilmem ne bunları saymıyorum yani daha..kill sality yok win32delete sality yok drweb bilmem ne yani..(not:güvenik kip ve internet bağlantısı keserek yapıldı hepsi..)
6)Sonra dedimki ''ben seni silecem arkadaşım hemde kesin silecem isterse bütün dosyalarımı silme pahasına da olsa seni silecem ve ne mi yaptım..80 gb hardiskteki bütün dosyaları sildim.bütün diskleri biçimledim sıfırdan format attım bütün disklerin kökü kazındı sıfır xp kurdum..bilgisayarı açtım ee tabi normal olarak exe kuracaksınız bilgisayar exeyi görünce ne mi oluyo biraz bekliyo donuyo yani sonra siz sanıyorsunuz ki herşey düzeldi o donma aslında herşeyin yeniden başlangıcı.Ki zaten exe olan bi klasöre tıkladığınız da donmada yaptıysa hooppppp geçmiş olsun herşey baştan..Exe yi tarıyorsunuz sorun yok virüs ama donma var exe görünce bilgisayar gene kafayı yiyo simgesine bakıyorsunuz bişe yok yani simge sağlam.... mı acaba derler adama..exe olan bi klasörü ara diyin yani araya basın exenin adını yazmanıza gerek bile yok sadece ara diyim exe bembeyazz..Normalde aramada da simgeli çıkması gerekirken bütün exeler bembeyazz
7)Dedim ya işte sonra bi tek çözüm kalıyo..hardisk i mi değişmek??hayır..uzun gecelemelerin sonunda bunun bi mbr virüsü olduğunu anladım artık..Adım gibi biliyodum ve yapılması gerekenleri yapmaya başladım hemen heyecanla..Tekrar bütün diskleri sildim biçimledim sonra mbr virüsünü silmek için bilgisayara xp cdsini takıp R düzenleme konsolundan bootu sildim.. Zaten işlem fixmbr bi yazdım hemen bota kaymış dedi..yani izinsiz çalışan angil dingil var dedi..neyse bootu sildim sonra bilgisayar açıldı ama hata burda işte.Bakın botu sildikten sonra sakın ama sakın bilgisayar masa üstünü görmesin..Neden diyeceksiniz eğer bootu sildikten sonra masa üstünü görürseniz yine system volumenin içindeki ki zaten bu yukarda da anlattığım gibi ne hikmetse sistem geri yükleme kapalı olmasına rağmen çıkan bu virüs gene geliyo.Zaten boot komple temizledikten sonra gene format atmanız gerekir çünkü disklerdeki virüs hemen damlıyor boota.
8)Bakın arkadaşlar isterseniz bin kere silin bin kere format atın bin kere yedeklediğiniz doysalar her format kurulumdan sonra yine diskinize atın..Daha da iç karatıcısını söylim..Yedeklemeyi bırakın herşeyi sıfırdan koyun dosya exe resim gibi yine bulaşır bu virüs..Mbr virüsü ama bunda işlem biraz farklı hemen anlatıyorum şimdi iyi dinleyin...
9)Sonuç çözüm kurtulduk mu kurtulacak mıyız artık adına ne derseni diyin..
1.. İlk başta bilgisayar açıkken c hariç bütün disklerinizi silin..
2....Diskleri biçimlendirin
3.Ağ bağı çıkarın..
4..Biosa girin ve cdyi cdden boot edecek duruma getirin
5..xp cdsini takın ve R YE basarak kurtarma konsolunu açın
6..oraya önce 1 yazın sonra şifre isterse adminstör şifrenizi yazın
7..Çıkan komuta fixmbr yazın entere basın
8.EXİT YAZIN ÇIKIN
9İşte can alıcı nokta burası şimdi standart mbr virüsü silme işlemi bu.. Ama sakın nasıl olsa boot yenilendi diyerek tekrar içinde bulunan xpyi kullanmayın ne kadar da diskleri silseniz bile..Eğer kullanırsanız herşey boşa gider.ONUN İÇİN EXİT YAZIP TEKRAR RESET ATTIĞI ANDA hemen masa üsütüne gelmeden xp kurulumuna geçin..KuRULUM aşamasında bütün bölümleri D ye ve sonra L ye basarak silin ve tekrar oluşturun..BU virüs öyle sistem geri yüklemeyle gitmez arkadaşım..Ve bu işlemlerden sonra bilgisiyarınızı takır takır kullanın..Ayrıca veri yedekleyediysenizde onları yüklemeyin..benden demesi saygılar..Ha ayrıca bunları yaptıktan sonrada acronisle yedekleyin bütün disklerinizi boş bile olsa yedekleyin sonra uğraşmazsınız..Win32 Sality ve FORMAT bana göre öldü..artık sizi bilemem

1006 Mesaj
1 Ağustos 2009; 20:51:59 

benim c de değil harddiskimde, diyorsunki biçimlendir. içinde önemli exelerim ve dosyalarım var. istediğim. exeleri silmeden temizlemek neyse çözüm yok sonuçta.

86 Mesaj
3 Ağustos 2009; 1:56:04 

şimdilik maleseff..

137 Mesaj
4 Ağustos 2009; 14:04:33 

Yeniden merhaba arkadaşlar axu kardeşime katılıyorum. basit bir virus olsa idi bu kadar tartışılmaz ve nod32 dahil kendi sitelerinde saility_off programından bahsetmezdi. adamlar biz temizleyemiyoruz bu yöntemi kullanın diyorlar. Yazan adam taktirimi kazanıyor. ben tamamen kurtuldum şu anda sorunsuz çalışıyor. ama flash disklere ve cd lere çok dikkat ediyorum. çünkü bu virus sayesinde çoğu programım ve driver arşivimin bir kısmı heba oldu. neyse kesin çözüm bulan yazsın. görüşmek üzere

satis@biltelbilisim.com

17 Mesaj
4 Ağustos 2009; 21:51:34 

bu virüsü karspersky ve mcafee ile temizledim ama bi sıkıntı çıakrmı açaba ilerde bilmiyom ne gibi zararları var bilgisi olan arkadaşlar varsa tşk.

3829 Mesaj
4 Ağustos 2009; 23:53:16 

arkadaşın bilgisayarında var birsürü garip simgeli exe dosyaları ürüyor

Sonsuzluğa zar atılırmı, ben atmam...
http://www.youtube.com/watch?v=4TshFWSsrn8
http://www.youtube.com/watch?v=lFF2bkiHNVQ

86 Mesaj
7 Ağustos 2009; 6:33:42 

arda hoşgeldin seni yeniden görmek çok güzel..

86 Mesaj
7 Ağustos 2009; 6:44:51 

bazı arkadaşlar hardiski çıkartıp başka bi bilgisayarda tarattıktan sonra tekrar kendi bilgisayarına hardiski taktığını ve virüsün yeniden geldiğini yazmış..ee şimdi bu mbr değilde ne yani..kendi bilgisayarınızın açılış mbrsine de bu virüs kendini yazdığı için tekrar geri gelir..

86 Mesaj
7 Ağustos 2009; 6:48:28 

o tam sality virüsü işte aynen bana girende oydu
quote:

Orijinalden alıntı: tcebeci

arkadaşın bilgisayarında var birsürü garip simgeli exe dosyaları ürüyor

53 Mesaj
7 Ağustos 2009; 11:59:42 

S.A arkadaşlar bende de boyle bi virüs var konunun birkaç saysasına göz gezdirdim benim görev yöneticisi kilitleniyor ve bi oyun hiç açılmıyor biri de açılıyor oyun başlarken kapanıyor dünde dvd okuyucum gitti öncelikle format atacam ama bu virüsten korunmanın bi yolu varmı sonra yine gelirmi en önemlisi harddisk i değişmek zorunda kalırmıyım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bad_hero -- 8 Ağustos 2009; 12:03:40 >

3829 Mesaj
19 Ağustos 2009; 18:35:14 

quote:

o tam sality virüsü işte aynen bana girende oydu

İnternette aramadığım yer kalmamıştı. Arkadaşa müjdeli haberi vereyim, sağolasın
Yanlız bu virüsü yazan kişiyi iyi niyetlerimle anmakla beraber, konusunda çok iyi bir iş çıkarttığını belirtmeden geçemeyeceğim

Sonsuzluğa zar atılırmı, ben atmam...
http://www.youtube.com/watch?v=4TshFWSsrn8
http://www.youtube.com/watch?v=lFF2bkiHNVQ

52 Mesaj
24 Ağustos 2009; 2:45:36 

quote:

combofix yaramıyor..inanmayacaksınız ama çözümü 18 saat araştırarak buldum..bu virüs banada girmiş durumdaydı geçen gün,ama artık çözümün paylaşmak istedim saygılar..kendim yükledim linkte sorun oluşursa burdan yazın yeniden yüklerim..cmd komutu çalışırken bütün uygulamaları kapatın ayrıca modemide fişten çekin..bunları güvenlik kipte yapın..ayrıca bi aşağıda dediklerimi de yapın

http://www.dosya.tc/Win....aavir_sdelete.rar.html

rar şifresi: axu067

arkadaşım allah razı olsun senden bu program sayesinde 2 yıldır uğraştığım şeyden kurtardın beni.

olayı hemen anlatayım kısaca.
arkadaşlar ilk olarak exe yi çalıştırın.sonra gpedit.msc den kayıt defterine erişimi kapatı devre dışı bırakıp rar daki reg dosyalarını yükleyin.sonrada gpeedit.msc den görev yöneticisini kapatı devre dışı deyin. tamamdır işlem ben böyle kurtuldum

86 Mesaj
30 Ağustos 2009; 6:00:20 

odadam da cdmin içinde win32 sality.aa virüsü var hazırda bekliyor bi gün lazım olur diye gece uyurken cdden çıkıp beni yiyecek diye korkuyorum isteyene verebilirim

86 Mesaj
30 Ağustos 2009; 6:02:41 

ALLAH senden de razı olsun kardeşim kurtulduğuna sevindim..

7 Mesaj
30 Ağustos 2009; 7:28:16 

Kaspery felan geçin dostum combofix donwloand edin onu çalıştırın ars leri alsın daha sonra NOD32 Antivirüs 4 ile tek seferde kalkar

danke

364 Mesaj
30 Ağustos 2009; 19:11:06 

quote:

S.A arkadaşlar bende de boyle bi virüs var konunun birkaç saysasına göz gezdirdim benim görev yöneticisi kilitleniyor ve bi oyun hiç açılmıyor biri de açılıyor oyun başlarken kapanıyor dünde dvd okuyucum gitti öncelikle format atacam ama bu virüsten korunmanın bi yolu varmı sonra yine gelirmi en önemlisi harddisk i değişmek zorunda kalırmıyım

sanmam format işini görür,ardından güncel bi antivirüs yüklersin (KİS öneririm),bide AntiSpy programı tmm

741 Mesaj
31 Ağustos 2009; 18:13:53 

Bu virüsün bulaştığı bir bilgisayarı akşam temizlemeye çalışacağım.

Başlıkta tavsiye edilen her yönetmi uygulayacağım. Kesin çözüm oluyor mu arkadaşlar, format atmadan ? MBR silmeden bahsedilmiş bazı mesajlarda.. MRB silme işlemini nasıl yapacağım, bilgi verebilir misiniz ?

16 Mesaj
13 Eylül 2009; 23:17:22 

arkadaslar günlerdir bu virüsten kurtulmaya calısıyorum onlarca forumdan bir sürü yol denedim program indirdirdim ( tabi baska pc aracılıyla)
güvenli mod görev yöneticsi hic biri calısmıyor antivirüs yada herhangi bir program yüklenmiyor..
en sonunda usbmde sality nar virüsü kurbanı oldu calısmıyor..
combofix norman scanforfree hiç biri işe yaramadı :S
önereceğiniz farklı kesin sonuçlu programlar var mı ...

not: programlar oyunlar hepsi zarar görsün umrumda değil yeterki windows olağan şekline dönsün önemli veriler yok pcde....

8 Mesaj
15 Eylül 2009; 1:55:12 

quote:

Orijinalden alıntı: fantasy7

arkadaslar günlerdir bu virüsten kurtulmaya calısıyorum onlarca forumdan bir sürü yol denedim program indirdirdim ( tabi baska pc aracılıyla)
güvenli mod görev yöneticsi hic biri calısmıyor antivirüs yada herhangi bir program yüklenmiyor..
en sonunda usbmde sality nar virüsü kurbanı oldu calısmıyor..
combofix norman scanforfree hiç biri işe yaramadı :S
önereceğiniz farklı kesin sonuçlu programlar var mı ...

not: programlar oyunlar hepsi zarar görsün umrumda değil yeterki windows olağan şekline dönsün önemli veriler yok pcde....

KESİN ÇÖZÜM... %100 SALİTİY.AA SORUNUNA ÇÖZÜM
SELAM ARKADAŞLAR.BİRKAÇ HAFTAYA KADAR BENDE DE AYNI VİRÜS VARDI.3 HAFTA BU VİRÜSLE UĞRAŞTIM.UYGULAMADIĞIM YÖNTEM KALMADI FAKAT ÇOK BASİT BİRİKİ ADIMLA VİRÜSÜ TAMAMEN BİLGİSAYARDAN SİLDİM VE BÜTÜN ETKİLERİ BİLGİSAYARDAN KALKTI.HEM KAYIT DEFTERİM HEMDE GÖREV YÖNETİCİM VE DİĞER PROGRAMLAR SORUNSUZ ÇALIŞIYOR.ALTTAKİ LİNKTE HERŞEYİ DETAYLI OLARAK ANLATTIM.BU VİRÜSÜN NEKADAR KÖTÜ OLDUĞUNU BİLDİĞİM İÇİN SİZİNLE PAYLAŞMAK İSTEDİM...KOLAY GELSİN

http://ceriavla.tr.gg/P...840d29f55530b286cf6887b

www.ceriavla.tr.gg

614 Mesaj
15 Eylül 2009; 11:26:49 

Sality her exe ye bulaştığı için antivirüs kur dosyalarına da bulaştığı için temizleyemiyorsunuz!

614 Mesaj
15 Eylül 2009; 11:29:21