Şimdi Ara

Leadtek GTX260 Extreme+ video inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
17.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • nVidia, AMD'nin (ATI) HD4000 serisi kartlarıyla estirdiği rüzgarda GTX200 serisi ayakta tutabilmek için sürücü ve donanım güncellemesi bazında bir çok yenilik yapıyor.

Shader sayıları arttırılarak GPU'su güçlendirilmiş GTX260 Core 216, bu çalışmaların bir ürünü. HD4870 karşısında zayıflayan GTX260'ı yeniden diriltme çalışması olan GTX260 Core 216, yeni sürücü güncelemeleriyle gücüne güç katmış durumda.

Bu testimizde Leadtek'in fabrika çıkışında hız aşırtılmış olarak gelen GTX260 Core 216'sı Leadtek GTX260 Extreme+ ekran kartını HD4870 ile karşılaştırıyor ve hız aşırtma ile GTX280'i geçip geçemeyeceğini inceliyoruz.

alt="Leadtek GTX260 Extreme+ video inceleme"

• şimdi ati 1870 tokatlasaydı bu topicde cevap patlaması olurdu çok ilgi çekici değilmi
  • ınceleme ıcın tskler

Kolay gelsın Murat CEVIK...
  • Leadtek piyasadan kaybolmuştu gzüel dönüş oldu eskiden kraldı bu marka
  • ilk defa ati aldım kartla başım belada kardeşim sorma ya Bios güncelle diyolar daha hiç yapmadım yapacam temelli kart dağılacak garanti dışı kalacak şaştım kaldım valla ya ati den yana yüzüm gülmedi bu sefer^^
  • inceleme için teşekkürler ;

4870'i geçmesinde değilimde, Gtx280'i geçmesine helal olsun diyorum. Biraz overclock ile , 2 tane gtx260 alınıp şahane sistem kurulur.
  • artık bir zahmet yetişsin artırılmış shader ve doku üniteleri artı hız aşırtma artı big bang haha daha ne lazımdı 4870 e yetişmek için olsun cat 8.12 çıkınca herşey değişebilir beta driver testerler çok iyi diyor bu driver için bekleyelim ama core 216 da gerçekten süper oldu fiyatıyla herşeyiyle tam f/p kralı ama bu aynı zamanda gtx 280nin ölümü demek artı bu kadar ucuza satmaları gpu zar boyutuda dikkate alınırsa nvidiayı acayip zarara sokacak gibi neyse daha iyi rekabet her zaman iyidir
  • 8800gt ile nvidia F/P
    8800Gts ile nvidia F/p
    Gtx 260 Core 212 ile nvidia F/p
    sanırım Gtx 280 lede tek gpu dan max performans alındıgı iicn nvidia Fp

ama tek kafamı kurcalayan soru normalde bu testlerde 4870X2 olsa gtx280 cogu tesste geçiyor gözükürdü ? ozaman bu yeni gtx 260 212 .. oc ile 4870 x2 ye cogu yerde kafa mı tutucak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 30 Kasım 2008; 6:44:19 >
  • İnceleme için teşekkürler yanlız orada doku birimi yanlış yazılmış 32 den 40'a değil 64'den 72'ye yükseltilmiş olucak yeni sürücüler ilede daha iyi seviyelere gelmiş durumdalar 55nm ile daha iyi oc olucağı düşünülürse yeni f/p kartı 216sp'li gtx260'dır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 30 Kasım 2008; 11:54:16 >
  • F/p kartı demişsiniz iyi güzelde fiyatı nedir? Ben mi kaçırdım yoksa yazmayı mı unuttunuz.
  • Adamlar bu sefer gerçekten iyi yapmışlar ama nvidianın bu referans tasarımını hiç sevmiyorum, çok kaba görünüyor.
  • İnceleme için teşekkürler.
    ATI nin fiyat indirimine gitmekten başka çaresi gözükmüyor, tüm mahalleli Nvidia yı tebrik ediyoruz
  • quote:

Orjinalden alıntı: BARKU

F/p kartı demişsiniz iyi güzelde fiyatı nedir? Ben mi kaçırdım yoksa yazmayı mı unuttunuz.

Fiyatı 4870'e göre 50$ daha pahalı 1gb'lık 4870 ile aynı eğer yüksek çözünürlükte oynanacaksa bellek avantajı ve oc ile gtx280 performansı alınması verilecek fark için yine değerdir ama 55nm'lerin çıkmasına az kaldı esas f/p o zaman belli olucak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 1 Aralık 2008; 10:44:13 >
  • Fiyatı nedir bu kartın? Nerelerden alabiliriz?
  • Sapphire HD4870 Overclock hali İlede Karşılaştırsaydınız Keşke Nvidia gtx260'ı OC İle Karşılaştırmışsınız fakat HD4870 Overclock Yapmamışsınız Ve Aklımda Bir Soru İşareti Kaldı Açıkçası...
    Hd4870'i Overclock'tan Sonra GTX260'a Yakın Olacağını Hatta BAzı Testlerde Geççeğini Düşünüyorum..
  • Mesut bey HD4870 testinde hangi sürücüyü kullandınız. Ve de neden extreme bir kartla hız aşırtılmamış HD4870 karşılaştırıyorsunuz. Tabii ki hız aşırtılmış bir HD4870 Nvidia Kart'a fark atacak oluşundanmı demeliydim.
  • atinin çok övündüğü dmc4 dede nvıdıa tokat delisi yapmiş 4870i....yazık oldu şimdi ati fanları bana gelıp hangı oyunda test yapalım dıycek önceden dmc4de dıyordu şimdi oda gitmiş çok üzülüyorum....
  • bence atinin 8.12 sürücüsü beklenmeliydi ve oc yapılmalıydı sonucta hd4870 oc ile performansı artan bir kart nvidia fanları bayrama önceden girmislerdir bile ama 4870 in performansını gölgeleyemez teşekkrler
  • quote:

Orjinalden alıntı: yusuf1985

bence atinin 8.12 sürücüsü beklenmeliydi ve oc yapılmalıydı sonucta hd4870 oc ile performansı artan bir kart nvidia fanları bayrama önceden girmislerdir bile ama 4870 in performansını gölgeleyemez teşekkrler

4870ın performansı mı ortada 4870ın performansı dıye bişey mı kalmış paşam.bu arada hoşgeldın foruma bıraz forumu gez bişeyler öğren sonra yorum yap paşam
  • gtx260 için aa ve af açılamıyor diyen cahiller bile gördüm bu forumda test'de oc ile 4870'deki saat hızı değerinin aynısı kullanılmış burada bir adaletsizlik göremiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 30 Kasım 2008; 15:07:36 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.