Şimdi Ara

AMD'nin 45nm Phenom II işlemcileri için ilk fiyat bilgileri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
4.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD'nin Deneb kod adlı 45nm Phenom II X4 işlemci ailesinin performans seviyesi kadar fiyatları da son kullanıcılar arasında merak konusu. Daha önceki haberlerimizde de belirttiğimiz üzere firma 45nm Phenom II ailesini 8 Ocak'ta Las Vegas'taki Tüketici Elektroniği 2009 fuarında lanse edecek ve Phenom II X4 920 ile Phenom II X4 940 Black Edition modellerini kullanıma sunacak.

Soket AM3 formundaki Phenom II 945 modeli gelene kadar serinin tepe modeli olması beklenen ve 3GHz'de görev yapacak olan Phenom II 940 Black Editon 6MB L3 bellek ile gelecek ve çarpan kilidi açık olacak. Hava soğutma ile 4GHz ve üstü hızları görebileceği belirtilen hatta Sıvı Azot ile 5GHz+ hızlarında stabil olarak çalışabileceği belirtilen işlemcinin ilk fiyat bilgisi de göründü.

Avustralya merkezli Austin Computers firmasınca yayınlanan listeye göre Phenom II 940 Black Edition yaklaşık 340$ seviyesinden kullanıma sunulabilir. Öte taraftan Phenom II X4 940 Black Edition ile birlikte lanse edilmesi beklenen ve 2.8GHz'de çalışan Phenom II 920 modeli de yine aynı firmanın fiyat listesine yaklaşık 300$ seviyesinden giriş yapmış durumda.

Editörün Notu: Tablodaki fiyatlar Avustralya Doları cinsindendir ve haberimizde Amerikan dolarına çevrilmiştir.

• bana biraz pahalı gibi geldi core i7 920 nin 299$ olduunu hesaba katarsak yanlıs mıyım

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16819115202
  • eger arada 40 dolar varsa carpan kilitsizi modeli neden almayım? fiyatlar bana yüksek geldi bu arada.. saygılar...
  • Bu ne biçim fiyat Boşuna rekabet diyerek sayıklıyoruz galiba.
  • Fiyat bu olamaz . Sabırlı olun biraz ilk gördüğünüz sitede yazan fiyat piyasa mı belirlermiş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: strafor

Fiyat bu olamaz . Sabırlı olun biraz ilk gördüğünüz sitede yazan fiyat piyasa mı belirlermiş.

tamamını okduun di mi haberin o 500lü olan avustralya rakamı onu gorupte bu yorumu yazmıssın sanırım
  • aslında ne kadar üzülsemde bi yandan seviniyorum çünkü madem bu fiyatlarla geliyor kendinden emin bu sefer başardı.
  • Eğer AMD bu işlemcilerde fiyat performansa önem veriyorsa,performansın baya bi uçuk olması lazım bu fiyata göre,tabi fiyat biraz sallamasyon olmuş,piyasaya çıkınca görürüz gerçek fiyatı
  • fiyat aşağı yukarı bu olacaktır... ama performans muallakta...
  • 300$ olacağını sanmıyorum fiyatların. Adamlar da mühendislik örneklerini bolca dağıtmadı.

Sitenin reklam yaptığını düşünüyorum.
  • huh bide indirim yapmışlar işin şakası tabi neden 920 ile 940 isimlerini verdilerki işlemcilere core i7 920 phenom II 920 :P
  • Amd bu sefer kendine güveniyor olmalı. 300-350$ seviyesinden giriş bekleniyor gözüken. En önemli soru performansta intele karşı neler yapabiliyor. Şunuda unutmamak gerek. AM2+ anakartları olanlar sadece işlemci terfisiyle durumu kurtarabilecek. AMD nin i7 ye göre ciddi kurulum maliyeti avantajı var şu an... Sanırım bunun üzerine gitmektende çekinmeyecekler.

Hele bir testler gelsinde görelim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ademsx1

tamamını okduun di mi haberin o 500lü olan avustralya rakamı onu gorupte bu yorumu yazmıssın sanırım

TR'ye daha ucuz geleceğini mi düşünüyorsun?
  • quote:

Orjinalden alıntı: X2

quote:

Orjinalden alıntı: Ademsx1

TR'ye daha ucuz geleceğini mi düşünüyorsun?

hayır anlamadınız herhalde yada ben anlatamadım fştyatı 300 ve 340$ belki siz tabloya baskmısınızdır diye soledim
  • Yo ABD doları olarak da gerçek fiyatın bu olmayacağını düşünüyorum. Bana henüz lansmanı dahi yapılmamış bir işlemcinin fiyatının bir "sitede" gösteriliyor oluşu, hiç ciddi gelmedi, çok da magazin geldi.
  • 2.8 300$ hmm 9950 den %50 daha iyi değilse kesinlikle satılmaz o paraya kırarım board u gene almam onu:) 20nm farkla kimbilir ne kadar maliyet düşmüştür gerçi ilk çıkan şey hep pahalı olur ama bu safha da öyle değil ekran kartında yaptığı gibi olması lazım öyle ise bu fiyatlara lokum gibi gider eski anakartları satmayız bari.
  • bakalım piyasaya cıksında görürüz
  • Phenom 9950 nin Trdeki Satış Fiyatı 200$ kdv,Piyasaya deneblerin girmesi ile Phenom 9950 Lerin Fiyatları 175$ Kadar Geriler.Phenom 2 920 nin Fiyatıda 230-240$ Phenom 2 940 Inda Fiyatı 280$ Olur.
  • Fiyatlara bakılırsa AMD Phenom II 920 model işlemcisini i7 920 karşısında konumlandırıyor. Ya başarımı gerçekten çok iyi (ki zannetmiyorum) ya da ne yapıyor ben anlamadım. Umarım başarımı iyidir de rekabet olur...
  • yuhhh demekten başka bişe diyemiorum bu nee fiyat yaaa
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.