- x
meslek liseleri ne işe yarar?
39 Cevap4085 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

239 Mesaj
28 Kasım 2008; 0:36:50 

3 yıl gittim sonuç ne oldu HİÇ.lanet olsun böyle eğitim sistemine.
bende yüksek okula devam etmedim sanki orda 2 yıl içinde uzman olacaz.bu şekilde okuldan elektronik teknisyeni bile çıkmaz.herkes işi ustasından öğrenmek zorunda kalır veya internetten.büyük bir fakülte kurulmalı elektronik ile ilgili ve 4 yıllık olmalı.bu konuda dünyaya adam yetiştirmeliyiz.çok önemli bir iş kolu bu.ülke böyle kalkınır bana göre

366 Mesaj
28 Kasım 2008; 9:22:34 

sonuç ne oldu hiç derken üniversite için mi söylüyorsun iş bulmak için mi iş için söylüyorsan yüksek okul veya tef okursan iş bulma imkanın çok daha azalır bilgin olsun maalesef ülkenin şartları bu sen yine şükret bence

2824 Mesaj
28 Kasım 2008; 9:45:45 

haline yinede şükret wolf okulda işin temelini prensibini anlatırlar onu uygulama ile pekiştirirsin bir iş bulup çalışırsan 2 yıl içinde emin ol kendini tanıyamayacaksın sen yinede benden şanslısın ben düz lise sözel mezunuyum nerden bulaştım bu işe bilemiyorum

2548 Mesaj
28 Kasım 2008; 11:39:27 

ben meslek lisesine gittiğime hiç bir zaman pişman olmadım. beklentinin ne olduğunu bilmiyorum, ama aladdin'nin sihirli lambası olmadığını söyleyebilirim. eğer uygulamaları yetersiz bulup, çok fazla teori ve kültür dersi var diyorsan, meslek lisesinde çırak yetiştirmiyoruz derim. meslek lisesinde teoriler ve uygulamaların temelleri öğretilir. öğrenci mezun olduktan sonra çalışarak deneyim kazanarak daha iyi işlere geçiş yapar. 4 yıllık büyük fakülte veya internet üzerinden eğitimde 3 yıllık çalışma deneyiminin getireceklerini sağlamaz.

Eğer bir şey öğrenemediysen, sınavın bir anlamı yoktur.(Kral Bumi, Avatar The Last Airbender)

[DH] Öğretmenler Odasi!

848 Mesaj
28 Kasım 2008; 12:54:19 

meslek lisesi elektrik bölümü mezunuyum. bi fabrikada elektrik bakım atelyesinde çalışıyorum. 2 yıllık myo okuyorum aynı zamanda.

NE ÜLKE AMA ;Cumhuriyetle yönetilen ama Cumhuriyet bayramı kutlanmayan...Hergün Şehit...Hergün trafik kazası…. Her 10 yılda bir büyük ölçekli deprem yaşayan ama hala tedbir üretemeyen…Eğitime en fazla parayı ayıran 9’ncu ülke ama eğitimde dünyada 70’inci sırada…Dünyada en çok tv izleyen ikinci ülke..Futbolu Şikeli...Sınavı Şaibeli...İnterneti Yasaklı...Gazetecisi Tutuklu...Mizahı Sansürlü...Benzini Kazık...Vergisi Tavan...Maaşları taban..Paşa'ları İçerde...Teröristi Dışarda...Politikacısı zengin, seçmeni fakir...Tarım ülkesi ama eti, şekeri dışarıdan alan… Sloganı Durmak Yok Yola Devam..!!!

2692 Mesaj
28 Kasım 2008; 18:40:45 

Şimdi binlerce kez meslek lisesine gittiğime şükrediyorum. Evet meslek lisesinde temeller öğretiliyor. Ama burada stajlarda çok önemli. Stajımda da çok şey öğrendim. Daha sonra iş hayatına atıldığımda kendimi geliştirdim ve şu anda elimde altın bileziğim var. En azından vasıfsız eleman değilim.

Malı Arap Faik'ten alıyorduk, Karabük'te ikinci yükleme yapılıyordu. Adana'ya kadar da ben kullanıyorudum kamyonu.

5123 Mesaj
28 Kasım 2008; 23:27:51 

bende anadolu meslek lisesi elektrik bölümü mezunuyum. şu an ankara gazi üni de tef elektrik öğretmenliği okuyorum. 3. sınıftayım. bu fakülteye başlarken öğretmen olmayı düşünerek gelmedim. hem devlet memurluğundan hoşlanmıyorum, hemde kpss ataması yok denecek kadar az. ayrıca çocukluğumdan beri ticaret ve bu piyasanın içindeyim. Babama ait elektrik malzemeleri ve tesisat işleri yaptığımız bi iş yerimiz var. ne öğrendiysem işyerinde öğrendim. okulda sdc temel veriyolar. stajlar gerçekten çok önemli. ne öğrenirsen stajda öğrenirsin. oysa bizde naylon nası staj yaparız bunu hesap ederiz hep.

önemli olan kendini yetiştirmen. ancak bu şekilde fark atabilirsin. umutsuzluğa gerek yok. bişeylere sövüp sayarakta elimize bişe geçmeyeceğine göre iş başa düşüyo kardeşim...

Pentax K5 | Rokinon 85mm F1.4 | Samsung D-Xenogon 35mm F/2 AL | Helios 44K-4 58mm F2 | Sigma 17-70mm F/2.8-4 DC
Apple iPhone 5 16Gb iOS 7.1.1 Jailbroken By Pangu
Opel Vectra CD 2.0 16V 136hp Automatic || HP Compaq CQ60 125ET
Flickr | Twitter || Elektrik Öğretmeni

3148 Mesaj
29 Kasım 2008; 0:48:39 

Wolf öğrenmek senin elinde normal lise de okusan fen lisesi de okusan herşey senin elinde...tamam meslek lisesi çıkış olabilirsin ama azmin ve gayretinle bir mühendisin yapabileceği çok rahat yapabilirsin.

366 Mesaj
29 Kasım 2008; 8:35:33 

sorun da o zaten muhendisin yapabileceğini yapsan da aldığı parayı alamazsın kısa dönem askerlik yapamazsın (myo ların feryatları bölümünü incelediğinizde dertlerden biri buymuş) fark bunlar aynı işin fazlasını da yapsan lise mezunu statüsü gerçi işyerlerinde özellikle de şimdilerde kriz ayağına mühendisler bile teknisyen gibi çalıştırılıyor ya neyse...

2548 Mesaj
29 Kasım 2008; 10:52:18 

bunlar meslek lisesine bağlı sorunlar değilki, fen lisesinde de olsa 4 yıllık fakülte mezunu olsanda karşılaşacağınız sorunlardır.

Eğer bir şey öğrenemediysen, sınavın bir anlamı yoktur.(Kral Bumi, Avatar The Last Airbender)

[DH] Öğretmenler Odasi!

686 Mesaj
29 Kasım 2008; 12:06:44 

bende endüstriyel otomasyon 3. sınıf okuyorum inşallah sonumuz hayırlı olur çalışıyoruz ama

* Mutlu Çocuk! Şimdi beşik ne büyük geliyor sana; büyü de, bakalım dünyaya sığabilecek misin!...

1545 Mesaj
29 Kasım 2008; 12:18:20 

elktrik bölmü son senem bakalım mezun olunca ne olucak

3148 Mesaj
29 Kasım 2008; 12:21:38 

3.sınıf mı ? end.otomasyon 2 yıllık değil mi ?

2045 Mesaj
29 Kasım 2008; 14:42:54 

meslek lisesi elektrik bölümü çıkışlıyım bende bitireli yaklaşık 3yıl oldu. türkiyedeki sistem gerçekten tartışılır ancak hiç bir anlamı yok tartışmanın çünkü hiç bir şey elde edemeyiz. ben meslek lisesine başlamadn önce elektrik mühendisi olmak istiyordum çok fazla araştırmadım o zamanlar 3. sınıfta öğrendim meğersem bizden mühendis olamıyormuş

bütün işin inceliğini öğrenen bizler mühendis olmamız imkansız denebilicek seviyede iken hiç bir şeyden anlamayan elektriğin bile tanımını yapamayan düz lise mezunu kişilerin mühendisliğe girmesi çok daha kolay. bu da ülkemizdeki eğitime değil işçiliğe verilen önemi anlatmaktadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi form -- 29 Kasım 2008; 14:43:10 >

Ya olduğun gibi görün, yada göründüğün gibi ol.

3158 Mesaj
29 Kasım 2008; 18:41:11 

quote:

Orjinalden alıntı: WolfBloodTürk

3 yıl gittim sonuç ne oldu HİÇ.lanet olsun böyle eğitim sistemine.
bende yüksek okula devam etmedim sanki orda 2 yıl içinde uzman olacaz.bu şekilde okuldan elektronik teknisyeni bile çıkmaz.herkes işi ustasından öğrenmek zorunda kalır veya internetten.büyük bir fakülte kurulmalı elektronik ile ilgili ve 4 yıllık olmalı.bu konuda dünyaya adam yetiştirmeliyiz.çok önemli bir iş kolu bu.ülke böyle kalkınır bana göre

Dostum okuyamayacak insana 4 yıl olsa ne yazar 10 yıl olsa ne yazar?
Bende Elektronik mezunuyum ve Üniversitede 2 yıllık BİYOMEDİKAL mezunuyum.Emsallerim 2500 YTL maaş alıyor bende ortalama yaklaşık sayılırım ama işimde yeni olduğum için biraz az ama işin kapınca 5000 YTL'ye bile çıkar aylığın.........Önemli olan öğrenmek ama adam gibi

Ben elektronik bölümünü hiç sevmeyerek okudum ama son zamanlarda biraz sevmeye başladım bu zamanlara kadar geldim..

Velevki MYO'lardaki eğitimlerdeki düzensizlikten bahsediyorsan evet haklısın diyebilirim
Çünkü 2.sınıftan sonra FİZİK KİMYAN BİYOLOJİ MATEMATİK neslini tüketiyor

Sağlıcakla

Bu dünya gibi 1 Milyon dünya olsa
Oda ağzına kadar BUĞDAY dolu olsa
1 güvercinde 1000 günde 1 tane yese
Bu biter ama SONSUZLUK BİTMEZ
Neye Zar attığımızın farkındamıyız?

186 Mesaj
3 Aralık 2008; 18:10:04 

Evet diğer gelişmiş ülkelerde meslek liseleri önemli bir yerde. bu liselere girebilmek önemli..

686 Mesaj
3 Aralık 2008; 19:23:53 

quote:

Orjinalden alıntı: Méchatronic

3.sınıf mı ? end.otomasyon 2 yıllık değil mi ?

lise abi bizm 4 senelik.
meslek liseleri plc programlayabiliorsan.mikrodenetleyici programlayabiliyorsan.pnömatik ve hidrolik biliyorsan.C diline ve virtual basici bliyorsan cnc biliyorsan solidwork.asenkron motorları biliyorsan meslek liseleri çok işe yarar.tabi bunları çok hızlı seri bir şekilde ve çok güzel yaparsan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djoy -- 3 Aralık 2008; 19:32:11 >

* Mutlu Çocuk! Şimdi beşik ne büyük geliyor sana; büyü de, bakalım dünyaya sığabilecek misin!...

3148 Mesaj
3 Aralık 2008; 19:43:08 

Hiç bir şeyi boşa sayma ülkemizin kalifiye teknik eleman ihtiyacı var.Şu an bir sürü fakülte mezunu insan işsiz ve çalışanların çoğu da alakasız ve istemedikleri işlerde çalışıyorlar.Bence mesleğin olması herşeyden daha önemli.Okuduğun okulun değerini bil.

1026 Mesaj
3 Aralık 2008; 20:32:37 

bende ısparta uluborlu da bilgisayar teknolojisi ve programlama okumaya başladım...süper lise sayısal mezunuyum öss ile gittik dgs ile geçiş yapar 4 yıl okuokuruz derken sanırım 2 yılı 3 e çıkartca bu gidişle ne zor ders şu algoritma fizik ....

bense donanım biliyorum iyi düzeyde programlama zor geldi valla....

595 Mesaj
3 Aralık 2008; 20:35:47 

Bizde Okuyoz Bakalım Ne Olcak

2548 Mesaj
3 Aralık 2008; 22:50:15 

dünkü haberlerde kanada'nın göçmen alımında önceliğin sertifikalı ve kalifiyeli teknikerlere verileceği belirtildi. meslek liselerinde okuyanlar için şu an fırsat kaçtı gibi görünsede, 1-2 sene sonra göçmen alımını tekrarlayabilirler. ayrıca koskoca polonya AB'ye muslukçuları sayesinde girdi. meslek lisesini bir daha düşünün derim.

[DH] Öğretmenler Odasi!

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Aralık 2008; 10:31:05 

eğitim seviyesenden kaynak lanıyo hepsiii

3604 Mesaj
4 Aralık 2008; 18:45:32 

İş sende biter sen kendini geliştirmeyip herşeyi okulda ararsan kendince haklı ama bence haksız olursun
okulun yanında yapmaya karar verdigin işi tam manasıyla ögrenmen lazım...
okul anca temeli yapar, üstüne bina yada gecekondu kurmak senin elindedir.

~~ HP Mini110 ~~ HTC Desire HD ~~ Sony Ericsson W810i ~~
Hobby CNC ile baskı devre,plexy,mdf,alüminyum işleme için irtibata geçiniz.
Elektronik Devre İmalatı - Proje - Ödev Hazırlama

616 Mesaj
5 Aralık 2008; 0:58:41 

Ben mesleğe gitmediğim için it gibi pişmanım

549 Mesaj
5 Aralık 2008; 20:48:48 

ben elektrik - elektronik mühendisliğindeyim. dgs yle gelen adamlar, bizden kat be kat fazla biliyolar herşeyi ama onları it gibi çalıştırıyolar, fazladan birsürü dersleri var, sistem bozuk sistem

1415 Mesaj
5 Aralık 2008; 22:23:04 

bulunduğum yerde 5000 nüfuslu
elektrik işlerini yapan çekirdekten tabir edilen dört kişi var,
ev tesisatlarını, tarla sondaj motor işlerini, tamiratlarını,
mermer fabrikaları veya sanayi tipi elektrik işlerini hep onlar yapıyor,
okuldan mezun olan kişiler nerde,
meslek liselerinin kıymetini bilmek lazım,
size bişey söyleyeyimmi,
adamlar böyle sizin dediğiniz gibi meslek lisesi mezunu olup yada meslek yüksek okulundan mezun olup gelen olur diye işimizi elimizden alır diye ödleri sıdıyor,
şu anki aklım olsa, kepçe operatörlüğü, yada grayder operatörlüğü, ne bileyim bu söylediğim iş makinaları kullanmasını öğrenip arazi tesviye işleri ile ilgili okullara gitmek isterdim

Dün geçti,
Yarın varmı?
Güvenme gençliğine,
Ölenler hep ihtiyarmı

1 Mesaj
6 Aralık 2008; 16:00:38 

Arkadaşım meslek liseleri çok işe yarar çok yalnış düşünüyorsun. Her şey öğrencide biter gerekirse öğretmenide aşar egitim sisteminide. Meslek liselerinide artık modüler sisteme geçildi bunun bir seyleride degiştireceğini duşunuyorum artı.Bunun yanında şuanda meslek lisesine fen lisesine ,anadolu öğretmene,anadolu lisesine, düz liseye gitemeyenler geliyor....Ayrıca okul temel kazandırır tornavida tutmayı yan keski kullanmayı öğretir ne demek istediğini anladın sanırım, okulda eğitim ve öğretim birlikte yürür.Mezun olduğunda iyi bir elektronikçi olamassın belki ama iyi bir insan iyi bir vatandaş olabilirsin bu da büyük bir kazanımdır. Çalışmaya başladıktan sonra eksiklerini her türlü tamamlarsın ve iyi bir elektronikçi olursun....

616 Mesaj
6 Aralık 2008; 22:39:26 

quote:

Orjinalden alıntı: rondo1194

bulunduğum yerde 5000 nüfuslu
elektrik işlerini yapan çekirdekten tabir edilen dört kişi var,
ev tesisatlarını, tarla sondaj motor işlerini, tamiratlarını,
mermer fabrikaları veya sanayi tipi elektrik işlerini hep onlar yapıyor,
okuldan mezun olan kişiler nerde,
meslek liselerinin kıymetini bilmek lazım,
size bişey söyleyeyimmi,
adamlar böyle sizin dediğiniz gibi meslek lisesi mezunu olup yada meslek yüksek okulundan mezun olup gelen olur diye işimizi elimizden alır diye ödleri sıdıyor,
şu anki aklım olsa, kepçe operatörlüğü, yada grayder operatörlüğü, ne bileyim bu söylediğim iş makinaları kullanmasını öğrenip arazi tesviye işleri ile ilgili okullara gitmek isterdim

Evet operatörlük sertifikası alın iyi para var hatta kendi makinanızı alabilirsiniz

2 beko alırsanız 1 ini kendiniz çalıştırın diğerini operatör bulun kiralayın .

226 Mesaj
11 Aralık 2008; 15:07:28 

bende lise 3.sınıf elektrik elektronik bolumunde okuyorum.endustrıyel bakım ve onarım bolumu 4.sınıf bittikten sonra 2 yıl unıversıte okursam cok ıyı yerlere gelebılecegımı dusunuyorum ancak konuyu ilk açan arkadasta dogru soyluor sistem hatalı ulke boyle kalkınmaz...

8 Çekirdek İşlemci (1,6 GHz Dört Çekirdek 1,2 GHz Dört Çekirdek) | 2 Gb Ram | Exynos 5 Octa 5410 | HSDPA 42.2 Mbps | Android 4.2.2 Jelly Bean | 2.600 Mah Li-Ion Battery | MicroSd
5 Inc Full HD Super Amoled Display | 1920 x 1080 Çözünürlük | 441 PPI Pixel Rate | 16 Million Colors | Corning Gorilla Glass 3 | 13 Mp Camera | Advanced Level Sensor's

2548 Mesaj
11 Aralık 2008; 16:00:12 

evet sistem hatalı ve bunu biz öğretmenlerde tatışıyoruz. peki napıcağız, meslek liselerinimi kapatıcağız, yoksa yeni bir sistemi getirip yapboz tahtasınamı dönüştüreceğiz. bazılarınız çıraklığın daha iyi bir şey olduğunu düşünebilirsiniz. ama bir söz vardır, davulun sesi uzaktan güzel gelir. asıl yapmamız gereken şey bu sisteminin hataları yüzünden dert yanmak yerine, elimizdekileri en iyi şekilde kullanarak kendimizi geliştirmektir. sizde bizim zamanımızda olmayan bir şey var. internet sayesinde biçok bilgi ve kaynağa ulaşabiliyorsunuz.

[DH] Öğretmenler Odasi!

85 Mesaj
14 Aralık 2008; 19:35:54 

SİSTEM KENDI KENDISINI VURUYOR OKUYOSUN NE AMA O OKULUN TEORİK OLARAK UYGUK-LAMADAKİ AÇILIMI YOK VEYA AZ O ZAMAN MESLEK
OKUYOSUN NE AMA TORNA TESFİYE MI MAKINALAR YARIYA DÜŞÜRDÜ İŞÇİLİĞİ...VS.VS OZAMAN OKURKEN NE YAPACAKSIN YARIM GUN YOL PARASINA STAJ VEYA AHBAP-ÇAVUŞ İLİŞKİSİYLE BIYERE ADIM ATACASKSIN YANİ ÖKURKEN KAFAYI SOKACAKSIN BIYERE NEYSE BOYLE GIDER....

****HAYATTA SAYGINLIĞINI SÜRDÜRMEK İSTİYORSAN ZAYIF YÖNLERİNİ SAKLA****

41 Mesaj
16 Aralık 2011; 20:13:20 

konu baya eski amam arkadaşlar bi yrdımcı olsanız iyi olur valla ben meslek lisesi 1 sınıfım 9 yhani ve elektrik mi bilişim mi karar vremedim hangisi daha iyi sizce ilersi için meslek olarak _??

41 Mesaj
16 Aralık 2011; 20:20:56 

quote:

Orijinalden alıntı: Elektroniker

ben elektrik - elektronik mühendisliğindeyim. dgs yle gelen adamlar, bizden kat be kat fazla biliyolar herşeyi ama onları it gibi çalıştırıyolar, fazladan birsürü dersleri var, sistem bozuk sistem

elektrik alanına gitmyelimmi yhani birader

79 Mesaj
16 Aralık 2011; 21:21:49 

meslek liseleri ülkenin gelişmişliğinde önemli rol oynar

soner sade

2218 Mesaj
16 Aralık 2011; 23:25:10 

Meslek liseleri şu sistem içerisinde sadece bir hiçtir. Meslek liselerinin amacına ulaşabilmesi ve yararlı olabilmesi için , mühendislik fakültelerinde ek puan avantajı almaları ve sınavla öğrenci almaları gerekmektedir. Kısacası öğrenci kalitesi bu seviyede iken meslek liseleri hiç bir işe yaramaz.

2548 Mesaj
17 Aralık 2011; 17:28:02 

mesleki liselerinin esas sorunu, öğrencilerin bilinçli olarak gelmemeleridir. neredeyse her öğrenci, üniversiteyi tek amaç olarak gördükleri için, liselere formalite icabı gidiyorlar. bu yüzden meslek eğitimi vermen gereken saatte, fırsat buldukça test çözüyorlar veya dersten kaçıp, dershaneye devam ediyorlar. bu kafaya sahip öğrenciye ayrıcalık tanınsa ne değişir.

byrolnik, hangi alnı seviyorsan ve yatkınlığın varsa, onu seçmelisin. meslek eğitiminde "armut piş, ağzıma düş" diye bir şey yok. başarılı olmak içim, alanında çalışıp, kendini geliştirmelisin. okuldan alacağın diploma yaptığın işin sorumluluğunu yükler. ama ilerlemek için, kendi seviyedeki kişilerden daha vasıflı olman gerekir.

meslek liselerin gereksiz olduğunu düşünenleri tavsiyem, özel sektördeki meslek kurslarının tarifelerine bir baksınlar. meslek liselerinde 1 senede verdiğimiz konuları, 2 günlük eğitimle 600-700 liraya öğretiyorlar.(eğitim donanımları daha iyi olabilir, ama içerik değişmiyor.)

[DH] Öğretmenler Odasi!

752 Mesaj
17 Aralık 2011; 19:08:12 

meslek liseleri ara eleman yani bir nevi amele yetiştirmeye yarar.bende meslek lisesinde okuyorum,ama bir şanssızlık eseri geldim meslek lisesine.şimdi katsayının kalkmasıyla az daha önü açıldı.ama tavsiyem anadolu lisesinde gidebiliyorsanız anadolu lisesine gidin.

731 Mesaj
18 Aralık 2011; 0:15:36 

Bende endüstriyel ot. 3sınıf öğrencisiyim.Bildiğim bir şey varsa hocalarmız daha iyi bilir orada gerçek işi anlayan sayısı bir elin parmaklarını geçmez.5-6 kişi anlar diğerleride Elektronik mantığnı anlamadan aynını taklit eder arkadaşından.Sonra temriin notları ile geçerler dersten.Adam 3.sınıf olmuş hala evinde florasanın bastı bozulsa değiştirecek yada arıza bulacak seviye de değil.
Türkiyede sistem su ki.Veli bakıyor Bu cocuk adam olmaz.Okuyamaz Veriyor meslek lisesine,Artık ne çıkarsa bahtına.

41 Mesaj
2 Ocak 2012; 20:49:14 

walla dedikleriniz iyi hoş güzelde... lise ilk sınıfım ve ilk dönem bitmek üzere okulumun ismi ***** ***** ***** teknik ve endüstri meslek lisesi karne ortalamamda 64,60 2 bölüm var elektrik elektronik ve bilişim sizce hangi alanı seçmeliyim 2. dönem sonu _??? özetleseniz

752 Mesaj
2 Ocak 2012; 21:07:10 

quote:

Orijinalden alıntı: byrolnik

walla dedikleriniz iyi hoş güzelde... lise ilk sınıfım ve ilk dönem bitmek üzere okulumun ismi ***** ***** ***** teknik ve endüstri meslek lisesi karne ortalamamda 64,60 2 bölüm var elektrik elektronik ve bilişim sizce hangi alanı seçmeliyim 2. dönem sonu _??? özetleseniz

elektrik elektroniği bilmem ama bilgisayara meraklı ise bilişim seç.ben bilişim bölümünde okuyorum 10. sınıfım daha 3 ayda gördüğüm dersler bile süper.sınıfta bilgisayardan anlayan 5-10 kişi var gerisi hep oyun oynuyor.eğer programlama işlerinin meraklısıysan,bilgisayarda oturduğu sürece facebookta takılanlardan değilsen bilgisayar zevkli iştir.ama bilgisayar işi biraz da merak gerektirir.mesela ben 1 yıldır bilgisayar kullanıyorum ama sınıftaki 6-7 yıldır kullananlardan iyi biliyorum.çünkü işletim sistemlerine,bilgisayar parçalarını araştırmaya,teknolojiye karşı merakım var.yani kısaca bilgisayara meraklıysan bilişim iyidir

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Elektronik » meslek liseleri ne işe yarar?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.354