CPU kullanımı çok fazla
28 Cevap50328 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2042 Mesaj
6 Aralık 2008; 10:58:51 

slm arkadaşlar amd 3500 64bit işlemci a8v-es asus 939socket anakart 2x512mb ram 200gb hdd sisteme sahibim

bir web sayfası bile açarken cpu kullanımı %100 oluyor ctrl+alt+del'den işlemler bölümüne baktım gereksiz işlem yok olanlarda pc yi zorlicak kapasitede değiller avast home antivirüs kullanıyorum güncel sorun nerede acaba cpu kullanımını nasıl düşürebilirim?

teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi form -- 6 Aralık 2008; 17:44:20 >

Intel Pentium Dual Core E5300 S775 2,60ghz - Msi P45T-C51 - 2x2Gb DDR2 - AMD Saphire HD 6850 1GB 256bit DDR5

6202 Mesaj
6 Aralık 2008; 11:07:10 

quote:

Orjinalden alıntı: form

slm arkadaşlar 512x2 twinston ramlerim var ayrılmış bellek 1500 ken kullanılan 400m'ı geçmiyor ve cpu kullanımı tavan yapıyor bir web sayfası bile açarken cpu kullanımı 100% olurken sd kullanımı 300lerde kalıyor sorun nedir acaba sd kullanımını nasıl arttırıcam?

Öncelikle sd kullanımının herhangi bir sayıyı geçmesi gerekmiyor zaten... Hatta ne kadar düşük olursa o kadar iyi. Aynısı Cpu kullanımı için de geçerli. O niye %100 de bu niye kullanılmıyor diye tasalanmak yapman gereken şeyin tam tersi yani. Asıl sorun CPU kullanımının %100'e çıkması. CPU kullanımı windows altında %100'e çıkıyorsa bir terslik var demektir. Büyük ihtimalle spyware tarzı bir şey girmiş bilgisayarına veya kurduğun bir donanım (webcam veya usb aletlerinden biri) windows ile uyumlu değil. SD kullanımını arttırmayacaksın!!! Düşürmeye çalışacaksın. Gereksiz programları başlangıçtan kaldıracaksın, arka arkaya 100 tane sekme açmayacaksın, aynı anda 2-3'ten fazla program çalıştırmayacaksın böylece SD kullanımı düşük kalacak.

Senin söylediğin arabayı 300km/h ile sürüyorum devir göstergesi niye 4000 gösteriyor demek gibi bişey...

- CNC ile tamamen pleksi kasa projesi: Mandacasa
- FULL Pleksi yan panel kasa mod uygulamam: [link]http://forum.donanimhaber.com/m_40835293/tm.htm[link]
- Makarna süzgecinden fan gril projesi: [link]http://forum.donanimhaber.com/m_59124105/tm.htm[link]
- Detaylı bilgi veriniz! İşletim sisteminizin ne olduğu da dahil!
- Bu üye "acil,çok acil,imdat" gibi saçma başlıklara yanıt yazmamaktadır!

2042 Mesaj
6 Aralık 2008; 11:13:02 

anladım pc de taratma yaptım herhangi birşey bulunamadı sd kullanımının düşük olması gerektiğini bilmiyordum öğrenmiş oldum peki cpu kullanımını ne yapabiliri işlemlerde bilgisayarı çok fazla zorlicak birşey yok hiç birşey çalışmaz iken tek bir web sayfası açtığımda bile cpu tavan yapıyor

Intel Pentium Dual Core E5300 S775 2,60ghz - Msi P45T-C51 - 2x2Gb DDR2 - AMD Saphire HD 6850 1GB 256bit DDR5

820 Mesaj
6 Aralık 2008; 11:42:06 

arkadaş neler yapman yada yapmaman gerektiğini açıklamış.
masa üstünü temiz tut. başlangıç (msconfig) temizle. system trayı mümkün olduğu kadar boşalt. arka plan kullanma. gibi.

100 YIL

Bizi en çok bizden olanlar vurdu...
Ne oldum dememeli. nooluyo ulan demeli.
Yuri Gagarin uzaya giden ilk insan değil. Canlı dönen ilk insandır.

2042 Mesaj
6 Aralık 2008; 11:48:52 

masaüstüm temiz 6tane klasör bulunuyor 130gb hdd boş alan var kullanılan işlemler kasmıyor

820 Mesaj
6 Aralık 2008; 12:05:25 

ctrl+altdel yapıp görev yöneticisini açtığında işlemler kısmında sana garip gelen ve belleğini gereğinden fazla kullanan bir uygulama var mı?

100 YIL

Bizi en çok bizden olanlar vurdu...
Ne oldum dememeli. nooluyo ulan demeli.
Yuri Gagarin uzaya giden ilk insan değil. Canlı dönen ilk insandır.

6202 Mesaj
6 Aralık 2008; 12:27:46 

Başlat > Çalıştır kısmına msconfig yaz ve gelen pencerede en sağdaki "başlangıç" sekmesi altındaki programlara bak. AdobeUpdater ve benzeri gereksiz programları kapat.

- CNC ile tamamen pleksi kasa projesi: Mandacasa
- FULL Pleksi yan panel kasa mod uygulamam: [link]http://forum.donanimhaber.com/m_40835293/tm.htm[link]
- Makarna süzgecinden fan gril projesi: [link]http://forum.donanimhaber.com/m_59124105/tm.htm[link]
- Detaylı bilgi veriniz! İşletim sisteminizin ne olduğu da dahil!
- Bu üye "acil,çok acil,imdat" gibi saçma başlıklara yanıt yazmamaktadır!

771 Mesaj
6 Aralık 2008; 12:44:07 

Arkadaşların yazdığına ek olarak sistem temizliği yapıp (CCleaner ile) sağlam bi antivirüs programıyla sistemini tarat.
Tercihen NOD32 Antivirus...
ComboFix çekmeyi de deneyebilirsin. Gerçekten çok işe yarıyor...

Kuabris Defrabax Rexulon Ukkazaal Ukzaab Urpaefel
Taculbain Habrak Hacoruin Maquafel Tebrain Hmcatuin
Rokasor Himesor Argaabil Kaquaan Docrabax Reisaz
Reisabrax Decaiquan Oiquaquil Zaitabor Qaxaop Dugraq
Xaelobran Disaeda Magisuan Raitak Huidal Uscolda
Arabaom Zipreus Mecrim Cosmae Duquifas Rocarbis

1 Mesaj
21 Nisan 2010; 15:56:53 

arkadaşlar cpu yla ilgili sorunum var şu an. %50 den aşağı düşmüyor. msconfig den başlangıç programlarına bakıyorum farklı olarak monxga32.exe diye bi dosya eklenmiş. ne kadar silmeye çalışsamda yine geliyor oraya. sizce cpunun artması bundanmıdır. nasıl kurtuluruz. teşekkürler..

10 Mesaj
21 Ağustos 2010; 2:13:47 

ya benmde counterı acınca bir anda donuyo ve cpu kullanımı 100 e fırlıo yapabilceğm bişe var mı acaba ?

171 Mesaj
21 Ağustos 2010; 4:52:04 

quote:

Orijinalden alıntı: tugyilmaz@hotmail.com
monxga32.exe diye bi dosya eklenmiş. ne kadar silmeye çalışsamda yine geliyor oraya. sizce cpunun artması bundanmıdır. nasıl kurtuluruz. teşekkürler..

Alarm zilleri çalıyor sisteminiz için. Onunla eş çalışan en az bir program daha vardır, birbirlerini yedekliyorlardır. combofix çekmeyi deneyin.

55 Mesaj
16 Nisan 2012; 13:55:24 

KARDEŞ sana tavsiye ister uy ister uyma avast avg norton zart zurt bunlar windows sürümleri için yük sistemini çok yorarlar mesela geçenler tavsiye üzerine avast indirdim
tüm programları ve arka planda çalışan programları kapattım avast da dahil cpu kullanımı %9 du avastı açdım yüzde 68 oldu bide programlar açılınca 86 oldu ben şimdi microsoft security essenstiality kullanyorum ve cpu kullanımım tüm programlar açıkken % 26 oldu aradaki farkı anlata bildimmi birde bu avast avg falan viruslü dosyayı siliyor bu dediğim sadece dosyadaki virüsü siliyor %100 güvenli oluyor ben bilgisayarım yer 3 aydaturuva atı yüzünden çöken bir insandım 6 aydır bilgisayar format yüzü görmedi

burdan indir

birde avanced system care var bakım programı onu kullanıyorum bilgisayarda gözle görülür bir hızlanma oldu onunda linkini verem tam sürümdür kendim yaptım

buradan indir

kolay gelsin kardeş bu iki programıda kur bilgisayarına

haskaN70

12573 Mesaj
16 Nisan 2012; 14:29:15 

quote:

Orijinalden alıntı: haskn70

KARDEŞ sana tavsiye ister uy ister uyma avast avg norton zart zurt bunlar windows sürümleri için yük sistemini çok yorarlar mesela geçenler tavsiye üzerine avast indirdim
tüm programları ve arka planda çalışan programları kapattım avast da dahil cpu kullanımı %9 du avastı açdım yüzde 68 oldu bide programlar açılınca 86 oldu ben şimdi microsoft security essenstiality kullanyorum ve cpu kullanımım tüm programlar açıkken % 26 oldu aradaki farkı anlata bildimmi birde bu avast avg falan viruslü dosyayı siliyor bu dediğim sadece dosyadaki virüsü siliyor %100 güvenli oluyor ben bilgisayarım yer 3 aydaturuva atı yüzünden çöken bir insandım 6 aydır bilgisayar format yüzü görmedi

burdan indir

birde avanced system care var bakım programı onu kullanıyorum bilgisayarda gözle görülür bir hızlanma oldu onunda linkini verem tam sürümdür kendim yaptım

buradan indir

kolay gelsin kardeş bu iki programıda kur bilgisayarına

21 Ağustos 2010;

bugun ne cok gecmısı yad edıldı yahu ..

TEKNİK YARDIM BÖLÜM KURALLARI - İMZA KURALLARI - FORUM İLE İLGİLİ SORUN VE ÖNERİLER

1261 Mesaj
16 Nisan 2012; 14:51:16 

quote:

Orijinalden alıntı: form

slm arkadaşlar amd 3500 64bit işlemci a8v-es asus 939socket anakart 2x512mb ram 200gb hdd sisteme sahibim

bir web sayfası bile açarken cpu kullanımı %100 oluyor ctrl+alt+del'den işlemler bölümüne baktım gereksiz işlem yok olanlarda pc yi zorlicak kapasitede değiller avast home antivirüs kullanıyorum güncel sorun nerede acaba cpu kullanımını nasıl düşürebilirim?

teşekkürler

Acaba işlemcinin sıcaklık değerlerine baktınız mı ? Büyük ihtimal işlemci fanı tıkanmış ve termal macun iş görmez hale gelmiştir.
Fanı temizliyip termal macunu yenilersen sorunun çözülecektir. ( Virus vb olmadığını varsayıyorum )

12573 Mesaj
16 Nisan 2012; 14:59:42 

6 Aralık 2008[font="Arial"]

TEKNİK YARDIM BÖLÜM KURALLARI - İMZA KURALLARI - FORUM İLE İLGİLİ SORUN VE ÖNERİLER

55 Mesaj
16 Nisan 2012; 15:33:50 

hacı allah kahretsin beni

haskaN70

1261 Mesaj
16 Nisan 2012; 16:00:02 

quote:

hacı bizide aldın gotürdün valla 2008 yılına

12573 Mesaj
16 Nisan 2012; 17:03:26 

quote:

..yok yok etmesın .. ıyılıgını versın ..

55 Mesaj
16 Nisan 2012; 19:09:31 

tamam gençler sorun çözüldü panşk yok

haskaN70

19 Mesaj
4 Ağustos 2012; 11:00:55 

C:\Windows\Prefetch

Ready Boot diye bir klasör var onu silme diğer dosyaları sil düşer ... hergün yap bu islemi...

Ricardo Quaresma #7

237 Mesaj
4 Ağustos 2012; 12:03:48 

quote:

Orijinalden alıntı: zurna

arkadaş neler yapman yada yapmaman gerektiğini açıklamış.
masa üstünü temiz tut. başlangıç (msconfig) temizle. system trayı mümkün olduğu kadar boşalt. arka plan kullanma. gibi.

+1 bir de ccleaner gibi programlarda kullanabilirsinn dostum :)

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

237 Mesaj
4 Ağustos 2012; 12:05:10 

quote:

Orijinalden alıntı: TheInfo35

C:\Windows\Prefetch

Ready Boot diye bir klasör var onu silme diğer dosyaları sil düşer ... hergün yap bu islemi...

bu neyi siliyor dostum bilgi verir misin?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

19 Mesaj
4 Ağustos 2012; 16:57:06 

quote:

Orijinalden alıntı: P.DJOSER

bu neyi siliyor dostum bilgi verir misin?

Bak bu dosyalar senin girdiğin yerlerin yaptığın şeylerin çetelesi , bu dosyalar her 3-4 günde hard diske saklıyor eğer bunları silmessen hard diskin ısınır cpu kullanımı ve fanlar çok çalıştırır...

Yardımım olduysa ne mutlu bana...

Ricardo Quaresma #7

19 Mesaj
4 Ağustos 2012; 16:58:56 

quote:

Orijinalden alıntı: erhanzeynel

Alarm zilleri çalıyor sisteminiz için. Onunla eş çalışan en az bir program daha vardır, birbirlerini yedekliyorlardır. combofix çekmeyi deneyin.

Aynen dostum katılıyorum ;)

Ricardo Quaresma #7

19 Mesaj
4 Ağustos 2012; 17:06:07 

quote:

Orijinalden alıntı: form

teşekkürler

Max işlemci kullanımını düşürürsen işe yarayabilir... ;)

Denetim Masası\Donanım ve Ses\Güç Seçenekleri\Plan Ayarlarını Düzenle\Gelişmiş Güç Ayarlarını Değiştir\[font="Trebuchet MS"]İşlemci Güç Yönetimi\En Düşük İşlemci Durumu %40(ideal)\Sistem Soğutma İlkesi AYAR : ETKİN\En Yüksek İşlemci Durumu %70-%100

Ricardo Quaresma #7

237 Mesaj
4 Ağustos 2012; 18:01:57 

quote:

Bak bu dosyalar senin girdiğin yerlerin yaptığın şeylerin çetelesi , bu dosyalar her 3-4 günde hard diske saklıyor eğer bunları silmessen hard diskin ısınır cpu kullanımı ve fanlar çok çalıştırır...

Yardımım olduysa ne mutlu bana...

ben cleaner kullanıyorum o da çeteleleri siliyor o zaman bunu yapmama gerek yok değil mi dostum :)

25943 Mesaj
4 Ağustos 2012; 18:08:32 

gene amd işlemci gene aynı sorun.. eski sistemimi bu yüzden rafa kaldırdım 2.elden satacağım. sorun ya işlemcide ya anakartta. 2sinden biri değişecek.hiç uğraşma başka şeylerle kafanıda yorma.garantisi varsa yolla bulsunlar sorunlu parçayı ama bence anakart.

(format attığını varsayıyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjk__murat -- 4 Ağustos 2012; 18:10:03 >

19 Mesaj
4 Ağustos 2012; 21:57:02 

quote:

Orijinalden alıntı: P.DJOSER

ben cleaner kullanıyorum o da çeteleleri siliyor o zaman bunu yapmama gerek yok değil mi dostum :)

CCleaner siliyor zaten ama onları kaçırıyor izinli klasör olmadıpı için orayı görmüyor ;)

Ricardo Quaresma #7

237 Mesaj
4 Ağustos 2012; 22:20:22 

quote:

CCleaner siliyor zaten ama onları kaçırıyor izinli klasör olmadıpı için orayı görmüyor ;)

hm. eyvallah dostum :)

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » CPU kullanımı çok fazla
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.500