Şimdi Ara

Cuma Günü Okullar Tatilmi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
8.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Cuma günü tatil
    Bakanlar Kurulu'nun ardından Cemil Çiçek açıkladı.

01.12.2008 15:24
    Hükümet Sözcüsü, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, kamu çalışanlarının 12 Aralık Cuma günü idari izinli sayılacağını bildirdi. Böylece Kurban Bayramı tatili 9 güne çıktı.

Çiçek, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Kurban Bayramı tatili konusunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kısmen ifade ettiği bir konuyu dile getirmek istediğini kaydeden Çiçek, ''12 Aralık Cuma günü kamu çalışanlarının idari izin sayılmaları husus karar altına alınmıştır. 12 Aralık Cuma günü de idari izinli sayılacak kamu çalışanları'' dedi.

Çiçek, şöyle devam etti:

''İkinci olarak, yine bayram münasebetiyle vatandaşlara ulaşım kolaylığı sağlamak açısından 6 Aralık Cumartesi günü saat 06.00'da başlayarak 12 Aralık Cumartesi günü saat 00.00'a kadar otoyollar ve boğaz köprülerinden yararlanmalar ücretsiz olacaktır.

Belediyeler ise 8 Aralık 2008 Pazartesi günü 08.00'den başlayarak 11 Aralık 2008 Perşembe günü saat 00.00'a kadar toplu taşıma araçlarıyla ilgili eski uygulamalarını sürdürebileceklerdir. Dolayısıyla bugün bunlar karar altına alınmıştır.''

Ayrıca ekonomiye sağlayacağı faydalar da göz önünde tutulmak suretiyle, tasarruf ve rekabet ilkelerine uygun olmak kaydıyla kamu mal ve hizmet alımlarında yerli üretimlere öncelik vermek, bunun için de aynı konuda ihaleye başvuranların istekleri lehine yüzde 15 oranına kadar fiyat avantajı sağlanması konusunda 4735 sayılı 63. maddesinde bir hüküm bulunduğunu belirten Çiçek, şunları kaydetti:

''Zaman zaman kamu kuruluşlarında bunun tereddütü var. Şimdi bunu bir genelgeyle tüm kamu kuruluşlarına duyurmuş oluyoruz. Böylece ihale açan kamu kuruluşları yerli üretim lehine yüzde 15 oranına kadar fiyat avantajı sağlanması konusunda idareler bu konuda şartnamelere hüküm koyabilecekler. Bunu daha fazla dikkate almalarını arzu ediyoruz.''

-MERKEZ BANKASI BRİFİNGİ-

Merkez Bankası'nın kanun gereği senede 2 defa faaliyetleri ve para politikalarına ilişkin Bakanlar Kurulu'na bilgi sunduğunu anımsatan Bakan Çiçek, ''2008'in bilgi sunumu bugün gerçekleşti. Sayın Başkan ve ekibi, Bakanlar Kurulu üyelerine uluslararası gelişmeler, Türkiye'de finansal istikrar, enflasyon gelişmeleri, tahminler ve riskler, para politikası, ekonomik görünüm ve 1 Ocak 2009'dan itibaren Türk Lirası'na geçişle ilgili kurula kapsamlı bilgi vermiş, sayın Başkan ile birlikte son gelişmeler birlikte değerlendirilmiştir'' dedi.

Böyle demiş Kamu dediğine göre okullarda tatil cuma günü dimi ;)

• Up
  • inşallah tatil olur cuma günü tam 3 sınav var.tatil olursa taa bayramdan sonraya.
  • Kaynak ?
  • 12 aralık cuma diyor...
  • 12 Aralık Cuma gününden bahsediyor. Bu cuma değil.
  • bu cuma değil ama!
  • bir sene içinde 2. sömestr tatili, 3.'sü de şubatta..

japonyada senedeki tatil sayısı 30-40 gündür. bizde nerden baksan yarısı tatil
  • evt 12 aralık cuma zaten bizimde sınav var bu cuma
  • of ya okul yillarimi ozluyorum. gerci bizim zamanimizda bu kadar tatil olmuyodu. yeni nesil cok sansli
  • 12 aralık cuma günü okullar zaten tatil resmi açıklama yapıldı bayram 9 gün bende bu cuma zannettim
  • quote:

Orjinalden alıntı: gm7pro

inşallah tatil olur cuma günü tam 3 sınav var.tatil olursa taa bayramdan sonraya.

Cuma gününe hiç bir öğretmenin sınav koyacağını sanmıyorum...
  • bu cuma mı? öbür cuma mı? hangi cumadan bahsediyosun sen
  • quote:

Orjinalden alıntı: ApAtHe89

bir sene içinde 2. sömestr tatili, 3.'sü de şubatta..

japonyada senedeki tatil sayısı 30-40 gündür. bizde nerden baksan yarısı tatil

şikayetimiz yok bizim walla ama seni bilemem
  • Bizim staj günü yav bizim iş yeri büyük ihtimal çalışır .. Acaba nasıl bir yöntemle gitmekten kurtulurum..
  • quote:

Orjinalden alıntı: irish

quote:

inşallah tatil olur cuma günü tam 3 sınav var.tatil olursa taa bayramdan sonraya.

Bizimde 2 sınavımız vardı zorla 1tanesini ertelettik
  • 9 gün iddaa günü daha ne istiyim
  • La konuya sevinerek girmiştim.. Cuma günü matematik sınavı vardı
  • quote:

Orjinalden alıntı: irish

quote:

3 birden koydu
  • Cuma günü yazılı var.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.