Şimdi Ara

MSI'dan Radeon HD 4850 temelli dört yeni ekran kartı geliyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Donanım dünyasına yön veren isimlerden MSI, Radeon HD 4850 tabanlı dört yeni ekran kartını kullanıma sunuyor. Firmanın yeni modelleri kullanılan özel soğutucu ile AMD-ATi'nin referans tasarımından ayrılırken, 4+1 fazlı güç tasarımlarıyla da dikkat çekmeyi başarıyorlar.

55nm üretim teknolojisiyle hazırlanan RV77 Pro GPU'sunun güç verdiği kartlar 256-bit bellek veri yolu desteği ve 800x paralel işlem birimiyle geliyorlar. Çift slot tasarıma sahip olan ekran kartları DirectX 10.1 ve PCIe 2.0 desteğine ek olarak Unified Video Decoder 2 teknolojisiyle yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma yapabiliyorlar.

Crossifre X desteğiyle olanak tanıyan anakartlarda çoklu ekran kartı, kurulumuna olanak tanıyan kartlarda çift DVI konnektörü yer alıyor. Biri bellekler ve dördü GPU için olmak üzere 4+1 fazlı güç tasarımıyla donatılan ekran kartları R4850-2D1G, R4850-2D1G-OC, R4850-2D512 ve R4850-2D512-OC kod adlı modellerden OC uzantılı olanlar fabrika çıkışı arttırılmış saat hızlarıyla geliyor.

1GB GDDR3 bellek ile donatılan R4850-2D1G ile 512MB GDDR3 bellekli R4850-2D512 modellerinin grafik işlem birimleriyle bellekleri sırasıyla 625MHz/1986MHz'de görev yaparken yine 1GB bellekli R4850-2D1G-OC ve 512MB GDDR3 bellekli R4850-2D512-OC modellerinin grafik işlemci hızları fabrika çıkışı arttırılmış olarak geliyor ve diğer iki modelden farklı olarak 625MHz yerine 640MHz'de çalışıyorlar.

MSI'ın Radeon HD 4850 temelli dört yeni modeli için henüz fiyat bilgisi bulunmuyor.

• Ne olursa olsun Atiden bi kere ağzım yanı töbe birdaha
  • quote:

Orjinalden alıntı: CheckYourAss

Ne olursa olsun Atiden bi kere ağzım yanı töbe birdaha

Sen alma zaten

Kardeşim bu ne biçim yorum ? İnsan yapımı kardeş bunlar,kusursuz olamazlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Feel.The.Heart -- 30 Kasım 2008; 17:51:39 >
  • kardes oyle diyorsun da ati kral vallaha bende de var 4850

cengaver mübarek....
  • ben marakayı kötülemek için söylemedim :) şu an kartımla başım belada^^ o yüzden süten ağızı yanan Yoğurtu üfleyerek yer hesabı^^
  • Ben de ATI HD 4850 almayı düşünüyorum ama aklımdan hiç MSI geçmemişti... HIS ICE4Q düşünüyorum...
    Bence bu kartlar göze pek hoş gelmiyor. Kart bilgisayarın içinde görünüşünü naapıcaksın diyebilirsiniz ama, bence kartların görünüşü güzel değil
  • Her zaman için sıcak havaya kasa dışına atan soğutucular daha makbuldür.
  • palit vari olmuş bencede his icq4 en iyi 4850 dir
  • quote:

Orjinalden alıntı: CheckYourAss

ben markayı kötülemek için söylemedim :) şu an kartımla başım belada^^ o yüzden süten ağızı yanan Yoğurtu üfleyerek yer hesabı^^

Ne varki kartında?
  • bu tür fanlar çoğaldı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.