Şimdi Ara

Neden Opeth bu kadar iyi? (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
508
Cevap
17
Favori
22.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: sydbarret

damnation opethçisiyim

To Rid The Disease ve Closure kaymak gibi gerçekten. Closura da darbuka zil falan duyduğumda çok şaşırmıştım.

Ama benim gönlümü fetheden ilk iki albüm oldu. Tabii her albümleri aşmışın ötesinde orası ayrı

Bu arada Mikael Akerfeldt İbrahim Tatlıses hayranıymış. Acı ama gerçek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 28 Kasım 2008; 15:57:27 >

• Sevdiğim bir gruptur,her gün Blackwater Park ve Harvest dinlerim huzur veriyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dante

Niye acı?İbrahim Tatlıses kroysa barzoysa burada öyle...Adamın sanatçılığına laf atmak o kadar kolay olmamalı,şu an Türkiye'den çıkıpta orada burada artistlik yapan çoğu tip İbo'nun söylediği şarkıları ıkınarak bile söyleyemez.İbrahim Tatlıses,insan olarak fazlaca gariplikleri olsa da ses olarak saygı duyulası bir adamdır.Yabancılarda bu nedenle onu beğeniyor.Adamda ses var.
  • quote:

Yok artık, rape me jack rape me
  • Bleak'i yazarken İbo'dan etkilendiğini bizzat söyledi.
  • Hacı ibonun nesinden etkilenmiş adam Türkçe biliyor mu ki Ulan ibo diyarbakırda oxford olsa ona da giderdin kesin
  • hatta unirock ta dile getirmişti. biri de sahneye ibo albümü attı o sırada. aynısını biz yapıcaktık birden hayallerim yıkıldı üzüldüm
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ɛnslaved

quote:

Niye acı?İbrahim Tatlıses kroysa barzoysa burada öyle...Adamın sanatçılığına laf atmak o kadar kolay olmamalı,şu an Türkiye'den çıkıpta orada burada artistlik yapan çoğu tip İbo'nun söylediği şarkıları ıkınarak bile söyleyemez.İbrahim Tatlıses,insan olarak fazlaca gariplikleri olsa da ses olarak saygı duyulası bir adamdır.Yabancılarda bu nedenle onu beğeniyor.Adamda ses var.

Valla benim için acı. Bir dahinin bir sanatçıya hayran olmasına da şaşırdım yani. Adamda sesten başka bir şey yok ki (ki o ses o adama sayısal loto gibi tutmuştur ancak sanırım) şarkılarının hepsi çöplüktür benim için. O yüzden garip ve acı gelmiştir bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 28 Kasım 2008; 19:57:24 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Çağrı

Arkadaşım ben de seninle aynı durumdayım. Ancak tek fark, opeth değil de Blind Guardian a sarmış olmam. Melodik Progressive Metal değil, evet. Ancak bir opeth kadar güzel melodileri olan şarkıları da yok değil bu Power Metal grubunun. Özellikle solisti Hansi Kürsch, tartışmasız bir biçimde dünyadaki en iyi metal solisti. Grubun hiçbir şarkısında başka bir ses kullanılmamış, adamın kendi sesleri bilgisayarda birleştirilerekten muhteşem şarkılara imza atılmış. Back vokal kavramından yoksun olmaları da, albüm şarkıları ile konserdeki performans arasındaki farkı yaratıyor ki, aksiyon katıyor işin içine.

Gitar çalan herkesin en azından bir kere duyduğu The Bard's Song ve konserlerinde The Bard's Song ile beraber söylenmezse kan çıkan A Past And Future Secret şarkıları gerçekten insanı gitar çalmaya özendiriyor. (Sırf bu 2 parçayı çalabilmek için ben başladım gitara) Hani Power Metal in verdiği mistik etki ile söylenen Nightfall da insanı alıp götürmüyor değil. Şarkıyı dinlerken anlayabilirseniz, verin lan kılıcı kalkanı ben de gidiyom savaşa tarzı modlara girebiliyorsunuz. Ha hazır söylemişken, şarkıları anlamak da gerekli, yoksa sesi muhteşem bir adam ve çok güzel ezgilerden ileriye gidemiyor dinlediğiniz müzik. Hemen her şarkısını ezberden söyleyebildiğim bu gruba dikkat etmenizi tavsiye ederim. Türkiye konserlerini kaçırdığım için kendime ne kadar kızgınım tahmin edemezsiniz..

Kendi yazımı alıntı yaparak hala denemediysen denemeni tavsiye ediyorum. Özellikle The Maiden and The Ministrel King ve Nightfall dan başlarsan, birde darklyrics.com dan sözlerine bakıp, anlayıp dinlersen seveceğine eminim.

• Her önerileri tek tek deniyorum. Hele bir de diğer topicte spotify olayını öğrendim çok daha iyi oldu :)

Agalloch hoşuma gitti. Edge of sanity nin crimson ı ise harika olmuş gerçekten Opeth i anımastıyor. Ophaned Land da fena değil ama oryantale kaçıyor biraz.
  • Agalloch'tan ne dinlediğine bağlı belki hala en iyilerini dinlememişsindir?
  • Bir grubu dinledim mi tüm diskografiyi dinlemeden bırakmam :)
  • Daha kimse dünyanın en güzel şarkısı "ending credits" i yazmamış. Bunu dinlemeden ölmeyin. Bir şarkı bir şeylerin bittiğini sözler olmadan ancak bu kadar basit ve bu kadar etkileyici anlatabilir.

Bunun yanında burden,in my time of need, to bid you farewell,windowpane de güzeldir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: qpqpqp

Daha kimse dünyanın en güzel şarkısı "ending credits" i yazmamış. Bunu dinlemeden ölmeyin. Bir şarkı bir şeylerin bittiğini sözler olmadan ancak bu kadar basit ve bu kadar etkileyici anlatabilir.

Bunun yanında burden,in my time of need, to bid you farewell,windowpane de güzeldir.

bu şarkı çok süpermiş, bi acayip oldum dinleyince
  • İyi o zaman sorun yok dinle hepisini.
  • orphaned land da dinle
    saz kanun darbuka oryantel uzun hava progressive melodic death
  • Orphaned Land Melodic Death Metal değil...Progressive Melodic Death Metal diye birşey yok...
  • sırf melodic death ya da progressive değil tabi ama karışık
  • Melodic Death Metal ile alakası yok bir kerem o karışımın...
  • oryantal işte yav birbirimizimi kırıcaz hoş ama sevdim yani. yine de opeth gibisini hala bulamadım ve sanırım bulamayacağım :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 1 Aralık 2008; 23:06:23 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.