- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
AEG Konvektörlü Radyatör WKL serisi yada NOBO cam ısıtıcı Sizce Hangisi...
58 Cevap36462 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

6 Mesaj
8 Aralık 2008; 4:15:11 

Isınma Konusunda malum maliyet cok onemli. Biz evimizi Klima ile ısıtıyoruz fakat memnun degiliz.maliyeti de yanında cabası ... kat kaloriferli olmayan bir evde tesisatı kurup alt yapısını hazılamak ev kendi eviniz degilse mumkunde degil.bu durumda alternatif seyler arıyorken asagıdaki iki urunu buldum.benim amacım kullananlar varsa goruslerini almak sizce maliyet/ısınma konusunda bu tarz cıhazlar mantıklımı ?

Bence fiyatlar guncel degil ama sitede bu sekillde yazıyor ....

AEG -----> NOBO mu ?

AEG
Fiyatlar :
Listeden yaralanarak cihazlarınızı seçebilirsiniz

gücü.........m2........Fiyat
500w.........5.........150 YTL
750w.........8.........155 YTL
1000w.......10.........160 YTL
1250w.......13.........170 YTL
1500w.......15.........175 YTL
1750w.......18.........190 YTL
2000w.......20.........195 YTL
2500w.......25.........225 YTL
3000w.......30.........245 YTL

Resim:
http://img.archiexpo.co...er-england-13727_1b.jpg
http://www.relax-air.com/images/WKL_pa2.jpg

Site :
http://www.aeg-haustech...ails/index.php?pid=6877

NOBO ise benzer bir urun fiyat olarak pahalı ve AEG kadar genis bir kullanıcı kitlesine hitap etmiyor... Ama daha teknolojik ve estetik urunleri var

Arkadaslar sizden onerilerinizi bekliyorum ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s_akman -- 8 Aralık 2008; 4:16:48 >

289 Mesaj
8 Aralık 2008; 18:44:14 

Ben de baktım bunlara ama fazla kullanan yok sanırım.Bırakın AEG mi NOBO muyu bu tarz ürünler hakkında yorum yapılmamış ve bu tarz sorular hep cevapsız kalmış.Eğer siz almakta kararlıysanız.Kullandığınızda yorumlarsanız bilgilendirme açısından faydalı olur.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
9 Aralık 2008; 3:23:36 

İlk alan siz olunda dua alın bizde sizden bakarak alırız.

6 Mesaj
12 Aralık 2008; 1:48:25 

İlk alan ben olacagım gibide gorunuyor.. pazartesi alacagım kullandıktan sonra sizede bilgi veririm.Yalıtımın cok iyi olması gerekiyormuş..Fan olmadıgı icin kat kaloriferi gibi bir isitıcıymıs. Bebegimizin odasında kullanacagımız icin klima , ufo , yağlı radyator ve ya buna benzer baska urunlerden daha ön planda duruyorlar.Birde taş isitıcılar var fakat kullananlar memnun degil gerci 450watt lık olanı kullanmıslarda yinede bilemiyorum başkalarını yanıltmayalımda.AEG urunu satan firma aman odana gore al buyuk alırsan sıcaktan bayılırsın dedi.Umarım satıncaya kadar degildir... :)

Kullanmasanızda sizce ..... ;

http://www.noboisitma.com/urunler.htm

http://www.noboisitma.com/cam_isiticilar.htm

Saygılarımla....

289 Mesaj
12 Aralık 2008; 3:40:36 

Kullandıktan sonra unutmazsın umarım Şaka bir yana yanlış hatırlamıyorsam bir de BEHA diye bir marka vardı.O da Fransız menşeiliydi sanırım.Yanlız hepsi birbirinin kopyası gibi.Tamamen benziyorlar.Alman-isveç ve fransız malı arasında tercih yapacaksınız.İnşallah en dayanıklısı denk gelir.Mucize gibi gösterilen infered ısıtcı tam hayal kırıklığı yarattığı için,elektrikli ısıtıcılara pek güvenim kalmadı.Umarım bunlar işe yarıyordur.Yoksa yakışıklı duruyorlar

2325 Mesaj
13 Aralık 2008; 1:30:57 

Kullanım bilgilerinizi merakla bekliyoruz.

179 Mesaj
13 Aralık 2008; 2:35:43 

Uzun yıllar önce fransa'da görmüştüm ve dikkatimi çekmişti çalışma mantığını epey kurcaladıktan sonra olayı çözmüştüm: sıcak soğuk farkından yararlanıyor yağlı radyotörlerden oldukça hızlı ısıtıyordu petek üstündeki boşluklardan resmen fan varmış gibi sıcak hava üfürüyordu dersem belki abartı olur.Şayet arada sırada kullanacaksanız,sabit monte edilmiş olarak kalacaksa düşünebilirsiniz.Anlık ısıtma için ideal değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kasap34 -- 13 Aralık 2008; 2:37:46 >

247 Mesaj
13 Aralık 2008; 14:55:39 

Merhaba,
Konuyu yeni gördüm ,gecen yıl yapı fuarında görmüştük aeg nin ceşitli ürünlerini,ve bizde mutfakta kullanıyoruz (9 m2) ve cok memnunuz,ilk başta aldıgımızda iyi değil dedik,ama satıcının tavsiyesi ile 7 kademeli olan derecesini 4 e getirip 8 saat yaktık gece,boylece daha verimli olurmuş,sanırım bazi bataryalarda oldugu gibi lk başta full doldurup boşaltma gibi.. Nitekim 1 yıl oldu ve gercekten kalorifer gibi,yerden tasaruf duvarda yere cok yakın duruyor,cok kısa sürede ısıtmaya başlıyor,koku yok pislik yok ve enerji tasarufu olarakda iyi.
Tam olarak ne kadar sormayın lütfen,ama şöyle anlatayım 2000w lıgı sanırım 7.derecede yaksak saatde 2kw enerji harcıyoruz saatde,ve buda 10 saat tüketimde 5 ytl yapıyor günde !!??
biz ise 4.derecede ve maksimum günde 5-6 saat yakıyoruz.

2000 w lık olanı almıştık gecen yıl 185 ytl ye (kur 1,70 - 1.75 lerdeydi), euro bazında oldugu icin ve malum euro 2ytl ye yukseldigi icin fiyatlarda arttı,ama urunun kendisi artmadı.

Bugun şans eseri burayı buldum,yane forumdaki topiği,cunki abimlerede alıcaz inşallah ,salona değil yane 10 m2 lik bir odaya . aldıgımız yeri (İzmirde) aradık ellerinde sadece 1750 ve 3000 w lık kalmiş,talebe göre 2000 W getirlermiş,o da malum talep yoksa gelmicekdir hemen,ama bizede acilen lazım kış kendini hissetirmeye başladı izmirde de.

9 m2 olan mutfaga biz 2000 w aldık,suanda kadar sadece deneme amaçlı 7.derece ye getirdik ve o gun bugun hep 4 de dir ayarı ve gercekden iyi bir ürün. Sürekli yakmıyoruz ama annem mesela bircok zamanını mutfakda gecirdigi icin hem yemek, hem tv izleme, gunde yine 6-7 saat yakıyoruz.
Elektriğe zam gelmesi elbette bu yil artiş olcakdır ama yinede ben bu urunu tavsiye ederim,hatta aeg nin sundugu diğer urunleride bence süper,taşdan olan aynadan olan şömine ye benzeyen cok estetik olan ürünlerde var..
Buarada unutmadan ilk kullandıgınızda garip bir koku oluyor odada ama 1-2 gün sonra bişi kalmıyor..

Gelelim benim soruma,
İzmirde 2000w lık urun bulamadım tek br distrübütor varmış (??) istanbulda veya kargo ile izmire alabileceğimiz başka yer varmı??
Konuyu açan arkadaşa teşekkürler,aklıma hic gelmedi acmak sorry vallah,birde fiyatlar güncel değil onu da sölediniz zaten,siz fiyatları nereden ogrendizi hangi siteden taikip ediyorsunuz Trükiye için?
aeg nin kendi sitesi cunku almanca,gerci bende almanyadan geliyorum sorun o değilde,fiyat olarak sadece euro olarak ulaşabildim netten,almanyada fiyatlar birbirine yakın : 90 euro ile 150 euro arası..

9m2 olarak belki daha düşük W lı olanı almak lazımdı ama saticinin tavsiyesi böyledi ve dediğim gibi sorun yok bugune kadar,ve hep 4.kademede kullanıyoruz..
Abimlere acaba ellerinde olan 1750 W lıgı mı alsak yoksa 3000 W lıgı mı ama 10 m2 lik bir oda..:Yada beklicez onlarada 2000 W lıgını bulana kadar...

247 Mesaj
13 Aralık 2008; 15:00:15 

quote:

Orjinalden alıntı: s_akman

İlk alan ben olacagım gibide gorunuyor.. pazartesi alacagım kullandıktan sonra sizede bilgi veririm.Yalıtımın cok iyi olması gerekiyormuş..Fan olmadıgı icin kat kaloriferi gibi bir isitıcıymıs. Bebegimizin odasında kullanacagımız icin klima , ufo , yağlı radyator ve ya buna benzer baska urunlerden daha ön planda duruyorlar.Birde taş isitıcılar var fakat kullananlar memnun degil gerci 450watt lık olanı kullanmıslarda yinede bilemiyorum başkalarını yanıltmayalımda.AEG urunu satan firma aman odana gore al buyuk alırsan sıcaktan bayılırsın dedi.Umarım satıncaya kadar degildir... :)

Kullanmasanızda sizce ..... ;

http://www.noboisitma.com/urunler.htm

http://www.noboisitma.com/cam_isiticilar.htm

Saygılarımla....

Ürünler sankin birbirinin kopyası nobo dakiler ile ,ama aşiri bir fiyat farkı var, 500w lıgı 330 ytl ken, 3000 w lıgı aeg de 290 ytl civarı bugun sordugumda.
Yapı fuarındada görmüştük ama fiyatı pahalı geldiğinden aeg ye yöneldik..
Bebeginizin odasında bence kullanabileceğiniz en ideal ürünlerden biridir,cunku kademelerden 4-5 getirdiginiz taktirde oda hep cok güzel bir ısıda kalcakdır,ne cok sıcak nede soguk..
Tabi urunu bu kadar övdukden sonra sakın ha sanmayın kömür sobası gibi olacak diye.. ama asla üşümiceksiniz,hatta oda sıcakken ben bazen terliyom..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pasha-TR -- 13 Aralık 2008; 15:02:37 >

1239 Mesaj
13 Aralık 2008; 16:51:53 

@ Pasha -TR arkadaşım kullanım ve ısıtma konforundan memnunsunuz anlaşılan. Kullandığınız yerin izolasyon durumu nedir ? Bu tip bir ısıtıcı iyi izolasyon olmazsa verim vermez sanırım.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

247 Mesaj
13 Aralık 2008; 17:06:06 

Mutfakta pimapen yok,aluminyum dograma kapı/cam eski tiplerden anlıcağın.
Demin mutfaga girdim,gercekden iceri girdiginde mutfak acaip sıcak,ve 4.kademede şuan yine.
Biz memnunuz,tabi herkese sıcaklık anlayışı değişir,beklenti bir kömür sobası gibi olmamalı,zaten olamazda onun yeri cok farklı :)
Ama cok rahat ince kıyafetlerle oturursunuz,hatta atletle vs ve üşümezsiniz..
Güzel olan sadece kendisini değil odayı ısıtması..

9 Mesaj
14 Aralık 2008; 0:26:45 

arkadaşlar selamun aleyküm

sizce hangisi ekonomik elektrik harcar

Ürün Adı : BEHA P8 PANEL ISITICI
Marka : BEHA
Ürün Kodu : P-8 800W
Birim / Fiyat : adet / 310,00 YTL
Detaylı Bilgi
P8 Konvektör 9-12 m2 arası uygulanır.Isı izolasyonu tam olan ortamda 24 saatte ortalama 3,8kw harcayabilir.Dış ortam 0'C ve iç ortam sıcaklığı +20'C olarak hesaplanmış değerlerdir.

Dış ortam ( 0 derece ) ve iç Ortam sıcaklığı ( + 20 derece ) olarak hesaplanmış değerlerdir.
Bu değerler izolasyona bağlı olarak + 10 ila -10 arası değişebilir.

http://beha.dode.tc/Uru...ITICI&CID=1846&ID=16412

Ey dost sor kendine :Ben kimim nereden geldim nereye gidiyorum bir bilen akıl sahibi var mı

9 Mesaj
14 Aralık 2008; 0:29:25 

Ey dost sor kendine :Ben kimim nereden geldim nereye gidiyorum bir bilen akıl sahibi var mı

2325 Mesaj
14 Aralık 2008; 1:36:10 

quote:

Orjinalden alıntı: serkah

http://www.ekonomiktica...pId=2057847&_catId=2235

Bu linkteki daha ekonomiktir.Daha önce kullanmıştım ama ortadan çatladı ve ikiye ayrıldı.Gücü düşük oldugundan ısıtmasıda düşüktü.Bir oda 10-15 m2 için 2-3 adet gereklidir.

6 Mesaj
15 Aralık 2008; 4:09:43 

Herkeze selam ...

AEG için izmirde benim bildigım Yagmur Teknik diye bir yer var. Zaten onlarda distributormus.Yarın gidip soracagım hem sizin icin hem kendim icin :)

Metrekare hesabında alınan degerler yalıtımın 100% korundugu ortamlarda uygun olabilir ama satıcı 5--10m2 fazlasından hesaplarsan senın icin daha iyi olur dedi.

Ferroli tas isitıcı kullanan tanıdıklarım var ve onu sadece ortamın sıcaklıgını kırmak icin kullanıyorlar ki 10 metrekare de 2 tane olsa bile ortamı 20 derecenin uzerine cıkaramaz diyorlar.soguk havalarda odayı sadece 18 li derecelere getiriyormus.Sadece bilginiz olsun diye söylüyorum.

Kullanan kimsenin olaması cihazın yeni olmasını mı,kullanıssız olmasını mı, yoksa maliyetli olmasını mı gosteriyor bilmiyorum ama !!! 2000w x 10saat = 5 ytl oradanda ortalama sadece bu cihaz icin aylık 300 ytl düşündürücü !!!.Tabi Termostat devreye ne sıklıkla girer onu hesaplamadan full çalıştırdık aleti :)

Yarın keskin bilgilerle belkide almış olarak burada yazıyor olacağım...

Herkeze cok ucuza , cok ısıtan ısıtıcılar dilerim... (hayal tabii)

247 Mesaj
16 Aralık 2008; 23:56:53 

aynı yerden bahsediyoruz sanırım,bizde ordan aldık ama ellerinde sadece 1750 ve 3000w varmış bilginize..

12245 Mesaj
17 Aralık 2008; 9:21:30 

AEG olan orijinal Alman üretimiyse bence güvenilir. Ama fasonsa bilemem.

17 Mesaj
22 Aralık 2008; 22:11:52 

Herkese merhaba,

NOBO fiyatları 310 YTl ile 420 YTL ( 2000 Watt ) arasında Liste fiyatına 12 taksit olarak değişir.

Norveç'te üretilmiştir.

Dünyada ilk duvara monte edilen konvektör panel olup benzerlerinin ilham kaynağıdır.

KOntrol seçenekleri çok fazladır.

AEG gibi mekanik termostatlı değildir. Elektronik Termostatlıdır. Her 52 sn.de bir ortam sıcaklığını ölçerek çalışır veya durur. Mekanik termostatlar 8-10 dk gibi sürelerde ortam sıcaklığını ölçer. AEG gibi MAde in PRC ( Yani Çin Malı ) olmayıp. NORVEÇ malıdır.

Mekanik termostatla Ayda 90 YTL gibi bir paraya ısıttığınız 20 m2 odayı Elektronik Termostatlı bir ürün ile 60 YTL gibi bir bedel ile daha konforlu ısıtırsınız.

Voltaj 180'e kadar düşse dahi NOBO ortamı ısıtmaya devam eder.

Isıyı Kademe ayarı ile değil Derece ayarı ile ayarlarsınız 4-5 gibi rakamalr değilde 22 derece veya 21 derece gibi ayar yapabilrisiniz. NOBOI'da değiştirilebilir termosta var. Size esneklik kazandırır.

Sonuçta NOBO farklı AEG farklı Teknolojilerinden tutun imalat yapıldığı ülkeye kadar. AEG kullanan arkadaşlar ürün üstündeki eteiketlere bakarlarsa Üretim yerini daha iyi görürler.

www.noboisitma.com sitesinde neden nobo yazılı bir bölüm var ayrıca NOBO tanıtım filmini izlerseniz. Gerçek bilgliere ulaşırsunuz. Ayrıca NOBO'nun distribütörü İzmir'de ve 500 watt ile 2000 watt arası tüm seçenekleri stoklarda mevcut.

9 Mesaj
27 Aralık 2008; 0:30:13 

Arkadaşlar konvektörlere göre daha avantajlı olduğuna inandığım bir ürün var. Evlerimizde kaloriferlerde kullanılan panel radyatörlerin birebir aynısı. Bu radyatör görsel olarak çok şık ve çok verimli. Örnek tüketim tablosuda örnekte verilmektedir.

www.elektrikli-radyator.com

niyazi özdemir
özmak mühendislik ve ticaret
mithatpaşa cad. no.568/1-c
küçükyalı-izmir
tel:0232 4452920
fax:0232 4414475
gsm:0532 4917437
www.klimakalorifer.com
Fiat Doblo Safeline 1.3 Multijet

9 Mesaj
28 Aralık 2008; 14:08:45 

niyazi kardeş sizce hangisi ekonomik ısıtma yapar
beha mı nobo mı AEG mi inverterli klimamı elektrikli kombi mi
objektif görüşleriniz nedir
hayırlı günler

0

Ekteki dosya (1)

677 Mesaj
28 Aralık 2008; 23:05:15 

quote:

niyazi kardeş sizce hangisi ekonomik ısıtma yapar
beha mı nobo mı AEG mi inverterli klimamı elektrikli kombi mi
objektif görüşleriniz nedir
hayırlı günler

0

Kardes kafanızı karıstırmak ıstemem ama fiyatı biraz pahalı fakat bir o kadarda idaalı ''ARDO'' var onuda dahil edin isterseniz.... Link asagıda;

http://www.ardo.com.tr/
http://www.hepsiburada....11&productid=evbsa2200s

9 Mesaj
6 Ocak 2009; 14:08:36 

selamun aleyküm arkadaşlar

11 m2 yalıtım zayıf odamıza beha 1250 aldım pek iyi ısıtmıyor odayı ılıtıyor

ama yalıtımı iyi odalara ve pek sıcagı sevmeyenlere ideal olabilir

almayı düşünenlere duyurulur sevgiler saygılar

397 Mesaj
19 Ocak 2009; 21:57:15 

quote:

selamun aleyküm arkadaşlar

11 m2 yalıtım zayıf odamıza beha 1250 aldım pek iyi ısıtmıyor odayı ılıtıyor

ama yalıtımı iyi odalara ve pek sıcagı sevmeyenlere ideal olabilir

almayı düşünenlere duyurulur sevgiler saygılar

bende de 1000w lık olanı var aynen dediğin gibi sadece biraz ılıtıyor ve geçen kış daha elektiriğie hiç zam gelmemişti yeni almıştım satıcı bana hiç kapatmadan kullan daha ekonomik olur dedi ve 1 ayda 130 ytl fatura geldi tek bir cihazdan vede ısınamadan bride bunlardan her odaya birer tane takıp kendi kalorifer sistemimizi oluşturabilirmişiz o haldeki tüketimini hesap edemiyorum bile sonuç olarak beha yı hiç kimseye tavsiye etmiyorum uzak durun bu cihazdan

5534 Mesaj
20 Ocak 2009; 12:06:47 

NOBO nun kalitesi tartışılmaz.Bu segmentin en iyisi.Ayrıca AEG ile çalışma prensibi aynımı acaba araştırmak lazım.NOBO bildiğimiz resistans sistemi ile çalışmıyor.Keza BEHA ve NOİRAT ta aynı prensipte ürünler ve fiyatlarıda birbirine çok yakın.

MBirol ÖLMEZ İleri Gider Geri Dönmez

2325 Mesaj
20 Ocak 2009; 22:37:03 

Aynı klima gibi evi konforlu sıcaklıga getiriyor ama çok pahalıya getiriyor.Alman malı konvektör ısıtıcısını 1 ay devamlı kullanımda geçen sene sadece 100 ytl fark geldi.Klima daha mantıklı ve uygun bence.Yanlız Nobo nasıl bilmiyorum.Varsa kullanan bize biraz bilgi versin.

1 Mesaj
26 Ocak 2009; 20:43:12 

evet ARDO kullanan bi arkadaş olarak tafsiye ederim
www.ardo.com.tr
www.pestgo.com.tr
siteyın en az bi incelme yaprak bi fikre vara bilirsiiz
saygılarımla

5534 Mesaj
27 Ocak 2009; 17:41:06 

Nobo ve benzerleri ile klimayı karşılaştırmak yanlış olur.Nobo infared veya diğer elektrikli ısıtıcılara göre çok homoje ısıtma sağlar.Klima kullanılan bir evde çocul odası,mutfak,banyo gibi yerlerde alternatif olarak düşünülecel yıllarca sorunsuz kullanılacak kaliteli bir ısıtıcı.

Nobo nun diğer ısıtıcılara göre en büyük farkı ısıtıcı yüzeyi 250 derecelere yaklaştığında otomatik olarak enerjiyi kesmesidir.Yapılan testlerde 250 dereceden sonraki ısı transferleri verinsiz olduğu için 250 dercenin üzerine çıkmayarak gereksiz tüketimi önlüyor.

212 Mesaj
24 Şubat 2009; 18:17:27 

alan arkadaşlar yorum yapmamış

1 Mesaj
4 Mayıs 2009; 18:34:12 

Arkadaşlar Selam

Analdığım kadarıyla burda nobo konvektör paneller merak ediliyor.Size biraz bilgi vermek istiyorum.

Ben İstanbul bölgesi Nobo konvektör panellerinin ana dağıtıcısı olan proconcept firmasında nobo marka müdürü olarak çalışmaktayım.

Bügüne kadar istanbul ve çevresinde birçok konut,işyeri,mimari ofisler,restaurant ve cafelerde NOBO konvektör paneli uyguladık. Uyguladığımız alanlarda en iyi verimi alabilmek için bizzat kendim müşterilerinin kullanmak istediği alanda keşif yapmak istiyorum.Cünkü nobo konvektör panel calışma prensibinin en önemli konusu mekanı ısıtabilecek watt'aş değreindeki peteği kullanmaktır.Eğer ısıtılacak bölgeye doğru petek kullanılmaz ise mekan ısınmayacak ve srfiyat artacaktır.Bunun tekniğindende biraz bahsetmek istiyorum size yaklaşık iyi izalasyonlu bir mekana m'2 başina 85 watt'lık bir enerji uygulandığı taktirde o mekanı cok rahat ısıtabilme imkanınız mümkündür.Yani 10m'2 bir alanı ısıtabilmek için 850 W bir petek kullanmanız gerekmektedir.Fakat ben istanbulda bunu 100W olarak sabitlemekteyim.Bunun nedeni binanın kuzey'emi yoksa guney'emi bakması duvar soğuklugu yarattığı için ben istanbulda kullandıgım nobo konvektörü bu değerlerde tutuyorum.Şu ana kadar ürünlerden şikayet almadım.Sadece müşteriler benim önerdiğim peteklerin dişina çıkıp,bilincli kullanamadıkları taktirde bu sadece bu ürünler için değil diğer ürünlerlede geçerli olma üzere firmaya şikayet gelir.Fakat daha sonradan telefi edilebiliyor,cünkü nobo konvettör panel 4 vida ve bir elektrik prizine ihtiyac duyuyor.
Ülkemizde bu tip elektrikli ısıtıcılar dendiği zaman akla ilk gelen son derece sağlıksız olan infrared ısıtıcılardır.Bu yuzdende Nobo konvektöründe bu şekilde calıştığını sanan müsterilerimiz için özel olarak ortaköydeki mağazımızda duvara boşbir elektrik saati baglayıp sarfiyatı gösterip,sağlıklı bir ısıtıcı olduğunun bizzat yerinde görerek anlatmaktayız.Mesela herkezin hemen heemn gittiği rümeli hisarında bulunan cafelerin %30 ve nisandaşında bulunan teşvikiye cafe Noboyla ısıtılmakt yaklaşık 2 senedir.Eğer yolunuz bigün bu yerlere düşerse mutlaka ürünlere bakıp ordaki garsonlardan bile süper ısıtıyor diye bir tepki alıcaksınız.Ayrıca daha geniş bilgi için sizleri ortaköydeki mağazımızda agirlamaktan gurur duyarız.Cihazlar mağazımızda aktif olarak mevcuttur.

5 Mesaj
5 Eylül 2012; 13:44:19 

Arkadaslar Selamlar

NOBO elektrikli konvektör ısıtıcıların 2012 sezonuna yeni ürün gamı ve yeni fiyatlarımızla girmiş bulunmaktayız.
Her türlü soru ve ihtiyaçlarınıza yardımcı olabilmekteyiz.

Nobo İstanbul Merkez Ofis

Avart Elektronik
Gökhan Doboğlu
212 220 90 01

162 Mesaj
5 Eylül 2012; 14:13:55 

bu tür ısıtıcılar içinde ufak ve yalıtımı iyi odalar için en ideal ısıtıcı yağlı radyötörlerdir. anında ısı vermiyor fakat ısındıktan sonra deymeyin keyfine. kullandığım için biliyorum. 30 sene kadar önce almıştım. hala kullanırım. şu anda piyasada varmı bilmiyorum. marka zas idi. 2000w gücünde 1200w ve 800w seçenekleri var. ısınana kadar 2000w tı açıp sonra 800w a düşürüp termostatınıda istediğiniz sıcaklığa ayarladıkmı ortamı çok güzel ısıtıyor.

9 Mesaj
3 Kasım 2012; 0:10:18 

konuyu hortlatayım dedim.bende nobo t4n20 2000 watlık ısıtıcısını aldım.bakalım nasıl ısıtacak aralık ocak ayı gibi bilgi verebilirim.

34 Mesaj
15 Kasım 2012; 15:34:27 

selamlar bende eniştemin 14m2 bürosu için 1500w olanını sipariş ettim ısınma- ılınma ve tüketim sonuçlarını paylaşmak dileğiyle...

5 Mesaj
17 Kasım 2012; 15:41:06 

Arkadaslar Selamlar

Nobo Elektrikli konvektor cıhazlarından en iyi verimi alabilmek için ısıtmak istediğiniz mekana göre cihaz secimi yapmanız,cihazı koyucağınız yer,izalasyon ve kaç derecelik bir sıcaklık istediğine göre sarfiyatı değişmektedir.

Örneğin
Evinizde veya ofisinizde 25 metrekarelik bir ısıtma alanı var.Bunun için 2000 watt degerinde bir cihaz almanız gerekmekte.Fakat mekanın izalosyonu yok,camları tek cam ,bina kuzeye bakıyor,binanın 4 bir tarafı açık ise bu sölediğim olumsuzlukların tam tersi bir yerden %20 ye yakın fazla bir tüketimle karşı karşıyasınız.

Bazı müşterilerimiz Cihazları mevcut sisteme ek ilave olarak,hafta sonu yazlık evleri,ofisleri veya ısınma sorunu yaşadığı mekanlara almaktadırlar.Sizlere önerilerimiz cihazları satın almadan önce kullanıcağınız yerin butun olumlu ve olumsuz değerlerini yetkile kişiyle paylaşmanız ve teknik bilgi sonuçu doğru ürünü karar vermeniz gerekmektedir.En iyi ısınma ve tasarruf bu sayede gerçekleşir.

3159 Mesaj
21 Kasım 2012; 2:33:14 

quote:

Orijinalden alıntı: Nobo_İstanbul

Arkadaslar Selamlar

Nobo Elektrikli konvektor cıhazlarından en iyi verimi alabilmek için ısıtmak istediğiniz mekana göre cihaz secimi yapmanız,cihazı koyucağınız yer,izalasyon ve kaç derecelik bir sıcaklık istediğine göre sarfiyatı değişmektedir.

Örneğin
Evinizde veya ofisinizde 25 metrekarelik bir ısıtma alanı var.Bunun için 2000 watt degerinde bir cihaz almanız gerekmekte.Fakat mekanın izalosyonu yok,camları tek cam ,bina kuzeye bakıyor,binanın 4 bir tarafı açık ise bu sölediğim olumsuzlukların tam tersi bir yerden %20 ye yakın fazla bir tüketimle karşı karşıyasınız.

Bazı müşterilerimiz Cihazları mevcut sisteme ek ilave olarak,hafta sonu yazlık evleri,ofisleri veya ısınma sorunu yaşadığı mekanlara almaktadırlar.Sizlere önerilerimiz cihazları satın almadan önce kullanıcağınız yerin butun olumlu ve olumsuz değerlerini yetkile kişiyle paylaşmanız ve teknik bilgi sonuçu doğru ürünü karar vermeniz gerekmektedir.En iyi ısınma ve tasarruf bu sayede gerçekleşir.

Gökhan bey, Öncelikle konuya göstermiş olduğunuz hassasiyet için teşekkürler.

Genelde forumda bir çok firma foruma özel fiyatlarda kampanyalar yapar, Gördüğüm kadarı ile ürünün reklam ve tanıtım, Forumdaki bir çok forumdaşında bu tarz ürünlere ihtiyacı söz konusu.
Özetle foruma özel bir kampanya oluşturma durumunuz söz konusu olabilir ise her manada kullanıcı satıcı ve ürün açısından faydalı olabilir, selamlar.

73 Mesaj
21 Kasım 2012; 18:40:46 

bunlara para vereceğine alıcaksınız bir tane general klima 12 binlik 25 metre kara odam aylık elektirik faturası 12 saat çalıştır 35-40 40 tl geçmiyor cayır cayır sıcak hava

Herşey Olduğunca Güzeldir

14 Mesaj
3 Aralık 2012; 11:19:40 

Oldukça eski konu ancak halen bilgi almak isteyenler olabilir düşüncesiyle NOBO tecrübemi paylaşmak isterim. Antalya'da yaşıyoruz ve sadece yaşadığımız oturma odası için 2 sene önce 1500 wattlık NOBO aldım. Binamız izolasyonsuz, odamız 12 m2 civarı. Tüm gün hiçbir ısıtıcı çalışmayan ev en zor şartlarda yaklaşık 15 derecelere kadar düşebiliyor. İşten geldiğimizde 25 derecede çalışıtırıyoruz. Mutfakta yiyip, içip, işlerimizi halledip odaya gelmemiz en çok yarım saati buluyor ve oda sımsıcak. 1 saat sonunda cihazı 20-22 derecelere düşürüyorum. Önüne elinizi koysanız soba gibi. Param olsa her odaya bunlardan koyar tüm gün 20 derecede kapatmadan çalıştırırım. Sarfiyat konusunda bilgi veremem.

Bu cihazı alana kadar evimizde inverterli olmayan 24000 BTU luk klimayı açıp, gereksiz odaları kapatıp -kötü bir- genel ısıtma yapmaya çalışıyorduk. Faturamız 270 e kadar çıktı. Ama ne daha yeterli ve konforlu oldu, ne de daha ekonomik. Çünkü yetmiyor. Klima sesli, bakım maliyetli ve konforsuz. Evde kapalı havalarda bir de ani su ısıtıcısı kullandığımızdan ve her gün duş alındığından sarfiyat bilgisi sağlayamıyorum. Ama aylık 100 TL civarı fark yarattığı şu durumda kesin.

Şunu özellikle ve üstüne basarak söylemeliyim ki UFO denen enfraruj mantığındaki ısıtma sistemini unutun. Başınız yanıyor, ...nız donuyor. Işığı görmeyen yer soğuk. Dahası havayı ısıtmıyor. Vurduğu eti ısıtıyor. Sarfiyat, verimlilik olarak tamamen unutun. Watt değerleri çok yüksek ve verim az. Bu gibi cihazlarda en önemli olay verimliliktir. Bu da teknik, malzeme ve mühendisliktir. Klimayı yine unutun. Hele ki inverterli değilse. Klima havayı kurutuyor. Klimayla ısınan çocuklu ailelerde bebek ve çocuklar hep hasta.

Bu cihazlar soba gibi ısıtıyor. Çok seri devreye girip çıkıyor ve ısıyı çok sık ölçüyor. Alışılagelmiş termostatlara göre çok küçük ısı farklarına duyarlı. Toz yanma kokusuna neden olmuyor. Çünkü rezistansları bu kokuya sebep olacak dereceye ulaşmıyor. Bu sene bir banyo, bir de mutfak olmak üzere 2 tane daha konveksiyonlu radyatör alacağım ancak fiyatları yüzünden NOBO'ya yaklaşamıyorum. BEHA da aynı fiyatlarda. Onlara en yakın kalite olarak AEG düşünmek zorundayım ama hala aklım NOBO'larda.

Arkadaşlar bütçeniz uygunsa ve doğru ölçüdekini seçmek kaydıyla sakın ha sakın NOBO'dan vazgeçmeyin. Ben şimdiye kadar çevremde bunları bilen, duyan, kullanan kimseye rastlamadım ancak eve her gelen burası neyle ısınıyor diyor ve verimine hayret ediyor.

Konforlu kışlar dilerim...

Tam dört yıldır dünya-dışı organizasyonların ve ruhsal bilginin en basit ve anlaşılır hali.
Özgür, bağımsız ve taraflı öte-alem basını: yenidunyaicinipuclari(nokta)com

5 Mesaj
11 Ocak 2013; 19:26:34 

Selçuk Bey Merhabalar.

Öncelikle teşekkür ederim.Sizi biraz bilgilendirmekten zevk duyarım.Biz her zaman ürünleri satarken musterılerımızden kullanıcağı mekanın özelliklerini ön planda tutuyoruz,ve detaylı bilgi istiyoruz.İlk şartımız cihazlarımızı satmak değil dogru mekanda doğru cihazı kullanmaktan yanayız.Sizi ornek olarak alabılırım:10 m2 lık bır mekanı ıstmak için 1500 w lık bır cıhaz seçmişiniz,Bu sizin için dogru bir seçim nedenide mekanınız cok ısı kaybı yasıyor ve ızalasyonunda yok.Normalde 10m2 lık bır odada 1000 watlık bır cıhaz yeterlı oluyor fakat ızalasyonu orta ve cift çam olmak şartı ile.Siz 1500 wattlık bır ısıtıcı alarak hem bu ısı kaybından kaynaklanan sorunu ve ısıtma süresini kısaltıp konforlu bir isiya ulaşıyorsunuz.Bir tek dikkat etmeniz gereken bu konforu fiyat olarakta yaşamanız için cihazın üzerindeki termostatı 24 derecede tutmanız olacak.Buna söyle bir ornek verebılırım araç alırken 100 km de kaç lıtre yaktıgı ortalama 90 km hızla gıderken bellıdır.Fakat araçı kullanan hızlı araç kullanmayı sevıyor ise 100 km yakıt tüketimi değişir.Bu yüzden bir herhangı bır urunu sattıktan ve sonrada yatık tuketımı fiyatı belirtırken 22-24 dereceye göre bilgi vermekteyiz( Bu ısı değeride dünyada konfor ısıtmaya tekabul etmektedir ).

2. sorununuz olan 22 m2 orta ızalasyonlu bın alanda 2000 wattlık ısıtıcıyla performans alamamanızın nedenınıde belirtmişsiniz.FaKat başınıza cok nadir olarak karşılastıgımız bir sorun gelmiş.Normalde cihazlarımızın bu tip durumlara cok fazla karsılasmıyoruz.Buda sizin kismetiniz diyelim:)

230 Mesaj
12 Ocak 2013; 4:34:43 

herkese selam 2013 yılında ufo konvektörkullanan var mı ben daha önce ısıtıcısını almıştım bunu banyoda kullanmak istiyorum bir sorun olurmu bilgisi olan varsa yanıt yaza bilir mı?

2 Mesaj
22 Ekim 2013; 5:05:32 

iki yıl önce NOBO marka Konvektör ısıtıcı aldım. Tecrübelerimi anlatıyorum.telefondaki müşteri temsilcisine bu cihazdan alıcam dedim, kendisi de bana eviniz nerede, kuzeye mi bakıyor, ısı yalıtımı varmı, pencereleri ısı geçirmez mi çift cam mı diye sordu.bayağı ilgilendi benimle.ben ise evin tamamı olmasa da yalıtım var ama bazı pencereleri alüminyum dedim.temsilci ise eviniz tam anlamıyla ısı yalıtımlı olmadığı için sizi uyarmak isteriz dedi.yani evinizin koşulları iyi değil demek istedi.ben ise cihazı internetten gördüğüm için beğendim ve heveslendim.ben bu cihazı alıcam dedim ve istanbuldaki bir bayisinden bu cihazı aldım. (2000 watt: en az 25 m2) ha bir de termostatına güvendim.elektrik tasarrufu sağlar diye.benim evin bir odasının balkona açılan pencere ve kapısı alüminyum olduğu için sürekli rüzgar ve soğuk gelirdi.cihazı bu haldegken çalıştırdım.soğuk sürekli geldiği için cihaz da odayı iyice ısıttıktan epey sonra durdu.sonra yaklaşık 45 saniye sonra yeniden çalıştı. 1 ay sonra elektrik faturası geldi ve miktar : 280tl. ikinci ay 250tl. Müşteri te beni uyarmıştı ama ben alıp kullanmıştım.cihaz çok iyi ve kaliteli ama temsilcinin de dediği gibi evin tamamının ve pencerelerinin ısı yalıtımlı olması şart.şimdi her sene evimin bir bölümünü yalıtımlıyorum.daha az elektrik faturası ödemek için artık ısı yalıtımına daha çok önem veriyorum.inşaallah bu kış hem mali açıda hem de sıcaklık bakımından güzel bir yıl olur....

5 Mesaj
22 Ekim 2013; 18:40:49 

Orhan Bey Selamlar

Öncelikle burada Nobo cihazımızla ilgili tecrubenızı dıle getırdıgınız için cok teşekkürler.Öncelikle biz İstanbul Merkez ofis olarak size yöneltilen soruları cihazımız Türkiyede hangi bölgede satılırsa satılsın bu uyarıları yapıyoruz.Sizde zaten Belirtmişşiniz.Yanlız bir konuda aklıma takılan bisey var.Siz cihazı sürekli 30 derecedemi kullandınız?.Nedeni cihazı eğer 30 dereceye getırdıgınız taktırde cihaz hiçbir zaman kendını kapatmayıp devamlı enerji harcayacaktır.Buna ornek verirsek arabamanızı 2 inçi viteste 4 bin devirde kullanmak gibi bsey.Biz genelde cihazlarımızı satarken önemlı dip not olarakta termostat ayarının 22-24 derece arasında tutar iseniz sarfiyatı yaklaşık olarak hesaplıyoruz ve Evinizin izalasyonuna görede %10-%15 arasındada bır fark olusucagını belirtiyoruz.Elektrik birim fiyatlarına bakıcak olursak 2 sene oncesıne evin toplamına bu tutar gelmesi gerekiyor.Çünkü teknik olarak 2000 wattlık bir cihaz 24 saat sürekli 30 derecede kullanıldığı takdirde sizin ödediğiniz bedelin yarısına falan denk geliyor.Eğer 22-24 derecede kullanılır ise bu %50 daha düşük oluyor.Biz sizin tip evlerderdeki ( tek yaşayan sahıslar,ogrenciler ve sadece gündüz kullanan)müşterilerimize diş ızalasyon olmasa bile en azından diş ortamdan gelen soğuk havayı cam ve kapı altlarından kesmelerını onemsıyoruz.Çünkü cihazların çalişma prensibi olarak yerdeki soğuk havayı içine alıp sıcak havaya dönüştürmesi.Şöylede bir durum var sizin tip müşteri evlerımız hangı ısıtma sistemini kullansa normal izalasyonlu evden %30-%40 fazla yakıt tuketıcektirki siz de cok güzel bunu ıfade edip izalasyonunuzu yaptırıyorsunuz.Size bir tavsıye olarak sunu onerıyorum; Koçtaş gibi herhangi bir yapı marketinden 2000 watt dayanıklı fişe takılabilen zaman saati alınız.Eğer evde sadece akşamları bulunucaksanız siz eve gelmeden once zaman saatını 1 saat önceye kurun ve termostatını 18 dereceye ayarlayın.Daha sonra siz eve geldıgınız zaman ilk 1 ssat 18 derecede olan evde rahatlıkla ısınacaksınız.Bunun nedenı dışarıdan geldıgınız zaman vucud ısınız sıcak olacağından.Daha sonra da cıhazın uzerındekı termostattan 22 dereceye getırdıgınız zaman hem konforlu bır ısınma hemde yakıt masrafınız eminimki%60 düşecek.Çünkü zaman içinde musterılerımızden bıze bazı sorular geliyor,bunlardan bırını ornek göstermek ıstıyorum.
Müşterimiz gunduz evde yok aksam saat 8 cıvarında eve geliyor cihazı önceden çalıştırmayıp direk açıp termostatını 30 dereceye getırıyor ve gece 01:00 kadar bu şekilde kullanıyor.Bu çok bizim tavsıye ettıgımız bır kulllanım şekli değildir.Çünkü nedeni termostatı 30 dereceyede ayarlasanız 22 dereceyede ayarlasanız cihaz aynı sıcaklığı verıyor sadece ortam 22 geldiğinde duruyor 30 da ise hiç kapanmadan çalışıyor.Biz her zaman cihazı satarken bu cıhazı bilinci kullandığınız takdırde cok tasarruflu olacağını ve bızım tavsıye ettıgımız şekilde kullanmayı ön görüyoruz.Eğer inanın bu şekilde kullanırsanız cihazı bu sene cok tasarruflu olucaksınız,Bana güvenin.Eger başka bır sorunuz olur isede aşağıda yazılı telefonumdan bana ulaşabilirsiniz.

Değerli müşterilerimize bazı bilgilerde vermek istiyorum;

2013-2014 kış sezonuna girdik.Yeni sezonda İstanbul merkez ofis olarak ekibimizi genişletip hizmet bölgelerimizi arttırtık.Nobo elektrıklı konvektör olarak pazar lideri olarak gözüküyoruz.Tabiki rakıplerimizde var bunlar hem yerli üreticiler hemde yabancı üretici firmaların türkiye temsilcileri.Önçelikle size hiçbir firmanın ürünleri hakkında kotu bir söz yerine bizim ürünlerin bazı teknik özelliklerini belirtip aradaki farkları sizin bulmanızı istiyoruz.
1- Nobo elektrikli konvokter ısıtıcılar MADE İN NORVEÇ Ürünüdür.
2- Nobo elektrikli konvektörler ısıtıcılar %100 elektronik termostat üründür.
3- Nobo elektrikli konvektörler ısıtıcıların ısı sapma değeri -1-2 derecedir. ( ortam 20 dereceyse termostat 19-21 derece ölçer.) Mekanik termostatlı ürünlerin sapma değeri 5 derecedir.
4- Nobo elektrikli konvektör ısıtıcıların rezistansları alev taşı sıkıştırmalıdır.Bu ısıyı cok hızlı iletme ve ömrü olmaması anlamına gelmektedir.
5- Nobo elektrikli konvektör ısıtıcıların önündeki hava çıkış kanalları gayet rahat ve bol miktardadır.Buda sıcak hava çikişini rahat yapabıldıgınden, hızlı ısıtma sağlamaktadir.
6- Nobo elektrikli konvektör ısıtıcıların termostat üzerindeki ısı göstergesi her 2,5 derecede bir ayarlanabilmeltedir.Buda istenilen dereceye en yakın ısıtma anlamına gelmektedir.
7- Nobo elektrikli konvektörlerin termostatları o kadar hassastırkı dışarıdan takılan herhangi bir tasarruf termostatına ihtiyaç duymamaktadır.
8- Nobo elektrikli konvektörlerin uzunlukları max tutulduğundan doyalı içine daha çok hava alıp hızlı ıstıma sağlayabiliyor.
9- Nobo elektrıklı konvektörlerin ön görümündeki estetikli,boya malzemesi ne ise arka bolumundede aynı şıklık ve özenle üretim bandında dikkat edilmektedir.

Bu dokuz madde Nobo elektrikli konvektörleri diğer yerli ve yabancı üreticilerden farklılığını gösterir.Eğer elektrikli bir konvektör alıcak ıseniz bu dokuz maddeyıde göz önünde bulundurun.

GÖKHAN DOBOĞLU
İSTANBUL MERKEZ OFİS
212 220 90 01
555 964 28 04

Bu mesajda bahsedilenler: orhan8181

2 Mesaj
23 Ekim 2013; 0:50:56 

Selam gökhan bey.mesajımı okuduğunuz için sağolun. Cihazı ilk başta 21-22 derecelerde çalıştırıyordum termostat da çalısıyordu.fakat evin sıcaklığı ılıktan da öte bir soğukluk vardı.o an zaten anlamıştım diğer odadan gelen soğuk yüzünden evin ısınmadığını.birkaç gün bu şekilde devam ettim fakat netice değişmeyince cihazı 30 veya 30 a yakın çalıştırmaya başladım ve böyle devam ettim.şimdi o odanın balkona açılan kapı ve pencdrelerini mutfak pencerelerini değiştirdim.binanın dışı zaten izolazyonlu.bu kış da deneme mahiyetinde cihazı kullanıcam.tecrübelerimi yine buradan anlatıcam.ayrıca gökhan bey sizin anlattıklarınızdan ve ipuçlarından da faydalanmaya çalışıcam.tekrar görüşmek üzere iyi günler.

173 Mesaj
7 Kasım 2013; 0:14:41 

Merhaba, bana bu NOBO ve yağlı radyatörü kullanmış ve ikisini kıyaslayabilecek birilerinin enginnnn bilgileri lazım üstadlar.
Cevaplayan olursa şimdiden teşekkürler.

1 Mesaj
13 Aralık 2013; 19:45:52 

anonem kardeşime nobo yu tavsiye ederim neden derseniz ufa arkadaşlar çok iyi yorumlamış yukarıda...
daha önce yağ sobası yaktım 1 ayda 190 tl gelmişti bunda 5 sene öncesi.... hemen düşmanıma hediye ettim yağ sobasını :( hemen sobaya geçiş yaptım o zaman odunun tonu 200 tl di bir kışı çıkarıyordu alanyada çoçuk lu bir evde... ama şimdi odunun tonu 450 tl oldu yakması külü cabası bende çok araştırdım. kömürmü ne yapsam diye araştırırken noboyu buldum Nobo satıcısı bir ay deneyin olmazsa geri getirin dedi .... gözlerim açık kaldı... :)
bana yaklaşık 200 - 300 tl fatura geleceğini söylediler...

Hemen yaktım 2000 watt Noboyu elektrik Sayacını sabah akşam okumaya başladım... bu arada dışarısı -2 derece en soğuk günlerimiz Alanyada

1 hafdadır kullanıyorum 20 - 22 arası derecede çalışıyor nobo. 18 - 20 metre kare odada orta derece izolasyonlu bir oda
ilk sayaç : 2679
son sayaç :2868
189 Kw toplam 189 x 0.35 Kw si elektiriğin = 66 TL Bu tutara 2 - 3 defa çamaşır bulaşık makinesi , aydınlatma tv ve bilgisayar dahildir. 1 ayda demekki yaklaşık 250 - 300 TL Fatura Gelecek gibi gözüküyor...

aslında çok ama elektrikli kalorifer tesisatı kurulumu kombisi gibi derken en az 4000tl demek kendi eviniz ise yaptırmak mantıklı gibi 300 - 400 tl ye evi komple ısıtıbirsiniz...
ama şuda var eğer eviniz izolasyonlu sağlam çift camlı yerler beton yada fayans değil sağlam bir halı varsa güzel bir ısıtıcı nobo o kadar parayı elektrikli kalorifer tesisatı na yatırmış olmassınız 4 odaya koysanız 500 civarı desek nobonun tanesini 2000 TL ye nobo tesisatı daha mantıklı bence. 2000 tl de yakıt için kalır.... :)

evi adam gibi izalasyon yapıp 3 tane daha alıp yapacam dediğim sistemi .... ama evin içini hamam gibi ısıtmayacağım 22 derece çok bile .... illa hamam gibi olsun derseniz. kömürlü kalorifer tesisatı oda günlük en az 10 kg kömür demek oda para :)

oda metre karesi ne göre satıcıdan bilgi alın odanıza göre alın.. Noboyu Alıpda 35 derecede çalıştırıp kapıyı kapamayıp fatura fazla geldi diye yazmayın. hesap ortada :)
Bende Kapıyı kapama tiki çıktı bu arada :)

Alanyadan Saygılar

857 Mesaj
13 Aralık 2013; 21:54:23 

orhan bey,

bir görünüp hemen kaybolmuşşunuz nobo'nuz hayırlı olsun.

aslan bey,

sizde direk nobo'dan girmişşiniz, ne güzel böyle memnun müşterilerle karşılaşmak.

cengizumur nick'imdir, adim degildir, bana boyle veya istediginiz sekilde hitabedebilirsiniz.

857 Mesaj
13 Aralık 2013; 21:55:59 

quote:

Orijinalden alıntı: anonem

Merhaba, bana bu NOBO ve yağlı radyatörü kullanmış ve ikisini kıyaslayabilecek birilerinin enginnnn bilgileri lazım üstadlar.
Cevaplayan olursa şimdiden teşekkürler.

klima taktırma ihtimaliniz yokmu ?

cengizumur nick'imdir, adim degildir, bana boyle veya istediginiz sekilde hitabedebilirsiniz.

173 Mesaj
14 Aralık 2013; 16:29:17 

quote:

Orijinalden alıntı: cengizumur

klima taktırma ihtimaliniz yokmu ?

cengizumur bey, klima da taktırdım bir odamıza, fakat biz o odada pek durmayı sevmiyoruz, kalabalık olsak mutlaka ondan faydalanırız. Aldığım klima bosch super inverter özellikli 12000 btu. odamız 10 metrekare. Onunla ısınıp soğutmak daha kolay elbette. Fakat yağlı radyatör kadar rahat hissettirmiyor insanı. Klimalı odanın havası bunaltıcı oluyor açıkçası. Bir de yeni olmasına rağmen ısıtırken sesi fazla çıkıyor. Dış panelden zonklama gibi bir ses geliyor. Stand by a geçince ses kesiliyor.

Salonumuz biraz büyük. Bu sene değil belki ama seneye da salona NOBO almayı planlıyorum. Mutfağa da çok acil durumlarda kullanılmak üzere ufak bir ufo.

aslan bey ilginiz için teşekkür ederim. Nobo ile de aslında az yakmamışsınız bence elektriği.
Bu konuya yazalı çok zaman geçti, ben bu arada yağlı radyatör aldım fakir rf-11. 1200, 1000 ve 2200 watt üç seçenekte çalıştırabilirsiniz. ayrıca 300 watlık küçük bir fanı var ama hiç kullanmadım. efektif olacağağını düşünmediğim için.
Onunla küçük bir yatak odamız var 12-13 metrekare kadar. Akşamdan sabaha tam orta seviyede çalıştırıyorum. Hatta ilk ısınmadan sonra 2000 wattan 1200 wata düşürüp ısıyı öyle korumasını sağlıyorum. rezistansı sayesinde aralıklarla çalışıyor yani. Bu şekilde geçen ayki faturamız 127 TL geldi. tabi biz iki kişiyiz ama arada misafirlerimiz de geldi ve o zamanlarda radyatörü misafirlerimize teslim ettik, onlar da kapatmış olabilirler odalarında.. O yüzden bir sonraki faturada ölçümüm tam olacaktır.
Bu ay çok soğuk geçiyor dalamanda da. Dışarısı 0 dereceye kadar iniyor. Artık gündüzleri de kullanmaya başladık. Evimiz yeni(ilk kiracıyım). Mutlaka dış cephede izolasyon vardır. O nedenle her ile, her eve referans olamaz ama 1 ay içinde size yağlı radyatörün iyi bir seçim olup olmadığını söyleyebileceğim.

Paylaşımlara devam, ilginiz için teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anonem -- 15 Aralık 2013; 20:52:37 >

290 Mesaj
4 Nisan 2014; 14:20:59 

Köy evi için katı yakıtlı kazan mı, pellet sobası mı, elektrikli kombi mi en son klima mı derken kendimi burada buldum. bu yollardan geçecek arkadaşlar bu durumumu göz önüne alsın. Başta saydığım tüm ısıtma sistemleri için teşisattı ısıtma ünitesiydi derken 5000 tl yi gözden çıkarmak gerekiyor. bunların içinde en ucuzu elektrikli kombi. onunda yaktığı malum. klima ile ısıtmayıda ben hiç sevmiyorum yaptığı baş ağrısı sesi sıcak havayı bile üfürürek vermesi hiç konforlu değil. neticede nobo alıp deneme kanısındayım. en azından yatırım maliyeti düşük.

5534 Mesaj
5 Nisan 2014; 9:40:55 

quote:

Orijinalden alıntı: drezin

Köy evi için katı yakıtlı kazan mı, pellet sobası mı, elektrikli kombi mi en son klima mı derken kendimi burada buldum. bu yollardan geçecek arkadaşlar bu durumumu göz önüne alsın. Başta saydığım tüm ısıtma sistemleri için teşisattı ısıtma ünitesiydi derken 5000 tl yi gözden çıkarmak gerekiyor. bunların içinde en ucuzu elektrikli kombi. onunda yaktığı malum. klima ile ısıtmayıda ben hiç sevmiyorum yaptığı baş ağrısı sesi sıcak havayı bile üfürürek vermesi hiç konforlu değil. neticede nobo alıp deneme kanısındayım. en azından yatırım maliyeti düşük.

Ne kadar süreyle kullanacağınız önemli. Eğer ki hafta sonundan hafta sonuna 1-2 gün kullanılacaksa NOBO olabilir.En verimli elektrikli ısıtıcıdır.Ama devamlı kullanımsa Pellet soba veya sulu sistem pellet soba yatırımına değer.Kömürden temiz daha eziyetsiz ve tüketimi elektrikli kombi veya radyatörle kıstaslanamaz.Devamlı kullanılacaksa yatırıma kesinlikle değer. Hafta sonu kullanımı içinde şöyle bir avantaj dezavantaj durumu var.Pellet sistem yatırım pahalı görünüyor olsa bile soğuk bir eve girdiğinizde yakarsanız 1 saate kalmadan çok net ısıtırsınız.Ama elektrikli ısıtıcı ile bu o kadar kolay olmaz.Buda konfor demektir...Birde elektrikli ısıtıcının müstakil bir evde dezavantajı çok fazla tabi..Malum ısı kaybı yüksek.. Bu arada deneme yanılma için NOBO da çok ucuz değildir.(400-600 TL aralığında 1 adet için)2 kw lık bir nobo için makul alan 20 m2 dir..

290 Mesaj
5 Nisan 2014; 16:19:12 

Sayin mbirol cevabiniz icin tesekkur ederim. Vigo ile nobo teknolojik olarak farklimidir?ayni urunde yari yariya fiyat farki var? Vigoyu tavsiye edermisiniz. Bir adet alip denemeyi dusunuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Bu mesajda bahsedilenler: mbirol

5534 Mesaj
5 Nisan 2014; 19:45:05 

Vigo nedir bilmiyorum.Nobo ve beha farklı bir şey.Isı transferi çok iyi.Teknolojisi resistans sisteminin kendisinde saklı..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
nmtdayt1975au
9 Haziran 2014; 15:56:58 

MErhaba ,

Donanım haber de yazınıza denk geldik ..Eğer halen ürünleri almadıysanız Vigo markalı konvektör ısıtıcılarımızda tüketici memnuniyetimizin yüksek olduğunu belirtmek isterim..Biz Türkiye'nin ilk yerli konvektör üreticisiyiz.Ürünlerimiz genelde yurtdışına gönderilmektedir.
Eğer merak ediyorsanız Konvektör ısıtıcılarla ilgili bir karşılaştırma tablosu size de gönderebilirim..Bu karşılaştırmaları genelde yurtdışı firmalar istemektedir, dolayısıyla bu bilgiye ulaşmanız çok olası değil Türkiye de..MAil adresinizi mesaj olarak atarsanız size gönderebilirim..Şu anda elimizde ingilizcesi mevcut ama en kısa sürede türkçe olarak ta hazırlayıp atarız..
Ürünlerimizle ilgili kullanım videolarına www.mastas.com veya www.vigotr.com adresinden ulaşabilirsiniz..

SAygılar
Vigo Ekibi

3 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
nmtdayt1975au
9 Haziran 2014; 16:19:59 

MErhaba,

Donanım haber de yazınıza denk geldik ..Eğer halen ürünleri almadıysanız Vigo markalı konvektör ısıtıcılarımızda tüketici memnuniyetimizin yüksek olduğunu belirtmek isterim..Biz Türkiye'nin ilk yerli konvektör üreticisiyiz.Ürünlerimiz genelde yurtdışına gönderilmektedir.
Eğer merak ediyorsanız Konvektör ısıtıcılarla ilgili bir karşılaştırma tablosu size de gönderebilirim..Bu karşılaştırmaları genelde yurtdışı firmalar istemektedir, dolayısıyla bu bilgiye ulaşmanız çok olası değil Türkiye de..MAil adresinizi info@mastas.com adresinize mesaj olarak atarsanız size gönderebilirim..Şu anda elimizde ingilizcesi mevcut ama en kısa sürede türkçe olarak ta hazırlayıp atarız..
Ürünlerimizle ilgili kullanım videolarına www.mastas.com veya www.vigotr.com adresinden ulaşabilirsiniz..

SAygılar
Vigo Ekibi