Şimdi Ara

iPod Touch 2G, iPhone 3G'den daha hızlı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
7.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tasarım özellikleri ve çoklu ortam fonksiyonları ile ortak pek çok detaya sahip olan iPod Touch ve iPhone arasında hatırı sayılır hız farkı olduğu bildiriliyor. Gelen bilgilere göre iPod Touch modelini taşınabilir medya oynatıcıları pazarının yanı sıra taşınabilir oyun konsolu cephesinde daha aktif kılmak isteyen Apple, iPod Touch 2G modelinde işlemci güncellemesine giderek, 532MHz'de görev yapan yine ARM tabanlı işlemci kullanmaya başladı. Bilindiği üzere iPhone 3G'de ise 412MHz'de çalışan işlemci kullanılıyor.

Gelen bilgilere göre saat hızı 120MHz daha yüksek olan iPod Touch 2G'nin frekans farkından ötürü özellikle 3D uygulamalarda çok daha hızlı olduğu ifade ediliyor. Hatırlanacağı üzere Intel cephesi geçtiğimiz günlerde iPhone 3G'deki ARM tabanlı işlemciyi eleştirmiş ve "iPhone yavaş ama bunun sebebi Apple değil ARM'dır" diye bir açıklama yapılmıştı.

Bu arada iPhone 2G modelinde kullanılan ve 532MHz'de çalışan işlemcinin 620MHz'e kadar çıkabildiği fakat performans-pil ömrü arasında denge kurulmak istendiği için frekansın 532MHz'de tutulduğu ifade ediliyor.

• ARM tabanlı işlemcinin ipod 2G deki işlemciye göre ne avantajları vardı ki Apple onu kullandı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Knisath -- 25 Kasım 2008; 8:51:35 >
  • Apple iyi güzel de, bunu Microsoft çıkarsaydı haftasında 3 boyutlu yüzlerce oyunla buluşurduk. PSPler çöpe atılırdı. PS3'ü değil, bunu kırmaya çalışırdık.
    Uyan Microsoft, yap artık şu Xbox Portable'ı. XBXP?!
  • Apple'ın moda ürünleri ürettiğini düşünüyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sertacaygun

Apple'ın moda ürünleri ürettiğini düşünüyorum.

apple oyle gozukur ama degildir. urunleri hem cok islevsel hemde kullanıslıdır. biraz alıskanlık meselesi, alıştıktan sonra asla apple dan asla vazgeçemezsiniz.

ürünlerin güzel olması da cabası.
  • Fiyatı dusurmek için yapılmıstir kesinlikle
  • nereye işlevsel şarjı 1 gün zor gdiyor çöp ürün sakın bulaşmayın derim
  • quote:

Orjinalden alıntı: K0rkunc

nereye işlevsel şarjı 1 gün zor gdiyor çöp ürün sakın bulaşmayın derim

• pek bana hitap etmeyen ürünler
  • Ancak bedava verseler kullanırım.
  • touch 1g nin hızı neymiş
  • eskiden appleyi marka satıyor,işte yüksek kesime hitap ediyor gerek yok diye düşünüyordum fakat öyle değilmiş.enişteme turkcell iphone3g gönderdi hakikaten çok güzel,öte yandan bilgisayarlarıda pahalı diyenler oluyor.Electroworld de apple mac inceleme fırsatı buldum yanılmıyorsam 22" idi ekranın görüntü performansı inanılmazdı bence birşey alınıyorsa 1 kere alınmalı ve kaliteli olmadı apple de bunu bize fazlası ile sunuyor.

apple firmasında çalışıyormuş gibi yazmışım
  • zaten 3g ile touch2g yi bi videoda test etmişlerdi tocuh iphoneden çooook daha hızlı youtube videolarını açıp safariye bağlanabiliyordu
  • iPod Touch 1G ile 2G arasındaki hız farkı nedir ya da bu ikisi arasında hız farkı var mı?
  • sanırsam işlemcilerden dolayı bir hız farkı var;burada işlemcilerden bahsedildiğini baz alarak bunu söylüyorum araştırmadım hiç
  • quote:

Orjinalden alıntı: K0rkunc

nereye işlevsel şarjı 1 gün zor gdiyor çöp ürün sakın bulaşmayın derim

o geniş ekranı, grafik çipini, wireless kartı, 16gb hafızalık çipi ve o güçte işlemciyi bana taksalar bende 1 gun giderim. Apple pil konusunda hassastır keza macbook ların pilleri 4-5 saat gitmekte(kullandım test ettim öyle)
  • wifi kapalı zaten açık olsa................ bitek ekran yiyor oda yesin bi zahmet ama yinede şarjı çok kötü
  • ne olursa olsun, mobil bir aletin pil süresi 1 gün olmamalı. benim ipod touch a geçmememin en büyük nedenidir diyebilirim. forever classic
  • Ipod Touch 2G nin islemcisi 532 MHz de calisiyor. Ipod Touch 1G ve Iphone 3G islemcileri ise 412 Mhz de calisiyor...

Kaynak:
    http://www.macrumors.com/2008/11/22/2nd-generation-ipod-touch-faster-than-iphone/
  • ardaki fark hatrı sayılırmış
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.