Şimdi Ara

Club 3D, Radeon HD 2400 Pro AGP modelini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • AGP arabirimini kullanan ekran kartları için PCIe uyumlu ekran kartlarına ücretsiz terfi imkanı sunan BFG'nin bu hamlesinden sonra AGP platformuna yönelik olarak bir yeni gelişmenin baş aktörü de Club 3D oldu ve firma AMD-ATi'nin Radeon HD 2400 Pro çözümünü temel alan AGP uyumlu yeni ekran kartını duyurdu.

Firmanın kısmen eski sayılabilecek sistemlerin değerlendirilebilmesi için hazırladığı kart AMD-ATi tarafından geçtiğimiz sene Temmuz ayında anons edilen Raden HD 2400 Pro çözümünü esas alıyor. 65nm üretim teknolojisiyle hazırlanan RV610 GPU'sunun kullanıladığı kart 64-bit bellek veri yolu desteğine ve 40x paralel işlem birimine sahip.

Club 3D'nin 512MB GDDR2 bellek ile donattığı ekran kartının grafik işlemcisi 525MHz'de, bellekleri ise 800MHz'de görev yapıyor. Unified Video Decoder teknolojisiyle yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma da yapabilen yeni model DirectX 10 desteğine de sahip. DVI, VGA ve HDTV konnektörlerine sahip olan kartın fiyatı ve kullanıma sunulacağı tarih hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor.

• agp hala iş yapıyor mu?
  • Paylaşım için teşekkürler.
  • agp ciler yeni kartla tanıştı
  • Ek güç girişine şaşırdım.Pcı-x hd2400'lerde kullanılmıyodu
  • hakkatten ha ek guc girisini neden koymuslar nalamadim :) hala ekran kartini degisince butun oyunlari oynarmiyim diye soran kisiler icin .......
  • 2400 serisi hala üretiliyormuki üstünden 2 seri geçti 3400 veya 4550 nin agpsini yapsalardı daha mantıklı bir seçim olurdu. Yada elllerinde kalan 2400 çiplerini agp kullanıcılarına kaktıracaklar.
  • Ellerinde kalmış malları değerlendirmek için güzel bir yöntem.
  • AGP slotu tek başına 42W, PCI-Express slotu ise 75W güç verebiliyor. Bu yüzden ek güç girişine ihtiyaç duyulmuştur. O küçüçük fanı koyacaklarına biraz daha gelişmiş pasif bir soğutucu koysalardı daha güzel olurdu.
  • bende 2400 var berbat bir ekran kartı alacaklara diyorum ,düşünmeyin bile es geçin
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

agp hala iş yapıyor mu?

AGP ye uzanan eller kırılsınn
  • ya ne gereği var saçmalamışlar lol
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.