Şimdi Ara

Nvidia'nın çift grafik işlemcili yeni modeli GeForce GTX 295 olabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
3.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nvidia'nın çift grafik işlemcili yeni modelinin adı GeForce GTX 295 olabilir. Firmanın AMD-ATi'nin Radeon HD 4870 X2 modeline yanıt olarak hazırladığı ve 216 paralel işlemcili GeForce GTX 260 GPU'sunun çiftine sahip olması beklenen yeni modelin tahminlerinn aksine GeForce GTX 2660 GX2 yerine GeFore GTX 295 olarak isimlendirilebileceği iddia ediliyor.

Nvidia'nın yeni modeli 55nm üretim teknolojisiyle hazırlanan GT200 GPU'sunun çiftine sahip olacak. Toplamda 432x paralel işlem birimiyle gelmesi beklenen kartın hem performans hem de güç tüketimi açısından liderliğe oynayabileceği belirtiliyor. Tasarım çalışmalarının bittiği belirtilen kart için deneme üretimine geçileceği ve test sürecinin başlayacağı ifade edilirken, Ocak ayında lanse edilebileceği üzerinde duruluyor.

• daha düne kadar çift işlemcili ürünleri yerden yere vurdular şimdi neler yapıyorlar.bakalım daha neler göreceğiz.tşk ederiz bilgilerin için
  • şöyle 2gb 2x512 bit gddr5 55nm bir vga yapsınlar
  • oo boş işler x2 olyına karşıyım ben
  • hayret yaaa... bi firma bu kadar mı dönek olur... :D
  • güç tüketiminde liderlik dediği şey "en fazla güç tüketen kart" manasında heralde yada fx57 nin ince bi espirisi :)
    epeydir bakmıyorum gerçi ne oldu ne bitti diye bu 55nm gt2xx ler baya az güç çekiyor heralde, çifti bile güç tüketiminde iddialı olacak deniyorsa.
  • yeni çift kaşarlı tosta hazırmısınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulo61gun -- 3 Aralık 2008; 10:47:59 >
  • sulo61gun harikasın ya.... :E
  • liderliğie oynuyolar admlar :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozzzy222

şöyle 2gb 2x512 bit gddr5 55nm bir vga yapsınlar

onuda yaparar hocam merak etme
  • Yapsınlar zaten alamıyacaz ki dayarlar fiyatı 400$+ yaparlar
    yapsın 200-250$ bu kartın fiyatını görsün satışı yani fiyat önemli arkadaşım :) mesela en ucuz GTX 280 900-950 YTL şuan gtx 260 da 600-700 arası düşünün yani
  • CheckYourAss ne güzel demişsin :D yapsınlar alamıcazki :D budur ya
  • Doğru demi usta adam nasıl olasa alamıyacaz :) alan çıkar fakat genel olarak böyle :)mesela 9800 gx2 fiyatının hakını vermiyor gtx280 le aynı fiyat 400-500$ kim nitsin :) max 300 $ işler benden daha phenom 2 alıcam :) para hazır bekliyorum :D
  • Çift işlemcili grafik kartları gereksiz gözüksede amaç 4870x2'yi saf dışı etmek bu kartda rahatlıkla bunu yapabilecek güçte
  • bilader bize ordan iki cift-kaşarlı hazırlayıver hayrına
  • quote:

Orjinalden alıntı: bigdede

quote:

Orjinalden alıntı: ozzzy222

şöyle 2gb 2x512 bit gddr5 55nm bir vga yapsınlar

onuda yaparar hocam merak etme

pazarlıkla o 55 nm 40 nm olur
  • Ah Nvidia ah
  • hadi baklım tostumu yedim sizede getiriyorum
  • haber için teşekkürler. hani n vidia çift grafik işlemcili kartlara karşıydı..... amd ati nin amacı uygun fiyata rakibinin en hızlı kartını geçecek bir kart yapmak ve basardıda....amd ati istese gtx 280 den daha hızlı bir işlemci yapar dı.. mühim olan n vidia ne yapmaya çalışıyor.şişmdi amd ati de üst seviye bir gpu üretir ve onların ikisini aynı karta koyarsa n vidia da gtx 289x3 mu yapcak...
    hadi gtx 260x2 yaptın(teknink ismi her ne ise )fiyatta rekabet edebilecekmisin amd ile gtx 260 ın tekinin fiyatı bile 4870x2 ye yakınken... ah n vidia ah aglanacak haline gülüyorum :))))))
  • çevir tostu yanmazsın :) bu kart baya ısınır gene :D bence yanar tost:D
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.