Şimdi Ara

6.2GHz'de çalışan Phenom II ile Crysis testi stabil tamamlanabiliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
7.349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD'nin 45nm üretim teknolojisiyle hazırladığı Phenom II işlemcileri hız aşırtma tutkunlarının yeni gözdesi olabilir. Haberlerimizde de belirttiğimiz üzere firmanın düzenlediği etkinlik kapsamında sıvı azot ile 6.2GHz'e çıkarılan Phenom II işlemcisine ait görseli sizlerle paylaşmıştık. Yapılan açıklamalara göre, Intel cephesinden gelen iddiaların aksine ulaşılan hızın standart bir işlemci ile yapıldığı ifade ediliyor ve benzer sonuçlara satışa sunulan işlemcilerin de ulaşacağı iddia ediliyor.

Tabii ki 6GHz ve üstü hızlar için Sıvı Azot gibi ekstrem soğutma çözümlerinin kullanılması gerekse de iyi bir hava soğutma ile 4GHz civarı, sıvı soğutmayla ise 4GHz ve üstü hızlara çıkılabileceği konuşuluyor. Öte yandan 6.2GHz'e çıkartılan Phenom II işlemcisinin Crysis testini stabil olarak çalıştırabildiği de Fuad Abazoviç tarafından ifade ediliyor. Hatırlanacağı üzere daha önce Far Cry ile ilgili olarak ta benzer açıklamalar yapılmıştı.

AMD, Deneb kod adlı Phenom II X4 ailesiyle hem fiyat/performans hem de hız aşırtma başarımı açısından iddialı olmayı hedeflerken yeni işlemcilerin 8 Ocak'ta lanse edilmesi bekleniyor.

• içimden bir ses amd bu sefer hedefi 12 den vuracak diyor
  • AMD ile ilgili yeni haberler beni umutlandırıyor.Umarım AMD eski itibarına kavuşur.

Teşekkürler fx57,kolay gelsin.
  • Madem bu kadar iyi sonüçlar alıyor islemci,versinler bir SS görelim neler yapıyor.Neyini saklıyolarsa.
  • Bakalım zaman ne gösterecek daha yeni yeni OC ile ilgili birşeyler görmekteyiz AMD'den umarım artık belini doğrultup intele alternatif olmayı başarır... önünde uzuncada bi yol olsada F/P ürünlerin ondan çıkıcağı belli oluyor gibi..
  • walla kim ne derse desin AMD eski günlerine çok yakın bide şu bilinçsiz satıcılarda olmasa
  • Yaw niye boyle saklı saklı veriyorlar cpu z goruntulerini..

Versinler açıkca bizde gorelim herkes gorsun..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ademsx1

Yaw niye boyle saklı saklı veriyorlar cpu z goruntulerini..

Versinler açıkca bizde gorelim herkes gorsun..

heyecan yarattırıyorlar. herkes kendi alıp baksın diye
  • amd özletti kendini hadi bakalım hayırlısı...
  • quote:

Orjinalden alıntı: t3

Madem bu kadar iyi sonüçlar alıyor islemci,versinler bir SS görelim neler yapıyor.Neyini saklıyolarsa.

Bencede bu işin içinden de bir yeniği cıkacak gibime geliyor hadi hayırlısı inşallah haber doğru olurda bende amd bir sistem (ilk defa) kurarım
  • helal beee....
  • 6,2 süper inteli sıkıntı basmıştır ee nedeolsa
    fiyatlarını %50 düşürmek zorunda kalacak
  • Amd Sonuçta bekliyoruz hayırlısı ilse bu sene başaracak :)
  • DAVETE İCABET SEVAPTIR. GEL
  • 4ghz fazlasıyla yeterken 6ghz
  • AMD haberleri hep uzun vadeli olurdu, 6 ay sonra çıkacak, 1 yıl sonra çıkacak, bu seferkinin 8 Ocak olması iyi olmuş, zira AMD hazırlıklarını biterene kadar intel çok yeni silahlarla geliyordu.
  • HT Link neden 1GHz görünüyor? Benim bildiğim kadarı ile Phenom II serisinde 1.8GHz. Acaba OC yapılırken bilerek mi düşürüyorlar ki?
  • quote:

Orjinalden alıntı: AndryTR

HT Link neden 1GHz görünüyor? Benim bildiğim kadarı ile Phenom II serisinde 1.8GHz. Acaba OC yapılırken bilerek mi düşürüyorlar ki?

Bende ona çok dikkat ettim Yüksek Mhz Yaparken HT aşağı cekiyorlar demekki O.C yaparken sorun teşkil ediyor.
  • Amd'nin büyük dönüşü başlıyor gibi.İnşallah beklenilen sonuçlara imza atarlar.Ne zamandır büyük bir çıkış bekliyorum kendilerinden.Araştırmalarımdan anladığım kadarıyla bizim 940 black edition Q9650 ile kafa kafaya gelecek.Profesyönel ihtiyaçları olanlara bile yetecek bir işlemci..Forum eski günlerine dönsün artık dimi.Zamanında Athlon vardı,şimdi Phenom..Kaldığımız yerden devam edelim..
  • O.C. yaparken HT'u asagi çekmek lazım, ben bunu bir adet anakart pert edicence ögrenmiştim :)
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.