Şimdi Ara

Gigabyte'dan Zalman soğutmalı ve 1GB bellekli Radeon HD 4870 geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ultra Durable III serisi anakart sahiplerini para ödüllü yeni bir hız aşırtma yarışmasına davet eden Gigabyte, ekran kartı portföyüne yeni bir model daha ekliyor. Firmanın Radeon HD 4870 tabanlı ve GV-R487D5-1GD kod adlı yeni modeli Zalman tarafından hazırlanan özel soğutucusu, yüksek bellek kapasitesi ve bağlantı özellikleriyle dikkat çekecek gibi görünüyor.

AMD-ATi'nin 55nm üretim teknolojisiyle hazırladığı RV770XT GPU'su üzerine inşa edilen yeni model 256-bit bellek veri yolu desteğine ve 800x paralel işlem birimine sahi. Grafik işlem birimi 750MHz'de, bellekleri ise 3600MHz'de görev yapan çift slot tasarımlı kart üzerinde Zalman'ın ısı iletim teknolojisini esas alan, Bakır tabanlı VF830 soğutucusuna yer verilmiş.

Mosfetleri de pasif soğutucu ile desteklenen Gigabyte'ın yeni modeli tasarım özellikleriyle AMD-ATi'nin referans modelinden ayrılıyor. 1GB GDDR5 bellek ile donatılan ekran kartı DVI konnektörüne ek olarak HDMI ve DisplayPort gibi en güncel arabirimlerle gelirken, Unified Video Decoder 2 teknolojisiyle yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma da yapabiliyor.

Gigabyte'ın önümüzdeki günlerde kullanıma sunulması beklenen yeni modeli için şimdilik herhangi bir fiyat bilgisi açıklanmadı.

• Gigabyte gibi bir firmaya bu kadar çirkin kart yakıştıramadım en azından o kabloyu bari aklasaydın...
  • cok mu zor su ram ların uzerine heasink takmak....

cok tipsiz bir kart olmus.....
  • kartın tipini boş verin kjartı revize etmişler görmiormusunuz bu kart ne ısınır ne bişi çıakrtır
  • fan kablosu zar zor yetişmiş :):)
  • Aman arkadaşlar bunu alayım diye bir hata yapmayın fan sesi yüzünden bütün zevkleriniz gidiyor adamın kafasını ütülüyor dikkat ederseniz birde 2 kablo bağlı fanda yani sürekli bir devirde dönüyor ve o devir max. devir.
  • Bu fan full devirde acayip sesli. Tabi şuan kullandığım sapphire 1650xt gibi bi ses çıkarmasada sürekli 100 de döndürürseniz acayip bir ses çıkarıyor. Fakat fanının devrini ayarlayabiliryormusunuz bilmiyoırum çünkü ben bu fanı sadece test için kullanmıştım. ondan denememiştim . Ama bellekleri ve gpu yu çok serin tutuyor. Özelliklede belleklere de enzotech bakır soğutucu takarsanız bellekler çok serin çalışır ve artifact alma riskiniz oldukça azalır bellekleri daha fazla o.c edersiniz.
  • hayatımda gördüğüm en ezik fan power kablosu bu karta dahil olmuş!!!!!!!! 1usd fazla olsaydı da kabloyu adam etselerdi
  • bu karlara adam gibi soğutucu takamıyorlar

80x110x20 veya 90x120x20 lik soğutucu takmak firmalara zor geliyor galiba Bu şekilde yapsalar herkes gider istediği fanı takar ve ses sorunundan

kurtulur illa soğutucu satacaklar millete

örnegin resideki soğutucuyu 80x110x20 veya daha büyük yapıp zalman soğutucu yerine kullansalar daha iyi olur üzerinede istediğimiz fanı takarız
    Gigabyte'dan Zalman soğutmalı ve 1GB bellekli Radeon HD 4870 geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 26 Kasım 2008; 13:32:09 >
  • çok biçimsiz durmuş
  • Biçimin zerre kadar önemi yok da o kablo ne diye sormazlar mı adama yahu
  • biraz tasarım eksik ama
  • Referans tasarım soğutmayı tercih ederim valla
  • quote:

Orjinalden alıntı: K0rkunc

kartın tipini boş verin kjartı revize etmişler görmiormusunuz bu kart ne ısınır ne bişi çıakrtır

bos isler.. bu karttan birsey olmaz....
  • belki uygun fiyattan verilcek :) bilinmez bekleyip görücez
  • Gigabyte gibi profosyonal bi sirkete yakistiramadim bence ekan karti cikarmak icin cikarmislar yani uzerinde pek de calismamislar. Fiyati ucuz olursa belki satilir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.