Şimdi Ara

Neden Opeth bu kadar iyi? (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
508
Cevap
17
Favori
22.479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • zaman geçtikçe sıkıyor, zamanla daha farklı şeyler aramaya başlıyorsun benimde elim arşivdeki bazı gruplara gitmiyor artık,dinleyesim gelmiyor
  • Harvest ve Burden'a bayılmıştım ancak diğer parçaları çok tatmin etmedi malesef
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ride The Lightning

Harvest ve Burden'a bayılmıştım ancak diğer parçaları çok tatmin etmedi malesef

Face of melindayı dinle hocam yapmayın bu kadar iyi grubu çöpe atmış oluyorsunuz.
  • Morningrise albümünün yeri bir başkadır.
  • quote:

To Bid You Farewell'i mutlaka dinle bunları sevdiysen.
  • Arkadaşlar ben de opeth'ı baya severek dinliyorum. Ve şuan için en çok sevdiğim parçaları; harvest, burden, to bid you farewell, face of melinda, hope leaves. Bunlar gibi olanları yazabilir misiniz acaba? Yada sizce en iyilerini? Şimdiden teşekkürler.
  • drapery falls çok çok iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berkay

Arkadaşlar ben de opeth'ı baya severek dinliyorum. Ve şuan için en çok sevdiğim parçaları; harvest, burden, to bid you farewell, face of melinda, hope leaves. Bunlar gibi olanları yazabilir misiniz acaba? Yada sizce en iyilerini? Şimdiden teşekkürler.

The Twilight Is My Robe (efsane)
    A Fair Judgement
  • Teşekkürler arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JamesKırkRobertLars

quote:

Orijinalden alıntı: Berkay

Arkadaşlar ben de opeth'ı baya severek dinliyorum. Ve şuan için en çok sevdiğim parçaları; harvest, burden, to bid you farewell, face of melinda, hope leaves. Bunlar gibi olanları yazabilir misiniz acaba? Yada sizce en iyilerini? Şimdiden teşekkürler.

The Twilight Is My Robe (efsane)
    A Fair Judgement

In my Time of Need vardır.Still day beneath the sun,patterns in the ivy I-II bunları da dinleyebilirsin.
  • Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mikael Âkerfeldt

quote:

Face of melindayı dinle hocam yapmayın bu kadar iyi grubu çöpe atmış oluyorsunuz.

Face Of Melinda gerçekten güzelmiş hocam
  • Niyeyse bütün arkadaşlar slow parçalardan bahsetmiş . Bir Heir Apparent , Blackwater Park , Bleak iyidir hocam .
  • quote:

Orijinalden alıntı: forsvinner

Niyeyse bütün arkadaşlar slow parçalardan bahsetmiş . Bir Heir Apparent , Blackwater Park , Bleak iyidir hocam .

Genelde bu tür öneri isteyenler çok oluyor.Bana deseler Opeth'in en harika şarkısı.Bleak derim zaten ama biraz serttir
  • To Bid You Farewell'i ben çok seviyorum ya
  • harvest çalmışlıgımız da vardır yani

opeth iyidir,güzeldir,candır,canandır..
  • Yeni yeni sarıyor beni de, bu zamana kadar dinlemediğime pişmanım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lento

quote:

Orijinalden alıntı: mornie_ozzy

OPETH MANİFESTOSU!

"Dünya üzerinde yapılmış, J.S. Bach, Mozart vs. tarafından yapılmış olanlar da dahil bunlara, hiçbir "melodi topluluğu" beni bu kadar etkilemiyor arkadaşlar. Sanki Mike Akerfeldt, cennete gidip, oraya özel bütün notaları toplamış ve dünyaya getirip onları özenle birbirleriyle kenetleyip bir puzzle misali şarkıları yaratmış. Her şarkısını dinlerken bu düşünce geliyor aklıma benim. Nota denen şeylerin bu kadar güzel bir araya getirilip melodi halini almasını ve insanı bu kadar etkileyebileceğini hayatım boyunca hiç düşünmezdim."

OPETH kimilerine göre sıradan bir grup olabilir. Kimilerine göre iyi bir grup olabilir. Başka düşüncelere göre de çok sağlam bir grup olabilir. Bazılarınız ise çok çok iyi bir grup olduğunu düşünebilirsiniz. Bazılarınız bazı şarkılarını ezbere bilebilirsiniz. Bazılarınız ise bir kaç albümünün çıkış tarihini bilirsiniz. Belki sizinde odanızın duvarlarını süslüyordur OPETH'in posterleri. Belki de kim bilir, belki bir iki OPETH konserinede gitmiş olabilirsiniz. Hatta konsere gitmekle kalmayıp, kafa bile sallamış olabilirsiniz. Ama burası, yani OPETH MANİFESTO grubu, böylelerinin olduğu bir yer değil.

Biz sadece OPETH'i dinlemiyoruz. Zira OPETH sadece dinlenmez. Dinleyip güzel şarkı diye geçmiyoruz. Zira hiç geçemedik. Bizim için OPETH konserlerinde eğlenmektende öte bir şey oldu. Biz o "çok uzun" olan şarkılarının nasıl bittiğini anlayamıyoruz OPETH'in. Nasıl bizi her dinleyişimizde alıp başka hayallere götürdüğünü anlayamıyoruz. Şarkılarını o kadar çok dinlememize rağmen, hergün sürekli dinlememize rağmen bir türlü anlayamıyoruz OPETH'in sırlarını.

Burası böyle olanların MANİFESTO grubudur. Bu grupta OPETH'e yazılar, maniler hatta şiirler yazarız. İddaa ediyoruz, piyasada iki OPETH şarkısı bilenlerin yeri değil burası. Biz OPETH'in tüm şarkılarının notalarını ezbere biliyoruz. Tüm vuruşlarını ezbere biliyoruz. Bir araya geldiğimizde büyük efsane "Black Rose İmmortal"ı, yanımızda enstrüman olmasa dahi kontrpuanlarıyla bile ağzımızdan çalabiliyoruz. Hiç takılmadan.

Burası OPETH'siz yürüyemeyenlerin MANİFESTO GRUBU! Burası, OPETH'siz nefes almakta güçlük çekenlerin MANİFESTO GRUBU! Burası OPETH'in fanı olanların değil, bizzat OPETH'in bir parçası olanların toplanma, OPETH'i yaşama grubu.

Eğer sizde gerçek bir OPETH parçasıysanız bize katılın!

NOT: Burası sadece bize uyanların grubudur. Bu nedenle herkesi üye olarak kabul etmiyoruz. OPETH'in sizin için ne ifade ettiğini adam akıllı yazmanız gerekmektedir. Değerlendirilmeden sonra kimseyi kabul edeceğiz diye bir garanti vermiyoruz!

http://groups.google.com.tr/group/morningrise

fikir aşamsını yazdıklarıyla oluşturan dante'ye teşekkürler.

Sen iyi besteci görmemişsin Chopin dinle Opethin, o'sunu bidaha talaffuz etmessin. Klasik müziği sadece Bach ve Mozarttan ibaret mi zennediyosun'da bütün klasik müziği sadece onların adıyla genelleştiriyosun. Ayrıca Opeth gibi grupların bütün olayı improvizasyon üzerine yani oturup 1 gün de beste yapıp onu albüme koyup sattıkları oluyordur. Neden klasik müzik eserleri insanlık sona erene kadar unutlmayacaktır biliyomusun ? Çünkü o eserlerin her biri en az 2 sene de besteleniyor. Şimdi sen diyosunki melodi topluluğu entel olucam derken cahilliğin dibine vurmuşsun haberin yok. Melodi, armoni olmadan bir hiçtir. Ve o Opeth denen grubun eminimki armoninin a sından haberi yoktur, paradan olduğu kadar. Dediğim gibi eğer gerçekten cennetten gelen besteleri dinlemek istiyosan Chopin dinle ozaman Opethin para kazanmak için sana vaad ettiği basit armonik yapılı ve hatalarla dolu sahte cennet müziklerinin sadece birer ses kirliliği olduğunu anlıyacaksın.

Chopin'i dinlemekten öte bir şey söyleyeyim mi sana? Onun yaşadığı şehre de gittim aynı zamanda. Bana Chopin'i anlatma ve otur Opeth dinle, iddia ettiğin "eminim armoni yoktur" sözünün de ne kadar komik olduğunu gör.

• Opeth güzel, hoş ama tarzım olmadığından sert şarkılarını pek sevmiyorum ama Tool öneririm
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Gamemaster_

Opeth güzel, hoş ama tarzım olmadığından sert şarkılarını pek sevmiyorum ama Tool öneririm

You must have been so high
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.