Şimdi Ara

****Peugeot 206,206 + Paylaşım Alanı**** (358. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.472
Cevap
34
Favori
695.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 356357358359360
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gorky_13

Yetkili servisle fiyatlar bayaa farklı. Yerini tam tarif edemem ama densa otonun orda telefonu da 0 (535) 818 80 93 sahibinin

senin sölediğin densa oto mu? ay-se oto mu? anlayamadım ama ben bugün ay-se otoya gittim güzel ilgilendi arkadaş ama parça yokmuş sipariş verdi yarın gelecek yarın halledilir.büyük ihtimal elcik dedi sorunuda mazot pompasıyla alakalı ve birde bana bu yolbilgisayarı için ekran lazım arkadaş sen ekranı bul ben takarım dedi.varsa ekranı olan satan ben alabilirim.
  • görkemim çalışmaya başladın mı
  • Ay-se otodan bahsettim densayı bilmiyorum.

Ozgur abi çalışmak derken :) isten bahsediyorsan gecen Ocak ayından beri (askerlik hariç) faalim :)
  • Sedat abi geçmiş doğum günün kutlu olsun. Burayı takip edemiyorum çok fazla. Twiter gibi yapmışsın burayı

Ben de ufak bi temizlik yaptırdım geçen arabanın rengi beyazmış unutmuşum

2 gün önce michelin energy saver aldım orjinal ölçüde içim acayip rahatladı. Yakıt düştü kışlığın sesi kesildi. Heleki GT3den kurtuldum ayrıca mutluyum. Ses sistemimde büyük ölçüde halloldu.

Edge 5-40 turbo dizel aldım bakım yaklaşıyor onuda halledersem geriye spoiler kalıyor

Yazın da chipe işine girdimi sezonu kapatırım

• Teşekkürler Ali,
    2 hafta sonra ben de yıllık bakıma gireceğim.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: mpal624

Sedat abi geçmiş doğum günün kutlu olsun. Burayı takip edemiyorum çok fazla. Twiter gibi yapmışsın burayı

Ben de ufak bi temizlik yaptırdım geçen arabanın rengi beyazmış unutmuşum

2 gün önce michelin energy saver aldım orjinal ölçüde içim acayip rahatladı. Yakıt düştü kışlığın sesi kesildi. Heleki GT3den kurtuldum ayrıca mutluyum. Ses sistemimde büyük ölçüde halloldu.

Edge 5-40 turbo dizel aldım bakım yaklaşıyor onuda halledersem geriye spoiler kalıyor

Yazın da chipe işine girdimi sezonu kapatırım

chip ne düşünüyorsun? ya da nerden.
    Benim arabanın direkler karbonlu, tavan siyah filmli, beyaz jantlı ve bridegstone potenza lastikli.
    Facia Goodyear GT3 lastikleri can güvenliğiniz için acilen değiştirin derim diğer arkadaşlara.
    Eibach 3.5 luk yay aldım bagajda duruyor 1 haftadır onu da yarın taktırıp yarı finale yükseliyorum.
    Yarın yayınlarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osman_goksel -- 23 Mart 2012; 12:36:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: osman_goksel
    Benim arabanın direkler karbonlu, tavan siyah filmli, beyaz jantlı ve bridegstone potenza lastikli.
    Facia Goodyear GT3 lastikleri can güvenliğiniz için acilen değiştirin derim diğer arkadaşlara.
    Eibach 3.5 luk yay aldım bagajda duruyor 1 haftadır onu da yarın taktırıp yarı finale yükseliyorum.
    Yarın yayınlarım.

Abi senin arabayı diğer başlıktan biliyorum 206+ yardım ;

Senin jantların orjinali biliyorsun OZ superturismo wrc onlara hastayım ama para yok 14" lastik aldık.

Tavan ve yan folyo aklımda. Onun için yazı bekliyorum

GT3 için bişi demiyorum artık sattım bir arkadaşa hayrını görsün

Eibach yay bende düşündüm ama kullanan arkadaşlar tavsiye etmedi. 5cm olmayınca gözle görülür bir fark olmuyor. Ben de gördüm. Farkı olmadığı gibi ön takım ve süspansiyona zarar veriyor ve tokurtu yapıyor konfordan oluyorsunuz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: osman_goksel
    Yarın yayınlarım.

Abi senin arabayı diğer başlıktan biliyorum 206+ yardım ;

Senin jantların orjinali biliyorsun OZ superturismo wrc onlara hastayım ama para yok 14" lastik aldık.

Tavan ve yan folyo aklımda. Onun için yazı bekliyorum

GT3 için bişi demiyorum artık sattım bir arkadaşa hayrını görsün

Eibach yay bende düşündüm ama kullanan arkadaşlar tavsiye etmedi. 5cm olmayınca gözle görülür bir fark olmuyor. Ben de gördüm. Farkı olmadığı gibi ön takım ve süspansiyona zarar veriyor ve tokurtu yapıyor konfordan oluyorsunuz.

Arkadaş 106 gti da hiç öyle demiyor ama.

****Peugeot 206,206 + Paylaşım Alanı****

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osman_goksel -- 23 Mart 2012; 21:46:49 >

• arkadaşlar araçlarının sağıyla soluyla çok oynayanlara bu sorum, hani fiyatlar hakkında bilgileri vardır diye soruyorum. Aracımın ufak tefek problemleri yüzünden artık bıktım usandım araçtan soğudum. Sorunların bazıları küçük bazıları büyük ama 2 seçeneğim var sizlerle de bir konuşayım dedim. İlk seçenek aracımın sağını solunu istediğim gibi toparlayıp binmeye devam etmek, diğeri ise satıp golf 4 kasa ya da focus hb falan almak. ilk seçenek için yapmam gerekenler şöyle;

-öncelikle 206nın kronik sorunu olan ses alma sorunu için ufak çaplı bi izolasyon, işte arka bagaja ses izolasyonu belki tekerleklerle araç arasına işte nasıl uygulanyorsa.
    -daha sonra döşeme tamiri, tahminen 150-200 tutacak
    -kaportadaki boya problemleri bu da en az 300-400 tutar diye düşünüyorum
    -önlere 1 çift yeni far almak istiyorum, orjinallerden alıp kendim karartma ugulayacağım, aracımdakilerin arka kulakları kırıldı ve farlar içeride gibi duruyor sinirimi bozuyor. bu da 200 diyebiliriz
    -arkaya 2 hoparlör bir de belki orta kalite bir teyp, toplam 150-200 diyelim

yani duruma bakarsak 1.000 tl ye falan mal olacak bana, diğer yönden araç değiştirmeye kalksam da aracın üzerine eklemem gereken fiyat 4-5 bini bulabilir. Aracım roland garros ve cam tavanı olsun duruşu olsun o konuda çok memnunum. ama arada kalmıyo değilim bu kadar uğraşa değer mi.

her türlü görüşe öneriye düşünceye açığım

• quote:

Orijinalden alıntı: kronk-x

arkadaşlar araçlarının sağıyla soluyla çok oynayanlara bu sorum, hani fiyatlar hakkında bilgileri vardır diye soruyorum. Aracımın ufak tefek problemleri yüzünden artık bıktım usandım araçtan soğudum. Sorunların bazıları küçük bazıları büyük ama 2 seçeneğim var sizlerle de bir konuşayım dedim. İlk seçenek aracımın sağını solunu istediğim gibi toparlayıp binmeye devam etmek, diğeri ise satıp golf 4 kasa ya da focus hb falan almak. ilk seçenek için yapmam gerekenler şöyle;

-öncelikle 206nın kronik sorunu olan ses alma sorunu için ufak çaplı bi izolasyon, işte arka bagaja ses izolasyonu belki tekerleklerle araç arasına işte nasıl uygulanyorsa.
    -önlere 1 çift yeni far almak istiyorum, orjinallerden alıp kendim karartma ugulayacağım, aracımdakilerin arka kulakları kırıldı ve farlar içeride gibi duruyor sinirimi bozuyor. bu da 200 diyebiliriz

yani duruma bakarsak 1.000 tl ye falan mal olacak bana, diğer yönden araç değiştirmeye kalksam da aracın üzerine eklemem gereken fiyat 4-5 bini bulabilir. Aracım roland garros ve cam tavanı olsun duruşu olsun o konuda çok memnunum. ama arada kalmıyo değilim bu kadar uğraşa değer mi.

1- Ses alma sorunu lastiğin değişimi ve iyi bir izalasyonla size kafi gelecek seviyeye getirilebilir. Bunun maliyeti biraz fazla olur. Ama emin olun farkı seveceksiniz.
    2-döşeme tamiri Roland garros deri olduğu için ne derece olur fikir beyan edemiyorum.
    3-nasıl bir boya probleminiz var ? solma - kabarma-çatlama gibi mi ?
    4-Sıfır far alıp uğraşana kadar çok çeşitli güzel farlar var onları neden düşünmüyorsunuz. Far karartma düşündüğünüz kadar kolay değil farı açıp kapamak gerekiyor.
    5-Öncelikli bir teyp alın ve sonrasında ister arka kapıya ister bagaj pandizota oval taktırın. Sesi dinleyin ve yalıtıma ona göre karar verin.

Benim hayalimdeki araçlardan birisi 206 cc roland garros edition dır. herşeyi çok tatlı ve güzel bir araç renk uyumları tarzı ve özellikleri ile çok hoşuma gidiyor. normal HB roland garroslarda performans olsun özellik olsun çok iyi araçlar. Katlanır ayna ve arka cam elektronik diye biliyorum. 2011 araç kullanmama rağmen bu özellikler mevcut değil.

Aracınız performansıdan memnunsanız ve daha iyi birşey bulamayacağınıza inanmıyorsanız aracınıza biraz para harcayın derim. Hiç bir zaman eskinin tadını vermez yeni. Özel bşr seri araç kullandığınızı unutmayın.

• Osman abi 3.5 eibach pro kit kullanıp satan arkadaşım bana bu şekilde dedi. Ben aracınıda gördüm nerde bu yay dedim. yanyana durunca benim araba daha pısıktı.
  • quote:

quote:

arkadaşlar araçlarının sağıyla soluyla çok oynayanlara bu sorum, hani fiyatlar hakkında bilgileri vardır diye soruyorum. Aracımın ufak tefek problemleri yüzünden artık bıktım usandım araçtan soğudum. Sorunların bazıları küçük bazıları büyük ama 2 seçeneğim var sizlerle de bir konuşayım dedim. İlk seçenek aracımın sağını solunu istediğim gibi toparlayıp binmeye devam etmek, diğeri ise satıp golf 4 kasa ya da focus hb falan almak. ilk seçenek için yapmam gerekenler şöyle;

1- Ses alma sorunu lastiğin değişimi ve iyi bir izalasyonla size kafi gelecek seviyeye getirilebilir. Bunun maliyeti biraz fazla olur. Ama emin olun farkı seveceksiniz.
    2-döşeme tamiri Roland garros deri olduğu için ne derece olur fikir beyan edemiyorum.
    3-nasıl bir boya probleminiz var ? solma - kabarma-çatlama gibi mi ?
    4-Sıfır far alıp uğraşana kadar çok çeşitli güzel farlar var onları neden düşünmüyorsunuz. Far karartma düşündüğünüz kadar kolay değil farı açıp kapamak gerekiyor.
    5-Öncelikli bir teyp alın ve sonrasında ister arka kapıya ister bagaj pandizota oval taktırın. Sesi dinleyin ve yalıtıma ona göre karar verin.

Benim hayalimdeki araçlardan birisi 206 cc roland garros edition dır. herşeyi çok tatlı ve güzel bir araç renk uyumları tarzı ve özellikleri ile çok hoşuma gidiyor. normal HB roland garroslarda performans olsun özellik olsun çok iyi araçlar. Katlanır ayna ve arka cam elektronik diye biliyorum. 2011 araç kullanmama rağmen bu özellikler mevcut değil.

Aracınız performansıdan memnunsanız ve daha iyi birşey bulamayacağınıza inanmıyorsanız aracınıza biraz para harcayın derim. Hiç bir zaman eskinin tadını vermez yeni. Özel bşr seri araç kullandığınızı unutmayın.

öncelikle ilgilenip uzun uzun cevap yazdığınız için çok teşekkür ederim

1-zaten şu an sorunun büyük kısmını tekerlerk oluşturuyor diye düşünüyorum yani kışı zor çıkattık bilerek çok kullanmadık arabayı vs tekerlekler zaten çok kötü durumda değişecekler, michelin energy saver ya da nokian adlı bi marka bu konuda iyi diye duydum. İzolasyon konusu ise araştırmalarıma göre 400 civarına patlayabilir.

2-deri kısımlarında pir problem yok sadece sürücü koltuğunun yan kısmında deri deformasyonu var, onun dışında ön koltukların oturma yerleri yırtılmış durumda. onları da geçen sordum bir yere, parça başına 50 lira alırım dedi usta. 3 parçam sorunlu 150 diyebilirim onun yanında dikişlere falan da bi el atar anlaşabilirsem.

3- genel olarak çizik ve ezik araçta sağda solda vs var ancak ön kaputta boya çatlaması var bir hayli görünür biçimde tam aracın ön logosunun üstünde, çok sinirime dokunuyor. ve siyah parlak folyo kaplatmayı düşünüyorum sizce nasıl durur? tavan da siyah cam ve parlak olduğu için güzel olabileceğini düşündüm.

4- hocam şu anki farımı kararttım zaten 1 günümü aldı evet çok uğraştırıcı ama tecrübelym artık o işte şöyle bi durum var, o çeşitli güzel farlar dediğinniz angel farlar vs benim de hoşuma gidiyor ama fiyatları 400den başlıyor

5- ha diyosunuz ki güzel bi ses sistemiyle müzik sayesinde yalıtıma gerek duymayabilirim doğru mu anlamışım? evet şu anda bile ses kalitem çok iyi olmasa da yol sesi duymamak için müzik açıyorum hep, dediğinizde haklı olabilirsiniz. Zaten tekerler almadan yalıtım yaptırmam önce bakayım tekerlekler yeterli ses düşümü sağlarsa gerek duymayabilirim

evet aracımdan çok memnunum aslında özellikleri olsun duruşu olsun. dediğiniz gibi otomatik katlanır aynalar, performans (lpgde kullanmadığım zamanlarda ) gerçekten tatmin edici. Bu yüzden değişime gitmek yerine masraf yapmak benim de öncelikli planım ama bilemiyorum işte...

• arkadaşlar lastik alacaktım ve çok fazla paralar da ödemek istemiyorum, benim için şu an öncelikli olan sessizlik. nokianların bu konuda michelin energy saver kadar, hatta ondan daha iyi olduklarını okudum bi kaç yerde ve şu an önüme şöyle bir fırsat çıktı, en azından ben fırsat olduğunu düşünüyorum

mümkünse benden önce davranıp gidip almayın hemen

sizce ne yapayım bunları alayım mı ne dersiniz?

http://www.sahi-binden.com/ilan/vasita-jant-lastik-lastik-cok-az-kullanilmis-lastik-nokian-195-60-15-88v-79296027/detay/?favorite=1

aradaki "-"yi kaldırın

• Selamlar..
    206 Rolan Garros um var. 2000 model.
    Bu sistemden almak istiyorum.http://goo.gl/8F4wG
    Danıştığım insanlar ileride aracı sattığında çıkartamazsın diyorlar.
    Sizlere danışmak istedim. Olumlu olumsuz bir kaç satır yazarsanız sevinirim.
    http://c1110.hizliresim.com/11/10/8/6588.jpg
    Setin Türkçe desteği var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mentese44 -- 24 Mart 2012; 15:07:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mentese44

Selamlar..
    206 Rolan Garros um var. 2000 model.
    Bu sistemden almak istiyorum.http://goo.gl/8F4wG
    Danıştığım insanlar ileride aracı sattığında çıkartamazsın diyorlar.
    Sizlere danışmak istedim. Olumlu olumsuz bir kaç satır yazarsanız sevinirim.
    http://c1110.hizliresim.com/11/10/8/6588.jpg
    Setin Türkçe desteği var.

aynı araçtan bende de var ve eminim mükemmel duracaktır, bütçem olsa hiç düşünmez alırdım.

neyi çıkartamassın dediklerini tam olarak anlayamadım, taktığın cihazı mı? eğer öyleyse zaten satarken satacağın insan bunu çıkartmanı istemez ki? senin de başka türlü işine yaramayacağına göre.. ha yok vereceğin parayı çıkartamassın diyorlarsa bilemem onu, ama öyle bir yorum yapmamışlardır heralde

kısaca, imkanın varsa al derim

• quote:

aynı araçtan bende de var ve eminim mükemmel duracaktır, bütçem olsa hiç düşünmez alırdım.
    neyi çıkartamassın dediklerini tam olarak anlayamadım, taktığın cihazı mı? eğer öyleyse zaten satarken satacağın insan bunu çıkartmanı istemez ki? senin de başka türlü işine yaramayacağına göre.. ha yok vereceğin parayı çıkartamassın diyorlarsa bilemem onu, ama öyle bir yorum yapmamışlardır heralde

Cevap için teşekkürler..
    Evet satarken sistemi araçtan çıkartamazsın dediler.
    Bende sizin paralel düşünüyorum.
    Alan kişiye bu sistemi çıkarmadan satmayı şart koşarım, zaten Allah bir dert bir kaza vermezse arabayı pardon yeşil zeytini satmayı düşünmüyorum. :)

• quote:

quote:

Cevap için teşekkürler..
    Alan kişiye bu sistemi çıkarmadan satmayı şart koşarım, zaten Allah bir dert bir kaza vermezse arabayı pardon yeşil zeytini satmayı düşünmüyorum. :)

dediğim gibi hocam zaten ben araçta bu sistemi görsem yalvarırırm satacak insana, sakın sökme diye, arabaya hayranlığım artar hatta

peki madem aynı araçları kullanıyoruz siz de bana şu konuda bir yorum yaparmısınız, yukarıda da yazdım ön kaputta boya çatlakları vs çok sıkıntım var, bu kaplamayı sizce yaptırmalımıyım? photoshop ile yaptım kaputu.

bilen arkadaşlara da sorum, bana maliyeti ne olur, en önemlisi kaputtaki boya orjinal boyası değil sökerken sorun olur mu??
    Bence fena durmadı trafikte bir sorunum olur mu ne bileyim ruhsata gidip 2 renk işletme falan?

• quote:

quote:

quote:

Cevap için teşekkürler..

dediğim gibi hocam zaten ben araçta bu sistemi görsem yalvarırırm satacak insana, sakın sökme diye, arabaya hayranlığım artar hatta

peki madem aynı araçları kullanıyoruz siz de bana şu konuda bir yorum yaparmısınız, yukarıda da yazdım ön kaputta boya çatlakları vs çok sıkıntım var, bu kaplamayı sizce yaptırmalımıyım? photoshop ile yaptım kaputu.

bilen arkadaşlara da sorum, bana maliyeti ne olur, en önemlisi kaputtaki boya orjinal boyası değil sökerken sorun olur mu??
    Bence fena durmadı trafikte bir sorunum olur mu ne bileyim ruhsata gidip 2 renk işletme falan?

Resimleri görünce besmee çektim, o nasıl fotoshoptur hocam, ne yaptın sen, vallahi gerçek sandım..
    Mat kaplama çekiyorlar yada bu şekilde boya atıyorlar, iyi duruyor.
    Benim araçta çatlama yok, (2000 model) boya falan iyi duruyor, sadece bağaj spolier üstünde iki ayrı yerde solma var.
    Modifiye anlamında aracının cantlarını beğendim, bu dediğinden yaparsanda çok spor durur.
    Bende çelik jant attım 5 ay önce, frenleri ve içleri tam boyayacaktım turuncuya deprem oldu burada (Van)
    ilk fırsatta senin kırmızıya boyadığın yerleri turuncu yapmayı düşünüyorum.
    Trafikte sorun teşkil edermi bilmiyorum ama sanmam sorun çıkacağını.
    Maliyet konusunda komple aracı boyatmak için 2000 tlden bahsetti sanayiden arkadaşım herhalde bu daha uygun bir fiyat olur.
    Hatta boyamadan öte biraz abartıp kaplan ejderha resimlerini yapıyorlar ön kaputa.
    Hayırlısı olsun, en iyisi bulunduğun yerdeki sanayiye gidip farklı yerlerden fiyat alman.

• Bugün anahtarı sustalı anahtara dönüştürdüm. Mevcut anahtarın içerisindeki immobilizer çipi ve uzaktan kumanda devresi sökülerek boş kumanda kabına aktarılıyor. Mevcut anahtarın aynısı yeni boş kumanda kabındaki anahtara açtırılıyor. Tüm bu işlemler sadece 10 dakika bile sürmüyor. Maliyeti 35TL fakat kalitesi oldukça tatminkar görünüyor.

Başka yaptırmak isteyen olursa firmanın adres ve iletişim bilgilerini paylaşıyorum.

Firmanın iletişim bilgileri ve sahibinden.com ilan linki

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-peugeot-206-kumanda-kabi-sustaliya-cevirici-farkli-model-74557232/detay/

• quote:

quote:

quote:

quote:

Cevap için teşekkürler..

Resimleri görünce besmee çektim, o nasıl fotoshoptur hocam, ne yaptın sen, vallahi gerçek sandım..
    Mat kaplama çekiyorlar yada bu şekilde boya atıyorlar, iyi duruyor.
    Benim araçta çatlama yok, (2000 model) boya falan iyi duruyor, sadece bağaj spolier üstünde iki ayrı yerde solma var.
    Modifiye anlamında aracının cantlarını beğendim, bu dediğinden yaparsanda çok spor durur.
    Bende çelik jant attım 5 ay önce, frenleri ve içleri tam boyayacaktım turuncuya deprem oldu burada (Van)
    ilk fırsatta senin kırmızıya boyadığın yerleri turuncu yapmayı düşünüyorum.
    Trafikte sorun teşkil edermi bilmiyorum ama sanmam sorun çıkacağını.
    Maliyet konusunda komple aracı boyatmak için 2000 tlden bahsetti sanayiden arkadaşım herhalde bu daha uygun bir fiyat olur.
    Hatta boyamadan öte biraz abartıp kaplan ejderha resimlerini yapıyorlar ön kaputa.
    Hayırlısı olsun, en iyisi bulunduğun yerdeki sanayiye gidip farklı yerlerden fiyat alman.

Teşekkürler hocam biraz ilgim var grafik photoshop tarız işlere parti organizasyon işlerine afiş falan hazırlıyorum öyle öyle öğrendim

yok hocam parlak siyah KAPLAMA düşünüyorum boya atmayacağım boya olursa zaten kesin ruhsata işletmek gerekir diye biliyorum. Mat olursa da olmaz çünkü bizim araçların tavanlar parlak siyah cam olduğu için parlak siyah ile tam uyum olur diye düşünüyorum.

sormayın hocam benim boya konusunda çok sıkıntım var, benim aracım da 2000 ama, ön kaputta çatlaklar var, yanlarda bi kaç yerde ufak göçmeler çizikler bana kalsa komple boyaya bile sokarım ama işte bütçe :))

hazır çekilmiş foto varsa ekleyin bir bakayım hocam merak ettim sizin canavarı da :) turuncu da çok hoş durabilir güzel düşünmüşsünüz.

biyerde okumuştum bu işi reklamcı biyere kaplatan bi arkadaş yazmış. 50TLye kaputu kaplamış ve 7 ay sonra rahatlıkla sökmüş sıkıntısız, iz bırakmadan zarar vermeden. Ben de biraz araştırıp böyle yapmayı düşünüyorum. Polis falan çevirirse de sökeriz napalım uğraşamam ruhsatla falan

son olarak da geçmiş olsun hocam deprem ile ilgili, biz ta buralardan hissettik acısını(ankara). çok çok gemiş olsun

• 
Sayfa: önceki 356357358359360
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.