Şimdi Ara

ATi Radeon HD 4870'in fiyatı 199$ seviyesine çekildi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
0
Favori
12.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Haziran ayının sonuna doğru lanse edilen Radeon HD 4800 serisinin tek grafik işlemcili en hızlı modeli ünvanına sahip olan, aynı zamanda endüstrinin GDDR5 bellekli ilk ekran kartı olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Radeon HD 4870 modeli, yapılan yeni fiyat indirimiyle birlikte yurt dışında 199$'a (satış noktasına göre daha düşük fiyatlar da söz konusu) seviyesine gerilemiş durumda. .

Elimize ulaşan bilgilere göre, AMD-ATi'nin mevcut ürün gamındaki tek grafik işlemcili en hızlı ekran kartı olan ve sergilediği performans ile özellikle GeForce GTX 260 modeline sıkıntılı anlar yaşatan Radeon HD 4870'in, 512MB GDDR5 bellekli modelinin 199$, 1024MB GDDR5 bellekli modelinin ise 239$'lık yurt dışı etiket fiyatı üzerinden kullanıcılar ile buluşmaya başladığı bildiriliyor.

Bahsi geçen yeni fiyatlar her ne kadar global pazara yaygın anlamda yansımış olmasa da özellikle Amerika pazarında hissedilmeye başlandığı bildiriliyor. Tabii yeni fiyat indirimi için belirlenen strateji de oldukça önemli. Zira AMD-ATi, yeni fiyatlandırmayla yurt dışında satış çılgınlığının yaşandığı Noel dönemini değerlendirmek istemiş olabilir çünkü devam eden küresel ekonomik kriz paralelin firmalar satışlarını arttırmanın yollarını arıyorlar.

• sonunda
  • Sapphire'in özel soğutmalı Radeon HD 4870 modeli mail-in-rebate programıyla 189.9$'a alınabiliyor;
    http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814102810
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • cok iyi fiyat olmuş tr'ye yansıması dileyiğle
  • baya iyi bir fiyat valla 4870 için 199 dolar para değil...tabı bu türkıyeye yansır mı? yansırsa ne zaman yansır bunlar hep soru işareti...

ayrıca bakıyorumda ati zaten fıyatları düşük çıkardı nvıdıayaya göre ve daha çok ındırım yapıyor...atinin bence türkıyede çok satmasının nedenlerınden bırı bu;düşük gelir grubuna hıtap edıyor ve iyi bir satış rakamı tutturuyor..

yabancı forumdakı insanların imzalarına bakıyorum hep gtx280 veya gtx260 hatta sli veya 3 way sli yapanlarda var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iktyas -- 6 Aralık 2008; 17:28:20 >
  • Ucuza performans almak varken niye pahalıya insanlar alsınlar Yabancıların gelir düzeyi ile bizim gelir düzeyimiz bir mi kıyaslama yapıalcaksa bari düzgün parametler kullanılsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diciotto -- 6 Aralık 2008; 16:34:22 >
  • Dolar Kuru 1250 Olsa İdi 200$+Kdv 295 Lira Oluyordu
  • iştediği kadar gerilesin alınacak kart değil
  • quote:

Orjinalden alıntı: K0rkunc

iştediği kadar gerilesin alınacak kart değil

bi git işine
  • quote:

Orjinalden alıntı: diciotto

Ucuza performans almak varken niye pahalıya insanlar alsınlar Yabancıların gerli düzeyi ile bizim gelir düzeyimiz bir mi kıyaslama yapıalcaksa bari düzgün parametler kullanılsın

he ucuza performans alanları gördük paşam...hocam şunu asla unutmayalım 3 kuruşa 5 köfte olmaz 3kuruşa 3 köfte olur. sen dersenki ben 3 kuruşa 5 köfte aldım o zaman kendını kandırırsın..bu hayatın her alanında böyle sadece ekran kartı pıyasasında değil
  • Sapphire, 4830ları da 125 dolara çekmiş. Nvidia 55nmleri getirmeden iyi hamle bence. Yeni GTXlerde ucuza girer bu vesileyle.
  • quote:

Orjinalden alıntı: K0rkunc

iştediği kadar gerilesin alınacak kart değil

paşam bi ara ıkımızde 8800gt kullanıyorduk hatırlarsan sende sparkle bende zotac amp verdı..ben sattım 4850 aldım sende benden 1 hafta sonra 4870 aldın..ben 4850 yı satalı çok oldu paşam zaten 1 gün kullandım,sende şu 4870 satta 55 nm gtx260 gelıyor bıtane gtx260 al derım
  • Ben merak ediyorum nvidia 55 nm geçip de fiyatlarını ati ile aynı yapınca da ucuz et muhabbeti çekecekmisiniz fanatikler
  • quote:

Orjinalden alıntı: iktyas
    he ucuza performans alanları gördük paşam...hocam şunu asla unutmayalım 3 kuruşa 5 köfte olmaz 3kuruşa 3 köfte olur. sen dersenki ben 3 kuruşa 5 köfte aldım o zaman kendını kandırırsın..bu hayatın her alanında böyle sadece ekran kartı pıyasasında değil

Başka bir konudan:http://forum.donanimhaber.com/m_28257272/tm.htm

quote:

aslında varya üst düzey kart almak falan boşuna para harcamaktan başka bişey değil..al 8800gtsyı kullan derım hocam bence cok güzel bır kart,

ayrıca corei7 falan ıntelın saçmalık işlemcılerınden bırı quad ht dıye bır saçmalık olmaz oyun performans falan iyi değil yanı anakart satışını arttırmak,ram satışını arttırmaktan başka bişeye yaramaz onun için al quad işlemcı bıde i750 anakart gerısını boşver derım

Bu ne tutarsızlık

• TR'de 250 Dolar OLur Diye Tahmin Ediyorum,Firmaya Göre Değişir Ama...
  • vaybe :D
  • fiyatlar düşmesine düşüyorda bizim dispiratörler 'in umurunda değil adamlar elindeki stokları bitirmeden fiyat kırmıyorlar 4830 piyasaya çıkalı kaç ay oldu hala bir iki yer dışında satışını yapan yok onlarda kazık
    bugun yarın 5XXX serisi çıkacak biz hala 4XXX serisini adam akıllı bulamıyoruz. bu yüzden nefret ediyorum turkiyedeki dispiratörlerden

• quote:

Orjinalden alıntı: Hökela

quote:

Başka bir konudan:http://forum.donanimhaber.com/m_28257272/tm.htm

quote:

aslında varya üst düzey kart almak falan boşuna para harcamaktan başka bişey değil..al 8800gtsyı kullan derım hocam bence cok güzel bır kart,

ayrıca corei7 falan ıntelın saçmalık işlemcılerınden bırı quad ht dıye bır saçmalık olmaz oyun performans falan iyi değil yanı anakart satışını arttırmak,ram satışını arttırmaktan başka bişeye yaramaz onun için al quad işlemcı bıde i750 anakart gerısını boşver derım

Bu ne tutarsızlık

tutarsız olan ne onu anlamadım..

• siz 8800gt lerinizi öve durun kszın ayağının öyle olmadığını aklıllı olan herkez biliyor sizin gibiler oldukça nvidia daha cok kart kaktırır değerinin iki katına
  • Hayırlı olsun.Helal ATI
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.