Şimdi Ara

Sizce Türkiye'nin en modern şehri hangisidir? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
0
Favori
18.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki

Sizce Türkiye'nin en modern şehri hangisidir?

(En Son Oy Tarihi: 13.6.2017)
Giriş
  • Konu modernlik ve gelişmişlik ise eğer,

İstanbul dışındaki tüm şehirler İstanbul'un yanında köy gibi kalır.

İstanbul tam anlamıyla büyük kent çünkü.

Ha toplumu da katarsak en gelişmiş şehir İzmir'dir açık ara hem de.

Sorunun cevabını Evet/Hayır'ların yüzdesine bakarak da bulabiliriz aslında. Ankete gerek yok.
  • Kırıkkale
  • quote:

Orijinalden alıntı: GİGATURK

kocaeli ve samsung modern şehirler olabilir ama başlığa bir kez daha bakarsan en modern olanını seçtiğimizi görürsün. bu manada kesin olan birşey var ki Türkiye'nin en modern şehri olmadığı kesin ve gerçek =)

Oha O da ne ?

Ayrıca Ankete cevabım İstanbul

Ahh İstanbul beni benden alıyor diye boşuna dememiş şair.

• Yurtdışında da birçok yere gittim ama İzmir'in tadı başka arkadaş. Hafif helenistik dokular ve palmiyeler bitiriyor adamı.
  • Bina,yol,insan,peyzaj,sosyalite olarak en modern kent Bursa-Nilüferdir,kesinlikle.
    İstanbulda dolu gecekondu,eski ev, İzmirdede yapıtsal göçüntü.
  • İstanbul dünya şehridir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TruuChainz -- 22 Ekim 2010; 12:51:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Lokomatif Portakal

Asıl Hani SUSURLUK. SUSURLUĞU KOYUN ORAYA: ŞEHİR DEĞİL KENDİSİ AMA HEPSİNDEN DAHA MODEREN GENEDE.

Susurluklu musun hocam..
  • izmir berbat kimse gelmesin izmire
  • İzmirdeyim ama en iyisi İstanbul.
    Since 1453.
  • Bizim milletimiz İstanbul aşığı olursa tabi ki en kalabalığı en gelişmişi İstanbul olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GİGATURK

her açıdan bakacaksınız olaya :)
    - eğitim düzeyi
    - kent yapısı
    - cumhuriyete bağlılık:
    :
    vs...

Dipnot: Eskişehir'i unutmuşum kusura bakmayın arkadaşlar hemen ekledim ankete

Türkiye'deki hiçbir şehirde Cumhuriyete bağlılık yoktur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: taken21

izmir berbat kimse gelmesin izmire

• Off ne gereksiz adamlarsınız ya.Kocaeli , eskişehir , adana bile diyen olmuş.En iyisini soruyor size.Cevap belli İstanbul.

İstanbul'un lanet bi trafiği vardır , her çeşit insanı ve kalabalıgı olması da kötü.Onun dışında her alanda İstanbul öndedir.Daha neyini tartısıyorsunuz.Salak gibi kendi yaşadıgı şehri bir numara göstermeye calısanlar var sanki izmirin , eskişehirin , kocaelinin sahibi sizsiniz de bu kadar övüyosunuz.Bi de çıkıp 3-5 tane resim koyup mükemmel yer gibi tanıtmıyolar mı.İstanbuldan cıkarsan 1000 tane fotograf çıkar be o türden.

Saglık alanında en gelişmişi istanbul
    Tarihi yerler olarak en gelişmişi İstanbul
    Turistler tarafından gezilmeye gelinen , en çok merak edilen , bir yabancıya sordugunuzda ilk merak edeceği Türkiye şehri İstanbul
    Denize girebileceğiniz yüz tane plajı olan yer İstanbul
    Türkiyenin stratejik olarak en önemli bölgesi olan yer , avrupanın gözdesi İstanbul
    3 büyüklerin stadları İstanbul'da , çekilen dizi filmlerin %95i İstanbuldan , o izlediğiniz tv programlarının %99u istanbuldan , niye acaba ? Niye birisi ünlü oldugunda , ya da parayı buldugunda aç gibi İstanbul'a damlıyor , niye farklı şehirlerden herkes İstanbul'a akın ediyor ? Niye ? Çünkü İstanbul megakent.
    Bir şeyler satın almak , biryerleri gezmek vs. istediğinizde en çok seçeneği size sunan yer İstanbul
    Sosyal mekan bakımından akla gelebilecek her türlü imkan , alan olarak üstün olan şehir açık ara İstanbul
    Avrupa'nın en büyük alışveriş merkezini bulunduran yer bile İstanbul

Tek sorun lanet trafiği ve bazı nefret ettiğim kesim.(açıklarsam ayıp olur)

Sonuç olarak ezik gibi kendi şehrinizi övmeye çalışıp durmayın.Oldukça gereksiz bir tartışma.En iyisi İstanbul'dur hayır öyle değil diyen kendini avutuyordur.

Ha yine de zevkler renkler farklıdır İstanbulda yaşamak istemeyenler olabilir kalabalık sebebiyle , onlar da bursaya gitsin , ya da izmirde yazları denizi falan var idare eder 3. şehir olarak...Eskişehir ise sadece ögrenci şehri , sonrası için eskişehirde yaşanılmaz , kocaeli desen güzel değil.off uzattık amma yaa , gülerler adama , istanbul maalesef en gelişmişi , en moderni , bundan mutluluk falan duymuyorum objektif olarak söylüyorum.

• Konya

• Samsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: trybskts

Niye birisi ünlü oldugunda , ya da parayı buldugunda aç gibi İstanbul'a damlıyor , niye farklı şehirlerden herkes İstanbul'a akın ediyor ? Niye ? Çünkü İstanbul megakent.
    Bunu şöyle düzeltelim: Çünkü İstanbul'daki imkanlar kendi şehirlerinde bulunmuyor ve mecburen İstanbul'a geliyorlar. İstanbul'daki imkanlar başka büyükşehirlerde de olsaydı bu ünlüler İstanbul'a gelmek zorunda kalmazlardı.
  • Kesinlikle İstanbul diyebilirim.. Ankarada yaşayan ve istanbula defalarca gitmiş birisi olarak İstanbulun özellikle bazı bölgeleri adeta avrupa gibi.

İzmir İnsan olarak modern ancak Belediyesi Kendini Modern sanan geri lerden oluştuğu için çevre olarak İzmir çok daha geride Ankara ve İstanbula göre.

• Anket tamamiyle fan duygusuyla oluşan bir olgu olmuş

Ben ankaralı olarak istanbul diyorum her yönüyle. Gerek spor organizasyonlarıyla gerek geçmişiyle gerek yaşam kültürüyle gerekse görüş farklılığıyla Türkiyenin en farklı şehiridir.

Ama gönlüm bi kenarında da her zaman ankara yatmaktadır, tabi herkesin kendi doğduğu yer daha bir duygusallık katacaktır olaya o da ayrı bir mesele ama izmirin böyle kafa kafaya gitmesi benim açımdan gülünç, bi o kadar da fanatikleşmiş bir görüş olarak düşünüyorum.
  • Ne açıdan sorduğuna bağlı. Bence İstanbul. Ama modernlik olarak ahlaksızlığı kastediyorsanız , İzmir açık ara 1. olur.
  • Tarihsel mirasları,coğrafi konumu,fiziksel yapısı ile en modern şehir Istanbul'dur kesinlikle.
    Fakat doğma büyüme Istanbul'lu olarak Anadolu yakasına (Belkide Avrupa yakasında ikâmet ettiğim içindir.) bir türlü ısınamamışımdır.Birde Nişantaşından hiç haz etmiyorum hatta nefret ediyorum oradan nedense.Konumu ve mimari yapısı gerçekten müthiş Nişantaşı'nın fakat bünyesinde barındırdığı kasıntı insanlar ve o ara sokaklarında bile kurtulamadığım kasvetli mağazalar nedense bana çok soğuk geliyor..

Bir Caddebostan,Nevizade,Çiçek Pasajı,Kumkapı,Galata vs. nerede bulunur ki başka ?

Çarpık yerleşimi,trafik problemi,binbir çeşit insanı da olsa Istanbul yine Istanbuldur.

Insanı olarak ise Trakya insanını çok severim hasını bulduğun sürece hiç bir sıkıntı yaşamazsın adam gibi adamlardır.(Istisna tabiki olacaktır.)
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.