- x
Sinüzit Tedavisi ve Burun Açma Yöntemleri(Bildikleriniz?)
304 Cevap131321 Görüntüleme20 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     1 2 [4] 6      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1408 Mesaj
4 Aralık 2010; 19:24:43 

Ellerinize sağlık biberiye yağını deneyeceğim

461 Mesaj
4 Aralık 2010; 21:01:47 

quote:

Orijinalden alıntı: The maXz!

Bir merhem var Vapo Rub .Burnunzu açmaz.ADETA YAKAR!!!!!!!! her eczanede bulabilirisniz.Kullanmak ÇOK kolay. Alın sürün. buyrun benzer bir resmi :

http://www.cure-nailfun...por-rub-for-toenail.jpg

bende bndan kullanıyorum..burnum tıkandıgında ve burnumun yan tarafları yani sinüslerım agrıdıgında..sürüyorum hem sinüslerıme hemde şakaklarıma agrıyı geçiriyor..ne illet bişeydır cocuklugumdan berı cekıyorum..

bide bu dr. öz ün caydanlıkla yapılan burun acma yöntemını deneyım dedım beceremedım bi türlu:S:S yıne denıcem..caydanlıkla bosaltıosun ama alısmak lazım ona da cok zor oluo bogulcak gıbı..

2966 Mesaj
5 Aralık 2010; 8:27:31 

quote:

Orijinalden alıntı: Feel Me

Sabahtan beri 5 paket selpak bitirdim , hiç azalmadı. Burun akıntısı , hapşırık , baş dönmesi bile yapıyor.Sanırım bir de griple birleşti , boğazlarım fena. Tuz karbonat yaptım 10 dk. önce , boğazlarımı , burnumu yaktı , sanırım beceremedim , yemekten sonra Clarinase içeceğim bana en iyi o geliyor.

o zaman seninki allerji kaynaklı

2966 Mesaj
11 Mart 2011; 17:40:56 

upi

2412 Mesaj
11 Mart 2011; 18:27:15 

Valla hocam doğru bilmişsin , alerji kaynaklıymış benimki.İlaç verdi 3 adet , birde burun spreyi.2 haftada kendime geldim ,1 aydır iyiyim Allah'a şükür.

...Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

332 Mesaj
14 Mayıs 2011; 20:39:23 

up

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
3 Eylül 2011; 18:09:13 

up

1381 Mesaj
30 Eylül 2011; 18:55:04 

selam 1-2 ay once hafif burun tikanikligi ve koku alamama problemi nedeniyle dr a gittim. tomografi sonucunda her yerimin sinuzit doldugunu soyledi kortizon tedavisi baslatti 100 e yakin hap ictim 1hafta gibi bir sure icinde. asil derdim koku alamamakti benim haplar bittilten 1ay sonra yine ayni duruma geri geldim. dr ameliyat dedi ama oda kesin cozum degilmis. haplari kullanmaya basladigim ilk gunun sonunda koku alma duyum yerine gelmeye basladi. su an 2.haplar yeni bitti iyiyim ama yine eski hale donermi bilenicem bir daha da kortizon kullanmamayi dusunuyorm zarari var. enfoil damla aldim onu kullabicam bundan sonra yararini gorenler var. Allah herkese acil sifalar versin.. gercekten kotu bir hastalik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

MSI z68a-gd55 ۩intel i5 2500k@4.5Ghz (1.325v) Thermaltake frio ۩GigaByte Gtx 260 OC -216- ۩2x4 Gskill Sniper DDR3 1600 4Gb Gskill ripjaws۩Philips 244E1SB ۩OCZ Agility 120Gb Seagate 2TB ST2000DM001 Samsung Story 1TB ۩Aopen H600 b-28 GP 550W ۩Logitech İnternet 350۩Logitech G500s♫Creative X-FI ExtremeMusic♫ ♫Logitech Z-5500 505W DIGITAL♫ promacto pro x09 ♫Sennheiser HD202♫ l QPAD Kunkka Kode5 (thx to DH) l Steam: jeffrey_jey

3 Mesaj
30 Eylül 2011; 19:02:16 

sinüzitli hacı..bak şimdi yaz bi piknik tüpü al tencereyide al su doldur içini başlat kaynatmaya suyun içine azcık viks koy su kaynamaya balayınca suratını yakmıcak şekilde yukarıdan bak tencereye başınada havlu ac nemi direk suratın alsın yani dayanabilirsen 1 haftada akar sünizit dalga geçmiyorum dene gör

SİYAH BEYAZ

259 Mesaj
30 Eylül 2011; 19:06:22 

Sinüzitten kurtulan var mı? Kesin çözümü var mı bu lanet hastalığın?

1764 Mesaj
30 Eylül 2011; 20:35:02 

quote:

Orijinalden alıntı: cantona10

sinüzitli hacı..bak şimdi yaz bi piknik tüpü al tencereyide al su doldur içini başlat kaynatmaya suyun içine azcık viks koy su kaynamaya balayınca suratını yakmıcak şekilde yukarıdan bak tencereye başınada havlu ac nemi direk suratın alsın yani dayanabilirsen 1 haftada akar sünizit dalga geçmiyorum dene gör

Bu teknik işe yarıyor burun 2-3 saat rahat açık kalıyor ama bir süre sonra yine tıkanıyor. Sanırım düzenli yapmadığımdan.

Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot. That sometimes the hand of fate must be forced!
Now, go forth. Unleash the Tides of Doom, upon all those who would oppose us.

815 Mesaj
30 Eylül 2011; 20:53:04 

Valla sinüzit olarak bir şey söyleyemem ben küçükken aldırmıştık ama burun açma için arada grip olunca otrivine alıyorum (fısfıs, burun spreyi) işe yarıyor,her eczanaede bulabilrsin.

Think Different

3 Mesaj
1 Ekim 2011; 10:48:40 

quote:

Orijinalden alıntı: Kubilay

Bu teknik işe yarıyor burun 2-3 saat rahat açık kalıyor ama bir süre sonra yine tıkanıyor. Sanırım düzenli yapmadığımdan.

düzenli yapıldımı işe yarıyo hacı

SİYAH BEYAZ

1308 Mesaj
1 Ekim 2011; 10:58:40 

Bende sinüzit idim bir zamanlar belki hala öyleyim ama artık fazla hissetmiyorum, bir zamanlar ağrıdan gözlerim görmez yere düşerdim o derece yani. Denediğim bir bitkisel yöntem var ama o da çok tehlikeli olduğu için kesinlikle denemenizi tavsiye etmiyorum öldürücü olabilir..

0

Acı kavun (ya da yaban hıyarı acı dülekacı düvelekcırtatancırtlakeşek hıyarıyabani hıyarit hıyarıkarga düveleğibırtlangıçşeytan keleği veya Cırtkelek Ecballium elaterium) bir çiçekli bitkiler familyası olan Cucurbitaceae (kabakgiller) içinde bulunan Ecballium cinsinin bilinen tek türüdür.

Bu bitkinin taze meyvesi sıkıldığında bitkinin tohumlarını da içeren mukus benzeri bir salgı fışkırtır. Bu özelliği nedeniyle örneğin İngilizce'de "squirting cucumber" (fışkırtan hıyar) olarak anılır.Meyvanın içindeki basınç 6 bar'a ulaşarak içindeki tohumların kapsül patladığında 36 km/h ulaşmasını sağlar.

Benim denediğim yöntem bir çay bardağı suya bir çay kaşığı kadar acı kavunun içinden çıkan sudan koyup karıştırıyoruz. Boş bir burun spreyi kutusunun içine doldurup burnumuza sprey yapıyoruz, ben bir gün boyunca bir kaç kez yaptım bir kaç gün sonra burnumdan o kadar sıvı boşaldıki beynim akacak sandım ama bir süre sonra gerçekten çok rahatladığımı hissettim. bir kaç yıldır ağrısını çekmiyorum...

Dikkat kan grubu 0 olanlar bu sıvıya daha dayanıklılarmış benim kan grubum 0 olduğu için belkide fazla bir şey olmadı ama kesinlikle çok zehirli bir bitki fazla kullanılırsa öldürücü etkisi olabiliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AfterFxMania -- 1 Ekim 2011; 10:59:53 >

Ünlü bir üşenir şöyle demiş; "Boşver"

604 Mesaj
1 Ekim 2011; 11:11:07 

Çocukluğumda 9-10 yaşlarımda bende olmuştum anneme tedavisini sorduğumda tedavisi yok demişti tabi önemsememiştim 1-2 yıl işkence gibi geçti özellikle uyurken.Şimdi 17 yaşıma girdim baharda polenlerden nezle olmuştum doktora gittiğimde doktor sinüzit yok dedi bana şaşırıp kalmıştım

14 yaşındayım her şeyin farkındayım

1010 Mesaj
1 Ekim 2011; 11:36:40 

beyler bende sinüzitim burnumun kemigi azcık büyük dısardan gözüküyo mesela soğuk su içtiğimde veya soğuk havalarda bazen o kemiğim ağrıyor ilerde sorun olurmuki

208 Mesaj
1 Ekim 2011; 11:56:59 

Bendede var hafız birde benim ki gece yattığımda genizimden ciğerlerime gidiyordu o derece her sabah bir öksürükle uyanıyordum doktor 2 hap bide burun spreyi verdi biraz işe yaradı ama hala pek bir değişme yok bunun tedaviside yok bence tek tesellim baş ağrısı yapmıyor oluşu

2836 Mesaj
1 Ekim 2011; 13:33:26 

illiadin derim başka bişey demem bu burun tıkanıklıgı konusunda sizi 5 dakikada hayata yeniden döndüren oksijeni hiç bir aracı olmadan çektiğinizi hissettiğiniz bir sprey fakat çok fazla zararı var uzun süreli kullanımda bu arada benim burnumda da sürekli tıkanıklık hissi var..

"BenÇokAyrılıklarYaşadımOYüzdenBitişikYazdımHerşeyi"

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
1 Ekim 2011; 13:36:50 

Bendede sinüzit var 5 senedir . Çok sinir bozucu bişey . Doktor okyanus suyu verdi açıyor 2-3 saat sonra tekrar aynı Bence sinüzitden kurtulan yok tahminimce çünki ameliyattan 2-3 sene sonra dikkat etmezsen tekrar sinüzit olma şansın varmış . Kurtulan varsa yorumlarını okumak isterim

2472 Mesaj
1 Ekim 2011; 14:48:04 

bu hastalik lanet surundurucu nitelikte bir hastalik ortaokuldan beri cekiyorum 15 sene oldu yani nerdeyse yuz kere doktora gitmisimdir belki.kronik alerjim var alerji baslar baslamaz sinuzitte start veriyor:-)ıcmedigim antibiyotik alerji ilaci kalmadi doktora gidince hangi mümessili seviyorsa onun sattigi antibiyotigi yaziyor gonderiyor:-)bu sebeple sinüzit derken karaciger ve bobrekten olmamak icin doktorada gitmiyorum artik bu illeti ceken herkese şifalar diliyorum cerrahi yontem deneyip cok olumlu sonuc alan varsa paylasirsa sevinirim

811 Mesaj
1 Ekim 2011; 15:23:57 

quote:

Orijinalden alıntı: musanpa

bu hastalik lanet surundurucu nitelikte bir hastalik ortaokuldan beri cekiyorum 15 sene oldu yani nerdeyse yuz kere doktora gitmisimdir belki.kronik alerjim var alerji baslar baslamaz sinuzitte start veriyor:-)ıcmedigim antibiyotik alerji ilaci kalmadi doktora gidince hangi mümessili seviyorsa onun sattigi antibiyotigi yaziyor gonderiyor:-)bu sebeple sinüzit derken karaciger ve bobrekten olmamak icin doktorada gitmiyorum artik bu illeti ceken herkese şifalar diliyorum cerrahi yontem deneyip cok olumlu sonuc alan varsa paylasirsa sevinirim

aynen dostum

alerjim başlıyor ve sonrası direk sinüzit

o yüzden alerji olacağını hissettiğinde aerius adlı ilacı içebilirsin.

53 Mesaj
1 Ekim 2011; 15:45:59 

mesajim bulunsun

2472 Mesaj
1 Ekim 2011; 18:31:56 

quote:

Orijinalden alıntı: judith

aynen dostum

alerjim başlıyor ve sonrası direk sinüzit

o yüzden alerji olacağını hissettiğinde aerius adlı ilacı içebilirsin.

cok sagol dostum bircok alerji ilaci kullandim en son clarinase kullanmaktayim dedigin ilacida denemedim onuda bir denerim seker dener gibi hap dener olduk zaten:-) istemesemde bazen dayanilmaz oluyor semptomlar ilaca sariliyosun yani

2412 Mesaj
1 Ekim 2011; 19:24:31 

Clanirase ve Aerius 2 mükemmel ilaç , ikiside şahsen beni kendime getiriyordu , tabi sadece 1 günlüğüne. İkisi beraber kullanılmıyor , ben Aerius'a geçtim , günde 1 tane içip , ardından da spreyi yapıyorum günün büyük bir kısmını rahat geçiriyorum. Maalesef ameliyatsız risksiz bir yöntem yok geçmesi için. Ameliyatta zaten 2-3 senelik rahatlık için , sonra tekrar etmesi büyük olasılık. Ben burnumdan nefes aldığımı hiç hatırlamıyorum. Ağzımdan nefes alıyorum sürekli , oldu ki ağzımı kapattınız 3-5 dakika sonra ölürüm Valla.

...Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

72 Mesaj
1 Ekim 2011; 19:29:46 

Bende de geniz eti var. O yüzden bazen bende de oluyor uzun zamandır öyle bir sorunum yok ama olunca artık kafayı yiyorum düzgün nefes alıcam diye. Su papatya atıp buharını çekince pek bi işe yaramıyor hatta normal buhar çeksen zaten aynısı olcak. Deniz suyu denemiştim ama hatırlamıyorum ne kadar işe yaradığını. Artık lazım olunca forumda arama yapıcam.

4 Mesaj
2 Ekim 2011; 0:27:40 

Arkadaşlar bunun ilacı halen bulabilen yok mu :(

[link=http://resim.donanimhaber.com/m_19219470/tm.htm] 321.

1492 Mesaj
15 Kasım 2011; 11:34:24 

Acı kavun(ecballium elaterium) öldürücü filan değil. Bunların hepsi şehir efsanesi.. Bu bitki müshil ilacı yapımında kullanılıyor. Adam yuttuğu halde ölmüyor. Buruna damlatınca mı öldürecek.? Saf olarak damlatırsan zararı var. Kanatır, birinin küçük dili kopmuş.. en fazla duyduğum bu...

ayrıntı için www.ecballium.com

Satarken, alırken, alacagını isterken kolaylık gösteren kimseye Allahu teala rahmet etsin.

256 Mesaj
15 Kasım 2011; 12:15:49 

Burnuna viks sür benim kuzenim öyle yapınca geçiyordu

4288 Mesaj
15 Kasım 2011; 13:08:03 

Benim sinüslerde hafif bi ödem çıktı, ağrı yapıyor bazen grip oluncada fena akıntı oluyo

Baya bi sıcak suya 2 şer çay kaşığı tuz ve karbonat atın, birazını gargara yapın birazını burnunuza çekin baya rahatlatıyo

Bioser diye bi doğal ilça var nette görmüşssünüzdür şakaklara burun etrafına sürünce felaket burunu akıtıyo irin olarak rahatlatıyo

Saçınızı yıkayıp soğuk hafalarda hemen dışarı çıkmayın iyice kurutun şapka örtün

grip olmamaya çalışın

Birde sabah akşam aç karnına sarımsağı 3 4 diş küçük parçalara bölüp yoğurtla karıştırın yiyin bunu uzun süre yapacaksınız ama sarımsak çok iyi bir antibiyotik iltihabı söküyo, çiğnemeden yutun koku yapmaz normali kadar

1468 Mesaj
15 Kasım 2011; 13:25:50 

quote:

Orijinalden alıntı: mehmetgunduzbey

acı kavun kesin çözüm ama insanı berbart ediyor bi sinüs rinse alın o karışıma acı kavun ekleyin cok az fazla koyarsanız mahvolursunuz.sinüs rinse burnu tıkalı olanlara burun açıksa gerek yok.
http://sozluk.sourtimes...un&nr=y&pt=yaban+kavunu
cok seyrek bi karışım yapın cok etkili
burnunuza çekince ilk zaman sürekli su geliyor daha sonra ne varsa:))
0

çok etkili ama oranı çok iyi ayarlamak lazım fazlası sıkıntılı olabilir

İntel İ7 4790 Asus DCU İİ GTX 780 HAFX ADV. Corsair Pro CL 9 2133 2x4, Asus Z97 Maxsimus HERO, Benq XL2420Z, 240 gb Corsair SSD, 2 TB Baracuda, Cooler Master 212x, Steelseries RİVAL, Logitech G930, Steelseries GCK+...

575 Mesaj
15 Kasım 2011; 13:31:30 

Bulunsun lazım olur

şaşırmadım ki ¯\(ツ)/¯

388 Mesaj
15 Kasım 2011; 14:50:12 

En iyi yöntem tartısmasız

0

Ekteki dosya (1)

2412 Mesaj
16 Kasım 2011; 0:45:37 

Bela yav. Vallahi billahi bela bir hastalık. Dopdolu otobüste zorla tutunuyorum , bir saniyede aktı ayakkabıma damladı burnumdan. Daha davranamadan şıp diye 2.'de düştü. Rezil oldum.

265 Mesaj
16 Kasım 2011; 1:06:37 

Birşey sormak istiyorum benim problemim var..
Burun deliklerim sağ açık olsa sol hep kapalıdır
sol açık olsa sağ kapalıdır
Sizce benim sünizit midir?

WORSHIP OF TALOS IS STRICTLY FORBIDDEN !

100 Mesaj
16 Kasım 2011; 1:29:02 

Şu reklamlarda gordugumuz gece rahat uyuyun falan var bant o nasıl acaba bir işe yarar mı ayrıca ben sinüzitmiyim bilmiyorum ama burnum hep tıkalı cok kuru hissediyorum koku alamıyorum falan ne oluyor anlamıyorum vallaha yardımcı olabilirmisiniz acaba nedir sorun ?

Origin ID: StormrageX7

2412 Mesaj
17 Kasım 2011; 9:31:05 

quote:

Orijinalden alıntı: Awesome99

Şu reklamlarda gordugumuz gece rahat uyuyun falan var bant o nasıl acaba bir işe yarar mı ayrıca ben sinüzitmiyim bilmiyorum ama burnum hep tıkalı cok kuru hissediyorum koku alamıyorum falan ne oluyor anlamıyorum vallaha yardımcı olabilirmisiniz acaba nedir sorun ?

Aynen , bende gördüm onu , eczaneye soracaktım unuttum.

338 Mesaj
17 Kasım 2011; 10:27:59 

O bant işe yarıyor rahat nefes almak için, gün boyu kullanılabilir.Hatta uyurken iyi oluyor.Bende de 4 senedir kronik sinüzit var alerjiden dolayı. Burunda polipte oluştuğundan koku alma duyum kayboldu.2010 da ameliyat oldum, bir faydasını görmedim.Eğer burunda deviasyon varsa ameliyat faydalı olur.Bir de sinüsleri boşaltmak için balon sinoplasti diye bir yöntem var.Cerrahi değil,kansız bir ameliyat.burnun içinde bir balonu şişiriyorlar ve sinüsler açılıyor.Bu yöntem 15 dakika sürüyor.Ama en az 5-6 bine patlar.

Geniş spektrumlu antibiyptik aldığınız zaman vücuttaki bütün bölgeye müdahale ediyorsunuz.Bunu doktor öz izliyorsanız tavsiye etmemişti.zaten antibiyotik fazla kullanılırsa böbreklere zarar.

Flixonase diye bir burun damlası var,spreyi değil.Yeşil bir kutu saydam ince tüpler.Bunlar çok faydalı

Clarinase de iyi

Ama şu anda bir numaram ne burun spreyi,ne flixonase, ne de clarinase pretnol diye bir ilaç var, sabah ve akşam atıyorsunuz.Mükemmel bir ilaç ameliyat olmuş gibi burnu açıyor, ve koku alamıyorsanız bir kaç güne hissediyorsunuz tekrar.

1957 Mesaj
29 Kasım 2011; 16:27:03 

Burun spreyini nasıl sıkıyorsunuz? Ben sıktığım zamana sanki hiç püskürmemiş gibi hissediyorum. Havaya sıkınca baya bir miktar çıkıyor, burna sokunca sanki püskürmüyor. Uzun kısmını burna tamamen mı sokuyorsunuz?

Bu arada şu videoyu ilaç kullananlar izlesin

http://www.uzmantv.com/...larin-yan-etkisi-var-mi

2423 Mesaj
29 Kasım 2011; 16:54:43 

18-20 liraya steril tuzlu su var yüksek basınçla süper bir şekilde boşaltıyor. ilk ay burnunu tahriş edebilir. Kullandığım markalardan aklıma gelen Sterinase

veya yazın akdenize git bol bol yüz. bu ikisi işe yaramaz sa genizinde et falan vardır.

Gözüm,aklım,fikrim var deme; hepsini öldür..
Sana göl gibi gelen,O çöl diyorsa; çöldür..

556 Mesaj
29 Kasım 2011; 18:02:07 

mesajım bulunsun bu konuda bende artık sinüzitmi yoksa geniz akıntısımı var bilmiyorum hep geri kaçıyor ve boğazımı tıkıyo yemek yediğim zamanda bulantı yapıyo

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

912 Mesaj
3 Aralık 2011; 22:56:03 

Güncel. Çok acil yardım edin, burun deliğimin birisi tıkandı diğeri de tıkanmak üzere. Ağzımdan nefes alıyorum bu sefer de burnum akıyor. Evde yapabileceğim bir karışım vb var mı? Tüm hayatım felç oldu Tuzlu su karışımını kullanıyordum; ama şimdi burun deliğim tamamen tıkandığı için burnuma çekemiyorum suyu! Önerilerinizi esirgemeyin.
NOT:Ne doktora ne de eczaneye gidebilirim!

Atam izindeyiz... 1881-193∞
Bir kişinin namazı sizi aldatmasın, onun dirhem ve dinarla kurduğu münasebete bakın.
Hz Muhammed

70 Mesaj
13 Aralık 2011; 9:39:37 

Ben sinüzit illetinden (frontal sinüzit yani kaş üzerindeki ağrılardan) aşağıdaki videoda gösterilen ürünü kullanarak kurtuldum, denemenizi tavsiye ederim. Hem ucuz, hem hiçbir riski yok. Ürünü eczanelerde bulabiliyorsunuz.

http://www.youtube.com/watch?v=LW9mvVe7Mk4

X-WARRIOR AEROCOOL KASA ll MSI B85-G43 GAMING Intel B85 Soket 1150 DDR3 1600 MHz SATA 3.0 USB 3.0 ll INTEL Core i5 4670 Soket 1150 3.4GHz 6MB Cache 22nm ll COOLER MASTER HYPER 212 EVO ll GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V ll SAPPHIRE HD7770 Edition GDDR5 1GB 128Bit AMD Radeon DX11.1 ll CORSAIR CX SERİSİ 80PLUS 600W ll Akasa Viper Kasa Fanları

70 Mesaj
20 Aralık 2011; 23:54:15 

quote:

Orijinalden alıntı: musanpa

cok sagol dostum bircok alerji ilaci kullandim en son clarinase kullanmaktayim dedigin ilacida denemedim onuda bir denerim seker dener gibi hap dener olduk zaten:-) istemesemde bazen dayanilmaz oluyor semptomlar ilaca sariliyosun yani

clarinase hapını anneme doktora gitmişken yazdır demiştim.doktor bu genç hapı sana yazamam demiş.vücudu çok zorlayan bir haptır.ne varsa içinde burun etlerini küçültüyormuş.bende de 12 senedir yavaş yavaş artan bir şekilde burun tıkanıklığı vardı. 12 senedir denize girdiğim yok gibi birşey. yazları denize girer bazen arkadaşlarla kayalara yatıp sümkürürdük bir bardak sıvı çıkardı. ne bilelim sinüzitlerimizin açıldığını. bir yandan da havlu kullanmazdık yerdik karadenizin poyrazını kafamıza doldururduk demekki sinüsleri. şimdiki zamana gelince burnum açılmaz olmuştu 3 ay önce doktora gittim.(göztepe ssk kbb) alerji, kıkırdak eğriliği var ameliyat dedi doktor. ameliyat oldum (septum deviasyon) 2 gün sonra tamponlar çıktı çıkarken acır dediler hiç acımadı. içini temizledi dr şimdi nefes al dedi valla burnumun direği sızladı. kompresör gibi olmuştu. arada kontrole gittim temizlik falan yaptılar.2 ay oldu. son bir birbuçuk haftadır sinüslerim boşalmaya başladı sanırım sarı sarı sümükler çıkıyor. bugun kanlı jel kıvamında gelmeye başladı sümkürdükçe geliyordu. ne olur ne olmaz dedim zorlamadım yarın devam ederiz. sinüzit ağrısını fazla çekmedim nadiren ağrırdı boynuz gibi alnım şişerdi .ayrıca saçımı senelerdir 3 numara kestiriyorum. kafayı ıslatmamanın rüzgarlanmamanın çok faydasını gördüm.

2012 gs edc baz donanım

712 Mesaj
21 Aralık 2011; 0:44:36 

500 Mesaj
28 Ocak 2012; 19:40:55 

Tek bildigim şey sinüzitle yaşamamız gerektigi

Evet şaka bir yana malesef daha sinüzitten iyileşen bir insan evladı görmedim, ama çeşitli rahatlama yöntemleri yok değil tabi ki ;
1. Ameliyat olmadan "Balon Tedavisi" yöntemi ile sinüslerinizi 10 dakika da boşalttırabilirsiniz, tabi ki bu daha ileri hastlar için.
2. Belli dönemler de sinüsler artık iyice dolar ve burun tıkanıklıgı ve bas agrısı cekilmez bir hal alır, zaten sinüzütü olan insan sinüslerinin ne zaman dolu oldugunu anlar, bu dönemlerde en mantıklısı antibiyotige basvurmaktır, her seferinde doktora gitmenize gerek yok artık, hangi antibiyotik oldugunu bilirseniz kendiniz de alabilirsiniz tabi sinüslerin iltihaplı oldugundan eminseniz, yine bu dönemlerde yeteri kadar sıvı almalıyız ki, iltihaplar yeterli sıvılık derecesine ulasarak akabilsin, ayrıca burun damlaları ile de saglayabiliriz bunu. Genelde bu dönemler 6 ayda bir olur. Birde en önemlisi mümkün oldukca burnunuzu boşaltmaya çalışın, genelde sarımsı-yeşilimsi bir rengi vardır iltihaptır zaten.
3. Sinüzitten bir süre kurtulmamızı saglayacak bitkisel yollarda vardır, "çörek otu yagı, biberiye yagı ve okaliptus yagı" esit miktarda karıstırılarak buruna günde 1 kez damlatılırsa faydasını görürsünüz, 3 gün öneriyorlar fakat ben 1 hafta yapmıstım
4. Sinüzit agrıları için ise ; yine yukarıdaki karışımı alın yani göz üstü, elmacık kemikleri üzeri, kısaca göz cevresine iyice yedirerek sürerseniz, agrıya faydası oluyor, veya eczanelerde bulabileceginiz "akıllı krem" adında bir krem var, vicks e benziyor kokusu, ama gercekten etkili, bütün agrılara gercekten cok iyi geliyor, bu kremi uygularsanız agrı sırasında cok faydasını görürsünüz, biraz yakıyor mentolü ama iyi geliyor :D
5. Burun tıkanıklıgı için isterseniz "Otrivine Menthol" kullanabilirsiniz, burun açmada cok etkili fakat uzun süre kullanılmaması öneriliyor.

Geçmeyecegini bildigimiz için birçok şeyi ögrendik artık, alışılmış çaresizlik, inşallah Allah şifalar versin, yazdıklarım işinize yarar inşallah

by_SER_ßy

811 Mesaj
28 Ocak 2012; 19:54:56 

quote:

Orijinalden alıntı: sercrazy

Tek bildigim şey sinüzitle yaşamamız gerektigi

Evet şaka bir yana malesef daha sinüzitten iyileşen bir insan evladı görmedim, ama çeşitli rahatlama yöntemleri yok değil tabi ki ;
1. Ameliyat olmadan "Balon Tedavisi" yöntemi ile sinüslerinizi 10 dakika da boşalttırabilirsiniz, tabi ki bu daha ileri hastlar için.
2. Belli dönemler de sinüsler artık iyice dolar ve burun tıkanıklıgı ve bas agrısı cekilmez bir hal alır, zaten sinüzütü olan insan sinüslerinin ne zaman dolu oldugunu anlar, bu dönemlerde en mantıklısı antibiyotige basvurmaktır, her seferinde doktora gitmenize gerek yok artık, hangi antibiyotik oldugunu bilirseniz kendiniz de alabilirsiniz tabi sinüslerin iltihaplı oldugundan eminseniz, yine bu dönemlerde yeteri kadar sıvı almalıyız ki, iltihaplar yeterli sıvılık derecesine ulasarak akabilsin, ayrıca burun damlaları ile de saglayabiliriz bunu. Genelde bu dönemler 6 ayda bir olur. Birde en önemlisi mümkün oldukca burnunuzu boşaltmaya çalışın, genelde sarımsı-yeşilimsi bir rengi vardır iltihaptır zaten.
3. Sinüzitten bir süre kurtulmamızı saglayacak bitkisel yollarda vardır, "çörek otu yagı, biberiye yagı ve okaliptus yagı" esit miktarda karıstırılarak buruna günde 1 kez damlatılırsa faydasını görürsünüz, 3 gün öneriyorlar fakat ben 1 hafta yapmıstım
4. Sinüzit agrıları için ise ; yine yukarıdaki karışımı alın yani göz üstü, elmacık kemikleri üzeri, kısaca göz cevresine iyice yedirerek sürerseniz, agrıya faydası oluyor, veya eczanelerde bulabileceginiz "akıllı krem" adında bir krem var, vicks e benziyor kokusu, ama gercekten etkili, bütün agrılara gercekten cok iyi geliyor, bu kremi uygularsanız agrı sırasında cok faydasını görürsünüz, biraz yakıyor mentolü ama iyi geliyor :D
5. Burun tıkanıklıgı için isterseniz "Otrivine Menthol" kullanabilirsiniz, burun açmada cok etkili fakat uzun süre kullanılmaması öneriliyor.

Geçmeyecegini bildigimiz için birçok şeyi ögrendik artık, alışılmış çaresizlik, inşallah Allah şifalar versin, yazdıklarım işinize yarar inşallah

Çok teşekkür ederim dostum paylaşımların için

Otrivine çok etkili birşey, fakat uzun kullanımlarda burun etine yol açtığı söyleniyor.

650 Mesaj
28 Ocak 2012; 20:13:22 

Çeşit çeşit sprey denedim hiç biri işe yaramadı, yıllardır burnumun bir tarafı hep tıkalı, bende işe yarayan yöntem deniz suyu oldu yazın ortasında 40 derecede gerçek sesinizi duymanız gibisi yok.

Kimse esit dogmaz,
    Ama herkes esit ölür.
    Bu yüzden ölüm, aci bir son degildir.
    Hayatimizin yegane adil baslangici ve
    Biricik firsat esitligidir.

203 Mesaj
1 Şubat 2012; 22:33:15 

quote:

Orijinalden alıntı: hakanefe43

Birşey sormak istiyorum benim problemim var..
Burun deliklerim sağ açık olsa sol hep kapalıdır
sol açık olsa sağ kapalıdır
Sizce benim sünizit midir?

yok burun deliklerinin her zaman sadece 1 i açık olur o esnada diğeri dinlenir.. normal

265 Mesaj
2 Şubat 2012; 0:22:52 

quote:

Orijinalden alıntı: Oncat

yok burun deliklerinin her zaman sadece 1 i açık olur o esnada diğeri dinlenir.. normal

Nefes yetmiyor

WORSHIP OF TALOS IS STRICTLY FORBIDDEN !

1752 Mesaj
2 Şubat 2012; 0:31:30 

okaliptus yagını deneyin
ama aroması degil yagı olsun
yere yatıp uzanın ve her bir burun deligine birer damla damlatın bir sure bekleyin nefes aldıgınızda cigerlerine kadar nefesin hissedeceksiniz bir miktar yanma olur sonra gecer ama fazla damlatmayın

çok fazla yanarsada corek otu yagı ile karsıtırp deneyin. o da etkilidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxelll -- 2 Şubat 2012; 0:43:45 >

• İnsan vav şeklinde doğar, bir ara doğrulunca kendini elif sanır.
  • İnsan iki büklüm yaşar, oysa en doğru olduğu gün ölmüştür.
  • Kulluğun manası vavdadır, elif uluhiyetin ve ehadiyetin simgesidir.
  • O yüzden Lafz-ı ilahi elifle başlar.
  • Elif kainatın anahtarıdır, vav kainattır.

• 246 Mesaj
    2 Şubat 2012; 0:36:45 

aynı sorun ne yazık ki bende de var bir de bende üstüne burunda kemik eğriliği olunca bazen hiç nefes alamıyorum burundan buradaki tavsiyelerden umarım yararlı birşey bulurum.

Donanım Haber
    ## Doktorlar ve Tıp Fakültesi Öğrencileri Topluluğu ##

190 Mesaj
    2 Şubat 2012; 0:40:28 

Bu konu hakkında söyleyebileceğim tek şey "OTRİVİNE ve İLİADİN UZUN SÜRE KULLANMAYIN , BAĞIMLILIK YAPAR".Otrivine 5 günlük grip tedavilerinde burunun açılması için verilen ilaçtır.5 gün kullanıp atacaksın!Fakat sırf burun açtığı için yıllarca kullanan var.Söylüyorum sakın ama sakın bu işe bulaşmayın.

İlk başlarda ben de denedim.Havalarda uçuyordum resmen.Burnum %100 nefes alıyor ohhhhh.10 saat geçti ve burun bitmiş arkadaşlar.Nefes alamıyorum çünkü otrivine burun etlerini küçültür ve nefes aldırmanızı sağlar , etkisi geçince burun etiniz eskisinden daha fazla yer kaplar ve daha zor nefes alırsınız.Böylece tam bağımlısı olmaya başlanılır ve son çözümün ameliyata kadar gidebileceğini düşünemez fakat öyledir.5 gün kullan ve çöpe at mantık bu olması lazım.5 günde bağımlılık yapmaz merak etmeyin.

3 yıl kullanan bir arkadaşım bir anda bıraktığı için çok zor nefes almış ve kalp rahatsızlığı yaşamış.Hastaneye kaldırmışlar ve burun etlerini ameliyatla küçültmüşler.Durum nefes alamamaktan kalp rahatsızlığına kadar gidiyor düşünün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Einheitsfront -- 2 Şubat 2012; 0:42:05 >

203 Mesaj
    2 Şubat 2012; 11:55:25 

otrivine i sadece nezle olduğumda birer fıs yaparak kullanırım.. nezleyi tamamen kesiyor çünkü.. daha fazla da kullanmam.. yani otrivine in amacı bu bence

1752 Mesaj
    2 Şubat 2012; 13:19:34 

http://www.biomedikal.com.tr/yorumlar.php?id=1

bu urunu alıp deneyen oldu mu

• İnsan vav şeklinde doğar, bir ara doğrulunca kendini elif sanır.
  • İnsan iki büklüm yaşar, oysa en doğru olduğu gün ölmüştür.
  • Kulluğun manası vavdadır, elif uluhiyetin ve ehadiyetin simgesidir.
  • O yüzden Lafz-ı ilahi elifle başlar.
  • Elif kainatın anahtarıdır, vav kainattır.

•  
    518 Mesaj
    3 Şubat 2012; 16:53:06 

ortrivine burun kılcallarına zarar veriyor.denildigi gibi 1 haftadan uzun süreli kullanmamak lazım.

0 Mesaj
    12 Şubat 2012; 0:38:57 

Bel, sırt, boyun, bacak ve eklem ağrıları
    Romatizmal ağrılar
    Mide ağrıları
    Astım - bronşit sorunları
    Sinüzit tedavisi
    Soğuk algınlığına dayalı ses kısıklığı ve boğaz ağrısı
    Burun tıkanıklığının açılması
    Baş ağrısı
    Diş ağrısı
    Yaralanma ve şişliklerin ağrıları
    vb. pek çok rahatsızlığın tedavisinde yardımcı, hızlı ve etkin çözüm: Propolis

Tıklayıp bu mucize arılardan şifa kaynağı Propolis hakkındaki tüm bilgilere ulaşın

iluleci

1492 Mesaj
    12 Şubat 2012; 15:25:05 

ecballium diyoruz hale başka yolu deneyen var...

geçen hafta bende de başladı şiddetli başağrısı.. sebep toz.... pencereleri temizleyeyim dedim.. üst taraftaki tozlara maruz kaldım..

aynı gün başağrısıdan çıldıracaktım.. ertesi gün de vardı. Dondurucudan çıkardığım suyu daha çözülmesini beklemeden kullandım. ve 10 dk sonra ağrı bitti.

şimdi 6 gün oldu ve tamamen iyileştim diyebilirim... Bende galiba alerji var..

İlaç işine girmeyin... bu bitkiden daha az etkili ve daha lkolay nüks ediyor kesinlikle.

www.ecballium.com alın ve bunu buzdolabınızda saklayın.. gönderdiğim sıvı size 5 yıl yeter..

şu an hasta değilseniz bile alın. helikopterle gönderme şansım yok... Hastaysan anladın sen onu..

Satarken, alırken, alacagını isterken kolaylık gösteren kimseye Allahu teala rahmet etsin.

518 Mesaj
    13 Şubat 2012; 13:49:04