- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
yunus polis olma- boy ?
42 Cevap83876 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
26 Kasım 2008; 12:02:06 

genelde bakıyorum 1.85 1.90 boy ortalamaları var... ama 1.75 1.77 olanlarda var.. heralde onlar torpille girdi....

resmi sitelerde araştırdım ama net bi bilgi yok... sadece normal polis olmak icin 1.67 den uzun olmak lazım diyo...

benim boyum 1.82 kilom 72... acaba bu konu hakkında bi bilgisi olan varmı ?
4-5 yunusla yüzyüze konuştum, onlar hertürlü olursun,dediler ama genede icim rahat etmedi...

731 Mesaj
26 Kasım 2008; 12:04:27 

yunus olunca nooluyo maas falanmı artıyo?

Ne zaman çağırdın da gelmedik?

8387 Mesaj
26 Kasım 2008; 12:11:36 

Mülakatları verdiğin sürece boyunun çok büyük önemi kalmıyor. 1.70 in üzerinde olman kafi sanırım.

Uzaklaştırılmış
26 Kasım 2008; 12:25:08 

inşallah diyelim o zaman...
quote:

Orjinalden alıntı: Piêr Dé Sans

Mülakatları verdiğin sürece boyunun çok büyük önemi kalmıyor. 1.70 in üzerinde olman kafi sanırım.

Uzaklaştırılmış
26 Kasım 2008; 12:28:17 

yunus trafik polisi düz polis gibi değişik bi katagöridir başlı başına...
altına motorsiklet verirler, tek kişi yada 2 kişi belli bi bölgede dolaşır o bölgenin güvenliğini sağlar, yakınlarda olan bi olaya haber alıp gidersin... ana görev budur... o bölgede mesala fındıkzade - beyazıt...gibi..
quote:

Orjinalden alıntı: rising

731 Mesaj
26 Kasım 2008; 12:30:15 

quote:

Orjinalden alıntı: american_camaro

yunus trafik polisi düz polis gibi değişik bi katagöridir başlı başına...
altına motorsiklet verirler, tek kişi yada 2 kişi belli bi bölgede dolaşır o bölgenin güvenliğini sağlar, yakınlarda olan bi olaya haber alıp gidersin... ana görev budur... o bölgede mesala fındıkzade - beyazıt...gibi..

yok onu biliyorumda sadece ust kademe polısmı oluyorsun onu merak ettım

Ne zaman çağırdın da gelmedik?

8387 Mesaj
26 Kasım 2008; 12:30:39 

Yunus un asıl görevi halk içi huzur sağlamaktır. Her türlü olaya girebilirler. Gerekirse narkotik gerekirse cinayet. Farketmez. Bölgeye yakınlarsa gidip müdahele edebiliyorlar. Akrabam vardı. Şimdi özel harekatta gerçi.

Motorize ekiplerinin sanırım 4 ay eğitimi var. Motor ve silah eğitimi. O eğitim sonucuna göre motorcu veya silahlı olabiliyorsun( yani süren veya arkada duran)

Rising

Yunus için polis olmuyorsun. Polislik sınavlarına giriyorsun kategori olarak yunusu seçiyorsun. Yani polis olduktan sonra yunusa dönmüyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Piêr Dé Sans -- 26 Kasım 2008; 12:30:39 >

Uzaklaştırılmış
26 Kasım 2008; 12:32:24 

öle bir ayrımı polis olmadan önce talep edemezsin..Önce polis okulunu yada kursunu bitirip teşkilata dahil olman gerekir, daha sonra üst amirlerine müracat edip atamanı o yöne isteyebilirsin ama senin isteginle olcağını pek sanmam..

Uzaklaştırılmış
26 Kasım 2008; 12:36:05 

evet... bende konuştuğum yunuslarda böyle demişlerdi bana...
ya tahkminim boy pos kalıp olduktan sonra iisteğin gercekleşir...
bide şey var... motorsiklet sürmeyi bilenleri yunus yapmıyorlar, cünkü eski alışkanlıklarına devam eder diye(ön kaldırma, makas, lastik yakma...vs)
o yüzden yunus olmak istiyorum ama motor sürmeyi bilmiyorum dicekmişiz...ben sürmeyi biliyorum ama bilmiyomuş gibi yapıcam... inşşallahta olurum yunus.... 2 sene sonra bitiyo lise
quote:

Orjinalden alıntı: Worldpress

öle bir ayrımı polis olmadan önce talep edemezsin..Önce polis okulunu yada kursunu bitirip teşkilata dahil olman gerekir, daha sonra üst amirlerine müracat edip atamanı o yöne isteyebilirsin ama senin isteginle olcağını pek sanmam..

484 Mesaj
26 Kasım 2008; 13:20:34 

önce bı polıslıgı kazanda...

Her Tuzluğum Var Diyene Hıyarla Yetişemedim...

1280 Mesaj
8 Ağustos 2009; 23:35:54 

yunus olduktan sonra diğer rütbelere geçilebiliyormu? örn;komiserlik,başkomiser

Strateji Oyunu Tutkunları

1036 Mesaj
8 Ağustos 2009; 23:52:08 

gördüğüm tüm yunusların boyu 190 üstü

339 Mesaj
9 Ağustos 2009; 0:27:11 

yunusların , normal polisten farkı yok...

siz onu artist artist motor sürmelerinnden öyle sanıyorsunuz...

normal polis şartları neyse yunuslarında şartları o...

insan olmak yetmez yetmiyor bazen, süpermen süpermen olmak lazım bazen....

1437 Mesaj
9 Ağustos 2009; 0:35:49 

quote:

Orijinalden alıntı: rising

Varadero , R1200 GS fazer gibi motorlara biniyorsun daha nolsun

2011 Fabia Ambiente Dynamic
2011 Yamaha Xj6N
2012 Salcano Astro 270sv

3197 Mesaj
9 Ağustos 2009; 2:55:10 

hertürlü işe karısır derken trafiğede karısır mı ehliyetsiz araba sürerken filan. gecen arkadasımla gezerken yakalanıyoduk iyiki onlar görmeden kaçabildik. eğer arkadaşım prtaik kullnamasaydı kesin görürlerdi bizi

DH FACEBOOK POLO 6R CLUP

6521 Mesaj
9 Ağustos 2009; 3:00:50 

quote:

Orijinalden alıntı: rising

devletin motoruyla 18-25 yaş arasında ki genç kızlara artistlik yapma olanağı kazanıyorlar
özellikle genç çocukları böyle görevlere getirdiklerinde uzaktan kasılmalarını seyretmek çok komik oluyor.

Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!
Mustafa Kemal ATATÜRK

Bu memleket tarihte Türk'tü, o halde Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

Uzaklaştırılmış
9 Ağustos 2009; 3:10:14 

sen polisliğe heves etmeden önce ehliyetsiz motorsiklet kullanmaktan vazgeç senin gibileri polis yapacaklarsa ve birde altına motor vereceklerse vay bu memleketin haline

balık baştan kokmuş

229 Mesaj
12 Ağustos 2009; 3:04:55 

=) yaw bnm boy 195 ama pomemden yunus olunuyor mu

Sagopa Kajmer FAN Club

Düşman kelimesinin anlamını arkadaş
sıfatını taşıyanlardan öğrendim
Sago KAF KEF !!!

133 Mesaj
1 Ekim 2009; 0:50:54 

quote:

Orijinalden alıntı: sprewellll

=) yaw bnm boy 195 ama pomemden yunus olunuyor mu

Olursun tabi neden olmasın onlarcası var pomem den
herneyse
yukarıdaki sorulara da ksımen cevap vereyim şans eseri bulmuşken bu başlığı...

1. american_camaro Yunuslarda minumum boy 1.75 olmalıdır ve 28 yaşından gün almamak gerekiyor kursu alabilmek için, altında varadero olunca boy bezen sorun oluyor :))) ama kısa olupta çok iyi sürenlerde var bir sürü :)))

2.Rising Yunus olunca yada başka bişi olunca maaş farketmes Büroda akşama kadar oturanda motorla sokaklarda hırsız kovalayanda aynı maaşı alır ( En dokunan yanı budur kanımca polis arkadaşlara...)

3. Camaro Polislikte düz polis die bi tanım yok :))) Branşlar vardır. Ancak Yunusluk Bir branş değildir şu anda teşkilat içerisinde, ancak herkesin gözdesi konumundadırlar çünkü hiç kimsenin cesaret edemediği kişilre bulaşırlar çomak sokarlar ve işlerini sağlam yaparlar bu yüzden her olayda görürsünüz heryerde gibidirler :))...

4. Rising güzel bir konu üst kademe polis mi oluyorsun demişsin, halkın bakışınıda yansıtmışsın Yunuslar Polis Yetki ve vazifelerini tam olarak bilir ve yetkilerini kullanmktan çekinmezler... Bu farkındalıktan dolayı dışarıdan öyle görünürler...

5. Piêr Dé Sans dediğin gibi yunuslar her olaya müdahale ediyorlar genelde. Ancak silahcı veya motrcu die bir kavram yok :)) Öncü ve artçı var...
""""Yunus için polis olmuyorsun. Polislik sınavlarına giriyorsun kategori olarak yunusu seçiyorsun. Yani polis olduktan sonra yunusa dönmüyorsun"""""
tam tersi önce polis olman gerek teşkilata gireceksin ondan sonra Yunuslara alım yaılacağında mülakatlar v.s. genelde onlar seni seçer zaten :)))

6. ---john--- üniversite mezunu her polis hemen hemen her rütbeye gerekli şartları sağladıktan sonra ve sınavları verdikten sonra geçiş yapabilir.

7. baycan87 Yunuslara yakalandığın bellioluyor yorumlarından daha önce.. Hiç bir yunus artist artist motor sürmez Taşımış olduğu üniforma ve üzeirndeki ay yıllıdız'ın onur şeref ve yüceliği doğrultusunda yapması gerekin yapar.

8. rallyman23 aklına Polis ile ilgili ne iş geliyorsa hepsine karışır ve gereğini yapar. Tavsiyem seni bir yunus kovalıyorsa sakın kaçma çek kenare ve güzel bir dille durumu anlat en mantıklı olan budur. Anlayışla Karşılanman olasıdır. Aksi takdirde ilk 200 metre kaçtıktan sonra camının kırıldığını yada lastiklerinden birinin patladığını farkedebilirsin çok geç olur... Vede şunu belirteyim her polis trafik yönünden işlem yaptırabilir size dikat edin...

9. suicide çok komik yorum yazmışsın bende güldüm senin yorumuna o genç deidğin insanlar hergün onlarca hırsız kovalıyor silahlı çatışmaya giriyor (böyle çok arkadaş tanıyorum) ve üzerilerindeki devletin verdiği üniformayı hakkıyla taşımaya çalışıyorlar... Senin onları artist olarak nitelendirmen Onların Bu üniformayı en iyi şekilde taşıdıklarının göstergesidir.

10.. sprewellll olursun merak etme istek yeterli.. ama çalışmayı çok sevmeli yorgunluktan şikayet etmemelisin...

SON OLARAK UNUTMAYIN ARKADAŞLAR "MOTOSİKLETLERİNİN NASIL Kİ GERİ VİTESİ YOKSA, YUNUSLARINDA GERİ VİTESİ YOKTUR ;) ))
merak etiiği konular olanlar yazsın bilgim ölçüsünde ve yunus arkadaşlara sorup cevap vermeye çalışırım...

iyi günler herkese..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reberudum -- 1 Ekim 2009; 0:53:16 >

Uzaklaştırılmış
1 Ekim 2009; 1:10:57 

0

159 Mesaj
1 Ekim 2009; 1:13:08 

quote:

Orijinalden alıntı: suicide

devletin motoruyla 18-25 yaş arasında ki genç kızlara artistlik yapma olanağı kazanıyorlar
özellikle genç çocukları böyle görevlere getirdiklerinde uzaktan kasılmalarını seyretmek çok komik oluyor.

Dünyaya gerçek bir dahi geldiğinde onu şu işaretten tanıyabilirsiniz. Tüm ahmaklar ona karşı birleşmişlerdir."

II. Abdülhamid
Ulû Sultân Abd-ül Hamid Han - Gazi

"Tarih değil,hatalar tekerrür ediyor."

519 Mesaj
7 Ekim 2009; 2:55:28 

yunuslar bir başka arkadaşlar denizde olsun yolda olsun yunus yunus tur

3744 Mesaj
7 Ekim 2009; 2:58:46 

arkadaşım yunus olmak istiyorsan önce kondisyonlu olucaksın,yumruk attığın adamı komaya sokucaksın

hayvanlara iyi davranın lan

4692 Mesaj
7 Ekim 2009; 8:43:34 

Son birkaç aydır teşkilatı en utandıran grup durumundalar..

Ayrıca, açık konuşalım ben hiç 1.95'lik Yunus görmedim. 1.93 boyundayım, bende motosiklet kullanıcısıyım. Ve benden uzun bir yunusla hiç karşılaşmadım. Zaten genelde gencecik çocuklar yunus oluyor ve o "şeklin" verdiği gazla ipin ucunu kaçırıyorlar! Görevleri zor, asla kolay demiyorum. Ama ne yazıkki bazen abartı reaksyonlarda bulunabiliyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NovariX -- 7 Ekim 2009; 8:43:56 >

önce seni yok sayarlar
sonra sana gülerler
ardından savaşırlar seninle
ve sonunda sen kazanırsın.

403 Mesaj
6 Mart 2010; 20:23:55 

kilo sınırı kaç arkadaşlar. ben 180 boy 54 kiloyum.

Uzaklaştırılmış
6 Mart 2010; 20:24:50 

Ol ol. Boş anını yakaladık mı döveriz seni de.

382 Mesaj
6 Mart 2010; 20:41:22 

quote:

Orijinalden alıntı: american_camaro

genelde bakıyorum 1.85 1.90 boy ortalamaları var... ama 1.75 1.77 olanlarda var.. heralde onlar torpille girdi....

resmi sitelerde araştırdım ama net bi bilgi yok... sadece normal polis olmak icin 1.67 den uzun olmak lazım diyo...

benim boyum 1.82 kilom 72... acaba bu konu hakkında bi bilgisi olan varmı ?
4-5 yunusla yüzyüze konuştum, onlar hertürlü olursun,dediler ama genede icim rahat etmedi...

bizim fizik hocasının kardeside istanbulda yunus polis yani motorlu.
hocamıza sormustuk.motor tepesinde sabahtan aksama gezdikleri için afedersiniz g*tlarında nasır tarzı yaralar cıkıyormuş.Gercektende zor iş yunus olmak diğer polislere göre bir daha düşün derim.

[Lost] - [Prison Break] - [Chuck] - [Heroes] - [FlashForward] - [Spartacus] - [Dexter] - [Fringe] - [Super Natural] - [Persons Unknown] - [Haven] - [The Vampire Diaries] - [True Blood] - [The Prisoner] - [Leverage] - [House M.D] - [How I Met Your Mother] - [Visitors] - [Spartacus] -[ Terminatör Sarah Connor Chronicles] - [White Collar] - [The Walking Dead] - [Flashpoint]
97 Doğan S 1.6 Alev Kırmızı

1304 Mesaj
6 Mart 2010; 20:49:22 

ya bu yunuslar çok dövüyo ya pis dövüyolar biraz daha sakin.

Geciken adalet adalet değildir

3841 Mesaj
6 Mart 2010; 21:19:31 

Olmayın... Arkanızdan kaç bin kişi küfür edecek, kulaklarınız kaç dakika çınlayacak bilemezsiniz.

92

1576 Mesaj
6 Mart 2010; 21:39:48 

quote:

Orijinalden alıntı: RevidaL

Olmayın... Arkanızdan kaç bin kişi küfür edecek, kulaklarınız kaç dakika çınlayacak bilemezsiniz.

Eğer olursam, işimi düzgün yaptıktan sonra köpeklerin havlaması beni ilgilendirmez.

383 Mesaj
6 Mart 2010; 21:49:40 

iyide şu motora 2 kişi binme olayı iyi değil , motor riskli 2 kişi giderken düşersen falan kırılır bi yerlerin

731 Mesaj
6 Mart 2010; 22:14:16 

yunus olmak icin boy önemli kardes ayrıca maaslarıda yüksek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

403 Mesaj
6 Mart 2010; 22:59:24 

quote:

Orijinalden alıntı: sinsar

iyide şu motora 2 kişi binme olayı iyi değil , motor riskli 2 kişi giderken düşersen falan kırılır bi yerlerin

niye düşsün ? bisikletmi sandın ? :D

0 Mesaj
1 Nisan 2010; 16:29:49 

abiler ablalar ben sözelciyim öss de kaç puan almalıyım yada sözelden polis olabiliyomuyum cevap verirseniz sevinirim allah razı olsun

0 Mesaj
3 Mayıs 2010; 16:25:57 

quote:

Orijinalden alıntı: reberudum

Olursun tabi neden olmasın onlarcası var pomem den
herneyse
yukarıdaki sorulara da ksımen cevap vereyim şans eseri bulmuşken bu başlığı...

1. american_camaro Yunuslarda minumum boy 1.75 olmalıdır ve 28 yaşından gün almamak gerekiyor kursu alabilmek için, altında varadero olunca boy bezen sorun oluyor :))) ama kısa olupta çok iyi sürenlerde var bir sürü :)))

2.Rising Yunus olunca yada başka bişi olunca maaş farketmes Büroda akşama kadar oturanda motorla sokaklarda hırsız kovalayanda aynı maaşı alır ( En dokunan yanı budur kanımca polis arkadaşlara...)

3. Camaro Polislikte düz polis die bi tanım yok :))) Branşlar vardır. Ancak Yunusluk Bir branş değildir şu anda teşkilat içerisinde, ancak herkesin gözdesi konumundadırlar çünkü hiç kimsenin cesaret edemediği kişilre bulaşırlar çomak sokarlar ve işlerini sağlam yaparlar bu yüzden her olayda görürsünüz heryerde gibidirler :))...

4. Rising güzel bir konu üst kademe polis mi oluyorsun demişsin, halkın bakışınıda yansıtmışsın Yunuslar Polis Yetki ve vazifelerini tam olarak bilir ve yetkilerini kullanmktan çekinmezler... Bu farkındalıktan dolayı dışarıdan öyle görünürler...

5. Piêr Dé Sans dediğin gibi yunuslar her olaya müdahale ediyorlar genelde. Ancak silahcı veya motrcu die bir kavram yok :)) Öncü ve artçı var...
""""Yunus için polis olmuyorsun. Polislik sınavlarına giriyorsun kategori olarak yunusu seçiyorsun. Yani polis olduktan sonra yunusa dönmüyorsun"""""
tam tersi önce polis olman gerek teşkilata gireceksin ondan sonra Yunuslara alım yaılacağında mülakatlar v.s. genelde onlar seni seçer zaten :)))

6. ---john--- üniversite mezunu her polis hemen hemen her rütbeye gerekli şartları sağladıktan sonra ve sınavları verdikten sonra geçiş yapabilir.

7. baycan87 Yunuslara yakalandığın bellioluyor yorumlarından daha önce.. Hiç bir yunus artist artist motor sürmez Taşımış olduğu üniforma ve üzeirndeki ay yıllıdız'ın onur şeref ve yüceliği doğrultusunda yapması gerekin yapar.

8. rallyman23 aklına Polis ile ilgili ne iş geliyorsa hepsine karışır ve gereğini yapar. Tavsiyem seni bir yunus kovalıyorsa sakın kaçma çek kenare ve güzel bir dille durumu anlat en mantıklı olan budur. Anlayışla Karşılanman olasıdır. Aksi takdirde ilk 200 metre kaçtıktan sonra camının kırıldığını yada lastiklerinden birinin patladığını farkedebilirsin çok geç olur... Vede şunu belirteyim her polis trafik yönünden işlem yaptırabilir size dikat edin...

9. suicide çok komik yorum yazmışsın bende güldüm senin yorumuna o genç deidğin insanlar hergün onlarca hırsız kovalıyor silahlı çatışmaya giriyor (böyle çok arkadaş tanıyorum) ve üzerilerindeki devletin verdiği üniformayı hakkıyla taşımaya çalışıyorlar... Senin onları artist olarak nitelendirmen Onların Bu üniformayı en iyi şekilde taşıdıklarının göstergesidir.

10.. sprewellll olursun merak etme istek yeterli.. ama çalışmayı çok sevmeli yorgunluktan şikayet etmemelisin...

SON OLARAK UNUTMAYIN ARKADAŞLAR "MOTOSİKLETLERİNİN NASIL Kİ GERİ VİTESİ YOKSA, YUNUSLARINDA GERİ VİTESİ YOKTUR ;) ))
merak etiiği konular olanlar yazsın bilgim ölçüsünde ve yunus arkadaşlara sorup cevap vermeye çalışırım...

iyi günler herkese..

adam mükemmel derecede anlatmış saçmalayanlar neden kendini durduramıyor anlamış değilim çok ilginç doğrusu

24 Mesaj
3 Mayıs 2010; 16:29:55 

amcamın oğluda yunus varsa bi farklılık buraya yazarım

Üzümlü Av Tüfekleri
havalı tüfek fiyatları

0 Mesaj
8 Mayıs 2010; 2:35:35 

merhaba bende yunus olmak istiyorum. bunun için son ygs(öss) sınavına girdim 185 ham puan aldım. bu puanla polisliğe geçiş yapabiliyomuyum. ya da neler yapmam gerek. bilenlerden acil yardım bekliyorum. ardergun@hotmail.com

6521 Mesaj
8 Mayıs 2010; 12:33:58 

quote:

Orijinalden alıntı: reberudum

kısaca hadi ordan diyorum, her gün gördüğüm şeyi bana mı anlatacaksın. daha kişiliği oturmamış ne oldum delisi adam(!)lar (ya da çocuklar desek daha doğru) dolu.

Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!
Mustafa Kemal ATATÜRK

Bu memleket tarihte Türk'tü, o halde Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

231 Mesaj
8 Mayıs 2010; 13:16:41 

yunuslar önleyici şube mdürlüğüne bağlı oluyorlar diye biliyorum. yaya kaçmaya çalışan hırsızları enselemelerini seyretmek çok zevkli oluyor. tabi yakaladıktan sonra olanları da

0 Mesaj
29 Haziran 2010; 17:00:36 

ben pmyo da okuyorum boyum 1.68 kilom 70 özel harekatçı olmak istiyorum 70 şınav 15 nizami barfiks 1 dakikada 64 mekik çekiyorum 400 metreyi 55 saniyede kosuyorum kaslı güçlü dayanıklı atletik çevik kıvrak bir vücudum var maşallah :) fakat boyumun 1.68 olması benim özel harekatçı olmama engel mi

3826 Mesaj
29 Haziran 2010; 17:16:09 

Yunuslar maç sonraları filan fena jopluyo. Alsancakta, kordonda taşkınlık filan çıkarsa. Az kalsın haksız yere nasibimizi alıyoduk geçen senede kaynadık. Çok agresifler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akçalı. -- 29 Haziran 2010; 17:17:48 >

2884 Mesaj
9 Temmuz 2010; 12:15:41 

Polis olmak isteyen arkadaşlar için kısa kısa bilgiler vereyim..

Öncelikle şuradan başlayayım Düz Polis Memurluğunda Yunus,Çevik kuvvet gibi bölümlerde rütbe farkı olmaz..Şuan işe yeni başlayan Düz polis memurlarının maaşı 1900-2000 Tl civarındadır.

Öss sınavından 220 Puan alarak PMYO sınavına girmeye hak kazanırsınız ve PMYO sınavında 120 soruluk Ortaokul seviyesi matematik,Türkçe ve Genel kültür sorularıyla karşılaşırsınız.. Şuanda net seviyeleri yüksek olduğu için kesin girebilmek için en az 80-90 net yapmanız gerekir..Eğer kazanırsanız 2 sene PMYO okulunu okuyup Polis memuru olarak çıkarsınız..Birde Üniversiteden sonra girilen POMEM sınavı vardır Maaş olarak göreve başladıktan sonra 2200 Tl civarı maaş alırsınız..Rütbe olarak kesinlikle bir farkı yoktur ancak teşkilat içinde daha saygınsınızdır yükselme şansınız daha fazladır,Ve lise mezunu polislere yaptıkları gibi gece nöbetine Genellikle vermezler..Ve POMEM okulunda eğitim görme süreniz 6 aydır.

Şimdi gelelim Nasıl Yunus,Çevik kuvvet veya Trafik polisi olunduğuna.. PMYO okulunu 2 senede okuyup bitirdiniz,Okuduğunuz okula Emniyet müdürleri gelir Sen sen sen Çeviğe siz ikinizde yunusa der ve böylece seçmece tamamlanmış olur .. Özel olarak isteiğinizi belirtebilirsiniz tabiki.

Yunus mevzusuna gelirsek Polisler içinde genelde Yunus polisi en ağır işi yapan en fazla yorulan polis olarak görülür,Ve doğrudurda boş vaktiniz fazla yoktur sürekli birşeyler peşinde koşarsınız kendinizi tamamen halka adamanız gerekir,Her türlü yetkileri vardır istediği yere girip çıkarlar (savcılık izni dahi olmadan şüphelendiğine müdahale edebilirler) .. Son yıllarda Yunus polisleri sayesinde özellikle büyük şehirlerde suç oranları oldukça azaldı..Ankaradan biiyorum Baliciler kol gezerdi caddelerde şimdi birtane bile göremezsiniz şehir merkezinde.

Kısaca olayın özü budur Diyorsanızki ben Kendimi Milletime adıycam gerekirse ölümü göze alıcam sabah akşam çalışıcam fakat bir soruşturma halinde güme gidicem ozaman Yunus polisi olabilirsiniz.. Şunuda belirteyimki Polis in en rahat ettiği yer masabaşı iştir akıllı polis masabaşına geçer İnanın kimse İtle Çakalla uğraşmak istemez eğer masabaşı işe geçmek için yeterli torpiliniz yoksa çevik kuvveti tercih edin,Ayda bir eyleme gidersiniz onun dışında parkta gölgede sürekli yatarsınız.. Ve yattığınız yerden 2000 tl maaş alırsınız,Birde devlet hiçbir zaman batmaz işiniz garantidir yani.. Şu devirde polisilk güzel iş ne diyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Duratec -- 9 Temmuz 2010; 12:19:18 >

2008 Volvo S60 2.0T

1339 Mesaj
9 Temmuz 2010; 12:39:58 

Bağcılarda oturuyorum yunusları ve polisleri pek sevdiğim söylenemez.Çünkü ortam biraz karışık olduğu için sürekli gbt sürekli arama filan bunaltıyorlar.Ama onlar olmasa yaşanmaz hale gelir ilçe

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » yunus polis olma- boy ?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.508