Şimdi Ara

ATi Radeon HD 4830'un fiyatı 100 Avro altına geriledi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
3.345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • AMD-ATi'nin geçtiğimiz ay içerisinde kullanıma sunduğu Radeon HD 4830 sergilediği performans ile 150$ seviyesinde dikkat çekmeyi başarmış ayrıca Crossfire kurulumunun ortaya koyduğu başarım video incelememizde de net bir şekilde gözlemlenebilmişti. Radeon HD 4800 serisinin en yeni ve uygun fiyatlı temsilcisi olan HD 4830'un fiyatı düşmeye başladı.

AMD-ATi'nin 55nm üretim teknolojisiyle hazırladığı RV770 LE GPU'sundan güç alan ve 256-bit bellek veri yolu desteği ile gelen Radeon HD 4830'da 640x paralel işlem birimi yer alıyor. Grafik işlem birimi 575MHz'de, bellekleri ise 1800MHz'de görev yapan kart, DirectX 10.1 ve PCIe 2.0 desteğiyle geliyor ve UDV 2.0 teknolojisiyle HD video hızlandırma yapabiliyor.

Gelen bilgilere göre Radeon HD 4830 modelinin fiyatı yurt dışında 100 Avro'nun altına gerilemiş durumda. Hatta HIS'ın HD 4830 modeli gibi referans tasarımdan farklı olarak özel soğutuculu modeller de Avrupa pazarında 99 Avro seviyesine gelmiş durumda. Bu arada yine Avrupa pazarında Radeon HD 4850 modelinin de yaklaşık 125 Avro seviyesinden satın alınabiliyor.

• avro 2 lira seviyesindeyken bizim için hala daha yüksek.

Maaşı avroyla alıyorsanız onu bilemem tabi
  • Bizde neredeyse 4850yle yarışıyor Çok değil aralarında sadece 10, 15 dolar fark var. 4670 bile 90 dolar altına henüz düşmedi.
  • bu euro olayı bana daha çok kelime oyunu gibi geliyor zaten 2.10 lire oolmuş dolar oalrak düşse anlıcaz

bende bi kampanya yapiyim

ati radeon 4830 50 dinar oldu (1 dinar 5 dolar )
  • yesinler..
  • quote:

Orjinalden alıntı: K0rkunc

bu euro olayı bana daha çok kelime oyunu gibi geliyor zaten 2.10 lire oolmuş dolar oalrak düşse anlıcaz

• nerden çıktı bu kriz :D arkadaş bi ekran kartı alıcaz fiyatlar tavan yaptı :S
  • bununla ikili CF ilaç gibi olur valla.
  • güzel gelişme ama bakalım ne kadar daha düşer euro
  • Newegg: 119.99 DOLAR
    Gigatek: 151.00 DOLAR
    POWERCOLOR - HD4830 512MB

Zaten dolar uçtu birde böyle ekleme yapıyorlar. Bir tek bu değil 4670, 790GX ler
  • Türkiye ye giren kartların pahalı olmasının nedeni Gümrük, ÖTV ve KDV gibi vergilerin yüksek olmasından kaynaklanan sorunlar. Tabi bir de navlun ( nakiliye ) tutarı var ama bunda fark edermi bilmem...
  • quote:

Orjinalden alıntı: K0rkunc

bu euro olayı bana daha çok kelime oyunu gibi geliyor zaten 2.10 lire oolmuş dolar oalrak düşse anlıcaz

quote:

Gelen bilgilere göre Radeon HD 4830 modelinin fiyatı yurt dışında 100 Avro'nun altına gerilemiş durumda

bu bilgi avrupadan geliyorsa çok net olarak bizim için geçerli olan 100USD altı ifadesinin avrupa cinsi olur::::::::: bun mahsuben avro/usd satın alma paritesinden de hesaplanabilir......

bunun haricindeki asıl konu ise bu kartın fiyatlandırmasının baştan beri 140usd altı olması gerektiğidir

• dolar euro sabitledik yok kdv almıyoruz a bakmayın fiyat ucuzsa alın gerisi hikayedir sizi kandırmak için cabadır
  • yumulun bedava
  • avrupada 26euroluk 4850-4830 arasındaki fark türkiyede 6$ dır
    155$ + kdv ye saphhire 4850 satılırken .. en ucuz 4830 149$ + kdv ... onun için şimdilik 4830 almak mantıksız
    üstüne 6$ ımı koyup 4850 alırım daha iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mhamadko -- 29 Kasım 2008; 13:38:39 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: cavador

dolar euro sabitledik yok kdv almıyoruz a bakmayın fiyat ucuzsa alın gerisi hikayedir sizi kandırmak için cabadır

bencede..fiyat araştırması yapmak lazım yinede...150$ lık ürünü 200$ yapmış sonra sabit kur demiş... yine aynı fiyate gelio
  • quote:

Orjinalden alıntı: carloska

quote:

dolar euro sabitledik yok kdv almıyoruz a bakmayın fiyat ucuzsa alın gerisi hikayedir sizi kandırmak için cabadır

bencede..fiyat araştırması yapmak lazım yinede...150$ lık ürünü 200$ yapmış sonra sabit kur demiş... yine aynı fiyate gelio

1000+ katılıyorum ama kandırılanlar çok maalesef
  • quote:

Orjinalden alıntı: mhamadko

quote:

Orjinalden alıntı: carloska

quote:

1000+ katılıyorum ama kandırılanlar çok maalesef

10000+ katılıyorum...

• fiyat indirimleri gelsin bakalım. Rakip nvdia dan da indirim bekliyoruz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.