Şimdi Ara

HIS netbook pazarına giriyor, ilk modeli göründü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sadece AMD-ATi tabanlı ekran kartları hazırlayan ve ICEQ serisi yüksek performans odaklı modelleriyle popüler olmayı başaran HIS, netbook pazarına giriş yapıyor. Ulaşılan satış rakamlarıyla 2008'in öne çıkan donanımları olarak değerlendirilen netbooklar yani maliyet odaklı ve kompakt boyutlu dizüstü bilgisayarlara olan ilginin artması ve pazarın büyümesi pek çok firmanın dikkatinden kaçmıyor.

Ekran kartı üreticisi HIS de hazırladığı yeni modelini Hindistan pazarında gösterdi. Intel'in Atom platformunu kullanan ve 1,024 x 600 çözünürlüğünü destekleyen 10.2" LED backlit ekrana sahip olan ultra-taşınabilir bilgisayarın sistem belleği ise 1GB olarak belirlenmiş. 2.5" SATA disk ile donatıldığı belirtilen sistemde ayrıca WiFi, çok formatlı kart okuyucusu, 3x USB 2.0 portu ve 0.3MP çözünürlüklü kamera bulunuyor.

Windows XP Home işletim sistemiyle gelen netbook modelinin 1.3MP kamera, 4 hücreli pil ve HSDPA/WCDMA gibi detaylara sahip olan yeni bir varyasyonu da kullanıma sunulacak. HIS'in yeni bilgisayarı için yurt dışında bahsi geçen etiket fiyatı 400$.

• Ekran kartları gibi afilli durmuyor. Hayırlısı olsun bakalım.
  • güzel ürün paylaşım için teşekkürler.
  • Nintentonun yaptığı oyuncak laptoplara benzemiş biraz.
  • bi sen kalmıştın, ayıp yaaa...
  • Dizüstü yapmaya ne varki içinde ki parşaları yapması önemli olan.
  • Arkadaşlar, farkettiniz mi bilmiyorum ama bu bir netbook. Laptop ya da notebook değil. Küçük olması, oyuncağa benzemesi ya da güçlü olmaması çok normal. Ve düşünülenin aksine, bir netbook olarak MSI Windbook'u anımsatan hoş bir görünümü olduğunu düşünüyorum. Zevkler ve renkler tartışılmaz elbette...
  • Asus 1000h modelinin hem özellik hem görünüm olarak çakması olmuş gibi.fiyatı asusunkine göre çok uygun ama.güzel bir giriş yapmış his ;)
  • quote:

Orjinalden alıntı: MÜŞAVİR

Ekran kartları gibi afilli durmuyor. Hayırlısı olsun bakalım.

Ekran kartları artık bu boyutlarda da ondan.
    Bu da çoğu kişinin tercihi olacaktır. Boyutları neredeyse ekran kartı kadar da ondan.

2gb. RAM olsa, çok hızlı bir internet ve "office" bilgisayarı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hardcore_Gamer -- 2 Aralık 2008; 18:14:19 >

• HIS se kalitedir alınır ama pahalı olabilir
  • Şu netbooklara neden 1.8" HDD koymuyorlar hala anlamıyorum valla. SSD'den ucuz en az o kadar küçük ve hafif. 250 hatta 320 GB'lıkları bile yapıldı.

Netbook almak için merakla 1.8" HDD kullanan ve WiMax destekleyen modelleri bekliyorum..
  • güzel güzel
  • Bir his eksikti zaten :lol: :D
  • msi wind ya bu

aradaki 7 farkı bulunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahho88 -- 4 Aralık 2008; 21:32:30 >

• msıın birebir kopyası olmuş.
    Madem netbook yapıyorsun neden 4 hücreli pil koyuyorsun?Günümüzde 6 hücreliden aşağısına netbook demiyorlar
    Niye özgün bir tasarım yapmıyorsun?Bak asusa lenovoya adamlar 10''de harikalar yaratıyorlar.Bu şekilde para kazanabileceğini mi zannediyorsun?
    buradan müsadenizle bu çakma msı'a bir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.