- x
ABS ARIZASI abs beyin tamiri HAKKINDA TÜM SORUNLARINIZ İÇİN CEVAP BURDA
609 Cevap166830 Görüntüleme30 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     1 [3] 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1197 Mesaj
18 Ağustos 2009; 15:11:07 

Hakan usta selam size bir konuda danışmak istedim Focus emniyet kemeri ön gerdiricisinin kablo ucunda Omaj veya farad cinsinden hangisini göstermesi gerekiyor ve kaç ohm veya farad olmalı.
Bilgilerinizi rica eder iyi çalışmalar dilerim.

14 Mesaj
18 Ağustos 2009; 22:51:46 

merhaba arkadaşlar,
merhaba HAKAN usta,
Bursa'da ikamet etmekteyim.Tofaş'ta çalışıyorum.size bir sorum olacak.
2003 model marea liberty aracım var.aracı alalı 3 sene oldu.aracın ilk zamanlarda çok nadir abs lambası yanıyordu.son zamanlarda sürekli yanmaya başladı.çoğu zaman abs ile beraber el freni ikaz lambasıda yanıyor.Gebze'de özel bir servise aracın normal bakımını yaptırdım.servis abs beyninin arızalı olduğunu istersem yaptırabileceklerini söylediler.abs beynini söküp istanbula göndereceklermiş 300-350 tl fiyat çıkardılar.düşüneyim dedim ve Bursa'ya geldim.Bu sitede okumuştum abs için bosch servislerini önermişlerdi.Bursa'da küçük sanayide ki Bosch servisine gittim.tamir yapmadıklarını istersem beyni değiştirebilceklerini söylediler,kabul etmedim.Kendim tekerleklerdeki sensörleri söktüm,temizledim tekrar taktım düzelmedi.
Size sorum:
Aracın ankara'ya gelmesi gerekir mi?yoksa sadece abs beynini söküp yollarsak olur mu?Size telefondan ulaşabilirmiyim?Bursa'da sizin gibi bir Bosch çalışanı tavsiye edebilirmisiniz?
Değerli cevaplarınızı sabırsızlıkla bekliyor,şimdiden teşekkür ediyorum.
selamlar.

1197 Mesaj
23 Ağustos 2009; 13:44:14 

güncel.

1217 Mesaj
24 Ağustos 2009; 23:45:41 

Merhaba yeakin bey,

Emniyet kemeri ön gerdiricisinin kablo ucunda yaklaşık 1kohm ila 2kohm arası direnç olması gerekiyor.Fakat bu türlü sorunlar soket aralarında bulunan toz parçalarının kontak uclarında direncin büyük olmasına neden oluyor soket uclarını iyice temizleyip takın sorun giderilecektir.Cihazla arıza kodlarını sildirmeniz gerekmektedir.

quote:

Orijinalden alıntı: yeakin

Hakan usta selam size bir konuda danışmak istedim Focus emniyet kemeri ön gerdiricisinin kablo ucunda Omaj veya farad cinsinden hangisini göstermesi gerekiyor ve kaç ohm veya farad olmalı.
Bilgilerinizi rica eder iyi çalışmalar dilerim.

ABS Arızası ve Otomobil Elektronik Sorunlar:
Hızlı Ulaşım için:
Tel:0 536 949 13 16

"Sorunlarınıza kolay, hızlı, zamanında ve yerinde kararlar için mutlaka beni arayın yanlış yerde yanlış işler yaptırmayın paranızın fazlası cebinizde kalsın."

1197 Mesaj
2 Eylül 2009; 16:45:55 

Hakan ustam ABS sistemi C1095 veriyor ve BOSCH servis te bakıldı oradaki bilgisayarda da ABS Röle hatası olarak görüldü.

ABS Hydraulic Pump Motor Circuit Failure hatası

Sizce arıza okunan bu arıza doğrumudur?

1217 Mesaj
2 Eylül 2009; 23:47:11 

ABS pompa motoru arızası ilk önce pompa kontrol edilmeli sorun yoksa abs beynine gelen elektrik beslemesi ( + / - ) veya abs beyninden kaynaklanıyor.

quote:

Orijinalden alıntı: yeakin

Hakan ustam ABS sistemi C1095 veriyor ve BOSCH servis te bakıldı oradaki bilgisayarda da ABS Röle hatası olarak görüldü.

ABS Hydraulic Pump Motor Circuit Failure hatası

Sizce arıza okunan bu arıza doğrumudur?

Hızlı Ulaşım için:

"Sorunlarınıza kolay, hızlı, zamanında ve yerinde kararlar için mutlaka beni arayın yanlış yerde yanlış işler yaptırmayın paranızın fazlası cebinizde kalsın."

6 Mesaj
3 Eylül 2009; 0:41:40 

teşekkürler.

1 Mesaj
6 Eylül 2009; 13:10:23 

!!! Hakan USTA !!! Lütfen bi fikir verin....
2004 model Peugeot 307 1,6 xr model aracım var. Seyir halinde iken birden bire ABS Fault , AiİR BAG Fault ve El freni Fault ikazı vermeye başlayıp bip bip diye ikazverip stop lambası devamlı yanıp sönmeye başladı.... ( bu uyarılar ekranda iken deneme amaçlı el frenini çektiğimde frenin çalışır durumda olduğunu gördüm) ayrıca motor çalışır durumda iken sağ ön teker direksiyon hidroliğinin olduğu civardan vınnnn die bir uğultu geliyor bu uğultu kontağı kapatınca kesiliyor ancak aracı kalkış yaparken stop ettirdiğimde kesilmiyor ses devam ediyor ..... Şu an küçük bir ilçedeyim en yakın Peugeot servisine 270 km bu işten anlayabilecek bir ustayada 100 km mesafedeyim arac bu durumda iken yol yapmamın sakıncası olurmu ve bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir acaba beni bu konuda bilgilendirirseniz çok memnun olurum şimdiden çok teşekkürler......

1 Mesaj
13 Eylül 2009; 1:19:54 

Berhaba hakan usta benim opel astra g 2004 model aracımda arasıra abs ışığı yanıyo bazen hiç sönmüyor bazende seyir halindeyken aniden yanıyor, serviste cihaza bağlandıgında sağ ön tekele yanlış veri gidiyor diyor, servis sağ öntekel poryasının değişmesi gerektiğini söyledi, sizce sorun ne olabilir..

1217 Mesaj
18 Eylül 2009; 23:23:06 

Sizin yapacağınız gözle kontrol edip en yakın tamirhane gidip baktırmanız ve cihaz bağlattırmanız.Cihazda çıkan arıza kodları ve tanımlarını bana bildirirseniz daha kolay yardımcı olabilirim.

quote:

Orijinalden alıntı: husey_inn

!!! Hakan USTA !!! Lütfen bi fikir verin....
2004 model Peugeot 307 1,6 xr model aracım var. Seyir halinde iken birden bire ABS Fault , AiİR BAG Fault ve El freni Fault ikazı vermeye başlayıp bip bip diye ikazverip stop lambası devamlı yanıp sönmeye başladı.... ( bu uyarılar ekranda iken deneme amaçlı el frenini çektiğimde frenin çalışır durumda olduğunu gördüm) ayrıca motor çalışır durumda iken sağ ön teker direksiyon hidroliğinin olduğu civardan vınnnn die bir uğultu geliyor bu uğultu kontağı kapatınca kesiliyor ancak aracı kalkış yaparken stop ettirdiğimde kesilmiyor ses devam ediyor ..... Şu an küçük bir ilçedeyim en yakın Peugeot servisine 270 km bu işten anlayabilecek bir ustayada 100 km mesafedeyim arac bu durumda iken yol yapmamın sakıncası olurmu ve bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir acaba beni bu konuda bilgilendirirseniz çok memnun olurum şimdiden çok teşekkürler......

Hızlı Ulaşım için:

1217 Mesaj
18 Eylül 2009; 23:32:28 

Abs sensör sinyali kontro ettirin.Sorun daha kolay bulunacaktır.Sensörün algıladığı yerle bir arıza olsa gerek.

quote:

Orijinalden alıntı: diyarland

Berhaba hakan usta benim opel astra g 2004 model aracımda arasıra abs ışığı yanıyo bazen hiç sönmüyor bazende seyir halindeyken aniden yanıyor, serviste cihaza bağlandıgında sağ ön tekele yanlış veri gidiyor diyor, servis sağ öntekel poryasının değişmesi gerektiğini söyledi, sizce sorun ne olabilir..

Hızlı Ulaşım için:

5 Mesaj
5 Ekim 2009; 16:05:53 

merhabalar hakan usta aracım 2001 model fıat barava sorunum abs sıtemının dusuk hızlarda bıle pedala basıldıgında devreye gırerek fren mesafesının uzaması bu sebele sayısız kaza atlattım hepsınden ucuz kurtuldum on dıskler arka dıskler torna oldu on ve arka balatalar ön amartisorler ve alt tablalar yenı değişti lastıkler lassa 5 ay oldu yaklasık 5000 km oldu ama sorun hala devam edıyor aracımı kullanamama durumuna geldım kaza yapmaktan korktugum ıcın. bana bır ön çözüm sunabılırsenız mınnettar kalırım sıze. tesekkuler

311 Mesaj
15 Ekim 2009; 13:57:39 

merhaba başka birşey ararken bu konuyu gördüm... herşeyi okumadım ama söylemeden geçemiycem..

abs sisteminde sorun yaşıyorsanız ilk bakacağınız ve değiştireceğiniz parça nedir biliyor musunuz??

fren şalteri.
fren pedalının altında. siz frene basınca stop lambalarını yakan..
ve aynı zamanda aracın kontrol ünitesine frene basıldığının sinyalini gönderen!!
umarım birine faydası dokunur...

1217 Mesaj
19 Ekim 2009; 13:37:34 

quote:

Orijinalden alıntı: vek66

merhabalar hakan usta aracım 2001 model fıat barava sorunum abs sıtemının dusuk hızlarda bıle pedala basıldıgında devreye gırerek fren mesafesının uzaması bu sebele sayısız kaza atlattım hepsınden ucuz kurtuldum on dıskler arka dıskler torna oldu on ve arka balatalar ön amartisorler ve alt tablalar yenı değişti lastıkler lassa 5 ay oldu yaklasık 5000 km oldu ama sorun hala devam edıyor aracımı kullanamama durumuna geldım kaza yapmaktan korktugum ıcın. bana bır ön çözüm sunabılırsenız mınnettar kalırım sıze. tesekkuler

Ön porye (ABS li) bilyalarını değiştirmeniz yeterlidir.

Hızlı Ulaşım için:

1217 Mesaj
21 Ekim 2009; 20:27:02 

G
Ü
N
C
E
L

Hızlı Ulaşım için:

5 Mesaj
1 Kasım 2009; 2:02:34 

Ustacım dh yi uzun süredir takip ediyorum, ancak sizin vesileniz ile üye oldum ve bu da ilk mesajım..

98 toledo 1.9tdi magnus aracım sıcak havalarda kalıcı olmamak koşulu ile abs ışığı yakıyordu ve ben de kalıcı olmadığı için kaale almıyordum. Ancak son 2 haftadır sürekli olarak ışık yanıyor. 2-3 gün önce aracı cihaza bağlattım. Hata kodunu hatırlamıyorum ama hata tanımı olarak: "abs pompası sinyali toleransların dışında" diye bi hata verdi cihaz. Pompayı söküp tamir edicez dediler, sıfırı için de 1500+ fiyat verdiler. Tamiri için de 1.5-2 saat süre ve 200-250tl fiyat biçtiler.

Bütün bu olaylar sizin methinizi duymadan önceydi. Sizce ne yapayım?? Eğer size gelecek olursam sizde benim arabama uygun 2li soket var mı aracı cihaza bağlamak için??

Yardımınızı heyecanla bekliyorum, zira arabaya bişey olunca inanılmaz derecede canım sıkılıyor..

1217 Mesaj
4 Kasım 2009; 9:58:44 

quote:

Orijinalden alıntı: thefuriousx

Ustacım dh yi uzun süredir takip ediyorum, ancak sizin vesileniz ile üye oldum ve bu da ilk mesajım..

98 toledo 1.9tdi magnus aracım sıcak havalarda kalıcı olmamak koşulu ile abs ışığı yakıyordu ve ben de kalıcı olmadığı için kaale almıyordum. Ancak son 2 haftadır sürekli olarak ışık yanıyor. 2-3 gün önce aracı cihaza bağlattım. Hata kodunu hatırlamıyorum ama hata tanımı olarak: "abs pompası sinyali toleransların dışında" diye bi hata verdi cihaz. Pompayı söküp tamir edicez dediler, sıfırı için de 1500+ fiyat verdiler. Tamiri için de 1.5-2 saat süre ve 200-250tl fiyat biçtiler.

Bütün bu olaylar sizin methinizi duymadan önceydi. Sizce ne yapayım?? Eğer size gelecek olursam sizde benim arabama uygun 2li soket var mı aracı cihaza bağlamak için??

Yardımınızı heyecanla bekliyorum, zira arabaya bişey olunca inanılmaz derecede canım sıkılıyor..

Yanılmıyorsam sizin sorunu kısa zamanda halletmiştim.

Arızasız günler dileğiyle.

Hızlı Ulaşım için:

5 Mesaj
11 Kasım 2009; 2:03:53 

Evet Hakan ustam, benim sorunu da kısa sürede halletmiştiniz. Artı, servisinizin diğer çalışanlarından da o kısa süre içerisinde oldukça fazla ilgi gördüm. Sonuç olarak da arabamın plakalıklarını sizin servisinkilerle değiştirdim.

Bugün arabam tamir olalı 1 hafta oldu. 1 hafta boyunca frenlerimi denedim, sonuç mükemmel!!

Eline, bilgine, yüreğine sağlık Hakan ustam!! Arızasız günlerde, yanına diesel chip için gelmek dileğiyle...

1217 Mesaj
2 Aralık 2009; 1:47:45 

G
Ü
N
C
E
L...

Hızlı Ulaşım için:

933 Mesaj
3 Aralık 2009; 12:33:08 

merhaba hakan bey. bende mazda 323 1,8 gt var. 1999 model. yazın bir ara abs ve tcs ışığı yandı. ve bu uyarı artarak devam etti. aracın bilgisayar bağlantısı universal değil. sanırım sonradan belli bir standart oluşturmuşlar. mazda servisinde bilgisayarda sol arka teker abs arızası sensörü hatası uyarısı verdi. havalar sıcak olduğu için devamlı yanmaya başlamıştı abs ışığım artık. neyse sensörü değiştdiler. fakat ışık sönmedi. neyse sigorta kutusunu falan temizlediler sigortanın ayakları oksitlenmişti. oraları temizlediler. sonra kontağı çevirdim. baktım ki ışık söndü. fakat bir iki dakika sonra tekrar yandı.
tekrar bilgisayara taktık bu sefer ön teker sensörü uyarısı verdi. aküy kablosunu çıkarıp tekrar taktık bir iki dakika sonra arka teker sensörü uyarısı verdi. fakat ben arka teker sensörünü boşuna değiştirdiğimizi düşünüyorum. ön teker sensörünü değiştirirsem durum düzelir mi bilmiyorum.
servis en sonunda beyinde arıza olabilir dedi. ne yapacağımı bilemiyorum.
o ginden beri havalar soğuduğu için abs uyarı ışığı ancak araba ısındıktan 15-20 dakika sonra yanıyor. sabahları frene basıp deneme yapıyorum. abs çok güzel devreye girip çıkıyor. fakat araba ısınıyor.(aslında araba 5 dakikada ısınıyor ama sorun 20 dakika sonra başlıyor. sanırım ısınan başka yerler var.) ve abs ışığı yanmaya başlıyor. marmarise yakın yerlerde elektirikçi yok.
izmirde olsanız koşa koşa geirim fakat ankara uzak kalıyor. gelen olursa ise arabayı verip yanınıza göndereceğim.
bu anlattıklarıma göre aracı size göndereyimmi. yoksa daha önce baktırmam gereken birşeyler varmı. araç güneşta ise motor ısınmadan bile abs ışığı yanıyor.

www.tekdenetim.com

30 Mesaj
29 Aralık 2009; 17:05:55 

bende 2004 megane 2 var bir kaç gündür abs lambası yanıyor arabayı denedim abs devreye girmiyor ne tür bir problem vardır aynı zamanda direksiyonda anahtarı çekince sağa sola çevirdiğimde kililenmiyor netür sorun olur acaba

1217 Mesaj
5 Ocak 2010; 22:58:28 

quote:

Orijinalden alıntı: mustafam

merhaba hakan bey. bende mazda 323 1,8 gt var. 1999 model. yazın bir ara abs ve tcs ışığı yandı. ve bu uyarı artarak devam etti. aracın bilgisayar bağlantısı universal değil. sanırım sonradan belli bir standart oluşturmuşlar. mazda servisinde bilgisayarda sol arka teker abs arızası sensörü hatası uyarısı verdi. havalar sıcak olduğu için devamlı yanmaya başlamıştı abs ışığım artık. neyse sensörü değiştdiler. fakat ışık sönmedi. neyse sigorta kutusunu falan temizlediler sigortanın ayakları oksitlenmişti. oraları temizlediler. sonra kontağı çevirdim. baktım ki ışık söndü. fakat bir iki dakika sonra tekrar yandı.
tekrar bilgisayara taktık bu sefer ön teker sensörü uyarısı verdi. aküy kablosunu çıkarıp tekrar taktık bir iki dakika sonra arka teker sensörü uyarısı verdi. fakat ben arka teker sensörünü boşuna değiştirdiğimizi düşünüyorum. ön teker sensörünü değiştirirsem durum düzelir mi bilmiyorum.
servis en sonunda beyinde arıza olabilir dedi. ne yapacağımı bilemiyorum.
o ginden beri havalar soğuduğu için abs uyarı ışığı ancak araba ısındıktan 15-20 dakika sonra yanıyor. sabahları frene basıp deneme yapıyorum. abs çok güzel devreye girip çıkıyor. fakat araba ısınıyor.(aslında araba 5 dakikada ısınıyor ama sorun 20 dakika sonra başlıyor. sanırım ısınan başka yerler var.) ve abs ışığı yanmaya başlıyor. marmarise yakın yerlerde elektirikçi yok.
izmirde olsanız koşa koşa geirim fakat ankara uzak kalıyor. gelen olursa ise arabayı verip yanınıza göndereceğim.
bu anlattıklarıma göre aracı size göndereyimmi. yoksa daha önce baktırmam gereken birşeyler varmı. araç güneşta ise motor ısınmadan bile abs ışığı yanıyor.

Telefonda görüşmüştük sanırım.Sorun hala devam ediyorsa yardım için her zaman burdayım.

Hızlı Ulaşım için:

1217 Mesaj
5 Ocak 2010; 23:00:28 

quote:

Orijinalden alıntı: karlman

bende 2004 megane 2 var bir kaç gündür abs lambası yanıyor arabayı denedim abs devreye girmiyor ne tür bir problem vardır aynı zamanda direksiyonda anahtarı çekince sağa sola çevirdiğimde kililenmiyor netür sorun olur acaba

Abs lambası için arıza kayıtlarına baktırın.Direksiyon kilitlenmiyorsa mekanik olarak direksiyon kilidi bozuk olabilir.

Hızlı Ulaşım için:

15 Mesaj
7 Ocak 2010; 12:59:36 

aracım 1998 modelaudı a4 1.8 t bulunduğum yer bursaya yakın bi ilçe havalr burda 1 kaç gün önce -4 -5 dereceye kadar düştü o günllerde abs ışığım yolda giderken yandı ve abs devre dışı kaldı 1 2gün bööle gezdikten sonra hava ısınınca abs ışığım yolda giderken söndü hemen fren yaptım ve farkettimki abs normale dönmüştü ancak araçla hızlanayım derken baktımki araç 30 km hızı geçmiyor ve kendi kendine fren yapıyor sonra tekrar sağa çekip durdum tekrar abs lambam yandı ve yoluma devam ettim ancak yine abs çalışmıyor idi 1 2 gündür bu durumdayım ne yapmalıyım neresini aracın kontol ettirmem lazım bana yardımcı olursanız çok memnun olurum saygılar:):):):):):):)

1029 Mesaj
11 Ocak 2010; 11:07:35 

Merhaba Hakan Usta,

2000 model ford focus aracım var. ABS lambası arada bir yanıyordu. Sonra fark ettim ki saatte 120-130km hızı geçtikten sonra yanıyor bu ABS lambası ve arabayı stop ettirip tekrar çalıştırana kadar sönmüyor.. Eğer bu hızı geçmezsem hiç bir sorun yok . Geçen özel servise gidip arıza koduna baktırdım. C1145 ABS sağ sensör devir kesici hatası, yanlış/eksik sinyal gibi birşeyler yazıyordu ekranda. Ordaki usta ya ABS kablosu değişecek yada sağ ön tekerin bilyelerinde sorun var dedi. Ama forumdaki üstadlara da danışmak istedim. Saatte 130km hıza kadar doğru sinyal veriyorda sonra neden sinyal bozuluyor anlanadım bir türlü.

Ayrıca;

1) ABS devredeyken, teker kitlenmeyecek olsa bile devreye giriyor ve ön alt takımdan tak tuk sesler geliyor, fren pedalıda gelgit yapıyor. Bu bir sorun mu?

2) ABS devredeyken frene sert bastığımda araç sol tarafa çekiyor yani sağdaki balata sıkmıyor. ABS kablosu ya da ön teker bilyeleri değişirse düzelir mi yoksa bu da ayrı bir sorun mu?

Şimdiden Teşekkürler, iyi çalışmalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi d_hamen -- 14 Ocak 2010; 10:28:57 >

www.elektronikprojem.com - Ücreti karşılığı elektronik projeler yapabileceğiniz ya da yaptırabileceğiniz websitesi..

1029 Mesaj
14 Ocak 2010; 10:47:44 

Güncel...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi d_hamen -- 14 Ocak 2010; 10:48:14 >

www.elektronikprojem.com - Ücreti karşılığı elektronik projeler yapabileceğiniz ya da yaptırabileceğiniz websitesi..

345 Mesaj
14 Ocak 2010; 13:53:32 

slm hakan usta
2000 model renault scenic 2.0 rxi aracım genelde sabah ilk çalıştırmada ya da motor soğukken kontağı açıyorum. abs testini yapıyor 5-6 sn abs lambası sönüyor. sonra çalıştırıyorum abs ve service lambası 2-4 sn yanıyor ve sönüyor. abs de herhangi bir problem yok çalışıyor. ve bu dediğim zamanlar haricinde abs lambam yanmıyor sizce sorun nedir.
şimdiden teşekkür eder, hayırlı işler dilerim.

giden her gun ömürden gider............
TOYOTA VERSO 1.6 COMFORT EXTRA 2008 G.GRİ
SAMSUNG 51D550 PLASMA

53 Mesaj
16 Ocak 2010; 6:32:16 

Herkese selamlar,

Hakan Usta sana özel bir sorum olacak.
Marea elx 2001 model arabam var bir suredır ABS ve fren ikaz lambası bırlıkte yanıyor. Ama bu 2 lamba bazen yanıyor bazen yanmıyor. İzmirden yazıyorum size. 1. 2. 3. sanayide elektronıkcılere, birmota ve bosch car service aracı teste soktum sonuc VALF ROLESI ARIZASI, AKU VOLTAJ DUSUKLUGU, SENSOR gibi 3-4 arıza kaydı verdi hepsinde. Kısaca VALF ROLESI nden kaynaklandıgını soyledıler. Yani direk beyin arızası. Bir kaç yere sordum asagı yukarı beyin tamirini 150 200 tl civarında yapıolarmıs.

Bugun ise bir baska ustayla gorustum iyi bir usta oldugunu soyleyebilirim. Bana sunu ifade etti. Tam beyin tamiri 150 200lıraya mal oluyor dogru ama ABS beyinleri yarım beyin oldugu için bunu maliyeti soylenen maliyetın yarısına yapılabılecegını bana aktardı.

Bunun dogrulugunu onaylayabılır mısınız? ve bu konuda bıraz acıklama yaparsanız sevinirim.

İyi çalışmalar dilerim...

61 Mesaj
16 Ocak 2010; 18:52:26 

ustam benim araç 1994 model oldukça bakımlı hyundai sonata, abs'li .2-3 ay önce ön tekerleklerin akis bilyaları degişti.bundan sonra aracın frenine basınca pedalda zırıldama hissediyorum ve fren mesafesi oldukça uzuyor.pedala daha sert basınca sanki birşey biryerlerden kurtuluyor ve fren normal tutuyor zırıldama kesiliyor.nadirde olsa sol ön tekerden metalik bir sürtme sesi geliyor epeycede yüksek tonda .araçta akis bilyaları degiştikten sonra km kadranıda çalışmamaya başladı,ayrıca göstergelerde kayan araç şeklinde bir ışık yanıyor.(trafik levhalarında olan kayan araba şeklinin aynısı).teşekkürler.(bu arızaların hepsi akis bilyaları degiştikten sonra ortaya çıktı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klima54 -- 16 Ocak 2010; 18:58:05 >

1217 Mesaj
17 Ocak 2010; 13:44:42 

quote:

Orijinalden alıntı: dr.anil_65

aracım 1998 modelaudı a4 1.8 t bulunduğum yer bursaya yakın bi ilçe havalr burda 1 kaç gün önce -4 -5 dereceye kadar düştü o günllerde abs ışığım yolda giderken yandı ve abs devre dışı kaldı 1 2gün bööle gezdikten sonra hava ısınınca abs ışığım yolda giderken söndü hemen fren yaptım ve farkettimki abs normale dönmüştü ancak araçla hızlanayım derken baktımki araç 30 km hızı geçmiyor ve kendi kendine fren yapıyor sonra tekrar sağa çekip durdum tekrar abs lambam yandı ve yoluma devam ettim ancak yine abs çalışmıyor idi 1 2 gündür bu durumdayım ne yapmalıyım neresini aracın kontol ettirmem lazım bana yardımcı olursanız çok memnun olurum saygılar:):):):):):):)

Aracınızı cihaza bağlattırıp arıza kayıtlarına baktırın.Sensör testleri yaptırın sorunun nerden kaynaklandığı ortaya çıkacaktır.

Hızlı Ulaşım için:

1217 Mesaj
17 Ocak 2010; 13:47:03 

quote:

Orijinalden alıntı: d_hamen

Merhaba Hakan Usta,

2000 model ford focus aracım var. ABS lambası arada bir yanıyordu. Sonra fark ettim ki saatte 120-130km hızı geçtikten sonra yanıyor bu ABS lambası ve arabayı stop ettirip tekrar çalıştırana kadar sönmüyor.. Eğer bu hızı geçmezsem hiç bir sorun yok . Geçen özel servise gidip arıza koduna baktırdım. C1145 ABS sağ sensör devir kesici hatası, yanlış/eksik sinyal gibi birşeyler yazıyordu ekranda. Ordaki usta ya ABS kablosu değişecek yada sağ ön tekerin bilyelerinde sorun var dedi. Ama forumdaki üstadlara da danışmak istedim. Saatte 130km hıza kadar doğru sinyal veriyorda sonra neden sinyal bozuluyor anlanadım bir türlü.

Ayrıca;

1) ABS devredeyken, teker kitlenmeyecek olsa bile devreye giriyor ve ön alt takımdan tak tuk sesler geliyor, fren pedalıda gelgit yapıyor. Bu bir sorun mu?

2) ABS devredeyken frene sert bastığımda araç sol tarafa çekiyor yani sağdaki balata sıkmıyor. ABS kablosu ya da ön teker bilyeleri değişirse düzelir mi yoksa bu da ayrı bir sorun mu?

Şimdiden Teşekkürler, iyi çalışmalar.

Porya bilyesinde bulunan manyetik alandan kaynaklanan bir arıza olduğundan sensörden gelen sinyallerde bozulma olacaktır.Porya bilyesini değiştirdiğinizde sorun düzelecektir.

Hızlı Ulaşım için:

1217 Mesaj
17 Ocak 2010; 13:50:09 

quote:

Orijinalden alıntı: sergeant28

slm hakan usta
2000 model renault scenic 2.0 rxi aracım genelde sabah ilk çalıştırmada ya da motor soğukken kontağı açıyorum. abs testini yapıyor 5-6 sn abs lambası sönüyor. sonra çalıştırıyorum abs ve service lambası 2-4 sn yanıyor ve sönüyor. abs de herhangi bir problem yok çalışıyor. ve bu dediğim zamanlar haricinde abs lambam yanmıyor sizce sorun nedir.
şimdiden teşekkür eder, hayırlı işler dilerim.

Aracınızı lamba yandığı zaman cihaza bağlattırın ve cihazla abs testlerini yaptırın.Varsa sorun ortaya çıkacaktır.Abs lambanız normal sürüşlerde yanmadığı sürece devrede demektir.

Hızlı Ulaşım için:

1217 Mesaj
17 Ocak 2010; 13:55:05 

quote:

Orijinalden alıntı: kadry

Herkese selamlar,

Hakan Usta sana özel bir sorum olacak.
Marea elx 2001 model arabam var bir suredır ABS ve fren ikaz lambası bırlıkte yanıyor. Ama bu 2 lamba bazen yanıyor bazen yanmıyor. İzmirden yazıyorum size. 1. 2. 3. sanayide elektronıkcılere, birmota ve bosch car service aracı teste soktum sonuc VALF ROLESI ARIZASI, AKU VOLTAJ DUSUKLUGU, SENSOR gibi 3-4 arıza kaydı verdi hepsinde. Kısaca VALF ROLESI nden kaynaklandıgını soyledıler. Yani direk beyin arızası. Bir kaç yere sordum asagı yukarı beyin tamirini 150 200 tl civarında yapıolarmıs.

Bugun ise bir baska ustayla gorustum iyi bir usta oldugunu soyleyebilirim. Bana sunu ifade etti. Tam beyin tamiri 150 200lıraya mal oluyor dogru ama ABS beyinleri yarım beyin oldugu için bunu maliyeti soylenen maliyetın yarısına yapılabılecegını bana aktardı.

Bunun dogrulugunu onaylayabılır mısınız? ve bu konuda bıraz acıklama yaparsanız sevinirim.

İyi çalışmalar dilerim...

Abs beyninde verilen arızaya göre fiyat belirlenir.Mesela valf rölesinin kendindemi yoksa onu kontrol eden yerdemi arıza veya bunların voltaj beslemesini kontrol eden yerdemi arıza yerine göre fiyatta farklılık görülebilir.Bazen abs beyninden çıkmayabilir.Abs beyninne giden kabloların elektriği iyi iletememesinden dolayı bir voltaj düşümü olabilir.Bu testleri yapmakta gerekir.

Hızlı Ulaşım için:

1217 Mesaj
17 Ocak 2010; 14:03:14 

quote:

Orijinalden alıntı: klima54

ustam benim araç 1994 model oldukça bakımlı hyundai sonata, abs'li .2-3 ay önce ön tekerleklerin akis bilyaları degişti.bundan sonra aracın frenine basınca pedalda zırıldama hissediyorum ve fren mesafesi oldukça uzuyor.pedala daha sert basınca sanki birşey biryerlerden kurtuluyor ve fren normal tutuyor zırıldama kesiliyor.nadirde olsa sol ön tekerden metalik bir sürtme sesi geliyor epeycede yüksek tonda .araçta akis bilyaları degiştikten sonra km kadranıda çalışmamaya başladı,ayrıca göstergelerde kayan araç şeklinde bir ışık yanıyor.(trafik levhalarında olan kayan araba şeklinin aynısı).teşekkürler.(bu arızaların hepsi akis bilyaları degiştikten sonra ortaya çıktı)

Güvendiğiniz bir serviste sensör mesafe kontrol ve sinyal çakı testi yaptırnız gerekiyor.

Hızlı Ulaşım için:

15 Mesaj
17 Ocak 2010; 16:29:20 

hakan usta sağ arka teker sensörü arıza gösterdi açıp baktık bosch serviste değişmesi lazım dediler sensör 120 tl ve işçlik 50 tl istediler fiat nası bana yanlış anlamyın bana biraz pahalı geldi ben nette biraz daha araştırdım sensörün ağzıda pas yapabiliyomuş zamanla acaba sensörün pas yapması ve bunun temizlenmesi ile giderilebilecek bi sorunmu acaba çünkü sensörün ağzı paslı gibiydi bi pas sökücü alsam çözebilirmiyim ne dersiniz

1029 Mesaj
17 Ocak 2010; 19:01:55 

quote:

Orijinalden alıntı: hakanusta

Porya bilyesinde bulunan manyetik alandan kaynaklanan bir arıza olduğundan sensörden gelen sinyallerde bozulma olacaktır.Porya bilyesini değiştirdiğinizde sorun düzelecektir.

Çok sağol cevap için. Bu porya bilyesinin değişiminin bana tüm maliyeti ne olur size gelip yaptırırsam?

61 Mesaj
17 Ocak 2010; 19:49:47 

quote:

Orijinalden alıntı: hakanusta

Güvendiğiniz bir serviste sensör mesafe kontrol ve sinyal çakı testi yaptırnız gerekiyor.

teşekkürler hakan usta.bu bahsettiklerinizi frencidemi,yoksa motor ustasıda yapabilirmi.

333 Mesaj
17 Ocak 2010; 22:01:44 

Merhaba arkadaşlar.Bende yaklaşık bir ay önce 2005 Model Dizel HYUNDAİ GETZ 1.5 GLS aldım.
Sorunum şu ki;(bazı arkadaşların sorunlarıyla aynı) aracım normal şehir içinde giderken bir şey yok.Daha doğrusu 80km hıza kadar her şey normal ama 80-90km hıza ulaştığımda ABS Lambası ile El Freni Lambası (Break vb) birlikte yanmaya başlıyor ve stop edene kadar da sönmüyor.Işık yandığında ise ABS devreye girmiyor.
Servise götürdüm (Ana servisine) bilgisayara bağladılar.Eksozuna boru vb taktılar.Bir aletle beynine baktılar galiba ama ilk baktıklarında o alet bir şeyler yazdı ama (biraz uzakta idim göremedim) sonraki baktıklarında kendi aralarında konuşurlarken duydum beyne ulaşamıyorlardı.Alet Unknown buna benzer bir şeyler yazdı galiba tam göremedim.

Neyse bana bir gün randevu alıp sabah getirip aracınızı bırakın ve etraflıca bir bakalım dediler.Arızayı o zaman söyleyebiliriz oldu yanıtları.

Hakan ustam veya diğer arkadaşlar sorum arızanın neden kaynaklandığından çok(biraz bilgi verirseniz hayır demem tabi); Servise yarın öbürgün götüreceğim aracı.Ve bana diyelimki tamir için 300-400TL veya üzeri fiyat çıkardılar.Beyin değişecek veya sensörler arızalı değişecek vb türden bir arıza ile.
Ben tabi kalsın diyeceğim.Ama bana bir rapor verecekmi servis?Yani biz baktık ve araçta şu şu arılzalar mevcut şu parçaların değişmesi lazım gibisinden bir rapor verirlermi veya ben isteyebilirmiyim?
Veya servise aracı götürünce ne gibi bir işlem yaptırmalıyım ki sonra bunları bana yazılı versinler?
Cevaplarsanız sevinirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismailyt -- 17 Ocak 2010; 22:05:44 >

2 Mesaj
20 Ocak 2010; 14:51:49 

Hakan usta Selamlar,

Bende 2006 model Chevrolet kalos var. Uzun zamandır ABS ışığı düzenli olarak yanıyor ve ABS devredışı kalıyor. Yetkili servisine götürdüm ve sensör arızası olduğu çıktı. BUnu kaça yaptırabilirim ?

Teşekkürler

2005 Kalos 1.4 SX HB

13 Mesaj
23 Ocak 2010; 19:44:43 

benim sorum: 2009 lacetti 1.6 wtcc aracımın abs sorunu artık sorunmu normalmi bilmiyorum! aracım giderken frene güçlü bir şekilde bastığımda normalde tekerlerin kaymaya geçmesi lazım fren pedalı sanki yere sürtüyormuş gibi oluyor tekerler kaymıyor ama frende tutmuyor öyle aniden. Servise gösterdim abs nin özelliği dediler ama ilk defa abs li bir araç kullanmıyorum öbürleri böyle yapmıyordu sizce bu normalmi sizde böyle bir sorun varmı cevap verirseniz memnun olurum

4 Mesaj
25 Ocak 2010; 18:17:25 

Hakan usta merhabalar,

2006 model opel astra cdti arabamda bir sorunla karşılaştım. Aşağıda özetlemeye çalışacağım. Şimdiden teşekkürler.

Soğukta el frenini çekik bir şekilde bıraktığım için ertesi gün arka tekerlerden birisi kilitlendi. Ilık su dökerek kilitlenen tekerleği açıp 150km kadar yol yaptım. Bir gün sonra dur kalk anında abs ışığı sabit bir şekilde yanmaya başladı, ve 3-5 km sontra yukarıda bahsettiğim tekerlek tekrar kilitlendi. Tekrar ılık su kullanarak açmaya çalışıtıysam da faydası olmadı. Şimdi sağ arka teker kilitli ve arabaya zarar verecek diye servise götüremiyorum. Sorun neden olabilir, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Tekrar teşekkürler...

13 Mesaj
27 Ocak 2010; 13:30:01 

benim sorum: 2009 lacetti 1.6 wtcc aracımın abs sorunu artık sorunmu normalmi bilmiyorum! aracım giderken frene güçlü bir şekilde bastığımda normalde tekerlerin kaymaya geçmesi lazım fren pedalı sanki yere sürtüyormuş gibi oluyor tekerler kaymıyor ama frende tutmuyor öyle aniden. Servise gösterdim abs nin özelliği dediler ama ilk defa abs li bir araç kullanmıyorum öbürleri böyle yapmıyordu sizce bu normalmi sizde böyle bir sorun varmı cevap verirseniz memnun olurum

95 Mesaj
27 Ocak 2010; 22:14:52 

herkese iyi akşamlar. arkadaşlar benim abs lambam dün buzlu yolda seyrederken yanıverdi bi daha da sönmedi. bugün özel ford servisinde 6 saate yakın bi çok şey denendi ama sönmedi. yapılan (denenen ) işlemler şunlar: ilk olarak bilgisayara bağlanıp hata tespiti yapıldı. sol arka tekerler sensör hatası veriryordu. usta tekeri söküp okuyucuyu değiştirdi. yenisini taktı. sürüş denemesi ve sonuç yok. ardında daha detaylı inceleme sonucu sensörün okuyucuya çok yakın olduğu için sürtme yapıyor dendi ve ince bir pul vasıtasıyla sensör yeniden takıldı, sonuç yok. sensör bozuk olabilir dendi çalışan bi sensör takıldı yine sonuç yok lamba hala yanıyor. bi akıl verebilecek olan var mı? bu arada araç 2003 model focus. usta işin içinden çıkamadı. aceba benzer bi durum yaşan var mı? abs beyni bozuk olabilir mi? sensör hatasını "hatalı" bildiriyor olabilir mi? fikirlerinizi bekliyorum

1029 Mesaj
28 Ocak 2010; 8:24:15 

quote:

Orijinalden alıntı: hercin

herkese iyi akşamlar. arkadaşlar benim abs lambam dün buzlu yolda seyrederken yanıverdi bi daha da sönmedi. bugün özel ford servisinde 6 saate yakın bi çok şey denendi ama sönmedi. yapılan (denenen ) işlemler şunlar: ilk olarak bilgisayara bağlanıp hata tespiti yapıldı. sol arka tekerler sensör hatası veriryordu. usta tekeri söküp okuyucuyu değiştirdi. yenisini taktı. sürüş denemesi ve sonuç yok. ardında daha detaylı inceleme sonucu sensörün okuyucuya çok yakın olduğu için sürtme yapıyor dendi ve ince bir pul vasıtasıyla sensör yeniden takıldı, sonuç yok. sensör bozuk olabilir dendi çalışan bi sensör takıldı yine sonuç yok lamba hala yanıyor. bi akıl verebilecek olan var mı? bu arada araç 2003 model focus. usta işin içinden çıkamadı. aceba benzer bi durum yaşan var mı? abs beyni bozuk olabilir mi? sensör hatasını "hatalı" bildiriyor olabilir mi? fikirlerinizi bekliyorum

Her bir işlemden sonra aracınızla yol yaptınız mı? çünkü sorunu çözmüş olsanız bile lambanın sönmesi için baya bi kullanmak gerekiyor arabayı

95 Mesaj
28 Ocak 2010; 15:29:16 

evet her işlemden sonra kullandık arabayı ama ne kadar kullanmak gerekiyor belli bi km yapması şartmıdır?

1029 Mesaj
29 Ocak 2010; 12:52:55 

quote:

evet her işlemden sonra kullandık arabayı ama ne kadar kullanmak gerekiyor belli bi km yapması şartmıdır?

Hatta belli bir hızda o km yi yapması bile gerekiyor olabilir ama limitleri tam olarak bilmiyorum. Benimkinde belli bir süreden sonra sönüyordu çünkü.

95 Mesaj
29 Ocak 2010; 18:50:45 

problem çözüldü. araç bilgisayara bağlanarak anlık sensör bilgileri ölçüldü. sensör çalışıyorsa kontak açıkken dahi okuma işlemi gerçekleşiyor. bilgisayardan kod silinip yola devam ediliyor. cevaplar için teşekür ederim

1029 Mesaj
30 Ocak 2010; 8:34:07 

quote:

problem çözüldü. araç bilgisayara bağlanarak anlık sensör bilgileri ölçüldü. sensör çalışıyorsa kontak açıkken dahi okuma işlemi gerçekleşiyor. bilgisayardan kod silinip yola devam ediliyor. cevaplar için teşekür ederim

Kod silindiyse bir müddet sonra tekrar yanacaktır. Herhangi bir işlem yapmadan kod silmek bir çözüm değil bildiğim kadarıyla. Bende de 130 u geçince yanıyor ABS lambası. çözümse şimdilik 130 u geçmemek

95 Mesaj
30 Ocak 2010; 10:25:14 

direk kodu silmedikki. sensörde sıkıntı vardı bi okuyo bi okumuyodu değiştirildi. okuyucuyla arası çok yakın olduğundan sensör zamanla okuyucuyu yıpratmış araları birazcık açıldı. ayrıca sensörler çok hassas hemen tepki veriyor. örneğin sensör dışarda araç bilgisayara bağlı iken mıknatıslı tornavidayı üzerinden geçirince bile tepki veriyor. bu durumda sensör çalışıyorsa aracın en ufak hareketinde dahi bilgi beyne gidiyor. 130 u geçince lambanın yanması sanırım apayrı bi sıkıntı. benim lambam ilk yandığında çok yavaş gidiyordum yollar buzluydu zira. yani 80 i dahi geçmemişimdir.

1217 Mesaj
4 Şubat 2010; 1:06:34 

quote:

Orijinalden alıntı: klima54

teşekkürler hakan usta.bu bahsettiklerinizi frencidemi,yoksa motor ustasıda yapabilirmi.

Araç diagnoz cihazı olan usta yapabilir veya yetkili servise gidin.

Hızlı Ulaşım için:

1029 Mesaj
4 Şubat 2010; 11:27:35 

quote:

direk kodu silmedikki. sensörde sıkıntı vardı bi okuyo bi okumuyodu değiştirildi. okuyucuyla arası çok yakın olduğundan sensör zamanla okuyucuyu yıpratmış araları birazcık açıldı. ayrıca sensörler çok hassas hemen tepki veriyor. örneğin sensör dışarda araç bilgisayara bağlı iken mıknatıslı tornavidayı üzerinden geçirince bile tepki veriyor. bu durumda sensör çalışıyorsa aracın en ufak hareketinde dahi bilgi beyne gidiyor. 130 u geçince lambanın yanması sanırım apayrı bi sıkıntı. benim lambam ilk yandığında çok yavaş gidiyordum yollar buzluydu zira. yani 80 i dahi geçmemişimdir.

Bu sensörle okuyucu arasındaki mesefeden bahsetmişsin. Bende şöyle bi durum var. arabanın tekerleri kitlenmeyecek olsa bile çok hafif frenlemede ABS devreye giriyor takur tukur fren pedalı ileri geri oynuyor. Acaba bu durum sensörle okuyucu arasındaki mesafeden kaynaklanıyor olabilir mi? Sende ne gibi değişiklikler oldu bu mesafeyi değiştirdikten sonra?

39 Mesaj
24 Şubat 2010; 11:03:53 

Hocam,

Vectra CD 1998 model aracımda ABS ve TC (ASR) çalışmıyor. Işık felan da yanmıyor. Servise götürdüğümde test cihazına bağladılar ve sağ arka porya arıza veriyor. dediler. Bu değişirse sorun çözülür mü?
Şimdiden Teşekkürler...

VW GOLF IV
SAMSUNG 40C530 + D-Smart HD
VODAFONE 945
CANON A630

11 Mesaj
25 Şubat 2010; 11:55:12 

Merhaba

Bende 95 Model bmw 3.16 i var şu an abs lambasıda yanmıyor abs de devreye girmiyor sorun ne olabilir acaba

Gigabyte X48t-DQ6 - E8500 Cpu -DDR3 2 gb 1600 mhz - 4x500 gb Seagate NS - 1 tb Samsung sata 2 - 2 x 1 Tb Freeagent Pro (E-sata-Usb-F/w) - THERMALRIGHT Ultra-120 Extreme CPU Cooler - THERMALTAKE 750 WATT TOUGHPOWER

1666 Mesaj
25 Şubat 2010; 15:13:03 

dün sehir halindeyken,gazda takılma olur gibi oldu.sonra abs lambası yandı.frenleri denediğimizde abs devreye girmedi.meyer ön sağ tekerin abs sensörünün soketi çıkmış ondan yapıyormuş.şimdi hiçbir sorun yok.başınıza gelirse tekerlerdeki abs sensör soketlerini kontrol edin derim.

_-_
Rotası olmayan yelkenlinin,rüzgar işine yaramaz.

1 Mesaj
7 Mart 2010; 20:14:03 

merhaba hakan usta burada vermiş olduğun bilgiler ve yardımların için öncelikle teşekkür ederim benim sorum 2000 model polo klasik marka araba alacağım arabayı servise baktırmaya götürüyordum arabada ilk önce herşey normaldi fakat bir süre sonra arabada abs lambası yandı neyse servise gittik abs lambası söndürüldü diye yazıyordu bu ne diye sordum hidrolik pompasından kaynaklabilir diye tam bir net cevap alamadım maliyeti dedim 1200- 1500 tl olabilir dediler. alacağım kişide arada sırada yanıyor dedi deneme yapmış fren titretiyor dedi yani çalışıyor dedi kararsız kaldım düşüneyim dedim tamiri olurmu eğer ki sorun pompada ise fren bu şekilde titretirmi.teşekkürler.

17 Mesaj
8 Mart 2010; 12:55:46 

Hakan usta selamlar,sizinle daha önce donanım forum üzerinden konuşmuştuk,ilginiz için teşeşkkür ederim.Benim arabam 2004 Hyundai accent 1.6 admire.Geçen yıl temmuz ayından beri ABS arızası var.ABS motoru kontak kapalı iken dahi arasıra çalışıyordu.Siz beyinden kaynaklandığını söylemiştiniz.Göndermemi istemiştiniz.Ben sigortasını çekip bir müddet böyle kullanmıştım arabayı.Daha sonraları Hyundai matrix e ait bir ABS kartıyla değiştirip denedik çalıştı.(Takmadan önce simülasyon cihazında kartları birbiriyle karşılaştırdık.Küçük değişiklikler dışında kartlar aynı.)Bir problem yoktu.1 Ay kadar problemsiz çalıştı sonra gene aynı arızayı verdi,zaman zaman ABS motoru kendiliğinden çalışıyor,zaman zaman duruyordu.Bzende lamba kendiliğinden sönüyordu.Bu kez sigortasını çekmedim.Servise gidip Hı-scan cihazına bağlattım bu kez arızayı silemedile çünkü motorda arıza gösteriyordu.Sanırım bu kez motor yandı.
Şimdi değiştirmeyi düşünüyorum ABS yi,çıkma bir ABS araştırıyorum.Ancak aklıma takılan sorular var.Bu arıza başlarda sizinde şüphelendiğiniz gibi karttan olmuş olsaydı,kartı değiştirdiğimizde bu arıza sona ermeliydi ama öyle olmadı.Arıza ya başka ne sebep olabilir?Mesela sensörler yada sensörlere giden kablolar.
Alacağım ABS de aynı şekilde heba olsun istemiyorum.Alırsam sensörleriyle birliktemi alayım,yoksa gerek yokmu,sensörler sebep değilmidir?Çıkmacılarda alırken nelere dikkat etmeliyim.
Etiket bilgilerini sizede vereyim,belki sizdede mevcuttur,sizden alırım.Fiyat aldım biçok yerden 400 tl ye veriyorlar uygunmudur?Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
MANDO 4/4 ABS
58910-25401

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mekaniker -- 8 Mart 2010; 13:00:28 >

C2D E7200**ASUS P5K SE**SAMSUNG 320GB 16MB SATA2**SAPPHIRE HD 3850 512 MB**2 GB 800 MHZ A-DATA **ASUS T-891 350W**ASUS MM17T**ASUS DVDRW.
2004 Hyundai Accent Admire 1,6

57 Mesaj
17 Mart 2010; 21:52:28 

merhaba ustam size öncelikli olarak teşekkür ederim. aracım 2004 marea exculisive araçla kasisten geçtigimde yada herhangi bir çukura girince fren pedalından tırrrrtttt diye çok yüksek olmayan ama pedalda hissedilen kısa süreli (yaklaşık 10 saniye) bir ses geliyor bu problem fren pedalına basılı ikende basılmaz ikende ortaya çıkıyor. bu durumda frene basınca fren mesafesi uzuyor hatta fren hiç tutmuyor gibi oluyor. abs lambası arıza lambası yanmıyor. genelde şehir içinde başıma geldi aşşa yukarı her hızda yapıyor bunu. sizce sorun nereden kaynaklanıyor. teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

5 Mesaj
21 Mart 2010; 23:04:48 

HAKAN BEY MERHABA 2 HAFTA ÖNCE FORD FIESTA ALDIM 2007 MODEL 1.4 DİZEL ABS LI ANCAK ABS DE SORUNUM VAR LUTFEN BANA YARDIMCI OLURMUSUNUZ KIMSE ANLAMIYOR ZOR DURUMDAYIM

KONUYU ENBASTAN ANLATIYORUM: ARACIMDA HIC BIR PROBLEM VE SIKINTI YOKTU TAKI ARABAYA BAGAJ BASI BAGLATMAK ISTEYENE KADAR ARACA TESISATI BAGLATMAK ICIN ARKADASLA BERABER ISE KOYULDUK TESISATI DOSEDIK ANCAK HICBIR KABLONUN UCUNU BI YERE BAGLAMADIK SADECE TEYİBİ YERINDEN CIKARIP OTOMATIK ANTEN CIKISINI ARIYORDUK BUNUN ICIN TEYIBIN ACMA TUSUNA BASTIM AMA TEYIP ACILMADI BEN ARACIN EKONOMIK MODA GECTIGI NI DUSUNEREK KONTAGI CEVIRDIM VE BIDE NE GÖREYIM : EKRAN YOL BILGISAYARI CIZGI CIZGI ABS LAMBASI VE ARIZA LAMBASI SUREKLI YANIYOR SURAT GOSTERGESI EN SONA DAYANIP GERI INIYOR VE ARAC MARS BASMIYOR IMOBLAYZER ISIGI SUREKLI HIZLI HIZLI YANIP SONUYOR BEN SIGORTALARI KONTROL ETTIM ABS NIN SIGORTASI ILE KLIMA SIGORTASI ATMISTI ABS SIGORTASININ OLDUGU YERE TEL SARDIM VE TEKRAR TAKTIM SORUN HAALA DEVAM EDIYOR VE ARAC CALISMIYOR ARKADASIM GELDI ARACA OBD CIHAZINI BAGLADI AMA OBD YE ELEKTRIK DAHI GELMIYORDU..SABAH OLDU ARKADASLAR ARACA BAKTI BUYUK BI SIGORTA ATMIS BUNU DEGITIK DEDI ARABA CALISIYOR..AMAABS CALISMIYOR ABS VE ARIZA LAMBASI SONMUYOR SURAT GOSTERGESI CALISMIYOR VE ARAC O GUN DEN SONRA GAZ PEDALINA TEPKISI COK GEC OLUYOR CIHAZA BAGLADIKLARINDAN ABS ILE ILETISIM KURULAMADI DIYOR SERVISE GOTURDUM SERVIS BUNLARIN SORUNUNUN ABS BEYNININ YAPTIGINI SOYLUYORLAR AMA TAM EMIN DEGILLER ABS NIN BEYNINI DEGISTIKTEN SONRA SORUN DUZELMEZSE ARACIN MOTOR BEYNINIDE DEGISIRIZ DIYORLAR SIZCE YOL BILGISAYARI VE KILOMETRENIN CIZGI CIZGI OLMASI SURAT GOSTERGESININ CALISMAMASI VE ARABANIN GAZ A TEPKISININ GEC OLMASI ABS BEYNI ILEMI ILGILIDIR...SERVIS BU ARAC KEN DENILEN BI SISTEMLE CALISTIGI ICIN OLABILIR DIYOR TEK BIR KABLODAN BIRCOK BILGI GECIYORMUS

NE YAPMAM GEREK LUTFEN YARDIMCI OLUN KAFAYI YIYECEM ABS BEYNI ALAYIMMI SORUNUM ABS BEYNI ILE GIDERILIRMI

NOT : SIGORTALAR DEGISTI VE ABS BEYNINE ELEKTRIK GELDIGI ISIKLI LAMBA KABLOSU ILE TEST EDILDI BI SORUN GOZUKMUYOR TESISATTA DEDILER