Şimdi Ara

AMD ekonomik sistemler için 760G yonga setini hazırlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Deneb kod adlı 45nm Phenom işlemcileri merakla beklenen AMD önümüzdeki yılın ilk aylarında maliyet odaklı giriş seviyesi sistemlerde kullanılmak üzere hazırladığı 760G kod adlı yeni yonga setini kullanıma sunabilir. Gelen bilgilere göre 760G muhtemelen firmanın geçtiğimiz Mart ayında duyurduğu 780G yonga setinin ekonomik çözümü olacak gibi görünüyor.

Entegre grafik işlemcili yonga seti pazarında AMD, 790GX, 780G ve 740G çözümleriyle varlığını sürdürüyor. Her biri kendi segmentinde iddialı olan yonga setlerinden 780G ve 790GX firmanın yeni jenerasyon çözümleri olarak dikkat çekerken, 740G ise AMD-ATi ikilisinin yonga seti pazarına yönelik olarak hazırladığı IGP'li ilk çözüm olan 690G'nin güncellenmiş hali olarak dikkat çekiyor.

Önümüzdeki yılın ilk aylarında lanse edilmesi beklenen 760G'de entegre grafik işlem birimi olarak Radeon HD 3100 isimli çözümün kullanılması bekleniyor. 780G'de yer alan Radeon HD 3200'e göre daha düşük saat hızlarına sahip olacağı ifade edilen HD 3100, genel özellikleri açısından muhtemelen Radeon HD 3200 ile aynı çizgide yer alacak.

Entegre grafik işlem birimindeki farklılığa ek olarak 760G yonga setli anakartlarda Hybrid Crossfire teknolojisine ve harici ekran kartı kullanımına olanak tanınmayabileceği de iddia ediliyor fakat şimdilik bu iddiaları doğrular herhangi bir açıklama yapılmadığını da belirtelim. SB700 köprüsü ile gelecek olan yeni yonga setinin anakart üreticilerine maliyeti hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor.

• 780g yi kullandim ama amd nin suan ki islemcileri yeterli degil bu cipsetlere bunlarin intel desteklisi olsa valla ben alirdim
  • 780g yi kullandim ama amd nin suan ki islemcileri yeterli degil bu cipsetlere bunlarin intel desteklisi olsa valla ben alirdim
  • ekonomi önemli
  • eko tabi onemli oyuzden intel aldim :) her bir dolari hak ediyor ....
  • eIvII2AH kardeşim paran çok heralde...
  • amd cipsette de biraz indirim yapmalı! 790GX ler 250-300 ytl arası :(
  • amd her alana girmeye basladi umarim sonu iyiolur
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.