Şimdi Ara

329. DÖNEM(AĞUSTOS 2009) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI BURAYA (1468. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29.482
Cevap
14
Favori
1.397.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14661467146814691470
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vaaay be geçen sene bu zamanlar ne de çok yazardık burada. Bitti gitti üstünden 6 ay geçti. O da yalan oldu...
  • yarın okullar bitiyor artık sadece teskereyi beklemek kalıyor...
  • okul bitti kaldı 38
  • arkadaşlar 329 olarak bir fikrinizi alayım dedim ama cevap gelmedi..zannedersem terhis kağıdını bulunduğum askerlik şubeme yollamam gerekiyormuş bu ne kadar gerekli halen yapmadım..bugün yapmak istiyorum ama herhangi bir şey olur mu acaba?bir de her sene mi yoklama yaptırıyoruz yoksa 3 senede bir mi?hani adres bilgisi vermemiz gerekiyor ya seferberlik falan olursa diye..
  • quote:

Orijinalden alıntı: natulus

arkadaşlar 329 olarak bir fikrinizi alayım dedim ama cevap gelmedi..zannedersem terhis kağıdını bulunduğum askerlik şubeme yollamam gerekiyormuş bu ne kadar gerekli halen yapmadım..bugün yapmak istiyorum ama herhangi bir şey olur mu acaba?bir de her sene mi yoklama yaptırıyoruz yoksa 3 senede bir mi?hani adres bilgisi vermemiz gerekiyor ya seferberlik falan olursa diye..

giren yok ki cevap veren olsun torun bizde bitiremedik daha ondan giriyoz
  • bitireli 5 ay olmuş kim gelir ki artık buraya
    bitti kurtulduk gerisini ben almayım
    ilk başlarda asker öğretmen çıkmadı diye üzülüyordum şimdi ise seviniyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: necrovirus

bitireli 5 ay olmuş kim gelir ki artık buraya
    bitti kurtulduk gerisini ben almayım
    ilk başlarda asker öğretmen çıkmadı diye üzülüyordum şimdi ise seviniyorum

aynen öyle hocam asker öğretmenlik çıkmadı diye üzülürken hele o mardinin 50 derece sıcağında yürüyüş kararı sayarken ne kafayı sıyırıyordum asker öğretmenlik çıkmadı diye ama şimdi askerlik diye bir dönem yaşamamış gibiyim iyi ki kısa dönem çıkmış diyorum.

kızıltepede iyi kötü bayağı enteresan şeyler yaşadık ne kadar zorda olsa acemilik dönemini keyifle hatırlıyorum çünkü herkes üniversite mezunuydu kampüs havası gibiydi ama usta birliği uzun dönemlerin arasında azınlık olmak tam bi rezillikti gün gün saydım vallahi.Kızıltepede senin dargeçit çektiğindeki halinide unutamıyorum

• asker öğretmenlerde tatilde bekliyoz bitmesini
  • @eloozgur
    hey gidi günler hey nasılda geçti kızıltepe neydi valla . nasıl bayılmadık 50 derecede sabahın köründen akşama kadar yürüyüşlerde anlamış degilim. gerçekten de hiç kimse bayılmamıştı onca sıcaga ragmen hayatımda görmediğim kadar sıcaktı kızıltepe denen yer
    valla oranın güzellikleri oldu mu bilemiyeceğim ama kura olarak dargeçiti çekmeden önce tahmin ediyordum zaten . içimden bir ses ya mazı dağı yada dargeçit çıkacak diyordu dargeçit çıktı ama şimdi iyikide dargeçit çıkmış diyorum valla
    il jandarma çıkmadığı için çok üzülmüştüm ama sonradan öğrendim ki mardin il jandarma berbat bir yermiş (il jandarmada araç komutanı olan uzun boylu bir çocuk vardi bizden 329kd bir gün dargeçite geldi konuştuk söylediği laf şuydu benim rahatım yerinde ama galiba siz bizden daha rahatsınız demişti)
    dargeçit hakkında onca şey söylüyorlar bir çoğu doğru diyebilirim ilk transitle giderken 14kişiydik tırsmayan yoktu bizden anlayacagın hepimiz korkuyorduk acep nasıl bir yere gidiyoruz diye. mardin midyatı geçince anladık nasıl bir yer olduğunuhayatımda görmediğim kadar garip yollardan gidiyorduk garip diyorum o yolu tarif etmek için kelime bulamıyorum gidip görmek lazım şuan o yolların bir kısmını düzeltmişler
    iyisiyle kötüsüyle bitirdik o günlerin bazılarını hatırlamak iyi ama bazılarını hatırlamak gerçekten kötü. bir ara kafayı sıyırmak üzereydim birlik komutanına çıkıp beni dış karakollara sürün diye yalvarmayı düşünüyordum ne hale geldiğimi sen anla

• quote:

@eloozgur
    hey gidi günler hey nasılda geçti kızıltepe neydi valla . nasıl bayılmadık 50 derecede sabahın köründen akşama kadar yürüyüşlerde anlamış degilim. gerçekten de hiç kimse bayılmamıştı onca sıcaga ragmen hayatımda görmediğim kadar sıcaktı kızıltepe denen yer
    valla oranın güzellikleri oldu mu bilemiyeceğim ama kura olarak dargeçiti çekmeden önce tahmin ediyordum zaten . içimden bir ses ya mazı dağı yada dargeçit çıkacak diyordu dargeçit çıktı ama şimdi iyikide dargeçit çıkmış diyorum valla
    il jandarma çıkmadığı için çok üzülmüştüm ama sonradan öğrendim ki mardin il jandarma berbat bir yermiş (il jandarmada araç komutanı olan uzun boylu bir çocuk vardi bizden 329kd bir gün dargeçite geldi konuştuk söylediği laf şuydu benim rahatım yerinde ama galiba siz bizden daha rahatsınız demişti)
    dargeçit hakkında onca şey söylüyorlar bir çoğu doğru diyebilirim ilk transitle giderken 14kişiydik tırsmayan yoktu bizden anlayacagın hepimiz korkuyorduk acep nasıl bir yere gidiyoruz diye. mardin midyatı geçince anladık nasıl bir yer olduğunuhayatımda görmediğim kadar garip yollardan gidiyorduk garip diyorum o yolu tarif etmek için kelime bulamıyorum gidip görmek lazım şuan o yolların bir kısmını düzeltmişler
    iyisiyle kötüsüyle bitirdik o günlerin bazılarını hatırlamak iyi ama bazılarını hatırlamak gerçekten kötü. bir ara kafayı sıyırmak üzereydim birlik komutanına çıkıp beni dış karakollara sürün diye yalvarmayı düşünüyordum ne hale geldiğimi sen anla

il jandarmanın tek güzel yanı mardin merkezde oluşuydu gerisi rezaletti.

• quote:

Orijinalden alıntı: eloozgur

quote:

@eloozgur

evet bir kaç kişi hariç kimse begenmiyordu ne kötülükleri vardı merak ediyorum açıkcası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ryner -- 28 Haziran 2010; 23:32:25 >

• bitmiş zaten şafak 31 bu arada
  • quote:

quote:

quote:

@eloozgur

evet bir kaç kişi hariç kimse begenmiyordu ne kötülükleri vardı merak ediyorum açıkcası

bence kötü olan tarafları;

rütbeli sayısı had safhada .
    küçük bir yüz ölçüme sahip olduğundan arazi olabileceğin bir yer ya da kafanı dinleyebileceğin bi yer yok.
    yemekler rezalet.
    asker sayısı yeterli değil çünkü çoğunluğu karakollara dağıtıyorlar il merkeze az kişi bırakılıyor bu yüzden 5 kişinin yapacağı işi 1 kişi yapıyor bunun yanında ekstradan nöbette tutuyorsun.(sabah 5.30 kalk akşam 20'ye kadar yazıcılık yap komutanın nöbetçiysen sınırsız :) sonra git nöbet tut)
    içtima olayı sabahları en az 2 saat sürüyordu.
    mardine gelen bütün üst düzey rütbeliler uğruyordu bu yüzden her hafta denetim varmış gibi hazırlık yapılıyordu.

• 29
  • 28
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blue_Knight

28

daha şafağın çokmuş

geçen sene bu zamanlar forumda ne tırmalıyorduk yok erken sevk dilekçesi yok sarı zarf vs. zaman hızlı akıyor

• quote:

quote:

28

daha şafağın çokmuş

geçen sene bu zamanlar forumda ne tırmalıyorduk yok erken sevk dilekçesi yok sarı zarf vs. zaman hızlı akıyor

eylülde bursaya dönmek daha zor geliyor tertibim antep daha iyidi benim için

uzadı uzayacak diye biz o kadar tırsmıştık haberlerde falan çıkıyordu şimdi ki ağustos celbi 30 sayfamı ne biz kaç yüzler geçtik öyle

• günler geçiyor
  • buraya yazarak bitireceğim
  • quote:

yav be ne muhabbetler oldu bu sayfalarda şimdi öğle yemeğinden çıktık pazar diye öğleden sonra arazi olacaz Allaha emanet olun

vay be nerdeyse 1 yıl oldu bu mesajı yazalı
  • 
Sayfa: önceki 14661467146814691470
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.