Şimdi Ara

Sinüzit Tedavisi ve Burun Açma Yöntemleri(Bildikleriniz?) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
344
Cevap
28
Favori
305.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ya alpello hocam tehlikeli bir ameliyat.
    Malum sinüzlerin olduğu bölgede göze filan giden sinirler var.

Kaldı ki ameliyat çözüm değil tekrarlama olasılığı yine var.
    Doğal yollardan sinüzleri temizlemeye bak derim.
  • Acı kavun (eşşek hıyarı, acı dülek diyede geçiyor) işe yarıyormuş.
    Sömestr tatilinde denemeyi düşünüyorum bende.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Selection

Ben denedim şimdi :) Yanlız hayvan gibi degilde, bi avuc koyup burnunuza çekin :)))

Uyarı yapim dedim. Çok az yakıyor ama çok ferahlatıyor..

Sterimar, Rhinomar gibi ürünlere para vermektense, dedigim formul hem ucuz,hem daha etkilidir.

Bunu deneyecem.
  • hocam arkadaşların cevaplarını okuyamadım o kadar vaktim yok ama başlığı görünce girdim..şu an bende bu rahatsızlığı yaşıyorum..daha dün doktora gittim..bir su bardağına bir kaşık karbonat atıp karıştır..sonra burnuna çekip sümkür...doktor tavsiyesi..
  • quote:

Orjinalden alıntı: gitarist_ipod

hocam arkadaşların cevaplarını okuyamadım o kadar vaktim yok ama başlığı görünce girdim..şu an bende bu rahatsızlığı yaşıyorum..daha dün doktora gittim..bir su bardağına bir kaşık karbonat atıp karıştır..sonra burnuna çekip sümkür...doktor tavsiyesi..

Tuz ?
  • yok hocam tuz değil..baharatçılarda ya da marketlerde satılır..paket üzerinde karbonat yazıyo..beyaz bi toz..siz söleyin onlar vericektir....
    quote:

Orjinalden alıntı: teknikkonular

quote:

hocam arkadaşların cevaplarını okuyamadım o kadar vaktim yok ama başlığı görünce girdim..şu an bende bu rahatsızlığı yaşıyorum..daha dün doktora gittim..bir su bardağına bir kaşık karbonat atıp karıştır..sonra burnuna çekip sümkür...doktor tavsiyesi..

Tuz ?

•  Sinüzit Tedavisi ve Burun Açma Yöntemleri(Bildikleriniz?)

Bunu denedin mi?!?Babam gecenlerde almıs hastalıgım olmasa da burnum tıkalı olunca gayet basarılı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AcreaM -- 8 Ocak 2009; 20:56:21 >
  • gereksizlerde bi yazı okumustum süpürgenın ucunu burn ıa tut ağzını aç ki vakumlanma :D
  • quote:

yok hocam tuz değil..baharatçılarda ya da marketlerde satılır..paket üzerinde karbonat yazıyo..beyaz bi toz..siz söleyin onlar vericektir....
    quote:

quote:

Tuz ?

Hocam aldım malzemeler hazırda. Benim bildiğim bu karışımda tuz olması lazım.http://habermerkezi.wordpress.com/2008/08/11/sinuzit-bitkisel-tedavi/
    Doktor tuzu sylemeyi unutmuş olmasın.

quote:

Orjinalden alıntı: dotard

Sinüzit Tedavisi ve Burun Açma Yöntemleri(Bildikleriniz?)

Bunu denedin mi?!?Babam gecenlerde almıs hastalıgım olmasa da burnum tıkalı olunca gayet basarılı

Çin malına benziyor. "Ne alırsan 1 tl" den mi aldı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknikkonular -- 8 Ocak 2009; 21:06:14 >

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: dotard

Sinüzit Tedavisi ve Burun Açma Yöntemleri(Bildikleriniz?)

Çin malına benziyor. "Ne alırsan 1 tl" den mi aldı?

Kucuk olanından var bizde arkasında 15,70€ yazıyo Bir de Avusturya malı galiba

• quote:

Orjinalden alıntı: judith

Lanet hastalıktan 7 yaşımdan beri çekiyorum.

Şu an burnum tıkalı,ağzımdan nefes alıyorum.. İğrenç birşey, hangi damlayı kullandıysam maksimum 1-2 saat açık tutuyor.

Prof. İbrahim Saraçoğlu suya papatya atıp kaynatıp onun buharıyla açın dedi televizyonda, 1-2 kere yaptık. Gözle görülür bir artış yok.

Bildiğiniz,deneyip sonuç aldığınız yöntemleri yazarsanız pek çok arkadaş için yararlı bir bilgi olur.

(Gereksiz,15 yaş altı gençlerin yapacağı konu dışı yorumları şikayet ederim)

teşekkürler.

Deniz de yüzmek, Sterinase(Nasonex le beraber burnunuz hayatta tıkanmaz.) adlı burun spreyi diğer spreylerden daha farklı emin olabilirsiniz.Vede en son çıkan baloncuk yöntemi(Bir tür ameliyat bir yeri açıp ordan ince bir boru ve ucunda balon gibi esnek birşey var kamerayla sinuse ulaştığı anda balonu şişirip patlatıyorlar tamamen acısız bir durum.Açıkcası İlk iki dediğim çok işime yarıyor Ama Ailem Ameliyata şuanda karşı risksiz bir ameliyat.)

• quote:

Orjinalden alıntı: S1n3k Valesi

gereksizlerde bi yazı okumustum süpürgenın ucunu burn ıa tut ağzını aç ki vakumlanma :D

Evet manyak bir konuydu.
    Sonradan, elektrik süpergisiyle yanlız sinüzlerin değil beyin bölgesinin bir kısmında boşaldığı konusunda anlaşmaya varılmıştı.
  • İliadin adında bir burun sipreyi var çok çok çok müthiş bir buluş ilk kullanışlarda yarım günden fazla süre burnun ap açık ve çok rahat nefes alıyorsun.YANLIZ DİKKAT 3 GÜNDEN FAZLA KULLANIRSANIZ BAĞIMLILIK YAPIYOR VE HER GEÇEN GÜN DAHA AZ AÇMAYA BAŞLIYOR ben 1 ay boyunca kullandım bilinçsizlikden dolayı saat başı sıkmak zorunda kalıyordum bide işin kötü yanı bağımlı olursanız bu burun damlasını sıkmadığınız takdirde eskisinden daha tıklalı oluyor taş kesiyor desem yeridir.
  • 1 sene illiadin ardından 1buçuk senedir de otrivine mentol'lu sprey kullanıyorum. Evet uzun süre kullanım zararlı. Örneğim burnum da ki kıkırdak dokulara zarar vermiş ve kıkırdaklar burnumu kapamaya başladığını söyledi doktor. Ancak başka da çarem yok. 1 hafta da bir adet otrivine bitiyor. Ancak bazen (şuan da olduğu gibi) aşırı şekilde artıyor rahatsızlık. Tüm genzim, burnum dolu gibi 1 haftadır. Başım sürekli ağrıyor, ağrı sık sık gözlerime ve kulağıma vuruyor. Sprey harici hiçbirşey de gecici rahatlık sağlamıyor. Zaten 2.5 senedir kullandığım için de artık sıkıldıktan sonra burnun açık kalması en fazla 1-2 saat sürüyor.

Umarım tüm arkadaşlar düzelirler.
  • çok nalet bi hastalık 15 yıldır kronık snzt vardı son 1.5 yıldır hiç bişey yok allaha şükür kullanmadıgım antibiyotık kalmamıştı bende her 2 ayda bir gözde seyrelmeyle başlıyodu sanki florasan lamba bozulacağı zaman yanıp söener ya gözümde öle oluyodu bi mide bulantısı baş ağrısı sağlam başladıgım gün yatakta halsız halsız yatarak bitiyodu sağlık ocağının pratisyen doktoru sendeki noropatik (sinirsel) olabilir demişti gerçektende dikkat ettim hep sinirlendiğimde sıkıldıgımda çıkıyodu sitresli işi bıraktım 1.5 yıldır hiç bişey yok bu soğukta halı sahada maç yapsam bile çoğu arkadaşımda aaaa bendede var sorma filan ama benim ki gebi hiçbiri ağır geçirmiyodu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi killforyou1981 -- 8 Ocak 2009; 22:09:24 >
  • Bende sinüzit var mı yokmu bilmiyorum ama sık hasta olurum bende burnum tıkanır.Baş ağrısı veya yüzün herhangi bir yerine bastırınca ağrı olmuyor öne doğru eğilince de bişey olmuyor Ama KBB prof. a gittim Alerjik Sinüzit var dedi nası bişeyse ama bende sizinki kadar kötü tıkanmıyor ama gene de can sıkıcı
  • arkadaslar bende bişey sorucan lutfen yanıtlarsanız cok sevinirim

zamanında bende KBB görünmüştüm sinuzit aday adayı oldugumu ögrenmiştim antibiyotik kullandım bi sure sonra bıraktım aradan bi kac yıl gecti simdi malum kış geldi arada bir burnum hafif tınaıyo grıplerdede felç olmuş gibi oluyo bazen böyle cok hafif tıkanmasında felaket yusumde bi agrı baslıyo sanki dişimden baslıyo gözüme vuruyo gözümdende basımın taa arkalarına kadar gidiyo dehset bi agrı sizce bendede sunizit artık tamamen varmı dır ve varsa tam olarak ne önerirsiniz alternatif tıp olarak cunku bi ara bende kullandım burun spreyi ama ne vardı ki ilaç etkisini kaybettikten sonra asırı agrı yapıyodu

• Otrivine kullandım ama birkaç yerden bağımlılık yarattığını duymuştum fakat ben bağımlılık yaratacak kadar kullanmadım.
  • Ben tuzlu su +karbonat'ı denedim.
    Geberiyordum...

Ne zor, boğulacakmış gibi oldum.
    Burnunuza deniz suyu giriyor gibi bir his.
    Gözleri, suratım kıpkırmızı oldu.
    Ah ulan, ah ulan...

Her neyse işlem sonunda burnunuz açılmıyor, kalın kalın akıyor (daha dogrusu sümkürmek hissini duyuyorsunuz)..
    Bu tedavinin etkin olabileceğini düşünüyorum fakat zorluğu...
  • Gün itibariyle daha rahat nefes alınmaktadır
    Tavsiye edilir.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.