Şimdi Ara

Demirdöküm Aden Marka Kombi Arızası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
34.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu Forumun Herkese Cok Faydalı Oldugunu 7 Yıldır Yakından Takip Ederek Biliyorum Belki Gereksiz Ama Burada Hep Problemler Söyleniyor Ona Göre Yanıtlar Alınıyor Ben Şimdi Demirdöküm Aden Marka Kombi Ve Servisi İle Yaşadığım Bi Olayı Anlatıcam

Kombim Elektrik Dalgalanması Sonucunda Arızalandı Ve Servise Haber Verdikten Yarım Saat Sonrasında Kapım Çaldı Bu Kadar Erken Gelmelerıne Sevinmiştim. Kombiyi Actılar Ve Anakartın Yandıgını Degısmesı Gerektıgını Soyledıler Bende Garantı Dahılınde Yapıcaklarını Dusundugum İçin Değiştırın Dedım Servistekı Arkdas İse Bu Durumun Garantı Dışı Oldugunu Ve Kartın 200 Lıra Oldugunu Söyledı Bende Bunun Üzerine Garanti Eelgesini Elime Aldım Ve Okudum Gercektende Bu Durumda Garantı Kalıcagı Belgede Yazıyordu. Bu Durum Üzerine Şimdilik Yaptırmayacagımı Söyledim. Kendımınde Teknısyen Olusundan Dolayı Kombıyı Kendım Actım Ve Kartı Cıkararak Kontrol Etmeye Basladım Ve Bır Parcanın Yanmıs Oldugunu Gordum Bunun Üzerine Bu Parcayı Google Da Arattım Ve Bu Parcanın Bir Varistör Oldugunu Ogrendim. Ve Varıstorun Gorevının Voltaj Dalgalanmalarında Belli Bır Alt Ve Üst Seviyede Kısa Devre Olarak Sigortayı Attırması Ve Elekronik Kartın Yanmasını Önlemesi Bunu Öğrendikten Sonra Aldım Elime Avometreyi Ve Bu Parcayı Ölçtüm Parca Kısa Devreydı Ve Yenı Takılan Sıgortanın Atmasını Saglıyordu Bende Varıstoru Koparar Kısa Devreyı Ortadan Kaldırdıktan Sonra Sıgortaları Yenılıyerek Fişe Taktım Ve Kombim Çalışmaya Başladı Bunun Ardından Ankara Konya Sokaktan Varıstor Aldım Ve Yerıne Taktım Bunun Bana Maalıyetı Sadece 40 Kurus Oldu. 40 Kuruşluk Varistor İçin Servisin Benden İstediği 200 Lırayı Düşününce İçim Yandı Ve Bu Konuyu Paylaşmak İstedim

Amacım İse Benzer Bı Arıza İle Karşılasan Bı Arkadasın Aynı Durumda Bı Dunya Para Ödememesi Umarım Gereken Yerlere Yazım Ulasır Ve 40 Kuruş İçin İnsanlar Fazla Para Ödemezler

İşte Varitörün Resmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BarbarosTUGRUL -- 29 Mayıs 2012; 18:15:17 >

• saolasın bilgi paylaşımın için. gerçekten lazım olabilecek bir bilgi. kolay gelsin...
  • bugun servis aynı parçaya 320 istedi. 3 yılda baya artmış fiyatı. ne tatlı paralar bunlar. allah belalarını versin...
  • ben kendim sokup gaziosman pasada 60 tamir edip kendim taktım canavar gıbı oldu
  • evet arkadaşlar malesef servisler bu şekilde çalışıyor. kimselerde bu duruma dur demiyorlar. işlerinede öyle geliyor. kesinlikle kart üzerinde ki arızalı parçayı bulup tamir etme durumuna girmiyorlar bu nedenle servis bedelleri pahalıya geliyor. Zaten ana kart fiyatlarıda pahalı satılıyor ,yani bunun maliyeti ne olabilirki 50 tl lik parçayı adamlar 200 tl ye de satıyor 400 tl yede. evde bir kombinin basit bir arıza vermesi enaz 100 tl. bende bu durumları tüm servisler için kınıyorum. buna en basit İHLAS serviste dahil.
  • benimde bir sıkıntım oldu kombiyle ilgili. petekler ısınıyor fakat suyu ısıtmıyor. her türlü yolları denedim ama olmadı. bu konda yardımlarınızı bekliyorum.
  • Bugün bende aynı paça için 320 lira ödedim. 20 liralık baist anakart için istedikleri fiyata bak. Koymadı değil.
  • evimde bulunan aden kombi gaz birikiminden dolayı patlayarak yanmaya başlıyor, acaba diyorum baca fanı çalıştıktan sonra gazı biraz geciktirsek önce çakmak devreye girse daha sonrada gaz devreye girse patlayarak tutuşmayı önleyebilirmiyiz, kart üzerinde böyle bir ayar yapabilceğimiz trimpot falan var mı acaba varsa hangisi olduğunu tarif edebilirmisiniz
  • Arkadaşlar ben de kombi alacam nasip olursa. 100 m2 kullanım alanı olan ısı yalıtımlı dairem için tavsiyelerinizi bekliyorum.
    selamlar
  • demirdöküm alma da ne alırsan al .
  • Slm Bnede demirdöküm kombi var sadece sıcak suda iken ateşleme yapmıyor ama hem sıcak su hemce petekleri açınca çalısıyor sorunu hakkında bilginiz varmı acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: BarbarosTUGRUL

Bu Forumun Herkese Cok Faydalı Oldugunu 7 Yıldır Yakından Takip Ederek Biliyorum Belki Gereksiz Ama Burada Hep Problemler Söyleniyor Ona Göre Yanıtlar Alınıyor Ben Şimdi Demirdöküm Aden Marka Kombi Ve Servisi İle Yaşadığım Bi Olayı Anlatıcam

Kombim Elektrik Dalgalanması Sonucunda Arızalandı Ve Servise Haber Verdikten Yarım Saat Sonrasında Kapım Çaldı Bu Kadar Erken Gelmelerıne Sevinmiştim. Kombiyi Actılar Ve Anakartın Yandıgını Degısmesı Gerektıgını Soyledıler Bende Garantı Dahılınde Yapıcaklarını Dusundugum İçin Değiştırın Dedım Servistekı Arkdas İse Bu Durumun Garantı Dışı Oldugunu Ve Kartın 200 Lıra Oldugunu Söyledı Bende Bunun Üzerine Garanti Eelgesini Elime Aldım Ve Okudum Gercektende Bu Durumda Garantı Kalıcagı Belgede Yazıyordu. Bu Durum Üzerine Şimdilik Yaptırmayacagımı Söyledim. Kendımınde Teknısyen Olusundan Dolayı Kombıyı Kendım Actım Ve Kartı Cıkararak Kontrol Etmeye Basladım Ve Bır Parcanın Yanmıs Oldugunu Gordum Bunun Üzerine Bu Parcayı Google Da Arattım Ve Bu Parcanın Bir Varistör Oldugunu Ogrendim. Ve Varıstorun Gorevının Voltaj Dalgalanmalarında Belli Bır Alt Ve Üst Seviyede Kısa Devre Olarak Sigortayı Attırması Ve Elekronik Kartın Yanmasını Önlemesi Bunu Öğrendikten Sonra Aldım Elime Avometreyi Ve Bu Parcayı Ölçtüm Parca Kısa Devreydı Ve Yenı Takılan Sıgortanın Atmasını Saglıyordu Bende Varıstoru Koparar Kısa Devreyı Ortadan Kaldırdıktan Sonra Sıgortaları Yenılıyerek Fişe Taktım Ve Kombim Çalışmaya Başladı Bunun Ardından Ankara Konya Sokaktan Varıstor Aldım Ve Yerıne Taktım Bunun Bana Maalıyetı Sadece 40 Kurus Oldu. 40 Kuruşluk Varistor İçin Servisin Benden İstediği 200 Lırayı Düşününce İçim Yandı Ve Bu Konuyu Paylaşmak İstedim

Amacım İse Benzer Bı Arıza İle Karşılasan Bı Arkadasın Aynı Durumda Bı Dunya Para Ödememesi Umarım Gereken Yerlere Yazım Ulasır Ve 40 Kuruş İçin İnsanlar Fazla Para Ödemezler

İşte Varitörün Resmi

Merhaba. 8 yaşında demirdöküm aden marka kombimiz var. Kalorifer gayet güzel yanıyor iken kullanma suyunda ısı dalgalanması ve devamında suyun ılıması ve basınç düşmesi şikayeti ile garantisi dolmuş olduğu için özel servise baktırdık. Genleşme tankı, kullanma suyu NTC sensörü ve prosestat arızalı değişirse düzelir dediler. aynı anda üç parça değişimi önerdiği için tatmin olamadım ve kombi temizleme ücreti olan 40 TL yi ödeyerek ilerleyen günlerde başka bir servis daha çağırdık. gelen servis genleşme tankı ve NTC diyince de her iki parçayı da değiştirdik (ağustos 2013). genleşme tankı söküldüğünde hava yerinden su da gelince patlak olduğunu görmüş olduk. gerçekten de basınçtaki dalgalanma bitti.
    Maalesef ki Kullanma suyundaki sorunumuz hala devam etmektedir. Isı ayarını maksimuma yakın bir dereceye getirmemize rağmen başta ısınan suyumuz daha sonra sıcağa yakın ılık oluyor, ısıyı ne kadar yükseltirsek yükseltelim fark etmiyor. bazen da, özellikle genleşme tankı değiştikten sonra, öylesine güzel sıcak su veriyordu ki süper bir banyo keyfimiz oluyordu. yalnız son günlerde bu duruma hasret kaldık. malum havalar da soğuyor. sıcak kullanma suyuna ihtiyacımız had safhaya ulaştığı için sizi bu konuda tecrübeli gördüğüm için danışmak istedim. yanan bir arıza ışığımız yok. kombi şu anda kalorifer modunda 50 derecede sıkıntısız çalışıyor.bütün odalar ısınıyor. manometre 1.5 bar. Sizce arızamız ne olabilir? kusura bakmayın biraz uzun sürdü. yardımlarınızdan dolayı şimdiden teşekkürler.

• etmsgt99 E kullanıcısına yanıt
    ustadım ben oncelıkle ben kombı ustası degılım bunu belırteyım sadece yasamıs oldugum tecrubeyı baskalarının basına gelırse neler yapmaları gerektıgı konusunda bılgılendırmek adına buraya yazdım ama sunu soyleyeyım benzer bır sıkıntı bende de olmustu servıs garantı dahılınde ntc sensorunu duzelttıkten 5 yıl sonra yenıden aynı sıkıntı ortaya cıktı neysekı artık ıs yerımın klıma ıslerını yapan arkadas ıle samımyetı ılerlettıgım ıcın kendısı bu konularda bana yardımcı oluyor hemde makul olculerde
  • BarbarosTUGRUL kullanıcısına yanıt
    Merhaba. cevabınız için teşekkürler. mesajda da yazdığım gibi kullanma suyu NTC de değişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: etmsgt99

quote:

Bu Forumun Herkese Cok Faydalı Oldugunu 7 Yıldır Yakından Takip Ederek Biliyorum Belki Gereksiz Ama Burada Hep Problemler Söyleniyor Ona Göre Yanıtlar Alınıyor Ben Şimdi Demirdöküm Aden Marka Kombi Ve Servisi İle Yaşadığım Bi Olayı Anlatıcam

İşte Varitörün Resmi

Merhaba. 8 yaşında demirdöküm aden marka kombimiz var. Kalorifer gayet güzel yanıyor iken kullanma suyunda ısı dalgalanması ve devamında suyun ılıması ve basınç düşmesi şikayeti ile garantisi dolmuş olduğu için özel servise baktırdık. Genleşme tankı, kullanma suyu NTC sensörü ve prosestat arızalı değişirse düzelir dediler. aynı anda üç parça değişimi önerdiği için tatmin olamadım ve kombi temizleme ücreti olan 40 TL yi ödeyerek ilerleyen günlerde başka bir servis daha çağırdık. gelen servis genleşme tankı ve NTC diyince de her iki parçayı da değiştirdik (ağustos 2013). genleşme tankı söküldüğünde hava yerinden su da gelince patlak olduğunu görmüş olduk. gerçekten de basınçtaki dalgalanma bitti.
    Maalesef ki Kullanma suyundaki sorunumuz hala devam etmektedir. Isı ayarını maksimuma yakın bir dereceye getirmemize rağmen başta ısınan suyumuz daha sonra sıcağa yakın ılık oluyor, ısıyı ne kadar yükseltirsek yükseltelim fark etmiyor. bazen da, özellikle genleşme tankı değiştikten sonra, öylesine güzel sıcak su veriyordu ki süper bir banyo keyfimiz oluyordu. yalnız son günlerde bu duruma hasret kaldık. malum havalar da soğuyor. sıcak kullanma suyuna ihtiyacımız had safhaya ulaştığı için sizi bu konuda tecrübeli gördüğüm için danışmak istedim. yanan bir arıza ışığımız yok. kombi şu anda kalorifer modunda 50 derecede sıkıntısız çalışıyor.bütün odalar ısınıyor. manometre 1.5 bar. Sizce arızamız ne olabilir? kusura bakmayın biraz uzun sürdü. yardımlarınızdan dolayı şimdiden teşekkürler.

MODULASYONNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN

• 70 derece isigi yanip sonuyor ariza ne olabilir yaklasik ne kadara cikar? Tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amf23 -- 27 Kasım 2013; 6:41:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: amf23

70 derece isigi yanip sonuyor ariza ne olabilir yaklasik ne kadara cikar? Tesekkurler.

cihaz hararet yapmış ve limit sensörünü attırmış resetleyin düzelmezse servisinizi çağırın
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

70 derece isigi yanip sonuyor ariza ne olabilir yaklasik ne kadara cikar? Tesekkurler.

cihaz hararet yapmış ve limit sensörünü attırmış resetleyin düzelmezse servisinizi çağırın

Teşekkürler, ancak dedikleriniz 80 derece ışığının yanıp sönme durumu için yazıyor klavuzda. 70 derece için presostat arızası olabilir yazıyor?
    Presostat mıdır yoksa başka birşey olabilir mi, mesela kart arızasına işaret ediyor olabilir mi?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: etmsgt99

quote:

İşte Varitörün Resmi

MODULASYONNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN

sıcak su ayar düğmesinde de sorun olabilir ( potansiyometre ) benim de başıma aynı sorun geldi. sıcak suyu açıyorum alev boyu max da yanarken 10sn sonra minimum seviyeye düşüyor. kış aylarında suyun ılık ve geç ısınmasına sebep oluyor bu durum. kombi eski olduğu için de uygun potansiyometre bulamadım. parçanın içinde bakır teller bar onlar deforme olmuş bende alüminyum folyoyla tamir ettim. şimdi canavar gibi çalışıyor.

• quote:

quote:

quote:

Teşekkürler, ancak dedikleriniz 80 derece ışığının yanıp sönme durumu için yazıyor klavuzda. 70 derece için presostat arızası olabilir yazıyor?
    Presostat mıdır yoksa başka birşey olabilir mi, mesela kart arızasına işaret ediyor olabilir mi?

Sonuçtan haberdar edeyim.
    Presostat arızalıymış, değiştirildi, fiyat :110 TL.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.