Şimdi Ara

ABS BEYNİ TAMİR HONDA FREN PEDALI İNİYOR 2022 HAKKINDA TÜM SORUNU İÇİN CEVAP BURADA 2022 (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
940
Cevap
53
Favori
475.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hakan usta selam size bir konuda danışmak istedim Focus emniyet kemeri ön gerdiricisinin kablo ucunda Omaj veya farad cinsinden hangisini göstermesi gerekiyor ve kaç ohm veya farad olmalı.
    Bilgilerinizi rica eder iyi çalışmalar dilerim.
  • merhaba arkadaşlar,
    merhaba HAKAN usta,
    Bursa'da ikamet etmekteyim.Tofaş'ta çalışıyorum.size bir sorum olacak.
    2003 model marea liberty aracım var.aracı alalı 3 sene oldu.aracın ilk zamanlarda çok nadir abs lambası yanıyordu.son zamanlarda sürekli yanmaya başladı.çoğu zaman abs ile beraber el freni ikaz lambasıda yanıyor.Gebze'de özel bir servise aracın normal bakımını yaptırdım.servis abs beyninin arızalı olduğunu istersem yaptırabileceklerini söylediler.abs beynini söküp istanbula göndereceklermiş 300-350 tl fiyat çıkardılar.düşüneyim dedim ve Bursa'ya geldim.Bu sitede okumuştum abs için bosch servislerini önermişlerdi.Bursa'da küçük sanayide ki Bosch servisine gittim.tamir yapmadıklarını istersem beyni değiştirebilceklerini söylediler,kabul etmedim.Kendim tekerleklerdeki sensörleri söktüm,temizledim tekrar taktım düzelmedi.
    Size sorum:
    Aracın ankara'ya gelmesi gerekir mi?yoksa sadece abs beynini söküp yollarsak olur mu?Size telefondan ulaşabilirmiyim?Bursa'da sizin gibi bir Bosch çalışanı tavsiye edebilirmisiniz?
    Değerli cevaplarınızı sabırsızlıkla bekliyor,şimdiden teşekkür ediyorum.
    selamlar.
  • güncel.
  • Merhaba yeakin bey,

Emniyet kemeri ön gerdiricisinin kablo ucunda yaklaşık 1kohm ila 2kohm arası direnç olması gerekiyor.Fakat bu türlü sorunlar soket aralarında bulunan toz parçalarının kontak uclarında direncin büyük olmasına neden oluyor soket uclarını iyice temizleyip takın sorun giderilecektir.Cihazla arıza kodlarını sildirmeniz gerekmektedir.

quote:

Orijinalden alıntı: yeakin

Hakan usta selam size bir konuda danışmak istedim Focus emniyet kemeri ön gerdiricisinin kablo ucunda Omaj veya farad cinsinden hangisini göstermesi gerekiyor ve kaç ohm veya farad olmalı.
    Bilgilerinizi rica eder iyi çalışmalar dilerim.
  • Hakan ustam ABS sistemi C1095 veriyor ve BOSCH servis te bakıldı oradaki bilgisayarda da ABS Röle hatası olarak görüldü.

ABS Hydraulic Pump Motor Circuit Failure hatası

Sizce arıza okunan bu arıza doğrumudur?
  • ABS pompa motoru arızası ilk önce pompa kontrol edilmeli sorun yoksa abs beynine gelen elektrik beslemesi ( + / - ) veya abs beyninden kaynaklanıyor.

quote:

Orijinalden alıntı: yeakin

Hakan ustam ABS sistemi C1095 veriyor ve BOSCH servis te bakıldı oradaki bilgisayarda da ABS Röle hatası olarak görüldü.

ABS Hydraulic Pump Motor Circuit Failure hatası

Sizce arıza okunan bu arıza doğrumudur?
  • teşekkürler.
  • !!! Hakan USTA !!! Lütfen bi fikir verin....
    2004 model Peugeot 307 1,6 xr model aracım var. Seyir halinde iken birden bire ABS Fault , AiİR BAG Fault ve El freni Fault ikazı vermeye başlayıp bip bip diye ikazverip stop lambası devamlı yanıp sönmeye başladı.... ( bu uyarılar ekranda iken deneme amaçlı el frenini çektiğimde frenin çalışır durumda olduğunu gördüm) ayrıca motor çalışır durumda iken sağ ön teker direksiyon hidroliğinin olduğu civardan vınnnn die bir uğultu geliyor bu uğultu kontağı kapatınca kesiliyor ancak aracı kalkış yaparken stop ettirdiğimde kesilmiyor ses devam ediyor ..... Şu an küçük bir ilçedeyim en yakın Peugeot servisine 270 km bu işten anlayabilecek bir ustayada 100 km mesafedeyim arac bu durumda iken yol yapmamın sakıncası olurmu ve bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir acaba beni bu konuda bilgilendirirseniz çok memnun olurum şimdiden çok teşekkürler......
  • Berhaba hakan usta benim opel astra g 2004 model aracımda arasıra abs ışığı yanıyo bazen hiç sönmüyor bazende seyir halindeyken aniden yanıyor, serviste cihaza bağlandıgında sağ ön tekele yanlış veri gidiyor diyor, servis sağ öntekel poryasının değişmesi gerektiğini söyledi, sizce sorun ne olabilir..
  • Sizin yapacağınız gözle kontrol edip en yakın tamirhane gidip baktırmanız ve cihaz bağlattırmanız.Cihazda çıkan arıza kodları ve tanımlarını bana bildirirseniz daha kolay yardımcı olabilirim.

quote:

Orijinalden alıntı: husey_inn

!!! Hakan USTA !!! Lütfen bi fikir verin....
    2004 model Peugeot 307 1,6 xr model aracım var. Seyir halinde iken birden bire ABS Fault , AiİR BAG Fault ve El freni Fault ikazı vermeye başlayıp bip bip diye ikazverip stop lambası devamlı yanıp sönmeye başladı.... ( bu uyarılar ekranda iken deneme amaçlı el frenini çektiğimde frenin çalışır durumda olduğunu gördüm) ayrıca motor çalışır durumda iken sağ ön teker direksiyon hidroliğinin olduğu civardan vınnnn die bir uğultu geliyor bu uğultu kontağı kapatınca kesiliyor ancak aracı kalkış yaparken stop ettirdiğimde kesilmiyor ses devam ediyor ..... Şu an küçük bir ilçedeyim en yakın Peugeot servisine 270 km bu işten anlayabilecek bir ustayada 100 km mesafedeyim arac bu durumda iken yol yapmamın sakıncası olurmu ve bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir acaba beni bu konuda bilgilendirirseniz çok memnun olurum şimdiden çok teşekkürler......
  • Abs sensör sinyali kontro ettirin.Sorun daha kolay bulunacaktır.Sensörün algıladığı yerle bir arıza olsa gerek.

quote:

Orijinalden alıntı: diyarland

Berhaba hakan usta benim opel astra g 2004 model aracımda arasıra abs ışığı yanıyo bazen hiç sönmüyor bazende seyir halindeyken aniden yanıyor, serviste cihaza bağlandıgında sağ ön tekele yanlış veri gidiyor diyor, servis sağ öntekel poryasının değişmesi gerektiğini söyledi, sizce sorun ne olabilir..
  • merhabalar hakan usta aracım 2001 model fıat barava sorunum abs sıtemının dusuk hızlarda bıle pedala basıldıgında devreye gırerek fren mesafesının uzaması bu sebele sayısız kaza atlattım hepsınden ucuz kurtuldum on dıskler arka dıskler torna oldu on ve arka balatalar ön amartisorler ve alt tablalar yenı değişti lastıkler lassa 5 ay oldu yaklasık 5000 km oldu ama sorun hala devam edıyor aracımı kullanamama durumuna geldım kaza yapmaktan korktugum ıcın. bana bır ön çözüm sunabılırsenız mınnettar kalırım sıze. tesekkuler
  • merhaba başka birşey ararken bu konuyu gördüm... herşeyi okumadım ama söylemeden geçemiycem..

abs sisteminde sorun yaşıyorsanız ilk bakacağınız ve değiştireceğiniz parça nedir biliyor musunuz??

fren şalteri.
    fren pedalının altında. siz frene basınca stop lambalarını yakan..
    ve aynı zamanda aracın kontrol ünitesine frene basıldığının sinyalini gönderen!!
    umarım birine faydası dokunur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: vek66

merhabalar hakan usta aracım 2001 model fıat barava sorunum abs sıtemının dusuk hızlarda bıle pedala basıldıgında devreye gırerek fren mesafesının uzaması bu sebele sayısız kaza atlattım hepsınden ucuz kurtuldum on dıskler arka dıskler torna oldu on ve arka balatalar ön amartisorler ve alt tablalar yenı değişti lastıkler lassa 5 ay oldu yaklasık 5000 km oldu ama sorun hala devam edıyor aracımı kullanamama durumuna geldım kaza yapmaktan korktugum ıcın. bana bır ön çözüm sunabılırsenız mınnettar kalırım sıze. tesekkuler

Ön porye (ABS li) bilyalarını değiştirmeniz yeterlidir.
  • G
    Ü
    N
    C
    E
    L
  • Ustacım dh yi uzun süredir takip ediyorum, ancak sizin vesileniz ile üye oldum ve bu da ilk mesajım..

98 toledo 1.9tdi magnus aracım sıcak havalarda kalıcı olmamak koşulu ile abs ışığı yakıyordu ve ben de kalıcı olmadığı için kaale almıyordum. Ancak son 2 haftadır sürekli olarak ışık yanıyor. 2-3 gün önce aracı cihaza bağlattım. Hata kodunu hatırlamıyorum ama hata tanımı olarak: "abs pompası sinyali toleransların dışında" diye bi hata verdi cihaz. Pompayı söküp tamir edicez dediler, sıfırı için de 1500+ fiyat verdiler. Tamiri için de 1.5-2 saat süre ve 200-250tl fiyat biçtiler.

Bütün bu olaylar sizin methinizi duymadan önceydi. Sizce ne yapayım?? Eğer size gelecek olursam sizde benim arabama uygun 2li soket var mı aracı cihaza bağlamak için??

Yardımınızı heyecanla bekliyorum, zira arabaya bişey olunca inanılmaz derecede canım sıkılıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: thefuriousx

Ustacım dh yi uzun süredir takip ediyorum, ancak sizin vesileniz ile üye oldum ve bu da ilk mesajım..

98 toledo 1.9tdi magnus aracım sıcak havalarda kalıcı olmamak koşulu ile abs ışığı yakıyordu ve ben de kalıcı olmadığı için kaale almıyordum. Ancak son 2 haftadır sürekli olarak ışık yanıyor. 2-3 gün önce aracı cihaza bağlattım. Hata kodunu hatırlamıyorum ama hata tanımı olarak: "abs pompası sinyali toleransların dışında" diye bi hata verdi cihaz. Pompayı söküp tamir edicez dediler, sıfırı için de 1500+ fiyat verdiler. Tamiri için de 1.5-2 saat süre ve 200-250tl fiyat biçtiler.

Bütün bu olaylar sizin methinizi duymadan önceydi. Sizce ne yapayım?? Eğer size gelecek olursam sizde benim arabama uygun 2li soket var mı aracı cihaza bağlamak için??

Yardımınızı heyecanla bekliyorum, zira arabaya bişey olunca inanılmaz derecede canım sıkılıyor..

Yanılmıyorsam sizin sorunu kısa zamanda halletmiştim.

Arızasız günler dileğiyle.
  • Evet Hakan ustam, benim sorunu da kısa sürede halletmiştiniz. Artı, servisinizin diğer çalışanlarından da o kısa süre içerisinde oldukça fazla ilgi gördüm. Sonuç olarak da arabamın plakalıklarını sizin servisinkilerle değiştirdim.

Bugün arabam tamir olalı 1 hafta oldu. 1 hafta boyunca frenlerimi denedim, sonuç mükemmel!!

Eline, bilgine, yüreğine sağlık Hakan ustam!! Arızasız günlerde, yanına diesel chip için gelmek dileğiyle...
  • G
    Ü
    N
    C
    E
    L...
  • merhaba hakan bey. bende mazda 323 1,8 gt var. 1999 model. yazın bir ara abs ve tcs ışığı yandı. ve bu uyarı artarak devam etti. aracın bilgisayar bağlantısı universal değil. sanırım sonradan belli bir standart oluşturmuşlar. mazda servisinde bilgisayarda sol arka teker abs arızası sensörü hatası uyarısı verdi. havalar sıcak olduğu için devamlı yanmaya başlamıştı abs ışığım artık. neyse sensörü değiştdiler. fakat ışık sönmedi. neyse sigorta kutusunu falan temizlediler sigortanın ayakları oksitlenmişti. oraları temizlediler. sonra kontağı çevirdim. baktım ki ışık söndü. fakat bir iki dakika sonra tekrar yandı.
    tekrar bilgisayara taktık bu sefer ön teker sensörü uyarısı verdi. aküy kablosunu çıkarıp tekrar taktık bir iki dakika sonra arka teker sensörü uyarısı verdi. fakat ben arka teker sensörünü boşuna değiştirdiğimizi düşünüyorum. ön teker sensörünü değiştirirsem durum düzelir mi bilmiyorum.
    servis en sonunda beyinde arıza olabilir dedi. ne yapacağımı bilemiyorum.
    o ginden beri havalar soğuduğu için abs uyarı ışığı ancak araba ısındıktan 15-20 dakika sonra yanıyor. sabahları frene basıp deneme yapıyorum. abs çok güzel devreye girip çıkıyor. fakat araba ısınıyor.(aslında araba 5 dakikada ısınıyor ama sorun 20 dakika sonra başlıyor. sanırım ısınan başka yerler var.) ve abs ışığı yanmaya başlıyor. marmarise yakın yerlerde elektirikçi yok.
    izmirde olsanız koşa koşa geirim fakat ankara uzak kalıyor. gelen olursa ise arabayı verip yanınıza göndereceğim.
    bu anlattıklarıma göre aracı size göndereyimmi. yoksa daha önce baktırmam gereken birşeyler varmı. araç güneşta ise motor ısınmadan bile abs ışığı yanıyor.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.