- x
Uçak,gemi,tren gibi taşıtlarda yapılan tuvalet atıkları nereye gidiyor?
110 Cevap22184 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<      [2]
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

3076 Mesaj
30 Ekim 2009; 11:47:12 

quote:

Orijinalden alıntı: MuTLu.

''VGroove''

Teşekkür ederim açıklayıcı yorumun için.

Ne demek

ŞAMPİYONLUK ŞARKISI BÖYLE YARIM KALMAYACAK,O KUPA BİR GÜN ELLERİNİZ DE KALKACAK!

1396 Mesaj
30 Ekim 2009; 11:48:55 

gemi, uçak neysede trende kim uğraşacak .ok temizlemekle. zaten 24 saatte gidiyor 200 yolcu günde 1 defa yapsa ortalama 2kg'dan 400kg yapar. nerede o kadar depo? daha gideceği yere ulaşmadan kapasite aşımı olur

264 Mesaj
30 Ekim 2009; 11:52:09 

quote:

Aynen.

komik olan hiç birşey yok gayet doğru yazdıkları SanalKabusun

1074 Mesaj
30 Ekim 2009; 11:56:05 

quote:

Orijinalden alıntı: SanalKabus

Bokuna göre değişir.Bazılarının boku o kadar hafiftir ki tam tersine yol alır yörungeye oturur.Bazılarının boku o kadar ağır olur ki dinazorları yok eder.Gezegenler ve gök taşları nasıl oluşuyor sanıyorsun ?

47 Mesaj
30 Ekim 2009; 12:11:13 

trende giderken klozete bakın rayları görürsünüz, ordan bacağınızı uzatın mesela kopar parçalanır ölür bacağınız..

hatta benim fobim vardır, oraya telefon para vs düşürmekten çok korkuyorum.

yani ordan bi .ıştınızmı rayların ortasına gidiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sTun´z -- 30 Ekim 2009; 12:12:53 >

742 Mesaj
30 Ekim 2009; 12:19:26 

quote:

Uçaktan atılan b.k havada parçalanmaz mı? Yani aşağıya düşene kadar yok olur.

o yüzden kuş b.k olarak anılır

quote:

Orijinalden alıntı: sTun´z

trende giderken klozete bakın rayları görürsünüz, ordan bacağınızı uzatın mesela kopar parçalanır ölür bacağınız..

hatta benim fobim vardır, oraya telefon para vs düşürmekten çok korkuyorum.

yani ordan bi .ıştınızmı rayların ortasına gidiyor.

iner geri alırsın bişe olmaz aklında tut ayrıca neden klozete ayağını koyuyosun yahu
ha bide trende sifon çekince noluyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EtkisizEtken -- 30 Ekim 2009; 12:21:34 >

4780 Mesaj
30 Ekim 2009; 12:19:28 

ne b.ktan bir konu bu böyle

INTEL Core i5-4670k 4.6GHz | CORSAIR H110 | ASUS Maximus VII Ranger | CORSAIR Vengeance Pro 8GB 2133MHz | SAMSUNG 840 EVO 250GB | SAPPHIRE R9 280X Toxic | CORSAIR CX750M | CORSAIR Obsidian 750D

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Ekim 2009; 12:24:25 

47 Mesaj
30 Ekim 2009; 12:29:22 

quote:

Orijinalden alıntı: EtkisizEtken

iner geri alırsın bişe olmaz aklında tut ayrıca neden klozete ayağını koyuyosun yahu
ha bide trende sifon çekince noluyo

dostum çoook hızlı gidiyor tren, nerden bulurum ben nasıl inerim otobüs değil ki.. ah gene bişeyler oldu bana.

Uzaklaştırılmış
30 Ekim 2009; 12:34:33 

quote:

Bokuna göre değişir.Bazılarının boku o kadar hafiftir ki tam tersine yol alır yörungeye oturur.Bazılarının boku o kadar ağır olur ki dinazorları yok eder.Gezegenler ve gök taşları nasıl oluşuyor sanıyorsun ?

742 Mesaj
30 Ekim 2009; 12:41:01 

quote:

Orijinalden alıntı: sTun´z

dostum çoook hızlı gidiyor tren, nerden bulurum ben nasıl inerim otobüs değil ki.. ah gene bişeyler oldu bana.

atla yada hazır atmışken oraya çarpı işareti koy şaka maka bendede var o fobi ama normal tren otobus felan her yerde geçerli bu arada trende sifon varmı merak ettim şimdi max 3 kere binmiştirim (aslında 2 ama berki binmiştirmde hatırlamıyorumdur) ama hiç tuvalete gitmedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EtkisizEtken -- 30 Ekim 2009; 12:43:19 >

1034 Mesaj
30 Ekim 2009; 12:41:03 

Arkadaşlar uçak havadayken iğne ucu kadar bi delik olsa bile dış basıncın etkisiye büyüyüp uçağı düşürecek duruma getiriyor.Onun için yukardan salmaları imkansız..

BORNOVALI..

742 Mesaj
30 Ekim 2009; 13:01:56 

quote:

Orijinalden alıntı: Cargo3230C

Arkadaşlar uçak havadayken iğne ucu kadar bi delik olsa bile dış basıncın etkisiye büyüyüp uçağı düşürecek duruma getiriyor.Onun için yukardan salmaları imkansız..

açıp kapıyolardır

5097 Mesaj
30 Ekim 2009; 22:45:24 

UP

Uzaklaştırılmış
15 Aralık 2009; 23:19:22 

quote:

Orijinalden alıntı: Cargo3230C

DOĞRU

Uzaklaştırılmış
7 Eylül 2010; 1:24:51 

bu konuya çok gülmüştüm ya

218 Mesaj
7 Eylül 2010; 1:36:25 

horta bak

Tanrı insanlara istediklerini vermez, istedikleri için fırsatlar verir.

473 Mesaj
25 Aralık 2010; 17:21:21 

173 Mesaj
25 Aralık 2010; 17:39:17 

Haberlere çıkmıştı tanımlamanamayan cisimler düşmüştü bi mahalleye.Hatta tatlarına bile bakmışlardı mavi bişeydi.Sonradan uçaktan atılan boklar olduğu anlaşılmıştı

Turkcell T20 & Huawei Sonic U8650 Anakonu
İşletim Sistemi: Android OS v2.3.5 Gingerbread || Uygulama Mağazası: Android Market || İşlemci: 600 Mhz. Qualcomm MSM7227 || Grafik İşlemci Ünitesi: Andreno 200 ||
RAM: 256 MB || Ekran: 256K TFT || Dokunmatik: Kapasitif || Ekran Çözünürlüğü: 320x480 piksel || Ekran Boyutu: 3.5 inç (~165 ppi) || Hafıza: 512 MB ROM + 4 GB hafıza kartı (32 GB'ye kadar da artırılabilir hafıza) || 3G: HSDPA 3.6 Mbps, HSUPA || Bluetooth: 2.1 || Kamera: 3 MP (2048x1536), 480p video kaydı. || Çoklu Medya: FM Radyo, NFC

Uzaklaştırılmış
25 Aralık 2010; 17:43:09 

rezerve

2259 Mesaj
25 Aralık 2010; 17:44:50 

Gemilerde sintineye gider ayrıca tuvalet artıkları black water tanklarında, kişisel temizlik vs. ise grey water tankında saklanır.Pis atıkları boşaltma yerlerini klas kuruluşları belirler pislikleri heryere boşaltmak inanılmaz büyük cezalara neden olur.

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği
Emeğimiz deniz, ekmeğimiz deniz, yükümüz hasret, rotamız sevgi, varış limanımız hayallerimizdir..
#occupygezi #occupyturkey

4101 Mesaj
25 Aralık 2010; 17:45:43 

Gemi tren sorulurda uçaktakinin doğrudan aşağıya bırakıldığı düşünmek çok ilginçtir. 8-9 yaşımdayken tam bilmiyorum kaç yaşımdaydım.. Bir kez tren seyahatim olmuştu.. Tren giderken raylardaki taşları görüyordum yaptığın aşağıya doğrudan düşüyordu.. (sanırım bu durumda istasyonlarda tuvaletler kapatılıyor olmalı, yani durağan halde yapınca tren gidince pislik gözükür.)

Gemilerde de uçaklardaki gibi bir sistem olmalı..

Bu arada uzun yolculuklarda uçaklardaki kapasite ne kadardır acaba? Buradan ABD'ye uçuyorsunuz 9-10 saat uçakta 500-600 kişi.. Hepsi iki kere gitse.. Hadi 15-20 ishal diyelim ohhooo hoo.. Amma kapasite olmalı..

Profilim gizli değil sadece arkadaşım olanlar görebiliyor.

Facebook'tan arkadaşlık isteği yollayan DH'li arkadaşlar, arkadaşlık isteğinizin sebebini belirtirseniz sevinirim.

1631 Mesaj
25 Aralık 2010; 17:47:37 

1 Uçakta zıçılmıyo sadece işiyon
2 Açık deniz üzerine bırakılır yada depolanır uçuş rotana bağlı diye biliyorum.

DH 2005

if you want to make it for a living, your number 1 aim should not be how to maximize your profit, but how to minimize your risk.

2535 Mesaj
25 Aralık 2010; 17:50:21 

+1
quote:

Orijinalden alıntı: DrunKeNN PunK

bu konuya çok gülmüştüm ya

Uzaklaştırılmış
25 Aralık 2010; 18:09:27 

Lan bende trende mokumu yaparken diyodum apuş arama niye hava geliyo diye :D

2053 Mesaj
25 Aralık 2010; 19:12:38 

quote:

Orijinalden alıntı: fuckulteli

Gemi tren sorulurda uçaktakinin doğrudan aşağıya bırakıldığı düşünmek çok ilginçtir. 8-9 yaşımdayken tam bilmiyorum kaç yaşımdaydım.. Bir kez tren seyahatim olmuştu.. Tren giderken raylardaki taşları görüyordum yaptığın aşağıya doğrudan düşüyordu.. (sanırım bu durumda istasyonlarda tuvaletler kapatılıyor olmalı, yani durağan halde yapınca tren gidince pislik gözükür.)

Gemilerde de uçaklardaki gibi bir sistem olmalı..

Bu arada uzun yolculuklarda uçaklardaki kapasite ne kadardır acaba? Buradan ABD'ye uçuyorsunuz 9-10 saat uçakta 500-600 kişi.. Hepsi iki kere gitse.. Hadi 15-20 ishal diyelim ohhooo hoo.. Amma kapasite olmalı..

Airbus 999 çıktı'da haberimiz mi yok.

2053 Mesaj
25 Aralık 2010; 19:14:24 

quote:

Orijinalden alıntı: Lurtz Uruk Hai

Yahu ben havacılıkta calısıyorum, atıklar bir yere birikir ve uçağın bakımıyla ilgilenen firmalarda onu boşaltır. Uçaktan aşağı atma diye birşey olamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lurtz Uruk Hai -- 25 Aralık 2010; 19:15:12 >

936 Mesaj
25 Aralık 2010; 19:28:50 

quote:

Orijinalden alıntı: AurorAbeam

Karnıma ağrılar girdi Dört bir yana salya ve sümük saçtım

154 Mesaj
25 Aralık 2010; 19:32:32 

otobüslerde niye yok ?

bazı otobüslerde varmış galiba, trendeki gibi yol görünüyormuş

21268 Mesaj
25 Aralık 2010; 19:38:31 

0

Rus trenlerinde delik olduğu gibi dışarıya açılıyor. Bu yüzden istasyonlara yaklaşıldığında tuvalet kilitlenir.

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

154 Mesaj
25 Aralık 2010; 19:42:29 

quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

0

Rus trenlerinde delik olduğu gibi dışarıya açılıyor. Bu yüzden istasyonlara yaklaşıldığında tuvalet kilitlenir.

koskoca rusyada başka çekecek yer mi kalmadı

Uzaklaştırılmış
25 Aralık 2010; 19:44:06 

Konunun bokunu cıkardınız

Uzaklaştırılmış
25 Aralık 2010; 19:44:21 

quote:

Orijinalden alıntı: _ERH@N_

uçaktan atılınca bu şekilde olur

0

kaynak :http://derman.science.ankara.edu.tr/yazi/buz.html

Getirdiği buzu inceledim, gerçekten çok güzel bir rengi vardı. Bu ne kadar güzelmiş Hasan diyerek ev sahibi ile yakın bir dostluk kurdum. Tadına baktın mı dedim, çekingen bir şekilde yok canım dedi. Ağzına aldığında dilin dondu mu dedim evet dedi. Biraz daha samimiyeti artırınca komşularına da ikram ettiğini öğrendim. Komşularının çoğu zaten akrabasıydı.

Uçaktan atılan bok böyle oluyor sanırım katılaştırıyorlar haberlerde çıkmıştı uçak seferlerini yapan uçaklar hep aynı köye atıyorlarmış bokları bunlarda uzaydan gelen taş zannedip saklıyorlarmış hatta kadının biri buzluğunda etlerin yanında saklıyordu sonra adamın biri tadına bakayım dedi yedi sonra pişman oldu ya virüslüyse, ya zehirliyse diye kimse de bok olduğunu bilmiyordu sonra söylendi hepsinin yüzü değişti

4101 Mesaj
25 Aralık 2010; 19:44:29 

quote:

Orijinalden alıntı: Lurtz Uruk Hai

Yahu ben havacılıkta calısıyorum, atıklar bir yere birikir ve uçağın bakımıyla ilgilenen firmalarda onu boşaltır. Uçaktan aşağı atma diye birşey olamaz.

Tahmini şeyler yazdım yolculuk aşağı yukarı 9-10 saat sürmüyor mudur? Yolcu kapasitesini ise şöyle düşündüm bir ara haber görmüştüm 800 kişilik dev yolcu uçağı yakında sefer başlayacak diye madem 800 kişilik yapılıyor 500-600 kişilik vardır sanırım.. Hadi 400 olsun.. Ne bileyim bilmediğimden tahmini yazdım.. Bilen biri gelsin yazsın Yazık değil mi ABD'ye 200 kişilik uçakla gitmek.. :D

O benim gördüğüm uçak a380'miş.. Standart haliyle 525 kişi tamamı ekonomi sınıfı olunca 850 kişi taşıyormuş..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuckulteli -- 25 Aralık 2010; 19:56:51 >

Profilim gizli değil sadece arkadaşım olanlar görebiliyor.

Facebook'tan arkadaşlık isteği yollayan DH'li arkadaşlar, arkadaşlık isteğinizin sebebini belirtirseniz sevinirim.

396 Mesaj
25 Aralık 2010; 19:56:04 

ben biyerde okudum uçakda bi adam işemiş havada bırakılmış işemik buz olup bi adama ok gibi saplanmışdı hatta resmi bile vardı

Uyuyan höyük krallarından prensesler kaçırdım. Trebon kasabasını yakıp kül ettim. Felurian’la bir gece geçirdim ve hem canıma hem de aklıma mukayyet olabildim. Çoğu insanın kabul edildiğinden daha küçük bir yaşta Üniversite’den atıldım. Başkalarının gündüz gözüyle ağızlarına almaktan bile korktukları yollardan ay ışığı altında geçtim. Tanrılarla konuştum, kadınlar sevdim ve ozanları ağlatan şarkılar yazdım.

8327 Mesaj
25 Aralık 2010; 20:21:04 

422 Mesaj
25 Aralık 2010; 20:32:24 

Bok Çeşitleri

Hayalet Bok:
Sıçtığınızı zannedip de tuvalete baktığınızda göremediğiniz bok.

Temiz Bok:
Sıçıp tuvalette gördüğünüz ama götünüze bulaşmayan bok.

Vıcık Bok:
özellikle eğer batı dünyasının taharet musluğuna sahip olmayan tuvaletlerinden birindeyseniz 50 kere sildikten sonra bile hala götünüzde kalan bok çeşidi. eğer götünüzü yıkama imkanına sahip değilseniz, götünüzle donunuz arasına tuvalet kağıdı koymanıza neden olan bok.

ikinci dalga:
tam sıçıp ayağa kalkmışken daha sıçasınız olduğunu anlamanıza neden olan bok.

diyet bok:
o kadar çok sıçarsınız ki 3-4 kilo kaybedersiniz. iste o bok.

anakonda:
o kadar uzundur ki, tuvalet fırçasıyla parçalara ayırmadan sifonu çekmeye korkarsınız. (çünkü sifondan gelen su anakonda' ya çarpıp her tarafa sıçrayabilir)

tersine havai fişek gösterisi:
çok kısa bir zamanda içinizdeki bok parçacıklarını bol gazla birlikte fışkırttığınız durum. genelde tuvaletin her tarafının kirlenmesine ve "Has siktir!" demenize sebep olur.

mısır boku:
eh. mısıra benzeyen bok. "ah keşke sıçabilseydim" boku: bu bok götünüzden çıkmamakta ısrar eder ve uzun sure oturmanıza ve bir kaç kere osurmuş olmanıza rağmen içinizde kalır. kabızlıkla yakından alakası olsa da kabız olmadığınız durumlarda da bu boktan üretebilirsiniz.

demir bok:
çıkarken o kadar çok acıtır ki, çıkan şeyin demirden ve enlemesine çıkıyor olduğunu düşünürsünüz.

Göt ıslatan boku:
bu bok götünüzden o kadar şiddetli ve süratli çıkar ki, tuvaletteki suyu götünüzün her tarafını az çok ıslatacak şekilde sıçratır. bu sıçışın ardından duş almak dinimizce tavsiye edilmektedir.

sıvı bok:
adı üstünde götünüzden çıkan kahverengi sıvıyla tuvaletin her tarafını berbat etmenize neden olan bok. o kadar sıvıdır ki, bunla işemenin mümkün olduğunu düşünürsünüz.

bol sarımsaklı işkembe boku:
o kadar kötü kokar ki, evin tamamını havalandırmak icap eder. bu bokun muhtemel nedeni içerken yediğiniz onlarca sarımsaklı mezenin üstüne içtiğiniz bol sarımsaklı işkembe çorbasıdır.

sosyete boku:
koca cüssesine rağmen kokmadığı düşünülen bok.

küçük şirin pipildekler:
özellikle kamuya açık tuvaletlerde sıçtığınızda, defalarca sifon çekmenize neden olan bok. iki üç kere sifonu çekmiş olmanıza rağmen, hala bazı küçük top gibi parçacıkların su da yüzdüğünü görürsünüz.

isyankar bok:
bu osurmaya çalışırken kaçırdığınız boka verilen isimdir. genelde evinizde değilken başınıza gelir ve donunuza bulaştığı için bütün gün sizi rahatsız eder.

komando bok:
kıçınızı temizlerken, götünüzün etrafındaki kıllara asili kalarak düşmemeyi başarmış olan lokum kıvamında, fındık büyüklüğünde bok parçasına verilen isim.

buzul boku:
yarısı suyun içinde yarısı da suyun dışında duran bok.

gülle bok:
çok kuvvetli bir osurukla birlikte götünüzden fırlayan büyük bok parçasına verilen isim. genelde klozetin kırılıp kırılmadığını kontrol etmenize neden olur.

şakacı bok:
götünüzden çıkar gibi olur, fakat çıktı sanıp gevşediğinizde geri girer. yarısı gözükür, sonra tekrar içeri girer. Adeta çıkacağı yeri büzükten kafasını uzatarak kontrol eden ve beğenmeyip geri dönen bu boku çıkarmak pek zordur. en iyi yöntem yarısını çıkarmayı başarınca çıkan kısmını tuvalet kağıdı ile silmek ve fazla zorlamamaktır.

keçi boku:
küçük küçük parçalar halinde çıkan ama sıç sıç bitmeyen bok. bir nokta da sıkıntıdan sıçmayı bırakırsınız, çünkü hiç bitmeyecek gibidir.

simge boku / fal boku:
götünüzden yavaş yavaş çıkar ve yayıla yayıla serilir. kalkıp baktığınızda kesin bir harfe ya da simgeye benzetirsiniz. Bunu yorumlayarak geleceğiniz hakkında ipuçları elde edebilirsiniz.

yanıcı bok:
büzüğünüzü o kadar çok yakar ki, kibrit çaksanız yanacağına emin olursunuz.

çifte yoğunlukta bok:
sıçtıklarınızın bir kısmı su da yüzerken, bir kısmı suya batmıştır. aralarda bazı "buzul boklarına" da rastlanır.

tıkaç:
sıçtığınızda tuvaleti tıkayan, sifonu çekince de suyun taşmasına neden olan nadir bok çeşididir. uzun sureli kabızlıktan sonra iyi bir sıçış bu etkiyi gösterebilir.

rüyalarınızın boku:
uzun sureli kabızlıktan sonra hayal edeceğiniz bok çeşidi.

beton:
rüyalarınızın bokunun hayata geçtiği bok. bazen tıkaç şeklinde de görülebilir.

utangaç bok:
sıçtıktan sonra doğrudan tuvalet deliğinden geçip gözlerden kaybolan bok.

Gökkuşağı boku:
çeşit çeşit renkte meyve sebze vs.yi yedikten sonra iyi sindiremeden sıçarsanız oluşacak olan bok..

sarkıt bok:
sıçarken götünüzden ayrılmayan, bir süre asılı kalan komando özentisi bok. biraz sallanarak düşürmeye çalışabilirsiniz .

asosyal bok:
tam sıçacakken, tuvalet kapısının önünde birileri olduğunu hissettiğinizde içeri kaçan bok.

uyuşturucu bok:
çok uzun surede çıktığından ayaklarınızın uyuşmasına neden olan bok.

beklenmedik misafir:
tam işerken götünüzden kaçan küçük hacimli ama gününüzü berbat edebilecek bok.

gök gürültüsü bok:
bu bok götünüzden çıkarken o kadar çok ses çıkarır ki hem inanamayıp gülümsersiniz, hem de ev ahalisine rezil olduğunuz için kontrol etmeye çalışırsınız fakat kontrol etmeye çalıştıkça daha çeşitli sesler çıkarabildiğinizi anlayıp daha çok gülümsersiniz.

Sen yasaklarla girmedin ki gönlümüze yasaklarla çıkasın.. Mustafa Kemal'im.

112 Mesaj
25 Aralık 2010; 20:50:48 

quote:

Uzaklaştırılmış
25 Aralık 2010; 21:10:32 

quote:

Orijinalden alıntı: hachiko

Bok Çeşitleri

Hayalet Bok:
Sıçtığınızı zannedip de tuvalete baktığınızda göremediğiniz bok.

Temiz Bok:
Sıçıp tuvalette gördüğünüz ama götünüze bulaşmayan bok.

Vıcık Bok:
özellikle eğer batı dünyasının taharet musluğuna sahip olmayan tuvaletlerinden birindeyseniz 50 kere sildikten sonra bile hala götünüzde kalan bok çeşidi. eğer götünüzü yıkama imkanına sahip değilseniz, götünüzle donunuz arasına tuvalet kağıdı koymanıza neden olan bok.

ikinci dalga:
tam sıçıp ayağa kalkmışken daha sıçasınız olduğunu anlamanıza neden olan bok.

diyet bok:
o kadar çok sıçarsınız ki 3-4 kilo kaybedersiniz. iste o bok.

anakonda:
o kadar uzundur ki, tuvalet fırçasıyla parçalara ayırmadan sifonu çekmeye korkarsınız. (çünkü sifondan gelen su anakonda' ya çarpıp her tarafa sıçrayabilir)

tersine havai fişek gösterisi:
çok kısa bir zamanda içinizdeki bok parçacıklarını bol gazla birlikte fışkırttığınız durum. genelde tuvaletin her tarafının kirlenmesine ve "Has siktir!" demenize sebep olur.

mısır boku:
eh. mısıra benzeyen bok. "ah keşke sıçabilseydim" boku: bu bok götünüzden çıkmamakta ısrar eder ve uzun sure oturmanıza ve bir kaç kere osurmuş olmanıza rağmen içinizde kalır. kabızlıkla yakından alakası olsa da kabız olmadığınız durumlarda da bu boktan üretebilirsiniz.

demir bok:
çıkarken o kadar çok acıtır ki, çıkan şeyin demirden ve enlemesine çıkıyor olduğunu düşünürsünüz.

Göt ıslatan boku:
bu bok götünüzden o kadar şiddetli ve süratli çıkar ki, tuvaletteki suyu götünüzün her tarafını az çok ıslatacak şekilde sıçratır. bu sıçışın ardından duş almak dinimizce tavsiye edilmektedir.

sıvı bok:
adı üstünde götünüzden çıkan kahverengi sıvıyla tuvaletin her tarafını berbat etmenize neden olan bok. o kadar sıvıdır ki, bunla işemenin mümkün olduğunu düşünürsünüz.

bol sarımsaklı işkembe boku:
o kadar kötü kokar ki, evin tamamını havalandırmak icap eder. bu bokun muhtemel nedeni içerken yediğiniz onlarca sarımsaklı mezenin üstüne içtiğiniz bol sarımsaklı işkembe çorbasıdır.

sosyete boku:
koca cüssesine rağmen kokmadığı düşünülen bok.

küçük şirin pipildekler:
özellikle kamuya açık tuvaletlerde sıçtığınızda, defalarca sifon çekmenize neden olan bok. iki üç kere sifonu çekmiş olmanıza rağmen, hala bazı küçük top gibi parçacıkların su da yüzdüğünü görürsünüz.

isyankar bok:
bu osurmaya çalışırken kaçırdığınız boka verilen isimdir. genelde evinizde değilken başınıza gelir ve donunuza bulaştığı için bütün gün sizi rahatsız eder.

komando bok:
kıçınızı temizlerken, götünüzün etrafındaki kıllara asili kalarak düşmemeyi başarmış olan lokum kıvamında, fındık büyüklüğünde bok parçasına verilen isim.

buzul boku:
yarısı suyun içinde yarısı da suyun dışında duran bok.

gülle bok:
çok kuvvetli bir osurukla birlikte götünüzden fırlayan büyük bok parçasına verilen isim. genelde klozetin kırılıp kırılmadığını kontrol etmenize neden olur.

şakacı bok:
götünüzden çıkar gibi olur, fakat çıktı sanıp gevşediğinizde geri girer. yarısı gözükür, sonra tekrar içeri girer. Adeta çıkacağı yeri büzükten kafasını uzatarak kontrol eden ve beğenmeyip geri dönen bu boku çıkarmak pek zordur. en iyi yöntem yarısını çıkarmayı başarınca çıkan kısmını tuvalet kağıdı ile silmek ve fazla zorlamamaktır.

keçi boku:
küçük küçük parçalar halinde çıkan ama sıç sıç bitmeyen bok. bir nokta da sıkıntıdan sıçmayı bırakırsınız, çünkü hiç bitmeyecek gibidir.

simge boku / fal boku:
götünüzden yavaş yavaş çıkar ve yayıla yayıla serilir. kalkıp baktığınızda kesin bir harfe ya da simgeye benzetirsiniz. Bunu yorumlayarak geleceğiniz hakkında ipuçları elde edebilirsiniz.

yanıcı bok:
büzüğünüzü o kadar çok yakar ki, kibrit çaksanız yanacağına emin olursunuz.

çifte yoğunlukta bok:
sıçtıklarınızın bir kısmı su da yüzerken, bir kısmı suya batmıştır. aralarda bazı "buzul boklarına" da rastlanır.

tıkaç:
sıçtığınızda tuvaleti tıkayan, sifonu çekince de suyun taşmasına neden olan nadir bok çeşididir. uzun sureli kabızlıktan sonra iyi bir sıçış bu etkiyi gösterebilir.

rüyalarınızın boku:
uzun sureli kabızlıktan sonra hayal edeceğiniz bok çeşidi.

beton:
rüyalarınızın bokunun hayata geçtiği bok. bazen tıkaç şeklinde de görülebilir.

utangaç bok:
sıçtıktan sonra doğrudan tuvalet deliğinden geçip gözlerden kaybolan bok.

Gökkuşağı boku:
çeşit çeşit renkte meyve sebze vs.yi yedikten sonra iyi sindiremeden sıçarsanız oluşacak olan bok..

sarkıt bok:
sıçarken götünüzden ayrılmayan, bir süre asılı kalan komando özentisi bok. biraz sallanarak düşürmeye çalışabilirsiniz .

asosyal bok:
tam sıçacakken, tuvalet kapısının önünde birileri olduğunu hissettiğinizde içeri kaçan bok.

uyuşturucu bok:
çok uzun surede çıktığından ayaklarınızın uyuşmasına neden olan bok.

beklenmedik misafir:
tam işerken götünüzden kaçan küçük hacimli ama gününüzü berbat edebilecek bok.

gök gürültüsü bok:
bu bok götünüzden çıkarken o kadar çok ses çıkarır ki hem inanamayıp gülümsersiniz, hem de ev ahalisine rezil olduğunuz için kontrol etmeye çalışırsınız fakat kontrol etmeye çalıştıkça daha çeşitli sesler çıkarabildiğinizi anlayıp daha çok gülümsersiniz.

Uzaklaştırılmış
25 Aralık 2010; 21:26:40 

Bu konu kapanırsa çok üzülürüm çünkü şimdi okuyamıcam tamamını zamanım yok.

1701 Mesaj
25 Aralık 2010; 21:36:05 

quote:

Orijinalden alıntı: VGroove

Trenlerde :

Tuvalet açısından en vahim ve aynı zamanda en komedi durum trenlerde.Trenle yolculuk edenler bilir , klozet deliğine baktığınızda trenin altındaki çakıl taşlarını ve ray takozlarını görürsünüz =)
Eskiden trenlerin tuvalet kapılarında şöyle bir ibare yer alırdı : '' Lütfen tren durduğunda tuvaleti kullanmayınız ''

Püfür püfür seyahat olur ne güzel

109 Mesaj
25 Aralık 2010; 21:57:19 

quote:

Orijinalden alıntı: Serbest Çağrışım

4377 Mesaj
26 Aralık 2010; 0:01:26 

quote:

Orijinalden alıntı: FYL

Haberlere çıkmıştı tanımlamanamayan cisimler düşmüştü bi mahalleye.Hatta tatlarına bile bakmışlardı mavi bişeydi.Sonradan uçaktan atılan boklar olduğu anlaşılmıştı

ahahahaha

Astra J 180 hp

1313 Mesaj
26 Aralık 2010; 0:41:32 

Off yorumlara yarıldım

Lenovo Z510

2142 Mesaj
26 Aralık 2010; 1:27:31 

az önce izlediim belgesele göre uçaklarda donmuş mavi tuvalet atıklarının havada atılması söz konusu değil. sadece yerde açılıp temizleniyormuş. yukarda sızıntı olsa bile bu çok küçük ve milimetrik olacağından bir kütle halinde olması ve atılması söz konusu değilmiş.

@1 http://www.swfcabin.com/swf-files/1284676964.swf

92 Mesaj
10 Ağustos 2013; 18:37:58 

Konu B*k olunca meselede büyük oluyor.

1088 Mesaj
10 Ağustos 2013; 18:49:47 

bok yolunda gidecez læ

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Where " DonanımHaber " Happens

2259 Mesaj
10 Ağustos 2013; 18:58:24 

Gemilerde grey water ve black water tankları vardır. Grey water pis sular, duşta kullanılan su, lavabodaki su, idrarınız gibi. Black water da bildiğiniz bok tankı.

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği
Emeğimiz deniz, ekmeğimiz deniz, yükümüz hasret, rotamız sevgi, varış limanımız hayallerimizdir..
#occupygezi #occupyturkey

459 Mesaj
10 Ağustos 2013; 19:23:41 

biri de çıkıp demiyo ki 2,5 senelik b.k konusunu ne diye hortlatır insan.

edit: konu açılışı 4.5 sene önceymiş hatta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murettep -- 10 Ağustos 2013; 19:25:00 >

Boş sayfaya imza atmam arkadaş!

737 Mesaj
10 Ağustos 2013; 19:35:34 

quote:

Orijinalden alıntı: Black_Ops

horta bak

sen daha hort görmemişsin

DH OYUN SEVERLER KULUBU

387 Mesaj
10 Ağustos 2013; 20:00:47 

quote:

Orijinalden alıntı: Ekvador

Ör: Uçakta büyük tuvaletimizi yaptık. ( Yani s.çtık ) O havadan aşağıya mı gidiyor, bir yerde bekletiliyor mu?

aşağıya buda kanıtı

http://www.airporthaber...le-birsey-dustu-ki.html

konu hortlamış yeni fark ettim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spartacus12 -- 10 Ağustos 2013; 20:01:11 >

HEDEF: MF İLK 20K
2015 YGS-LYS
Sayfa:   <<      [2]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Uçak,gemi,tren gibi taşıtlarda yapılan tuvalet atıkları nereye gidiyor?
Sayfa: <<      [2]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.406