Şimdi Ara

Ocaklı fırın ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
16.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok acil değil ama senelerdir kullandığımız ve fırını pekte yüzümüzü güldürmeyen ocaklı fırınımız değiştirmek istiyoruz
    O yzden 2. tek fırın alındı oda idare eder Ayrıca yer işgali sorunu var
    Eskiyi getir yeniyi götürde olabilir
    Ama önemli olan kampanya değil alacağımız ürünün işlevi
    Şuan evdeki 2 fırınıda mutfaktan atmalı
    Sorunsuz aldığımızı kullanabilmeliyiz
    Fırında marka nedir Hangisi en güzel ve geniş kullanıma sahiptir

• Kardeş kusura bakma bi hatadan dolayı konu açamıyorum ama bende senin gibi ocaklı tam boy multifonksiyonel bir fırın almak istiyorum.Bilgili arkadaşlar yardımcı olurlarsa bizlere memnun olurum.Benim tercihim tüm beyaz eşyalarım çelik olduğu için yine INOX olması dolayısıyla benim en beğendiğim ve makul gelen model SIEMENS HM746515T MULTİFONKSİYONEL FIRIN oldu.

http://www.hepsiburada.com/siemens-hm746515t-multifonksiyonel-firin/productDetails.aspx?categoryid=22016&productid=mtsiehm746505t

• !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tigerson -- 3 Mart 2009; 23:00:09 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: tigerson

ocak üstü cam ise birde siyah ise ne kadarda özenli kullanılırsa kullanılsın çok fazla leke gösterir en ufak yağ sıçraması su damlası spot ışık vurdukca üsten sırıtır silmeye kalksanız cam olduğundan bulaşır cifle şunla bunla özene özene ilk başlar keyifli oluyor sonrası sıkıcı bir estetik bizim görüşümüz.

edit:(imla)
  • ben ocağı ayrı,fırını ayrı almıştım tercih olayı
  • Ben şu ocak işini hızlandırmak istiyorum ama hiçte cvp yokki
    Şimdiki kullandığımız 20 senelik fln arçelik ama oldum olası fırını çokta verimli değildi
    Ayrı fırın almıştık yüzbaşıoğlu marka Oda performansı düşürdü Üstelik bide yer kaplıyor
    Siz bana ocaklı fırında alınası markaları söyleseniz bile olur
    Ama bu evi bi 20 sene daha götürecek bişey olsun Hani derlerya ömürlük işte öyle
    Çok şey istemiyorum değilmi Hadi bi el atıverin Allah rızası için
  • Dostum hemen arama bölümüne fırın yazıyorsun birkaç dakikanı ayır tecrübeli arkadaşların yazıları var f/p beklentin nedir ona göre mutlaka cevap bulursun .Tercihin konusunda yönlendirici olmak istemem fakat Ocak/Fırın hangisi senin tercihin yani fırında sık sık kızartma börek çörek falan yapıyorsanız kendinden temizleme özelliği olanları var ona göre araştır ayrıca ocak konusunda beklerin kalitesini incele.Ayrıca ayakları bayanlar bulaşık makınasında yıkamayı çok sever döküm olanlar pahalı fakat kullanımı rahat olur.
  • Tşkr ederim Evet arama ile çk şey bulacağım kesin
    Ama o kadar çok şey buluyorum ki kafam karışıyor
    Beyaz eşya seçiminden çok korkuyorum Ama bu foruma bu konuda bayılıyorum
    Herkesede tavsiye ediyorum Aldığım geri dönüşlerde süper Herkes burdaki bu aylaşıma bayılıyor
    Önerilerine gelince evet bizde ayakları makineye atmayı sevnlerdeniz
    Şimdiki kullandığımızın fırın kısmındna memnun değiliz ama ocak kısmı çok ii hiç bi bozulma bile olmadı
    Alacağımızda öyle olmalı Fırında da börek çörek kek ızgara vs güzel kullanımlar bulunmalı
    Ben yine biraz kafamı karıştırayım seçenkelerimi burdan sunayım bi olmazsa

• Ben fırın işini halletmiş olarak döndüm
    Biraz araştırdım burda ve daha çok üstad candoğanın önerilerini Ve beraberinde bazı ayrıntıları da göz önünde bulundurarak
    candoğan beyin genelde tavsiye ettiği Profilo FRM4801W modelini aldık (Kendisine ilgisindne dolayı tşkrlerimi yineliyorum )
    Bu gün Eminönü Altınhandan 600 TL ye aldık
    Teslim alıp kullanmaya başlayınca inşlh buraya memnuniyet msjlarımı yazarım
    Allahım inşlh sorunsuz fırını ocağı tıkır tıkır işlesin Amiin
  • Yine ben geldim
    Size biraz yeni fırınımızdan bahsedeyim
    Fırınımızın montajı geldiği aynı gün içinde tmmlandı
    Tabi ben fırın kısmının elektirikli olduğunu o esnada öğrendim
    Bu gün tam elektirik bağlantıları fln yapıldı elektrikçi tarafındn
    Önceki fırınımız gazlı olduğu için tertibat yoktu
    Gerçi elektirik kablosu tam duvarla fırını arasında (sıkışık olarak) kaldığı için onu yeniden düzenletmeyi düşünüyoruz Başka taaftan çektircez
    Gelelim kullanıma Yine bizim eski fırınımızın ocakları çok sessiz yanardı Hiç gaz çıkış sesi olmazdı
    Bunda çok fena ssssssssssssssssssss sesi var Eyvahlar olsun Hiiiiç fazla sese takıntılı bana göre değil
    Şimdilik bu biiiir
    2. olarakta ocağın arka kısmında cam kapağın bitiminde fırının buhar tahliyesi var
    Az önce fırını fanlı olarak (2 tepsi aynı anda pişirerek) kullandık Çok buhar vermiş ordan (Ben o anı görmedim)
    Bizim eski ocaklı fırında hiç bi yerden buhar çıkmazdı Acaba onun buhar tahliyesi nerdeydi
    Diğer elektirikli fırınımızınsa buhar tahliyesi yokru Bütün buharı ön kapağın bulduğu yerindne çıkıyordu
    Bu yüzden de düğme paneli zamanla baya bi sarardı Eski ve pis bi fırın gibi oldu

Ama bunun bu buhar tahliyesi nasıl olacak bilmiyorum Ordaki camı hep buhar çıka çıka batırcakmı

Yorum ve önerilerinizi bekliyorum

• profilo mu siemens mi iyidir ya?
  • Yukarda saydığım şikayetler dşında şimdilik memnunuz biz profilodan
    Hatta pişirme aşamasını hiç tutturamadığım profiterol yaptım
    Yiyenlerden tam not aldım
    Fırınımız sağolsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: cevahirx

Yine ben geldim
    Size biraz yeni fırınımızdan bahsedeyim
    Fırınımızın montajı geldiği aynı gün içinde tmmlandı
    Tabi ben fırın kısmının elektirikli olduğunu o esnada öğrendim
    Bu gün tam elektirik bağlantıları fln yapıldı elektrikçi tarafındn
    Önceki fırınımız gazlı olduğu için tertibat yoktu
    Gerçi elektirik kablosu tam duvarla fırını arasında (sıkışık olarak) kaldığı için onu yeniden düzenletmeyi düşünüyoruz Başka taaftan çektircez
    Gelelim kullanıma Yine bizim eski fırınımızın ocakları çok sessiz yanardı Hiç gaz çıkış sesi olmazdı
    Bunda çok fena ssssssssssssssssssss sesi var Eyvahlar olsun Hiiiiç fazla sese takıntılı bana göre değil
    Şimdilik bu biiiir
    2. olarakta ocağın arka kısmında cam kapağın bitiminde fırının buhar tahliyesi var
    Az önce fırını fanlı olarak (2 tepsi aynı anda pişirerek) kullandık Çok buhar vermiş ordan (Ben o anı görmedim)
    Bizim eski ocaklı fırında hiç bi yerden buhar çıkmazdı Acaba onun buhar tahliyesi nerdeydi
    Diğer elektirikli fırınımızınsa buhar tahliyesi yokru Bütün buharı ön kapağın bulduğu yerindne çıkıyordu
    Bu yüzden de düğme paneli zamanla baya bi sarardı Eski ve pis bi fırın gibi oldu

Ama bunun bu buhar tahliyesi nasıl olacak bilmiyorum Ordaki camı hep buhar çıka çıka batırcakmı

Yorum ve önerilerinizi bekliyorum

Evet, pişirme esnasında fırının baca kısmından buhar çıkar. Fırın fanlı olduğundan, yani içerisinde hava dolaşımı olduğundan çıkan buhar daha fazladır. Ben dayımın fırınında bu durumu kullanışlı bulmuştum. Örneğin balık pişirdiğimizde koku ön kapaktan çıkıp mutfağı kokutacağına fırın açık olduğu sürece aspiratörü de açık tuttum, çıkan buharı aspiratör direkt emdi ve mutfakta hiç koku oluşmadı. Ocak sesi tesisata ve modele göre değişiyor birşey diyemeyeceğim:)

Siemens ile Profilo arasında bir fark bulunmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 21 Mart 2009; 21:22:40 >

• quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

Evet, pişirme esnasında fırının baca kısmından buhar çıkar. Fırın fanlı olduğundan, yani içerisinde hava dolaşımı olduğundan çıkan buhar daha fazladır. Ben dayımın fırınında bu durumu kullanışlı bulmuştum. Örneğin balık pişirdiğimizde koku ön kapaktan çıkıp mutfağı kokutacağına fırın açık olduğu sürece aspiratörü de açık tuttum, çıkan buharı aspiratör direkt emdi ve mutfakta hiç koku oluşmadı. Ocak sesi tesisata ve modele göre değişiyor birşey diyemeyeceğim:)

Siemens ile Profilo arasında bir fark bulunmuyor.

Evet sayın candoğan (cvp için tşkrler) aslında çok haklısın o benim görmediğim ilk seferde annem hemen aspiratörü çalıştırmış o çekmiş buharı
    Ama annem birazda çok buhar verdi diye panikten çalştırmış :)
    Ocağın sesinede yavaş yavaş alıştık artık İnsan neye alışmıyorki değilmi ama

Yukarda melike arakadaşıma verdiğim cvpta da sanki profilo ile siemensi ayırıyormuş gibi cahallıkta bulunmuşum
    Ama yanlış anlaşılmasın öğrendim sayenizde
    Hatta satıcı bize cvp yetiştirmeye çalışırken bi noktada isterseniz siemens vereyim bakın (mağazanın önünde duran fırını göstererek) oda şu kadar diye fiyatını söylerken
    Bende içimden yok yok ben neyi alacağımı neye göre alacağımı hangisine hangi parayı vereceğimi öğrendimde geldim diyordum

• Arkadaşlar siz bu işleren anlıyosunuz..

peki arçelik veya bosch hakkında neler söyleyebilirsiniz?

ya da şöyle sorayım fırında en iyi marka nedir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: **melike**

Arkadaşlar siz bu işleren anlıyosunuz..

peki arçelik veya bosch hakkında neler söyleyebilirsiniz?

ya da şöyle sorayım fırında en iyi marka nedir?

ben de ekleyeyim , mini-midi fırınlar hakkında bilgisi olanlardan da yardım rica ederiz..
  • Haftasonu oliviumdaki boscha gittim;

Turbo fırın (en ucuzu galiba) için peşin yada kredi kartından tek çekim ödeme 620-tl olur dediler.
    Aynı fırının 1 ocağı Wok olan modeli için ise 750 fiyat çektiler. Multifonksiyonel fırın için ise 900-tl istediler. Doğalgaz bağlantısını kendileri yapacaklarmış ücret almadan. Ayrıca 49-tl ödeyerek garantiyi 7 yıla çıkartabiliyormuşuz.

Bosch markası içinde hangi fırını tavsiye ediyorsunuz? Özellikle Candoğan bey'e soruyorum :)
  • BENDE ARCELIKIN CIFT BOLMELI FIRININA BAKTIM 830 PESIN FIYAT VERDILER
    MULTIFONSIYONE LLE TURBO ARASINDAKI FARK NEDIR
  • quote:

Orjinalden alıntı: talhagezer

Haftasonu oliviumdaki boscha gittim;

Turbo fırın (en ucuzu galiba) için peşin yada kredi kartından tek çekim ödeme 620-tl olur dediler.
    Aynı fırının 1 ocağı Wok olan modeli için ise 750 fiyat çektiler. Multifonksiyonel fırın için ise 900-tl istediler. Doğalgaz bağlantısını kendileri yapacaklarmış ücret almadan. Ayrıca 49-tl ödeyerek garantiyi 7 yıla çıkartabiliyormuşuz.

Bosch markası içinde hangi fırını tavsiye ediyorsunuz? Özellikle Candoğan bey'e soruyorum :)

Candoğan bey ^^

Biliyorum çok soruya mağruz kaldınız ama sizden 4 gözle cevap bekliyorum. Sizin genelde profilo markasını önerdiğinizi forumdaki araştırmalarımda gördüm. Bu iki marka arasında ne gibi + - ler var? Bu işten en ekonomik ve karlı şekilde nasıl çıkarız? Tecrübelerinizden ötürü "gidin şu marka şu modeli alın" dediğinizde gidip alacağız ^^

• bana da bir fikir lütfen?????????
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.