Şimdi Ara

--Wir Leben Autos!--Club Vectra...(29 Üye)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
264
Cevap
0
Favori
61.847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Opel forumuna bakıldığında sadece VECTRA C klubü var.Bu yüzden tüm vectracıların toplanabileceği bir konu açmak istedim.

--BUNDAN SONRA VECTRA NIN TÜM İYİ,KÖTÜ YÖNLERİNİ BU FORUMDA KONUSURSAK HERKESE YARARLI OLACAKTIR.

TÜM PAYLAŞIMLARINIZI BU TOPİĞE YAPARSANIZ VECTRA KULLANICILARI VE SEVERLERİ İÇİN DAHA AÇIKLAYICI VE YARARLI OLACAKTIR..

EVET ARKADAŞLAR..
    İLK ÖNCE OPEL İN GÖZBEBEĞİ OLAN VECTRA AİLESİNİ TANIYALIM.

VECTRA A
    Vectra a ilk çıktığı yıllarda o döneme göre çok şık tasarımı,işlevselliği ile ilgi çeken otomobillerin başında gelirdi.
    Ancak yılların verdiğ yorgunluk neticesinde,laportasına paslanmalar meydana geldiği için TÜV den başarılı bir not alamayarak tarihe yavaş yavaş gömülmektedir.

VECTRA B
    Vectra b uzay kasa olarak bilinen ,geniş rahat ve ferah bir otomobildir.O döneme göre çok yüksek konforlu ve donanımlı bir otomobil olması VECTRA ünvanına yakışır bir şekilde tarihe karışmasını sağlamıştır.

VECTRA C
    Vectra ailesinin yaş olarak en küçük,boyur ve isim olarak en büyük otomobildir C kasalar..
    Çok zarif ve şık tasarımı ,konforu donanımı ve herşeyiyle mükemmel bir otomobildir.
    Benimde sahibi olduğum bu otomobil kronik olarak hiç bir soruna sahip değildir.

AŞAĞIDA A-B-C KASALARIN RESİMLERİ BULUNMAKTADIR.

Tekrar Hayırlı Olsun....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverDrıve -- 25 Kasım 2009; 16:53:19 >

• VECTRA A

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverDrıve -- 2 Aralık 2008; 14:58:16 >
  • VECTRA B-1996-2001

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverDrıve -- 2 Aralık 2008; 14:59:09 >
  • VECTRA C-2003-2009

• Arkadaşlar üye olmak isteyen arkadaşlar;
    adınız/aracın çıkış yılı/kasası/donanım seviyesi/aracın motor hacmi/ ve rengini bir arada yazarsa eklemekten şeref duyacağım...

ÜYELERİMİZ..

1-Ahmet YILDIRIM/2004 VECTRA C 1.6 COMFORT OYSTER GRİ
    2-Melih ARSLAN/1998 OPEL VECTRA B/2.0 GLS BEYAZ..
    3-Bora TOKSÖZ/2004 VECTRA C/16 EDİTİON/GÜMÜŞ GRİ
    4-Berkay TUTAL / 1998 / Vectra B / GL / 1.6l / Beyaz
    5-Zihni GÖNEN / 1996 / Vectra A / GT / 2.0 136hp / Beyaz
    6-Kemal AVŞAR/Vectra C/ 1.6 /comfort/2003
    7-Çağrı SUCU / 2006 Vectra C2 Comfort 1.6 Safir Siyah
    8-Eren Kaytaz / 97 Vectra B GLS 2.0 16V / Kum Rengi
    9-Ahmet Rastgeldi/98 Vectra B/CD/2.0/ Gri
    10-Emre Deniz/2000 Vectra B/cdx/2.0/Gümüş Gri
    11-Mustafa ARIKAN/Vectra B/ 97'/ 2.0 16V /CD /Automatic
    12-Aydın Önder/2001/Vectra B/1.6/Comfort/Lacivert+LPG
    13-Selçuk Avcı/1993/Vectra A/2.0/GL/Lacivert+LPG
    14-hozturan/2001/Vectra B/1.6/Beyaz
    15-EFSANE98_1/2004/Vectra/1.6/Comfort/Gri
    16-GTRulez/1998/Vectra B/GT/
    17-umutdenizz/2004/Vectra C/1.6/Comfort/Beyaz
    18-modjowbx/2004/Vectra C/1.6/Comfort/
    19-strong84/2006/ Opel Vectra/1.6 /Comfort/Metalik Gri
    20-torrentialrun/2004/ Opel Vectra/ 1.6 /NB Comfort/ Oyster Gri
    21-morbet/1992/ Opel Vectra/ A/2.0İ/ GL/Beyaz
    22-memhmetlery/2004/Opel Vectra/C/Şimşek Gri
    23-hozturan/2001 Vectra B Comfort 1,6/Beyaz
    24-niCkSiz_adAMxD/2004 Vectra C 1.6 Comfort/Gri
    25-emren0306/1998 Vectra B 2.0 GLS/Beyaz
    26-cemkare70/2008 VECTRA C 1.9 CDTI /COMFORT /METRO MAVİ
    27-frter/1998 Vectra B Cd 2.0
    28-Darsh/Vectra 2001/elegance/2,0/136 bg/metalik gri
    29-Yunus Kökkaya/2004/C kasa/comfort/1598 cc/satürn mavi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverDrıve -- 25 Kasım 2009; 16:53:06 >

• Bu yazdan beri çok koştum peşinden ama 0 ına zaten gücüm yetmezdi
    Diğer taraftan 2.el alayım dedim onda da fiyat şişiren angamozlar çıktı karşıma hep
    Şu an bile 2003/04 eleganceye 29 milyar isteyen varsa kriz mriz hak getire !
    (Kısacası nasip olmadı ama her görrdümde özellikle de makyajlı kasayı içim cızzz eder size iyi kullanmalar)
  • quote:

Orjinalden alıntı: historiyst_45

Bu yazdan beri çok koştum peşinden ama 0 ına zaten gücüm yetmezdi
    Diğer taraftan 2.el alayım dedim onda da fiyat şişiren angamozlar çıktı karşıma hep
    Şu an bile 2003/04 eleganceye 29 milyar isteyen varsa kriz mriz hak getire !
    (Kısacası nasip olmadı ama her görrdümde özellikle de makyajlı kasayı içim cızzz eder size iyi kullanmalar)

Ne desen haklısın.
    Ama birde satıcının tarafına geçince işler biraz değişiyor gibi.
    Nedeni ise aracı 42 000 ytl ye alıp,4 sene sonra 25 e satmak insanı derinden etkiliyor.

Ama yılaşından sonra fiyatlar düşecektir tahminimce.

SAYGILAR..

• Hiç sanmam bu şartlarda bile fiyat şişirip duran herifler o zaman neden düşsün ama yine de hayırlısı diyelim ...
  • melih arslan /Opel vectra B / 98 MODEL GLS / 2000 MOTOR / BEYAZ
  • quote:

Orjinalden alıntı: ecz_mel

melih arslan /Opel vectra B / 98 MODEL GLS / 2000 MOTOR / BEYAZ

Hemen ekliyorum..

TEŞEKKÜRLER..
  • Evet arkadaşlar.
    Forumda VECTRASI olan mı yok yoksa yazmayamı üşeniyorsnuz.

HADİ CANLANALIM BİRAZ...

• Elektronik problemi çok motoru zamanının en iyi 1 kaç ünitesinden biri ve yakıt tüketimi çok iyi fakat 1 sene sonra passat alındığında arada çok fazla fark var olduğunu üzülerek gördüm.
  • quote:

Orjinalden alıntı: froster2006

Elektronik problemi çok motoru zamanının en iyi 1 kaç ünitesinden biri ve yakıt tüketimi çok iyi fakat 1 sene sonra passat alındığında arada çok fazla fark var olduğunu üzülerek gördüm.

elektroniği berbat gerçekten. kmsi çok sa yanına bile yaklaşmayın.
  • İşte benimde en büyük sorunum elektronik.
    Özellikle yol bilgisayarı.
    Bir türlü ayarlayamadım.Her sabah kesin bir hata veriyor ekran..
  • Hadi hayırlı uğurlu olsun bu konuda. Yakında İnsignia geleceği için fazla rağbet görecek mi acaba bu konu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ünal Korkmaz

Hadi hayırlı uğurlu olsun bu konuda. Yakında İnsignia geleceği için fazla rağbet görecek mi acaba bu konu.

Bence daha çok rabet görecek
    Nedenine gelincede İnsignia çıkınca Vectra ucuzlayacak,e millette çatır çatır,kapış kapış VECTRA KALİTESİNİ TATMAK İÇİN SIRAYA GİRECEK!

SAYGILAR..
  • 2 üye tek mi var ?
    Eski Vectra daha güzeldi hele ki otomatik vitezlisi çok iyiydi.
    Yeni Vectra'nın kasası çok büyük.
  • KLÜBÜ başlatalı sadece 1 gün oldu.
    2 üyeyiz şu anda:)

Ama önümüzdeki günlerde daha çok kişinin bize katılacağına inanıyorum!...
  • arkadaşlar ben dün bir kaza atlattım. Tekere çivi girmiş ve ben bunu farkedene kadar 5 km yol gittim hem de 100 - 120 arası. Işıklar geldi durdum bi baktım araba sağa yatık duruyo. Allahtan ışığın dibi petrol ve petrolde de lastikçi vardı. Sağ ön lastik gitmiş. Neyse yama falan yaptırdım. 100 geçmeden sürdüm dün.tabi bide önleri arka arkaları ön yaptırım lastikçiye

Bugunse sanayiye gittim. Jant eğilmiş yaptırdım. Rot balans yaptırdım. Eve dönerken 40 km kadar 140 km hızla gittim harikaydı. Fakat akşam eşimle ziyarete gittik geldik. Toplam yool 80 km ve 120 km hıza yaklaşırken arabanın arkası soldan sağa doğru atmaya başladı. 90 da yada 100 de yok böyle bi şey. Sadece 120 ye yaklaşırken ve araba sollarken. Üstelik yan rüzgar falanda yoktu. Yarın bayram tatili için yola çıkacam sizce ne yapayım. 300 km bi yolum var yarın gideceğim. Tabi bayram boyunca 2000 km yapacağım ama yarın ilk olarak konyaya gidicem acab orda mı baktırayım. Sorun sizce ne olabilir.

Aklınıza hem de acil olarak ihtiyacım var sizce neden olmuş olabilir?

• Tüm benzinli motorlarda değişken emme manifoldu bulunmakta 2.0 da 3600 devirde uzun olan 380mm lik yoldan kısa yola geçmekte 1.6 da ise 3800 devirde bu işlem oluşmaktadır ve zamanında pek az motor bu sistemi kullanmaktadır.
    Özellikle 2.0 ve2.5 lt zamanının güç dağılımı açısından en rafine motorlarından biridir ve ürettiği güce göre çok verimli ünitelerdir.
    Bu motorların aslı cosworth bloğuna dayanıp genel olarak oldukça dayanıklı makinalardır.
    Makyajlı olan araçlarda 2.0 lt olan motorlarda 4 silindirin yarattığı huzursuz çalışma karaktari denge milleriyle oldukça sakin bir yapıya bürünmüştür.
    Aynı makyajla vitesler kablolu bir düzen tarfından kontrol edilmeye başlamıştır.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.