Şimdi Ara

TOYOTAN Ve yedek parça fiyatları **************************

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
14.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    "TOYOTAN VAR DERDİN VAR" mı dedirtecekler bize bu yedek parça fiyatlarıyla?

2007 Corolla D4-D aracım.
    Yahu bi davlumbaz değiştirmem gerekti 120 ytl,
    Ön tamponun altında 40 cm boyunda ve 2 parmak eninde incecik siyah bi parça var işte o parça kırıldı 95 ytl. Üzerine işçilik Toplam 250 ytl fiyat çıkarttılar.
    Kullanılan pilastiği kilograma vursan vallahi de billahi de 10 ytl tutmaz be insaf.

Niye severek kullandığımız bu toyotanın yedek parça fiyatları bu kadar yüksek arkadaşlar.

Geçen kış kar yağdığında hafif kaymıştım ve sağ ön sis farının kenarını kırmıştım.
    İnanın toplasanız 10 cm çatlak şeklinde duruyordu. Servise gittim boya ve işçilik dahil 700 ytl fiyat çıkartmışlardı. Bu nedir yahu !!!!!

Daha geçen hafta arkadaşım 2008 golf ile çok sert bi çukura girdi. 2 jantı da yamulttu düşünün.
    Nez midir mez midir bi servisine götürmüş wolksvagenin.
    2 jantı da düzeltmiş,
    Rot balans ayarları yapımış
    ve tampon onarılmış
    bütün bunlara 300 ytl para almışlar.

Allah muhafaza benim başıma geldiğini düşünemiyorum bile.
    Toyota servis 2 milyar ister herhalde artık.

Sanki Jaguar kullanıyoruz anasını satiim...

Bişeyler yapmak lazım bu yedek parça fiyatlarına, ama ne???
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• yay gibi olsam elde tutarlar beni ''
    ok gibi olsam yabana atarlar beni ''
    MİSALİ
    toyota gerçeklerini burada yazma FAKE derler sonra sana !
  • walla hocam diyebilecek birşey bulamıyorum, ben o kadarcık yer için o kadar masraf etsem herhalde aracımı yakardım. allah sabır versin.
  • Aman arkadaşım sakın ha burada toyotanın paralı adamı çok ona göre yaz yazacaklarını
  • 2008 golfu olan arkadaşınıza söyleyin servise gittiğinde kendi arabasının davlumbazının kaç para olduğunu sorsun.Fiyatlar hakkında daha sağlıklı yorum yaparsınız
  • parçanın neden yapıldığının önemi yok, belkide geri dönüştürülmüş plastik çöp de olabilir. Ama bana söyler misiniz şu markanın orjinal yedek parçaları toyotadan daha ucuz diye. siz de bu tarz kaporta işlerinizi dışarda yaptırın 250YTL yerine 150YTL ödeyin. servisler bu konuda kazık, küçücük bir parça boya olsa ekstra boya masrafı çıkar. parçanın fiyatı katlanır. Toyotan mı var derdin var yerine araban mı var derdin var demeniz lazım.
  • allah yardım etsın kalıtede düşüş fazla gibi
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mnr980

allah yardım etsın kalıtede düşüş fazla gibi

sana bir öneri her sorunda servise gitme%40 kar edersin
  • Yahu bi kafanızı çalıştırın,
    burda herkes yazsa "evet toyotanın yedek parçaları çok pahalı" diye ne olur?
    İnsanlar bu yüzden toyota tercih etemeye başlarlar,
    ya da toyota SERVİSLERİNİ tercih etmemeye başlarlar.

Sonra ne olur?
    Toyota mecburen uygun fiyat politikası uygulamaya başlar
    Çok afedersiniz "götü boklu" bi plastik parçasına 95 ytl. isteyemez hale gelir.
    Bu da hepimizin işine yarar.

Ancak gözlemlediğim üzere o parçalara o fiyatları vermeye razı olan çok arkadaşımız var aramızda.

Amacım burda sidik yarıştırmak değil, Vw'yi, Honda'yı, Hyundai'yi iyilemek ya da kötülemek değil.
    Bundan önceki aracım da Toyotaydı şu an da Toyota kullanıyorum, bundan sonra da Toyota alacağım. Çünkü dediğim gibi zevkle, beğenerek kullanıyorum.

Ama Allah aşkına bırakın marka fanatikliğini de bi delikanlıca yazın;
    YETER ULAN deyin.

Banane Vw'nin davlumbazı kaç paraysa, banane Honda'nın çamurluğu kaç paraysa
    BEN KENDİ SEVEREK KULLANDIĞIM ARACIMIN YEDEK PARÇALARININ BU KADAR PAHALI OLMASINI İSTEMİYORM!
    Madem burda Toyota'nın paralı adamları var, sesinizi duyurun onlara.
    Şu kriz zamanında maaşları zar zor öderken, kıytırık plastiğe 250 kafa para vermek koyuyor adama.

Bunun nesine itiraz ediyorsunuz anlamıyorum yaw!

• quote:

Orjinalden alıntı: pusatfatih

quote:

Orjinalden alıntı: Mnr980

allah yardım etsın kalıtede düşüş fazla gibi

sana bir öneri her sorunda servise gitme%40 kar edersin

Dostum teşekkür ederim önerin için,
    var mı tavsiye edebileceğin bir yer?
  • esahan arkadaşıma katılıyorum....
    biraz daha tepki gösterip protesto edebilsek bazı şeyleri sonuç alınabilir.....

1 ay kadar önce bmw (kosifler oto ) 2 dikiz aynası için işçilik dahil 5.500 ytl istedi..
    tabiki orda yaptırmadım...tepkimi gösterdim ama malesef benim gibi oraya ayda 1 insan gelmiyordur....arabayı bırakıp o sırada taksi geliyor binip gidiyorlar....muhtemelen ne fiyat çıktığını bile bilmiyorlardır kendi ödeniyordur....

ama benim gibi diğer insanlarda tepki verse biraz bu kadar insafsız olmazlar....
    motor yağının litresine 36 ytl alıyorlar.....karfurda 4 litresi 110 lira.....
    hadi bmw yı 0 alabilen insanlar gerçekten sallamıyor değişmez....

ama diğer premium olmayan markalarda oranlarsak 0 fiyatlarını bmw gibi markaların yedek parça fiyatlarını geçiyor nerdeyse....
    arabadan çok parça fiyatlarından kar ediyorlar valla...

madalyonun öbür yüzüde..
    ben pek tercih etmesemde
    yan sanayi parçacılar ekmek yiyor bu işten...

yada sanayide ki ustalarımız yada yeni açılan servis noktaları v.s.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whisper911 -- 26 Kasım 2008; 3:05:14 >

• Araba güzel, sorunsuz servise pek yolun düşmüyor...Bu kadar servis var, ustalarına personeline iş veriyor. Bunların ayakta kalması arabanın çok arıza yapmasıyla , parça, tamir v.s. ile olur...Arabada en ufak bir sorun yok...Tek tük mecbur kalıp servise düşüncede genelede parayı sigortalar ödüyor...Ben ön cam degiştim. Tam 3 cam parası...850 lira tuttu...Sigortadan karşılandı...Antenimi bir ayı kırdı. Bir karış anten 48 Lira dediler...Megane sordum 21 Lira...Aynı anten....Kromajlı vites topuzu sordum...Akıllara ziyan....Parçayı servisten al...Dışarıda taktır...En güzel yol....Takma ücreti yarım parça fiyatı kadar.... Saygılarımla... PAHALI DEDİGİM FİYATLAR DEGİŞMİŞ. ŞİMDİ SORDUM....Anten çubugu 73 Lira....Sol kromajlı vits topuzu 124 Lira....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 26 Kasım 2008; 12:05:20 >

• ben şimdiye kadar sahip olduğum bütün araçlarımın baklarınıı serviste yaptırdım.ama bir keresinde aracımın cam otm bozulmuştu servise götürdüm 750 lira dedi.çünkü servis tamir etmez mekanizmayı komple değişir.bende gittim sanayiye usta 70 liraya hallederiz dedi ona yaptırdım.

yağ,fren,triger,benzin pompası vs gibi servise giderim ama camdı kaportaydı böyle işlere sanayiye giderim
  • Bence garantiyi tehlikeye sokmayacak uygulamaları sanayideki işin ehli ustalara yaptırmak en mantıklısı. Yoksa bahsedilen işlemler için 700 - 800 bunlar üzer insanı
  • Arkadaşlar bana tavsiye edebileceğiniz bi usta var mı?
    Bakırköy tarafında ikamet ediyorum, şimdiye kadar hep servise gittim.
    Dolayısıyle hiç bilmem sanayidir, ustadır...

Yardımcı olursanız sevinirim...
  • quote:

yağ,fren,triger,benzin pompası vs gibi servise giderim ama camdı kaportaydı böyle işlere sanayiye giderim

Aynen, hatta boya için kesin yetkili servis dışında yaptırın. Camcının işi cam takmak ve bunu servisten iyi yapar boyacının işi boya, kaportacının işi kaporta, servisin işi rutin bakım. Serviste beklerken kulak misafiri oldum. müşterinin arabasında kelebek camı kırılmış, 70YTL dediler ama servis danışmanı açık açık söyledi parça fiyatı 40YTL gerisi işçilik isterseniz kaskoyu kelebek camı için kullanmayın sanayiide ucuza değiştirebilirsiniz, ama benim görevim sizi yönlendirmek değil değiştirin dersiniz ben burda da takarım dedi. Kaskodan eksper falan çağıracaklardı o da 5 saat sonra gelirim falan demiş. Ön camın değişmesi 800YTL kaskoyu bunun için kullanın diye tavsiyede bulundular. Ama adam kaşındı ve kelebek camı için 70YTL artı cam filmli imiş bi de film parası 110YTL söylene söylene ödedi. Şimdi bu adama naparsın. Hep beraber parça fiyatlarını protesto etsek nolur? sonuç hiiç.

• Merhaba

Güngörende TOYOTRONİK özel servisi var,sahibi MİTHAT USTA eski toyota ustası.Kendisi mekanikci ve dükkanının alt kısmına kaporta bölümü var.İsterseniz telefonunu verebilirim.
    Saygılar

quote:

Orjinalden alıntı: esahan

Arkadaşlar bana tavsiye edebileceğiniz bi usta var mı?
    Bakırköy tarafında ikamet ediyorum, şimdiye kadar hep servise gittim.
    Dolayısıyle hiç bilmem sanayidir, ustadır...

Yardımcı olursanız sevinirim...

• bostancıda bir usta var ismini bilmiyorum, adam sadece pert kazalı arabaları yapıyor ve yapılmış halini görseniz kazalı olduğuna inanamazsınız. dukkanı görseniz uzaktan geçersiniz o derece kötü bir yer ama gel gör ki çıkarttığı iş mükemmel.
    konuyla alakası yok ama yetkili servis dışında işini iyi yapan ustalar var. Yalnız kafanıza göre değil kime giderseniz gidin mutlaka önce tavsiye alın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: esahan

Daha geçen hafta arkadaşım 2008 golf ile çok sert bi çukura girdi. 2 jantı da yamulttu düşünün.
    Nez midir mez midir bi servisine götürmüş wolksvagenin.
    2 jantı da düzeltmiş,
    Rot balans ayarları yapımış
    ve tampon onarılmış
    bütün bunlara 300 ytl para almışlar.

Allah muhafaza benim başıma geldiğini düşünemiyorum bile.
    Toyota servis 2 milyar ister herhalde artık.

Siz toyotanın parçalarının pahalı olduğunu ve Vwnin daha ucuz olduğunu söylemişdiniz.Bende diğer markalarda da aynı durum olduğunu söyledim.Bunun marka fanatikliğiyle ne alakası var?Sizin yanlış düşündüğünüzü belirttim ama ikinci mesajınızda servislerin pahalı olduğunu söylemişsiniz.Buna katılıyorum.

Bana soracak olursanız yedek parça ve aksesuar parça fiyatları yan sanayi müadillerine göre çok pahalı. Piyasada 600 ytle olan jantları 1000 ytlden aşağı satmıyorlar.Mekanik parçalarda o kadar fark yok fakat mekanikte de işçiliği fazla alıyorlar.Onlarda bir nevi kendi birikimlerini,güvenirliklerini ve markalarını pazarladıklarını düşünüyorlardır ama bence fiyatları biraz indirseler daha çok müşteri çekerler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UnreaCHaBLe -- 26 Kasım 2008; 20:37:06 >

• Arkadaşlar, daha geçen hafta ön camı değiştirdim orjinal kendi camı 170 lira tuttu. Ayrıca conta yanmış, 190 liraya tamir ettiler. Kendi servisine gitsem kaç lira tutardı bilmiyorum ama bu fiyatlar bana çok uçuk gelmedi.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.